Rdza w farbach

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mesior
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:21

Zdobyte trofea

Rdza w farbach

Post autor: Mesior » 18 cze 2020, 16:55

W październiku ubiegłego roku kupiłem kulki ze stali nierdzewnej żeby ułatwić sobie życie z mieszaniem farb firmy Army Painter. Do tej pory wszystko było w porządku ale dziś zobaczyłem plamy rdzy na spodzie każdego flakoniku. Czy jest jakiś sposób żeby to cofnąć? Czy jedyne rozwiązanie to przelać farby do nowych buteleczek wyciągając kulki? Czy jak wyłowię kulki to rdza która już powstała bardzo zmieni kolor i fakturę farbek czy jest to coś do przeżycia? Na niektórych farbkach rdzy nie ma dużo ale są też takie które już się nie będą do niczego nadawać po wymieszaniu (biała na ten przykład)
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198027844116/

BB2: MysiorPysior

FUMBBL: Mesior

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Rdza w farbach

Post autor: Kretonal » 18 cze 2020, 19:38

Przy ciemnym pigmencie wymieszasz i jakoś ujdzie. Przy jasnych - kibel. Możesz próbować odlewać bez wymieszania, aby bardziej tym nie zaszkodzić, ale ona jest już rozwarstwiona w takim stanie.
Tam gdzie potencjalnie wydaje się, że jest uratowana to przed malowaniem wrzuć na mokrą paletę. Zrób z tego glaze i będziesz widział czy nie została w farbie rdza. Jeżeli wszystko się rozpuści i będzie płynne jest ok. W przeciwnym wypadku jakieś tam grudki mogą Ci zostać na modelu i będzie kapiszon do zmycia.
Na marginesie - AP obsysa z tymi kulkami. I to już wielokrotny feedback. Za 100 z ali masz shaker do inków tatuaży. Trzepie zacnie ;)
Natomiast jeżeli bardzo chcesz kulki to AK Stainless Steel Shaker AK892 Mam je we wszystkich farbach, a w nie których nawet i 4 lata. Bezinwazyjne.
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Rdza w farbach

Post autor: stikman » 18 cze 2020, 23:23

MysiorPysior pisze: 18 cze 2020, 16:55 W październiku ubiegłego roku kupiłem kulki ze stali nierdzewnej żeby ułatwić sobie życie z mieszaniem farb firmy Army Painter. Do tej pory wszystko było w porządku ale dziś zobaczyłem plamy rdzy na spodzie każdego flakoniku. Czy jest jakiś sposób żeby to cofnąć? Czy jedyne rozwiązanie to przelać farby do nowych buteleczek wyciągając kulki? Czy jak wyłowię kulki to rdza która już powstała bardzo zmieni kolor i fakturę farbek czy jest to coś do przeżycia? Na niektórych farbkach rdzy nie ma dużo ale są też takie które już się nie będą do niczego nadawać po wymieszaniu (biała na ten przykład)
Wprowadziłeś wielki niepokój w me serce :?
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
Mesior
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:21

Zdobyte trofea

Re: Rdza w farbach

Post autor: Mesior » 19 cze 2020, 17:51

Wyjęte. Wygląd większości kulek nie napawa optymizmem a ich zapach to coś potwornego. Zdjęcia ku przestrodze.

Obrazek
Rdza w farbkach

Obrazek
Od lewej: kulka nowa -> wyjęta i opłukana z farby -> wyjęta i wyczyszczona ze skorupy z rdzy i farby

Obrazek
Tutaj już wszystkie. Niektóre wyglądają w porządku ale stosunek nawet 50/50 jest nie do przyjęcia moim zdaniem

Do każdego flakonika wrzucałem po 2 kulki, może to błąd? Jedna wystarczy? Może obijając się o siebie robiły się rysy które były już wyrokiem dla kulek?Chętnie przytulę do serca jakąś radę która pozwoli mi uniknąć takich historii w przyszłości
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198027844116/

BB2: MysiorPysior

FUMBBL: Mesior

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Rdza w farbach

Post autor: Kretonal » 19 cze 2020, 19:25

Po 3 szt AK per flakon i bez cyrków ;)
Jeżeli podczas obijania pojawiają się mikropęknięcia to kapiszony klasy premium.
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rdza w farbach

Post autor: teillman » 07 lip 2020, 12:31

nierdzewne.... taaaaaa
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości