Nasz little army designer - bbtc.pl

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 28 paź 2020, 19:06

leon pisze: 28 paź 2020, 17:24 warto dorzucic okienko gdzie sumuje Players' cost i Inducements' cost
Dodam gdzieś informacje o koszcie sumarycznym, tylko nie wiem gdzie, bo burzy mi to teraz koncepcje i nie ma miejsca na takie pole :D Ale masz na myśli bez skills' cost? Czy sumarycznie wszystko?
Zmienie jeszcze, że jeśli będzie ruleset mówiący o tym, że skille są darmowe, tylko mamy ich X do wykorzystania, to dodawanie skilli zawodnikom nie będzie powiększało ich kosztu w tabelce a skills' cost pozostaną na 0.

Jestem dosłownie o krok od zakończenia całego procesu zapisywania rosterów pod turnieje na stronce i udostępnienie ich organizatorowi (pewnie jako królik doświadczalny będzie Teilman - jeśli będzie miał ochotę - i jemu założe konto żeby się mógł zalogować i zobaczyć jak to wygląda).
Jak tylko to zrobię to dalej oczywiście będę myślał o obsłudze rozpisek ligowych i ich rozwoju, ale zapewne z tym poczekam do BB2020 i tylko pod te zasady będę ligowo robił. BB2016 zostawię pod turnieje tylko.

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Kretonal » 28 paź 2020, 19:23

Vincent, a rozwój statystyk dodałeś ? Nie udało mi się odkryć jak to zwiększyć. :roll:
Apo nie występuje u wszystkich ras. Miej to na uwadze dodając tych z Necromancerem :)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 28 paź 2020, 19:47

Rozwoju statystyk jeszcze nie, dodam opcję w rulesecie.
Właśnie dodaje do bazy inne rasy, pole z apo mam już ogarnięcie żeby dynamicznie się podpowiadało w zależności co dana rasa ma.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10545
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: leon » 28 paź 2020, 22:12

@Vincent sumarycznie ale bez skilli. a gdzie dac? nad wszystkim na srodku wielkimi cygrami :-)

co do dodawania ponad limit jak pisał Tasak na fb. ja nie mam tak. jak jest limit to limit i nie moge drugiego ogra dolozyc

ale teraz zeby nie bylo kolorowo to nie sumuje nic. co bym nie dodal to w kosztach wszystkich 0
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 28 paź 2020, 23:50

Nie sumowało bo być może akurat kombinowałem z Tasakiem różne rzeczy. Jemu Norton blokuje prawidłowe działanie mojej strony i pracowałem nad tym, żeby Norton się nie czepiał. Jutro poznamy efekt.

Jak zrobię zmianę aby wyświetlać te koszty inaczej i dodam do końca pozostałe rasy to dam znać.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10545
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: leon » 29 paź 2020, 06:32

Vincent pisze: 28 paź 2020, 23:50 Nie sumowało bo być może akurat kombinowałem z Tasakiem różne rzeczy. Jemu Norton blokuje prawidłowe działanie mojej strony i pracowałem nad tym, żeby Norton się nie czepiał. Jutro poznamy efekt.

Jak zrobię zmianę aby wyświetlać te koszty inaczej i dodam do końca pozostałe rasy to dam znać.
Moze akurat w zły moment się wbilem.
Daj znać na pewno bede klikal
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 29 paź 2020, 20:16

Zastanawiam się jak dobrze te sumy kosztów pokazać. Bo to jednak musi być też i czytelne i estetyczne. Bo jak nie będzie, to nadmiar liczb i bałagan w nich spowoduje że to i tak nic nie da.
Wrzuciłem teraz przykładową tabelkę (liczby wpisane na sztywno). Dałbym taką tabelkę, zamiast tych 3 dotychczasowych pól z kosztami. Co myślicie? Będzie ok? Jest to czytelne? Od razu wiadomo co tabelka prezentuje?

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: teillman » 29 paź 2020, 21:48

Ja bym środkowa sekcje z rr ściągnął do lewej A po prawej przerzucił tę tabelkę
20201029_214555.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 29 paź 2020, 22:53

tak też właśnie będę chciał zrobić. Teraz chciałem tylko wyświetlić samą tabelkę, żeby zobaczyć czy to jest czytelne. Jeśli nie będzie uwag, to dostosuje cały widok również żeby się na komórce dobrze generował, bo tu widać że ta tabelka jest tak od czapy wrzucona :)

Teraz jeszcze mi wyszło parę rzeczy optymalizacyjnych. Nie wiedziałem o tym, że mam limit ilości zapytań do bazy danych w przeciągu godziny, więc trochę optymalizuje całość, głównie żeby zmiana rasy na liście nie przegenerowywała całej strony, bo wtedy idzie ok 10 zapytań niepotrzebnie. Po optymalizacji będą 3 + pozytywny skutek uboczny będzie taki, że ustawiony ruleset nie będzie się resetował przy zmianie rasy.

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Kretonal » 30 paź 2020, 08:37

Ta tabelka, którą teillman wrzucił moim zdaniem nie powinna znaleźć się po prawej stronie. Za dużo treści skondensowanej w jednym segmencie.

W tym momencie masz dużą cześć przestrzeni nie wykorzystaną po lewej stronie.
Bardziej poszedłbym w podejście praktyczne poprzez segmentacje treści.
Najpierw mamy rr apo ff as ch i pod tym można zawrzeć sumaryczny koszt.
Później wybór zawodników i tutaj pojawia się pytanie. Czy jest sens na sztywno zawierać 16 pozycji ? Może idzie zrobić funkcjonalność dodania/odkrycia kolejnej pozycji np nr 12 przez wciśniecie ikonki + ?
Wracając do głównego tematu po liście zawodników suma kosztu rozwojów zawodników (rozbicie na skille i staty).
Dopiero na samym dole łączne zestawienie kosztu zawodników, indu, stafu etc plus znaczniki które ułatwią nam po kliknięciu powrót do danej sekcji celem modyfikacji. To bardziej pod zastosowanie na smartfony.

Obrazek

Nie mogłem teraz wybrać skilli na zawodnikach, żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja z sumaryzacją.

Oczywiście to wariant turniejowy, bo w ligowym jeszcze dojdą inne pola, ale to już później :)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości