Nasz little army designer - bbtc.pl

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3450
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 30 paź 2020, 09:32

Wcześniej jak było podsumowanie kosztów zawodników w stopce tabeli, to rodziło to pytania i było niejasne co ten koszt przedstawia. Dlatego podsumowanie z tabelki usunąłem.
To co zaznaczyłeś na screenie czerwonym krzyżykiem, oczywiście będzie do usunięcia. To jest ten element, który ma być zastąpiony przez nową tabelkę. Podsumowanie kosztów, wolę jednak robić na górze strony, tak by osoby z mniejszą rozdzielczością wszystkie dodatkowe info miały na górze, aby już nic nie znajdowało się pod tabelą z zawodnikami. Konieczność co chwila scrollowania w górę i w dól, żeby zobaczyć wszystkie info, może być wkurzająca.

Ale być może usunę też podsumowanie kosztów dla każdego inducementa oddzielnie. Raczej nie muszę wyświetlać, że 2x10,000 za czirliderki to daje 20,000. Będzie tylko info że są 2 czirliderki, każda kosztuje 10,000, a obok w tabelce będize sumaryczny koszt wszystkich inducementów.

Raczej nikt nie będize miał problemu z tym, że nie wyświetle też że 3rerolle to konkretnie 180,000. Powinno mu wystarczyć, że 3 rerolle i 2 czirliderki i apo to 260,000.
Dzięki temu zaoszczędze miejsca na górze. i tabelka łądnie się wpasuje. A tą pustą przestrzeń obok rasy, nazwy drużyny i trenera zostawiam jeszcze włąśnie na TV i logo.

Może dziś uda mi się to przerobić już, to wtedy zaprezentuje o co dokładnie mi chodzi.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10551
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: leon » 30 paź 2020, 10:34

Vincent pisze: 30 paź 2020, 09:32 Raczej nikt nie będize miał problemu z tym, że nie wyświetle też że 3rerolle to konkretnie 180,000. Powinno mu wystarczyć, że 3 rerolle i 2 czirliderki i apo to 260,000.
dobry pomysl. zaoszczedzi miejsca a info nie bedzie mniej
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Kretonal » 30 paź 2020, 11:24

Vincent pisze: 30 paź 2020, 09:32 Podsumowanie kosztów, wolę jednak robić na górze strony, tak by osoby z mniejszą rozdzielczością wszystkie dodatkowe info miały na górze, aby już nic nie znajdowało się pod tabelą z zawodnikami. Konieczność co chwila scrollowania w górę i w dól, żeby zobaczyć wszystkie info, może być wkurzająca.

Ale być może usunę też podsumowanie kosztów dla każdego inducementa oddzielnie. Raczej nie muszę wyświetlać, że 2x10,000 za czirliderki to daje 20,000. Będzie tylko info że są 2 czirliderki, każda kosztuje 10,000, a obok w tabelce będize sumaryczny koszt wszystkich inducementów.
To już są subiektywne odczucia. Jeden będzie musiał scrolować na dół, inny do góry. Z mojego punktu widzenia jadąc od góry do dołu dochodzą do sumy i wówczas poprawiam. A tak muszę iść do góry, żeby zejść na dół, żeby znowu iść do góry i to sprawdzić.
Stąd rzuciłem propozycję, aby wrzucić odniesienie, które nas automatycznie przeniesie do podsumowania, będąc na fonie. Na monitorze wszystko jest widoczne.

Sumy mając miejsce nie ma sensu usuwać. Oczywiście każdy sobie w pamięci policzy, ale po co jeżeli będzie na to miejsce ? :)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3450
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 30 paź 2020, 11:27

Hm, mogę w sumie zrobić stopkę tabelki, tylko nie taką tradycyjną (że podsumowanie pod kolumną z Cost). Tylko cała stopka to może być tekst w stylu:
Players'cost: XX,XXX, Skills' cost: XX,XXX, Inducements' cost: XX,XXX, TOTAL: XXX,XXX
I takie coś w samej stopce mogę dać. Będzie zajmowało mało miejsca i będzie ta informacja wtedy zarówno na górze jak i na dole.

Celem nadrzędnym jeśli chodzi o wygląd dla mnie jest aby w FHD całość mieściła się na jednym ekranie. Trochę jeszcze miejsca mam, ale z tyłu głowy myślę też o rozpiskach ligowych. Tam będę musiał dodać kilka dodatkowych pól więc nie chcę przy turniejowych rosterach zajmować już całego ekranu.

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Kretonal » 30 paź 2020, 12:06

Dla rozgrywek ligowych w obecnych zasadach masz:
Stadiony - wykupione na własność lub rezydentura. Czyli z listy można wybrać rodzaj stadionu i checkbox czy stały czy rezydentura
Sponsorzy - głównych sponsorów było 4. Tak samo na zasadzie wyboru z listy.
W nowych zasadach podejrzewam, że zmieni się co najwyższej ich ilość.
Klimatycznie nazwa stadionu i w tym samym wierszu można zawrzeć powyższe.

Ze zmian oczywistych dojdą SPP oraz za co uzyskane.
Pozostała część do zbudowania to będzie sekwencja pre i post. Żeby teraz nie zaśmiecać poprzez rozpisywanie - wrócimy do tego i z chęcią Ci pomogę.
Na pewno natomiast w LAD brakowało sekwencji dla drużyny na koniec sezonu dla nigling injury. Brakowało również miejsca na puchar. W przypadku BB2016 zwycięzca sezonu i właściciel pucharu miał darmowy przerzut. I to uwzględniało się sztucznie poprzez zwiększanie skarbca i zakup RR.

Oczywiście wszystko będzie miało wywrotkę na nowych zasadach i wydaje mi się właściwym jest poczekanie na publikacje rulsetu.
Chyba, że chcesz robić na bieżących zasadach. To tak jak wcześniej napisałem, pomogę Ci tu w pełni :)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3450
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 31 paź 2020, 00:45

@Kretonal myślisz że na komórce lepiej by podsumowanie kosztów dać dodatkowo w stopce tabeli czy na tooltipie do ruleseta? Pobawiłem się dziś telefonem i doszedłem do wniosku, że chyba szybkie kliknięcie w tooltip na dole ekranu może być wygodniejsze.
Co do ligi to na pewno będę czekał do BB2020. Przeczytam podręcznik i dopiero zacznie układać to w głowie.

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Kretonal » 31 paź 2020, 10:18

Tooltip ma lekką wade. Może nie być intuicyjny i raczej będzie odkryty przypadkiem.
Chyba, że zostanie opisany wprost np "wyświetl podsumowanie kosztów".
Jak zrobisz przy użyciu tooltip to pozostanie oczekiwanie na feedback użytkowników. Pewnie będzie gitarka :)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3450
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 31 paź 2020, 10:46

Problem taki, że zrobienie długiego opisu spowoduje już nieczytelność całej stopki na telefonie :D ona musi zostać z możliwie najkrótszą zawartością.
Na razie nie będę robił tego podsumowania kosztów na dole, pomyślę nad jakąś inną ikonką/przyciskiem, która będzie bardziej jednoznaczna.

Dziś wrzucę paczkę zmian, wszystkie rasy, pełna lista skilli, kilka drobnych poprawek wizualnych, przerobiona tabelka z kosztami, lekka zmiana pod kątem telefonów i szereg optymalizacji w tle.
Dam znać jak będzie dostępne.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3450
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Vincent » 31 paź 2020, 16:07

Nowa paczka wrzucona. Dodałem na razie rasy oficjalne od GW, pominąłem NAFowe.
Jedna rzeczy przy tym mnie zdziwiła, czy Slanny występują oficjalnie w BB2016?

Jeszcze mam do dodania Star Playerów, na razie jest tylko Morg i w dodatku nie wyróżnia się niczym (traktowany jest jak zwykły zawodnik). Ale pewnie jutro zrobię aktualizacje o nich.

Następne w planach mam poprawienie ustawień rulesetów, tak żeby było można w pełni ustawić ruleset EB2020 z uwzględnieniem wybranej rasy (tieru).

EDIT:
Krzywo kliknąłem i popsułem na razie, więc chwilowo nic nie działa :D
EDIT2:
Już działa

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: Inkq » 31 paź 2020, 16:45

Vincent pisze: 31 paź 2020, 16:07 Nowa paczka wrzucona. Dodałem na razie rasy oficjalne od GW, pominąłem NAFowe.
Jedna rzeczy przy tym mnie zdziwiła, czy Slanny występują oficjalnie w BB2016?

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nie ma ich. Mam cicha nadzieje ze GW zrobi Kislev.

Vincent tak z ciekawości w czym to piszesz? Na czym masz postawiona baze?
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość