Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Mentos » 26 wrz 2021, 22:42

Moi drodzy, wiem, że te informacje pewno gdzieś tam są zakopane na forum, ale zawsze, gdy staram się zgłębić temat, to nie mogę się doszukać, gdzie są podane odpowiedzi na frapujące mnie kwestie (przekopałem kilka tematów i w wątku reprezentacyjnym i w wątku administracji turniejowej, nie ma tam jednak wszystkich odpowiedzi, których szukam, nie wiem też na ile podane tam informacje są aktualne).

Wydaję mi się, że fajnie byłoby, gdyby na subforum administracji turniejowej przypiąć taki temat z jednym postem w widocznym miejscu jakie są wymogi dla mastera, challengera i turnieju lokalnego, gdyż dla większości z Was jest to pewnie oczywiste, ale dla mnie laika jest to wiedza pozostająca w sferze domysłów (myślę, też, że organizatorom nowych turniejów by się taka ściąga przydała). Wybaczcie, że piszę na ogólnym, ale nie mam dostępu do pisania tematów w administracji turniejowej. Zadam natomiast następujące pytania:

1. Czy wystarczy, że turniej chcący nosić miano challengera będzie miał minimum 20 uczestników?
2. Czy turniej kategorii challenger powinien być zgłoszony do NAF?
3. Jeśli turniej kategorii challenger powinien być zgłoszony do NAF, to czy wszyscy zawodnicy biorący w nim udział muszą mieć opłacone członkostwo w NAF?
4. Czy figurki na turniej kategorii challenger powinny być pomalowane?
5. Jaka jest minimalna liczba rund challengera?
6. Czy na turnieju kategorii challenger jest możliwość rzucania w pierwszej rundzie challenge'y :)
7. Czy turniej chcący nosić miano challengera powinien spełniać ewentualne dodatkowe wymogi, o które nie spytałem (tam pamiętam były m.in. jakieś odstępy między masterami i innymi wydarzeniami).

Będę zobowiązany za udzielenie na ww. pytania odpowiedzi, jeśli natomiast interesujące mnie informacje są czytelnie podane w jakimś widocznym miejscu i każdy głupi je znajdzie, proszę o zamknięcie tego tematu :)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi na postawione przez mnie pytania! :)

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Oren » 27 wrz 2021, 14:41

Szybkie odpowiedzi ode mnie (co będę wiedział )

1) aby turniej miał range challengera musi być minimum 20 osób.
2) może zostać zgłoszony, nie musi. Oczywiście zgłoszenie go do nafu zwiększa jego "prestiż"
3) jak dla mnie w takim razie powinni mieć opłacony NAF ale tutaj pytałbym się bardziej @Domingo
4) jak dla mnie nie jest to wymóg. Najważniejsze aby figurki były czytelne i można rozróżnić wszystkich pozycyjnych. A to można zrobić łatwo bo są gumki, krążki, chociaż podstawki pomalowane albo mocno odróżniające się figurki.
5) 5 gier.
6) to kwestia organizatora
7) pomidor. Najlepiej nie wchodzić sobie w paradę i rozmawiać z innymi organi na ten temat. Np listopad grudzień to bardzo często czas Winter Cupa więc rozmawialbym z Deadlinami na ten temat. Bo szkoda wcisnąć się z nowym turniejem komuś tydzień lub dwa przed innym turniejem i zabrać potencjalnych graczy. Ale tutaj nie widzę na horyzoncie na razie żadnych informacji na temat innych turniejów więc jest chyba gites majonez.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Mentos » 27 wrz 2021, 15:53

Oren pisze: 27 wrz 2021, 14:41 Szybkie odpowiedzi ode mnie (co będę wiedział )

1) aby turniej miał range challengera musi być minimum 20 osób.
2) może zostać zgłoszony, nie musi. Oczywiście zgłoszenie go do nafu zwiększa jego "prestiż"
3) jak dla mnie w takim razie powinni mieć opłacony NAF ale tutaj pytałbym się bardziej @Domingo
4) jak dla mnie nie jest to wymóg. Najważniejsze aby figurki były czytelne i można rozróżnić wszystkich pozycyjnych. A to można zrobić łatwo bo są gumki, krążki, chociaż podstawki pomalowane albo mocno odróżniające się figurki.
5) 5 gier.
6) to kwestia organizatora
7) pomidor. Najlepiej nie wchodzić sobie w paradę i rozmawiać z innymi organi na ten temat. Np listopad grudzień to bardzo często czas Winter Cupa więc rozmawialbym z Deadlinami na ten temat. Bo szkoda wcisnąć się z nowym turniejem komuś tydzień lub dwa przed innym turniejem i zabrać potencjalnych graczy. Ale tutaj nie widzę na horyzoncie na razie żadnych informacji na temat innych turniejów więc jest chyba gites majonez.
Super, odpowiedzi są w sumie zgodne z researchem, który robiłem:) Jakbyście kiedyś tam w tej grupie koordynatorów turniejów dali radę zebrać do kupy informacje co do wymagań masterów, challengerów i turniejów lokalnych, tak, by było to w jednym, widocznym, przypiętym temacie, to byłoby super :) Dziękuję jeszcze raz za pomoc!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: leon » 27 wrz 2021, 17:28

ostatnie czyli 7 szczegolnie w pandemii nie bylo juz nawet co do masterow przestrzegane

co do mastera to bylo ze srodowisko musi zorganizowac wczesniej chelendzer, musi byc NAF (i wszyscy gracze musza miec czlonkostwo), musza byc pomalowane wszystkie figurki i min graczy bylo 40. to ostatnie bylo dyskutowane ale chyba oficjalnie nie przyklepane. natomiast jest to sensowny wymog
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Mentos » 27 wrz 2021, 17:53

leon pisze: 27 wrz 2021, 17:28 ostatnie czyli 7 szczegolnie w pandemii nie bylo juz nawet co do masterow przestrzegane

co do mastera to bylo ze srodowisko musi zorganizowac wczesniej chelendzer, musi byc NAF (i wszyscy gracze musza miec czlonkostwo), musza byc pomalowane wszystkie figurki i min graczy bylo 40. to ostatnie bylo dyskutowane ale chyba oficjalnie nie przyklepane. natomiast jest to sensowny wymog
Dzięki @leon właśnie mnóstwo czasu bezskutecznie spędziłem żeby odszukać ostatni temat z oficjalnie przyklepanym postem z wytycznymi. Organizujemy teraz turniej w Krakowie i jeżeli wymóg jest taki, że mają być pomalowane figurki i że wszyscy mają mieć członkostwo w NAF, to będziemy tego przestrzegać, no ale mamy trochę nowych graczy z Krakowa bez NAF, mamy dwoje graczy, którzy myślą o przyjeździe niepomalowaną drużyną i jeżeli te kwestie są w sferze planów i oczekiwań co do challengerów, to nie chciałbym nikogo na siłę zmuszać, jeśli minimalne wymogi co do challengera będą spełnione. Z planami co do zmian się jak najbardziej zgadzam, ale nie chciałbym niczego forsować wobec graczy na wyrost :)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Mentos » 01 paź 2021, 17:40

Pozwolę sobie podbić temat do koordynatorów (uwagi @Oren już znam i bardzo dziękuję za pomoc) i prosić o informację, czy na challengerze obowiązkiem jest, by w turnieju NAF, wszyscy mieli opłacone członkostwo w NAF. Podkreślę, że chodzi mi o aktualne będące w mocy ustalenia, a nie o plany, jak to powinno w przyszłości wyglądać:) Będę bardzo zobowiązany za odpowiedź!
@Snajper @KapitanStokczan @Tomek Kos @Grab @Shawass @reszka

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: KapitanStokczan » 01 paź 2021, 18:52

@Mentos Nie wiem jak bylo ustalone, natomiast uważam wymóg że każdy musi mieć opłacony NAF za bzdurny.....
Jeżeli miałbym się wyrazić na ten moment to Challenger na bank nie powinien mieć tego wymogu.
Master może... ale nie głosowałbym za tym.

5!
NAF 25276

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Grab » 02 paź 2021, 06:38

NAF nie jest obowiązkowy
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: leon » 02 paź 2021, 16:09

Juz od jakiegos tygodnia zbierałem sie aby napisac tego posta. Pare razy do tego wracałem i może być troche niespojny i rwany logicznie. Staram sie jak najkrocej i równoczesnie jak najbardziej przejrzyscie.

Wykorzystam teraz watek, w którym Mentos oznaczyl koordynatorow bo to glownie do nich temat. Trochę brakuje nam waszego wkladu, dyskusji i podejmowania decyzji. Snajper zrobil temat, w ktorym prosil o informacje/decyzje w sprawie turniejow, ktore sie odbyły aby wznowic prowadzenie rankingu do reprezentacji. Mentos probowal zebrac informacje o wymogach do chalendzera i dostal pewna odpowiedz. Nie do konca ostateczna jak widac. Wiem, ze kazdy poswieca swoj prywatny czas, zatem moze jak ktos nie moze go poswiecac to moze przekaze obowiazki innej osobie ze swojego srodowiska. Poczulem sie do bycia impulsem, ktory moze poruszy i wprowadzi ponownie koordynatorow na wlasciwe tory. Rover (wraz z innymi) duzo robi abysmy mieli sensowny ruleset, Snajper chce kontynuowac prace nad rankigiem (i chyba kalendarzem o ile dobrze kojarze), Pieta ogarniał tłumaczenie i olbrzymi faq do zasad, Vincent zaktualizował aplikacje. Mamy zajebiste community, ktore duzo z siebie daje i duzo robi dla innych. Brakuje jeszcze tylko troche.

Jakie rzeczy trzeba pozbierac/uszczegolowic/przedyskutowac/przeglosowac?
1. Wymogi chelendzera: min 20 gracz, min 5 rund, czy NAf, czy malowane figurki, itp itd
2. Wymogi mastera: min 40 graczy (była taka dyskusja i propozycja, nie mam pewnosci czy przeszła), min 5 rund, NAF obowiazkowy, obowiazkowe malowanie figurek itp itd
Takie wymogi były, czy moze warto cos zmienic, potwierdzic, ostatecznie zebrac w 1 miejscu?
Akurat wg mnie o odstepstwie czasowym pomiedzy turniejami odpowiedniej rangi mozna raczej zapomniec, przez covid i tak mamy mniej turniejow a kazdy organizator 2 dniowych eventow zwraca uwage na to co sie dzieje w okolicy daty go interesujacej.

Co jeszcze? Co z turniejami, ktore sie odbyly?
3. Zastepstwo zamiast wintera, ktore sam org opisał ze nie jest to zaden chelendzer czy master. Ale tu akurat turniej zasluzyl min na range chelendzera, warto by bylo przeglosowac czy taka nadac.
4. Przenosiny rumbowla do Łodzi. Czy nadać mu range mastera. Rumbowl mial, ta sama organizacja, fantastyczna, duza liczba graczy, w Łodzi, ktora organizowala mistrzostwa druzynowe wczesniej, przy małej liczbie Masterow ten by zaslugiwal na range mastera.
5. Obserwacja aktualnych ogloszen na kolejne turnieje i jesli gdzies jest sytuacja niepewna co do rangi to aktywna dyskusja i glosowanie wczesniej.

Zdaje sobie sprawe, że ranking na Malte może być mało istotny w przypadku kosztów wyjazdu i pojada najlepsi, ktorzy beda sobie mogli na to pozwolic. Myslelismy ze w wypadku sukcesu Eurobowla u nas z nadwyzki bedziemy mogli dofinansowac wyjazd reprezentantow aby rzeczywiscie pojechali najlepsi. Niestety przez pandemie musielismy odwolac i nie bedzie zadnej nadwyzki bo staramy sie oddac cala kase zarejestrowanym.
Bardziej zalezy mi aby byla u nas jasna sytuacja i kazdy gracz oraz ogranizator wiedzial co i jak. Odzywam sie ja bo jakos impuls tylko z pytaniem Mentosa nie odniosl rezultatu. A dobrze by było poukladac pare tematow i uporzadkowac sprawy na przyszlosc. Moze wreszcie pandemia odpusci i na nastepne wydarzenie Eurobowlowe bedziemy mieli mnostwo turniejow do wyboru i wielu graczy chetnych jechac na Wegry czy gdzie sie odbedzie kolejne Euro.

Jak trzeba poganiac wiecej to chetnie pomoge. Jak trzeba organizowac glosowania to tez chetnie pomoge (choc tu zwykle dobrze sobie radził Shawass). Liczę na Was panowie.

PS jak bedzie goraco to prosze admina o przeniesienie gdzie indziej lub zmiane tematu watku, lub co uzna za słuszne.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Grab » 03 paź 2021, 02:37

jeśli nie wiemy co nam miłościwie panujący wymyślą jeśli chodzi o lockdałny to wiadomo kalendarz nie ma sensu
nasz wkład jako koordynatorów jest ograniczony wydarzeniami planowanymi. z braku tych wydarzeń wynika zastój.
nie zgodzę się z Tobą że mamy prace nad jednym rulesetem bo mamy 2 i nad tym 2 prace trwają.
oczywiście zastępczy winter to czelendżer bo spełnił wymogi. Baszfest to nie Rumbowl.prawo nie działa wstecz.jeśli sytuacja będzie wymagała jakiegoś głosowania to pewnie będziemy głosować ;)
pozdro!
steam: grabpl
cziterkiler

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości