Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: leon » 03 paź 2021, 07:27

Spłyciles mocno i odniosłeś się nie do najważniejszych tematów poruszonych ale dziekuje za Twój głos. Brakuje mi jeszcze kilku
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Domingo » 04 paź 2021, 17:50

Baszfest to nie Rumbowl.prawo nie działa wstecz.
@Grab

A które „prawo” nakazywało by co roku turniej miał taką samą nazwę? Albo to samo miasto? Ranga master miała być nadana ośrodkom jako środowisku graczy, a nie konkretnemu miastu.

Generalnie to w nosie mam te wymogi i uściślenia, bo już przed pandemia nie kandydowałem do repry, ale nie mogę sie oprzeć wrażeniu, ze sami sobie komplikujecie życie :)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Oren » 04 paź 2021, 19:33

Hmm zastanawiałem się trochę nad tym tematem i chciałbym coś zaproponować, taki Orenowy wymysł.

Jako że czasy są jakie są i nigdy nie wiadomo co się zaraz wydarzy, zmienić trochę zasady challenger/master.

Jak dla mnie każdy turniej który pomieści ponad czterdziestu uczestników mógłby być masterem. Oczywiście NAF jest obowiązkowy itp. Dlatego jeśli challenger rozrośnie się do rangi mastera ale ktoś nie będzie miał numeru naf bo po prostu nie wie czy będzie w to dalej grał i przez to będzie zgłoszonych "oficjalnie" 39 uczestników, turniej dalej pozostaje challengerem.

Nie bawiłbym się w patrzenie co było rok temu bo te czasy aktualnie są chore i jeden turniej pomieści 20 osób i będzie to dużo bo takie czasy, a potem przyjdą wakacje i na Beach Bowlu jako jedynym turnieju w roku powiedzmy będzie z 60 osób ponieważ na wakacje wirus nie atakuje więc są luzowane obostrzenia.

Nie sprzeczałbym się który ośrodek ma mastera który nie. Było chyba powiedziane że jeden master na ośrodek, dwa w stolicy (Winter + PO). Ale teraz aktualnie...możę to co napisałem to bełkot może jest trochę sensu, przemyślcie to bo nie chce z nikim walczyć o to kto ma rację.

Odnośnie rulsetu, to niech każdy ośrodek gra na jaki chce. Może być Roverowy draft, Duńskie zasady, zasady BB2020 z podręcznika (czyli takie jak na winterze) możemy grać na gołe 1000, hbez różnicy, szef turnieju sobie wybiera jak gramy i możemy najwyżej nie przyjeżdżać jak się nam nie podoba.

Pozdro !
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Tomek Kos » 04 paź 2021, 21:26

Przepraszam, że lakonicznie ale mnie w tym roku nie ma na scenie turniejowej. Koordynatora bardzo dawno temu oddałem Teillmanowi, gdy posypał mi się zupełnie czas. Co było potem nie wiem, pewnie umarło w czasie covidu. Napisałem to tylko dlatego, że dostałem powiadomienie po ksywie. Do zobaczenia za parę miesięcy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Shawass » 05 paź 2021, 09:39

Żeby nie było - ja się tu odezwę, ale pewnie jeszcze nie dziś, ale się odezwę ☝🏻

kluczowe imo jest odkopanie wcześniejszych zasad, jeśli nie zostały magicznie usunięte z forum
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Grab » 05 paź 2021, 10:51

@Domingo Shawass sam pisze w odpowiednim topiku o odwołaniu Rumbowla w tym roku,więc Baszfest to nie Rumbowl
ciekawa kwestia bo chyba trzeba uściślić co jest ośrodkiem
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Shawass » 06 paź 2021, 20:41

Ok, dzięki Bogu za ludzi którzy wyszli z inicjatywą i spisali wymogi ^_^ co prawda są to wymogi do repry na 2019, ALE od tego czasu z tego co pamiętam zmieniło się tyle że chcieliśmy żeby więcej osób było wymogiem. Dzięki @Vincent, @Larry Croft i @Pieta że nie pozwoliliście temu tematowi umrzeć :D

Link do ostatniego podsumowania i dyskusji: viewtopic.php?f=132&t=2738

Wklejam poniżej jakie tam były wymogi i zasady liczenia punktów, i tak jak pisałem - z tego co pamiętam strasznie ludzie chcieli podnieść ilość osób na Challengerze do 20 a Masterze do 40, ja obstaję dalej za tym że nie ma co tego zmieniać. Nikomu kuśka nie urośnie od tego że udało mu się mieć 40 graczy a nie 38 a uda się może dzięki temu wybrać jakąś reprę w tej dekadzie.
Aktualne zasady:
http://www.bloodbowl.pl/viewtopic.php?f=91&t=1577
Przy wyborze do kadry liczą się wyniki z dwóch najlepszych turniejów rozegranych przez trenera w roku - liczone od turnieju Polish Open w roku poprzedzającym EB lub WB a kończącym się na ostatnim turnieju przed PO w roku w którym EB czy WB się odbywa.

Minimalna ilość osób które muszą być na turnieju aby był on liczony to 6.

Minimalna ilość meczów w turnieju aby mógł on być liczony to 5.

Turniej musi być zgłoszony do NAF aby mógł być liczony.
Na potrzeby liczenie punktów na podstawie których wyłaniana będzie corocznie kadra Polski występują trzy rodzaje truniejów:

Turnieje Lokalne:
Turnieje te mogą mieć dowolne zasady. Warunkiem zaliczenia ich do ligi jest zgłoszenie na forum Ligi z przynajmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem oraz spełnienie następujących wymogów:
- zgłoszony do NAF
- minimum 5 gier
- uczestnictwo co najmniej 6 graczy.


Challenger:
Organizowane przez środowiska graczy gotowe do zorganizowania turniejów wymagających większego zaangażowania niż turnieje lokalne. Turnieje klasy Challenger mogą mieć dowolne zasady. Warunkiem możliwości organizacji jest zgłoszenie na stronie http://bloodbowl.pl w temacie "ligi/turnieje" oraz do NAFu z minmum 30-dniowym wyprzedzeniem oraz spełnienie następujących wymogów:
turniej dwudniowy;
- minimum 10 graczy;
- minimum 5 meczy;
- obsługa turnieju na komputerze;
- przed turniejem rangi Challenger powinien być odstęp minimum 3 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Master/Challenger)

Master:
Turnieje tej klasy są wyróżnieniem dla ośrodków za ich zaangażowanie w rozwój środowiska. Z tego też powodu turniej klasy Master może się odbyć jedynie w ośrodku, w którym w poprzednim sezonie odbył się turniej rangi Challenger lub Master.
Lista turniejów klasy Master w danym sezonie ustalana jest przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych i poddana pod głosowanie - głosować mogą wszyscy którzy w danym sezonie uczestniczyli w choć jednym turnieju branym pod uwagę do wyboru kadry Polski. Turniej należy również zgłosić na stronie http://bloodbowl.pl w temacie "ligi/turnieje" oraz do NAFu z przynajmniej 30-dniowym wyprzedzeniem.
Turniej musi spełniać następujące kryteria, aby mógł być zaliczony jako Master:
turniej musi być zapowiedziany przed rozpoczęciem sezonu;
- turniej dwudniowy;
- minimum 20 graczy;
- minimum 5 meczy;
-obsługa turnieju na komputerze;
- wszystkie zespoły muszą być w całości pomalowane;
- ośrodek nie może w danym sezonie zorganizować więcej niż jednego turnieju klasy Master;
- odstęp minimum 4 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Master oraz 3 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Challenger

Zasady obliczania punktów rankingowych:

Turnieje lokalne:
Maksymalna liczba punktów rankingowych do zdobycia na turnieju lokalnym wynosi 20;
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w górę ( Pkt za turniej x (Ilość osób+1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze trzy miejsca otrzymują premię +3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie miejsce;
Jeżeli w imprezie bierze udział mniej niż 10 graczy, wówczas za każdego gracza poniżej 10 osób odejmuje się po 1 pkt. (np. 9 graczy max 19, 8 max 18, itd.)

Np.: turniej na 28 osób: (23;22;20;18;18;17;16;15;15;14;13;13;12;11;10;10;9;8;8;7;6;5;5;4;3;3;2;1), turniej na 8 osób: (21;18;15;12;9;7;5;3).

Turnieje Challenger:
Punktacja za Turnieje klasy Challenger jest stała i wynosi 35 punktów za pierwsze miejsce;
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w górę ( Pkt za turniej x (Ilość osób + 1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze pięć miejsc otrzymuje premię +5/+4/+3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie/czwarte/piąte miejsce

Turnieje Master:
Punktacja za Turnieje klasy Master jest stała i wynosi 50 punktów za pierwsze miejsce
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w gore ( Pkt za turniej x (Ilość osób + 1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze pięć miejsc otrzymuje premię +5/+4/+3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie/czwarte/piąte miejsce
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: leon » 06 paź 2021, 22:58

Shawass tylko ze to juz nieaktualne zasady. Przeciez koordynatorzy glosowali i sa liczone min 3 turnieje itd.

viewtopic.php?f=135&t=3563
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: Shawass » 06 paź 2021, 23:22

Leon, ale temat się rozchodzi o wymogi challengera, już nie mówiąc o masterach
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wymogi Challenger sezon 2021/2022

Post autor: leon » 06 paź 2021, 23:46

Shawass pisze: 06 paź 2021, 23:22 Leon, ale temat się rozchodzi o wymogi challengera, już nie mówiąc o masterach
chyba wiecej tematow poruszylem, ale co tam :-)

nie moge znalezc miejsca gdzie byla dyskusja o podniesieniach limitow osobowych
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość