Nowe Wampiry, BB2020

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: R2-D2 » 13 lis 2020, 16:28

generalnie to nie płaczę, napisałem o wszystkim jednozdaniowego posta. :P

Jako biały człowiek mam też prawo do własnej opinii i może mi się coś nie podobać i chuj. Tak na przykład jak zmiana stylu gry Vampirów i nowy skill animal savegery który pasuje do nich jak pies do jeża :P
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Inkq » 13 lis 2020, 17:23

leon pisze: 13 lis 2020, 09:31
MarkusNord pisze: 13 lis 2020, 08:54
leon pisze: 13 lis 2020, 08:48 gdy widze płacz na nowe vampiry to sie zastanawiam czy czytamy te same zasady. teraz vampiry beda lepsze. tylko trzeba planowac ze thralla mamy tam skad zaczynamy a nie tam gdzie chcemy skonczyc. bedzie łatwiej. dodatkowo mniej ich bedzie schodzic, do tego pro jest na 3+ a jak nie zda sie blodlusta (nowego czyli unchaneled fury) i nie napije to tylko tracimy ruch a nie zawodnik wylatuje z boiska.
O to to ;) Ale oni mają chyba Animal Savegery?
masz racje, pomyliły mi sie nazwy. wczoraj sam tłumaczylem roznice na BB krakow miedzy jednym a drugim a teraz sam pomyliłem :lol: :lol: :lol:
Wez przestan, roznica jet kolosalna. teraz ten zespol jest duzo wolniejszy. malo tego kazdy ruch to lezacy thrall. graj na 4 lub 5 vampiarch :/ Nie przylozysz w dwie tury.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: leon » 13 lis 2020, 18:28

R2-D2 pisze: 13 lis 2020, 16:28 generalnie to nie płaczę, napisałem o wszystkim jednozdaniowego posta. :P

Jako biały człowiek mam też prawo do własnej opinii i może mi się coś nie podobać i chuj. Tak na przykład jak zmiana stylu gry Vampirów i nowy skill animal savegery który pasuje do nich jak pies do jeża :P
nie mowilem akurat o Tobie ale uderz w stół i tak dalej

@Inkq nie kazdy ruch to lezacy thrall. tylko moze jakies 50%. dodatkowo przylozysz w 2 tury. nie musisz przeciez bic thralla, mozesz innego wampira.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Inkq » 13 lis 2020, 19:18

leon pisze: 13 lis 2020, 18:28
R2-D2 pisze: 13 lis 2020, 16:28 generalnie to nie płaczę, napisałem o wszystkim jednozdaniowego posta. :P

Jako biały człowiek mam też prawo do własnej opinii i może mi się coś nie podobać i chuj. Tak na przykład jak zmiana stylu gry Vampirów i nowy skill animal savegery który pasuje do nich jak pies do jeża :P
nie mowilem akurat o Tobie ale uderz w stół i tak dalej

@Inkq nie kazdy ruch to lezacy thrall. tylko moze jakies 50%. dodatkowo przylozysz w 2 tury. nie musisz przeciez bic thralla, mozesz innego wampira.
Nie przylozysz w dwie tury. Bo twoje thralle ktore byly kiedys na przodzie teraz sa stylu bo obstawialy wampiry ktore sie ruszaly.

Wampiry juz teraz byly najwolniesze z zespolow AGI.

Jest ogromna roznica przed failem na poczatku tury i konsekwencjami w tym momencie a failem na koncu tury i konsekwencjami na końcu ruchu.

Wedlug nowych zasad napierw musze obstawic wampira ktorego chce ruszyc. A przy bloodluscie dawalem thralla do przodu do miejsca w ktorym musialbym gryzc. To powoduje ze zespol jest wolniejszy. Zamiast wszystkimi isc do przodu to najpierw musze obstawic wampiry ktore sie maja ruszyc. Moge w ogole zapomniec o Vampirze noszącym pilke. No i jak nie mialem tego thralla to po to byl ten przerzut druzynowy.

Teraz wampiry sie nadaja tylko do bicia. Posiadanie ich wiecej niż 3 to raczej samobójstwo. A thralle nei maja zadnych skilli ktore by ich wspieraly.

Przy bloodluscie failowalem na 1 i po tem mialem game mozliwosci, moglem pobiec do lezacego thralla, moglem nawet pobiec najdalej jak sie da, odlozyc pilke i pojsc na lawke rezerwowych. Teraz jak obleje na 1-3 to bede musial od razu wykonac bicie.

To jest zupelnie inny zespol i sorry ale na pewno nie tier 2.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Oren » 14 lis 2020, 02:42

Odnośnie GW tieringu to bardzo mądrze gdzieś zauważył Czeftek. Jest tier 1 czyli najmocniejsi, tier 2 co nie jest tier 1 albo 3 oraz tier 3 czyli stunty. Żadna filozofia. Aczkolwiek wampiry aktualnie gorsze od stunty.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Vincent » 14 lis 2020, 10:15

No te tiery to są stare tiery z figurkowych turniejów. One właśnie miały taką definicje. Tier 1 - bazowy tier, Tier 2 - wszystko co nie jest tierem 1, Tier 3 - stunty.
A z tymi wampirami zobaczy się w praktyce. Poprzednio i tak musiałeś thralem kończyć ruch tam gdzie wampir kończył ruch. Teraz będzie to samo. Na początku ruchu wampirem już thrala masz obok siebie, możesz go gryźć, potem thralem dobiegasz do wampira - więc tu wydaje mi się że dużej różnicy nie ma. A wręcz jeśli jesteś wampirem w zasięgu TD, to kiedyś musiałeś jeszcze thralem dobiec do TD na wszelki wypadek, teraz nie musisz. Teraz wyrywasz do przodu wampirem a thrale mogą być przyklejone z kimś i Cię to nie rusza.

Oczywiście rzut na 4+ a nie na 2+ sporo utrudnia i faktycznie pod kątem biegania z piłką, to wampir zmienia się w potencjalnie najwolniejszego zawodnika z piłką. Ale być może są jeszcze jakieś zasady o których nie wiemy. Może jakiś skill, może jakiś special rule dla wampirów.. trzeba poczekać do premiery, do przeczytania podręcznika, do przeczytania faqa, do przeczytania erraty.

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Inkq » 14 lis 2020, 10:29

Vincent pisze: 14 lis 2020, 10:15 A z tymi wampirami zobaczy się w praktyce. Poprzednio i tak musiałeś thralem kończyć ruch tam gdzie wampir kończył ruch. Teraz będzie to samo. Na początku ruchu wampirem już thrala masz obok siebie, możesz go gryźć, potem thralem dobiegasz do wampira - więc tu wydaje mi się że dużej różnicy nie ma. A wręcz jeśli jesteś wampirem w zasięgu TD, to kiedyś musiałeś jeszcze thralem dobiec do TD na wszelki wypadek, teraz nie musisz. Teraz wyrywasz do przodu wampirem a thrale mogą być przyklejone z kimś i Cię to nie rusza.
No nie Vincent. bylo na odwrót. Konczylem ruch wampirem tam gdzie byl thrall. To powodowało ze najpierw ruszam thralle do przodu a potem Wampiry. Wszystko polega na tym jakie ruchy musisz zabezpieczyć. I o ile przedtem cala ekipa mogłem iść do przodu o tyle teraz musze najpierw zabezpieczyć wampiry żeby się ruszyły. Kończy się to tym ze 3-4 thralle zostają w tyle. Ta ekipa ma ogromny problem w liczbie zawodników na boisku. AV7, brak jakichkolwiek skillow defensywnych blokow czy dogy.

Teraz jak grasz przeciwko wampira to wystarczy ze odsuniesz thralle od nich i juz trzeba robic rzuty na 4+. Przy bloodluscie nie musiałem zaczynać ruchu przy thrallu, po oblaniu mogłem do któregoś podejść.
Oczywiście rzut na 4+ a nie na 2+ sporo utrudnia i faktycznie pod kątem biegania z piłką, to wampir zmienia się w potencjalnie najwolniejszego zawodnika z piłką. Ale być może są jeszcze jakieś zasady o których nie wiemy. Może jakiś skill, może jakiś special rule dla wampirów.. trzeba poczekać do premiery, do przeczytania podręcznika, do przeczytania faqa, do przeczytania erraty.
Trzeba się pogodzić ze poszli po najmniejszej linii oporu i zlikwidowali bloodlust oraz wzięli jeden z dostępnych skilli. Trzeba liczyć na update w któryś spiku.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Vincent » 14 lis 2020, 10:59

Kiedyś kończyłeś ruch wampirem przy thralu. Zakładając że tak samo będziesz grał obecnie, to na początku tury masz thrala obok wampira.. i jest ok. Ruszasz się wampirem, potem dobiegasz thralem. W czym to utrudnia? Wciąż na początku ruchu masz thrala obok wampira.

Poza tym jedna rzecz. Wampiry mają Animal Savagery, a to nie jest wild animal. Nie mogę teraz znaleźć dokładnych zapisów, ale ten skill powoduje chyba, że jeśli CI się nie uda rzut (2+ jak wykonujesz jakąś akcję poza ruchem/podaniem piłki), ale powalisz swojego zawodnika stojącego obok, to normalnie wykonujesz akcje? Więc mając trala obok praktycznie masz gwarancje wykonania ruchu jak przy bloodluscie.

Poza tym jak masz trale sklejone z przeciwnikiem, to kiedyś miałeś problem, bo musiałeś najpierw kombinować jak się nimi ruszyć do przodu. Teraz najpierw go ew. powalisz i ruszasz się tylko wampirem w krytycznych sytuacjach...

Ja nie mówię, że oni są lepsi :) ale też nie wieszałbym tak od razu psów na nich. Wprowadzili tyle zmian jednocześnie, że po prostu trzeba będzie pograć.

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: Inkq » 14 lis 2020, 11:12

Vincent pisze: 14 lis 2020, 10:59 Kiedyś kończyłeś ruch wampirem przy thralu. Zakładając że tak samo będziesz grał obecnie, to na początku tury masz thrala obok wampira.. i jest ok. Ruszasz się wampirem, potem dobiegasz thralem. W czym to utrudnia? Wciąż na początku ruchu masz thrala obok wampira.
No właśnie nie jest ok. Przeanalizuj Vincent granie:
- zwykłą klatka - rzut na 4+, pogryzienie thralla i ruch wampirem a potem dochodzi klatka, zeby ja domknac musisz znalez kolejnego thralla - to powoduje ze jests ture w plecy z dosteposcia thralli.
- rozpoczęcie gry w sensie 1 tura kiedy wykopujesz pilke. Masz 3-4 wampiry które zaczynają od rzutu na 4+ i gryzienia.
- wyobraź sobie daleki wykop i podniesienie piłki: musisz miec thralla przed ruchem i thralla na następną turę przy piłce. Do tej pory wystarczył mi trall przy piłce gdzie upadla

Utrudnia to w tym ze rzut jest na 4+ a nie na 2+ jesli sie ruszasz.
Dla mnie ten zespól jest wolniejszy i łatwiej się go kontruje. No i Wampir nie nadaje sie na ball carierra.
To powoduje ze ciężar gry przenosi się na thralle ktore sa najgorszymi liniowymi.

Dla mnie ten zespól zmienił kompletnie styl gry na który mi się nie podoba. Pamiętaj ze same zasady może nie były by tak złe ale wypadają mega słabo w stosunku do innych zespołów z którymi wampiry będą grać.

Oczywiści ze zagram, po gram nie miej po tych ponad 250 grach które zrobiłem Wampirami daje mi pewien pogląd.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy Blood bowl od GW - sezon 2

Post autor: teillman » 14 lis 2020, 11:27

No to zamiast się ruszać mówisz że używasz HG ruszasz się na 2+ zamiast na 4+, rozmyślasz się z użycia HG :P
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości