Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Post autor: Inkq » 24 sty 2021, 16:03

unicorn pisze: 24 sty 2021, 12:42 Czy ja dobrze widzę, że zepsuli Wood Elfy ?
Rzucać może jedynie thrower i to jedynie na najbliższy zasięg (znaczy możliwości inne są - ale to wydaje się jedyne sensowne).
Wardacer, nie dość, że droższy, to jeszcze na maksa skopali mu skok :( :evil: :?

No cóż trzeba będzie się na bash przestawić.
Teraz wyszcy pozycyjni sa istoni. Ale koniec podawania przez kazdego gracza.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Post autor: Vincent » 25 sty 2021, 08:17

W moich oczach niestety jest tak:
Wood Elfy - Dostał po tyłku najmocniej ze wszystkih. Wszystkie ich zalety zostały pogrzebane, jedyne czym się już wyróżniają spośród innych elfów, to tylko że są delikatnie szybsze i na tym powinny oprzeć swoją grę. Muszą liczyć na wymanewrowanie przeciwnika szybkością, ale jak trafią na inne elfy, to chyba będą underdogiem. Jak trafią na bash, to strata 2-3 zawodników będzie strasznie utrudniała taktykę gry.

Dark Elfy - chyba najmniej straciły z elfich drużyn. I tak skupiały się na grze biegowej, jedyne co, to że Runner ma jeszcze mniejszy sens niż miał wcześniej. No chyba, że ktoś będzie w stanie go wykorzystać przy idealnej grze pozycyjnej. Fakt robienia dump-offa nim przeciwnik do nas dobiegnie z blitzem, często będzie oznaczał podanie na 2+.. to już chyba zależy od sytuacji czy to jest na plus czy nie.

Unia - straciły swój największy atut, czyli grę podaniową z NoS. Zbyt ryzykowne teraz są podania i łatwiej je zablokować w dodatku oraz trudniej wzmocnić Throwera. Wcześniej brałem sobie accuracy na throwerze i na 6 pól podawałem na 2+, na 10 pól na 3+. Teraz ze względu na przebudowę skilli albo na 6-10 pól podaje na 3+, albo na 6 pól na 2+ ale na 10 pól na 4+. Czyli skupiam się tylko na bliskich lub dalszych podaniach co mocno utrudnia grę.

High Elfy - ich największy atut czyli thrower.. już o podaniach napisałem wyżej. Ale dzięki wyższemu AV, podobnie jak Darki, chyba nie oberwą tak mocno jak Unia i Wood Elfy.

Podsumowując, ja raczej i tak będę grał Unią lub WE... nieważne jak je popsują, do gry bashowej się nie przekonam :D

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Post autor: Marcepan » 25 sty 2021, 10:59

Wood elfy wyróżnia od innych elfów także dostęp do drzewa, jak dla mnie popsuli im tylko leap. U darków dump offa będziesz robić na 3+ bo taki passing ma runner :D i assasynowi dodali 1 ruchu co dla mnie jest mega boostem (pomijając nowy shadowing który skopali...). Jedynym plusem dla elfów ogólnie w nowej edycji jest możliwość przeskakiwania nad leżącym zawodnikiem, bo w końcu masz te 2+ Agi ;)

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Post autor: Vincent » 25 sty 2021, 14:57

Przeskakiwać może każdy, to że elfy to robią lepiej, wzmacnia właśnie ich grę biegową co trudno będzie zrobić grając ze stratą zawodników. Poza tym jak przeskakujesz zawodnika, to zwykle dlatego, że ktoś obok niego stoi co daje Ci tackle zone, więc te przeskoki rzadko będą na 2+ robione, co powoduje że tak często skakać nie będziesz.
Mając stratę zawodników, często elfy się ratowały już podaniem, co teraz jak się wyeliminuje throwera jest praktycznie niemożliwe.

Dostęp do drzewa... wiem, że ja gram vs meta, bo gram bez drzewa. Poza tym drzewo się nie zmienia, a staram się porównywać nową edycję do starej.

Assassyn. Myślisz, że teraz będzie się w rozpiskach pojawiał częściej niż do tej pory? Ten 1 ruch spowoduje, że nagle będzie częściej brany do składu?
Podanie na 3+ u runnera fakt, nie zwróciłem na to uwagi. Więc jednak lipa :D gorzej niż myślałem.

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Post autor: unicorn » 25 sty 2021, 17:00

Dokładnie jak pisze Vincent, skoki w strefę niezależnie czy leap czy przeskok to jakaś porażka, w większości przypadków będzie już lepiej przebiec obok z RR za dodge niż skakać bez RR (nawet jak mamy -1 strefę przy skoku). Skoczenie w klatkę przez WD to co najmniej 4+ - kiepsko to widzę - już teraz strach skakać na 3+ i skok dopiero gdy jest spora szansa odebrania piłki i TD w 1-2 tury - WD ma 7 pancerza jak się wywali to albo od razu zejdzie albo po faulu w którejś z kolejnych tur. Wcześniej jak miałeś 3-4 zawodników na boisku w tym WD to zawsze było zagrożenie, teraz przez brak możliwości rzutu tak już nie będzie. Już teraz strata połowy drużyny to jest problem ale szansa nadal jest (i to nie tylko teoretyczna). W nowych przepisach strata 4-5 zawodników i po meczu - nie grałem na nowych zasadach więc jedynie przeczucia - obym się mylił ;)
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 2020 a 2016 zmiany PL

Post autor: Larry Croft » 06 maja 2021, 15:32

"The Age of Elf is over. The Time of the Men has come. "
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości