Nasz little army designer - bbtc.pl

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: Vincent » 18 paź 2020, 16:09

Mam takie ogólne pytanko do osób korzystających z little army designera.
Są jakieś funkcjonalności, których wam tam brakuje, a by się przydały/ułatwiłyby robienie rozpisek/spowodowałyby że byłoby to ciekawsze narzędzie?
Albo jest tam coś co wam utrudnia robienie rozpisek i byście to zmienili?

UPDATE:
Osoby mające chwilę wolnego czasu prosiłbym o poklikanie https://bbtc.pl i podzielenie się swoimi opiniami.

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: Tomek Kos » 18 paź 2020, 16:14

Czyżbyś planował to co myślę? :>
Obrazek

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: Kretonal » 18 paź 2020, 16:48

@Vincent
Ogólną bolączką LAD jest jego brak rozwoju w obszarze nowości wprowadzanych do BB oraz ma swoje małe błędy. Ligowo jest zacofany, ale można sobie łatwo z tym poradzić. Dla tych co nie używają dodatkowych elementów gry z Almanaca i Spike jest ok.
Natomiast w bieżącej edycji brakowało informacji o sponsorach, zakupionych stadionach, dostosowania do wydawanych Spike. Brak również możliwości zatrudniania gwiazd na stałe (mając ustawiony set na BB2016, aby widoczna była gwiazda trzeba przeklepać wszystko raz jeszcze w oparciu o set NAF).
W Undead brak możliwości wyboru journeymana pomiędzy szkieletem a zombie.
Zwalniając zawodnika trzeba zwracać uwagę na znikającego Apo ;)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: Vincent » 18 paź 2020, 17:08

Tomek Kos pisze: 18 paź 2020, 16:14 Czyżbyś planował to co myślę? :>
Niee. :? :?

Ok, dzięki Kretonal. Ja LAD akurat w ogóle nie używałem do gry ligowej (nie gram na stolę... jeszcze...). Nawet nie wiedziałem że sponsorzy/stadiony wpływają jakoś na grę tabletop :| Będe musiał uważnie przeczytać BB2020. Ciekawe swoją drogą czy już na starcie opiszą wszystkie te dodatkowe elementy, czy znów wydadzą dodatkową książkę za pół roku.

Wiem, że w LAD jest problem taki, że jest BB2, BB2016, NAF, zaraz BB2020.. różnice pomiędzy star playerami itp to bolączka w utrzymaniu. Po cichu trzymam kciuki że wraz z BB2020 będzie też od strony GW zrobiony porządek w pełni ze star playerami (dla wszystkich ras) i już ostatecznie NAF będzie mógł zrobić listę aktualnych gwiazd + złotą erę jako opcjonalni i koniec, bez dodatkowego rozbijania.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: rover » 18 paź 2020, 17:14

LAD ma dosc niewygodny interfejs. Szczegolnie cala obsluga sekwencji pomeczowej jest dosc karkolomna.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: Kretonal » 18 paź 2020, 17:38

@Vincent wpływają :) W DZ2 zostały opisane stadiony i sponsorzy.
W LAD masz możliwość wyboru na jakie zasady ma być zrobiony rooster. I to jest spoko.
Sceptycznie natomiast podchodzę do tego, jakoby pojawiła się implementacja taka, która zrobi porządek chociażby w obszarze Star Playerów. To jednak wynika z lat używania LAD i tak jak wprowadzili BB2016 tak więcej tam się nic nie zadziało. A nie, pardom. Na całą listę zrobili jedną zmianę. Aktualizację roostera Goblinów zgodnie z apisami DZ2 :D

I nie ma co się czarować :D Nie opiszą wszystkiego teraz. $$$ musi się zgadzać ;)

EDIT: przypomniało mi się :D Nie ma tam jeszcze opcji usunięcia Niggling Injury na koniec sezonu :D
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Crowmaster
rezerwowy
Posty: 489
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:18

Re: Little army designer

Post autor: Crowmaster » 22 paź 2020, 09:51

Ustawianie zasad turnieju jest czasami trudne do ogarnięcia, trzeba trochę się nakombinować, żeby jakiś rulset zaprogramować.
Obrazek 3City Jackals Obrazek Baltic Krakens
Obrazek Interstellar Drakes ObrazekSneki SnekZ

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: Vincent » 22 paź 2020, 23:05

@Crowmaster też tak uważam ogólnie, a masz może jakiś pomysł żeby to było łatwiejsze ale jednocześnie umożliwiało ustawienie kilka różnych rulesetów w sposób "dynamiczny"? Bo obecne opcje faktycznie, niekoniecznie są intuicyjne, ale dosłownie kilkoma checkboxami jesteś w stanie ogarnąć zdecydowaną większość rulesetów. Duńskie tu trochę odpadają, ale poza tym nie wiem czego by się nie dało ustawić.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Little army designer

Post autor: Vincent » 24 paź 2020, 15:05

W skrócie, chciałem zrobić naszego Little Army Designera, który będzie aktualny i będzie miał to co potrzeba na naszym podwórku. Jak się przyjmie, to oczywiście będę go dalej rozbudowywał zgodnie z Waszymi sugestiami.

Osoby mające chwilę wolnego czasu prosiłbym o poklikanie http://bbpl.mygamesonline.org/roster/index.php i podzielenie się swoimi opiniami.
Oczywiście należy to traktować jako pewien prototyp. Nie ma co ukrywać, że wzorowałem się mocno na LAD, bo też nie ma co wymyślać koła na nowo. Delikatnie tylko zmieniłem parę rzeczy.
Ruleset umożliwia standardowe opcje pod turniej, czyli czy skille wliczają się do budżetu czy nie (i po prostu mamy liczbę skilli do przydzielenia), czy mamy jeden budżet czy dwa, czy te dwa budżety się ze sobą łączą czy trzeba je traktować rozdzielnie. Ustawianie limitów dla liczby skillów itp.

W chwili obecnej są dwie rasy, jeden star player, kilka skilli możliwość tworzenia rozpisek turniejowych z możliwością wygenerowania ich do PDF. Czyli zestaw danych na razie bardziej do testowania i zobaczenia jak to wygląda.

W następnych krokach będę chciał dodać możliwość zapisu rozpiski na serwerze. Mam pomysł jak to zrobić (generowany byłby jeden link do "pokazywania" rozpiski innym, a drugi link dla właściciela rozpiski by mógł ją edytować. Ale sprawdzę też jak to jest zrobione w LAD bo nawet nie wiem.
Potem oczywiście dodanie pozostałych drużyn i skilli.
Po wyjściu BB2020 budowanie drużyn pod grę ligową wraz z pozostałymi inducementami, dalszym rozwojem drużyny i dostosowanie PDF do rozpiski ligowej (to będzie tylko pod zasady BB2020).
Rozpiski turniejowe postaram się trzymać zarówno pod BB2016 (przynajmniej do jakiegoś czasu) jak i 2020.

Bardzo liczę na jakieś komentarze z Waszej strony, co można usprawnić, co zmienić, czego brakuje, co jest głupie.
Myślałem też o daniu możliwości zapisania rulesetu pod turniej, ale stwierdziłem że i tak potem trzeba by to dostosować pod konkretny tier więc trochę bez sensu. Myślałem o umożliwieniu od razu wysłania rozpiski mailem do organizatora turnieju, ale to chyba też trochę przerost formy nad treścią.

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Little army designer - prototyp

Post autor: NairoD » 24 paź 2020, 15:25

Na start brak sumy koncowej ile kasiory wydaliśmy na team. Obecnie koszt dodatkow i zawodnikow jest rozbity. Rosrer w pdf generuje sie 👌

No i za ten kawal roboty masz 🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺🍺
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości