Warhammer Reveals 2023

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10553
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: leon » 03 maja 2023, 09:08

bardzo sensowne spojrzenie Shawass. tego niestety sie bałem jak dowiedzialem sie ze gw wraca do BB, rozpieprza, nałapia kasy za do sie da a jak zobacza ze jednak nie dadza rady doić to znow odsuna na polke "mam to w nosie". koszmar.

a swoja szosa to zastanawiam sie kto gra w WhU? to wyglada tak tandetnie i zżynkowo a równoczesnie bidnie.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 799
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: Raven » 03 maja 2023, 12:04

Swoją drogą ta karcianka którą pokazali również wygląda dość średnio… Nie wiem jak z gameplayem ale na świat komputerowych karcianek mam wrażenie, że hype dość mocno minął. Pozostał Hearthstone (jednak mocno ucierpiał) a wszystkie Gwinty itd. mają mocno ograniczone community.

Co do dojenia hajsu z BB to właśnie co ciekawe ich plan biznesowy wcale tego nie przypomina. Gdyby tak było to kości, boiska, akcesoria itd. pojawiałyby się bardzo często i regularnie. Wcale tak nie jest i GW traktuje Blood Bowla jako „dodatkowy” system. Przyznam, że nie śledzę tego co się dzieje w mniej popularnych systemach GW jak Kill Team itd. ale mam wrażenie (być może mylne), że community, cała struktura NAF, setki turniejów na całym świecie itd. tylko potwierdzają, że Blood Bowl cieszy się większym gronem fanów a jest przez twórców odłożony gdzieś na bok. Być może nie jestem obiektywny ale tak ja to widzę.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1589
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: bialy » 04 maja 2023, 08:57

Raven pisze: 02 maja 2023, 13:07
bialy pisze: 02 maja 2023, 12:58 Patrząc na to, co GW wyprawia przy wydawaniu kolejnych drużyn (i edycji) - liczę na to, że przestaną się w projekt BB mieszać na długie lata jak ongiś było.
A co konkretnie masz na myśli?

Wciskanie kolejnych teamów na siłę bez znaczących zmian względem poprzednich? Czy to, że nie jesteś zwolennikiem zasad BB2020? :)
Tak na bardzo szybko i pobieżnie:
1. Usunięcie Bretki,
2. Gwiazdy,
3. Wykastrowanie agi teamów na rzecz bashu i faulowania,
4. Efekt kuli śnieżnej,
5. Wprowadzenie PA,
6. Wydarzenie kick-off eventa, który może zdjąć Ci zawodnika z boiska, na co nie ma żadnej obrony,
7. Faq-owanie i faq-owanie do faq-ów,
8. Wprowadzanie dodatkowych skilli z każdą nową drużyną,
9. Swarming,
10. Pazerność (np. wydawanie drugich wersji kostek dla drużyn lub tych super kart),
11. Brak jednolitej linii wydawania dodatków/spików/deathzonów/almanachów/itp... burdel na kółkach.

Pewnie coś pominąłem, ale chyba starczy.
Od razu piszę - nie będę wyjaśniał o co mi w poszczególnych punktach chodzi, bo szkoda mi czasu. Domyśl się ;P

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: Shawass » 04 maja 2023, 09:21

leon pisze: 03 maja 2023, 09:08 a swoja szosa to zastanawiam sie kto gra w WhU? to wyglada tak tandetnie i zżynkowo a równoczesnie bidnie.
Ej, gra jest fajna :D Dużymi plusami jest to że gry są krótkie, modele w większości przypadków imo piękne a też pokombinować się tam da, niezależnie czy ktoś woli szachowe granie czy deckbuilding. No i dla ludzi którzy nie wywracają stołu jak przeciwnik rozwala nam cały plan fartownym rzutem to to jest doskonały system :)

Turniejowo też się to rozwija, chyba nawet jest na Drużynowych Mistrzostwach Europy

Ogólnie bardzo przyjazny system jak dla mnie :)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 799
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: Raven » 04 maja 2023, 12:48

bialy pisze: 04 maja 2023, 08:57
[...]

Pewnie coś pominąłem, ale chyba starczy.
Od razu piszę - nie będę wyjaśniał o co mi w poszczególnych punktach chodzi, bo szkoda mi czasu. Domyśl się ;P
Wszystko jasno i klarownie :D Tyle mi wystarczy.

Niestety ale w tej kwestii macie racje. Często kiedy kończą się pomysły na "usprawnienie" gry zaczyna się wciskać jakieś nowe, nie do końca potrzebne zasady które tylko psują finalny wygląd gry i jej działanie. Efekt jest zupełnie odwrotny do zamierzonego.

Może faktycznie lepiej zostawić grę taką jaka jest i Community samo sobie z tym poradzi...

Co do pazerności to akurat osobiście jestem fanem wszelkich dodatkowych akcesoriów (no może poza kartami :D ) i wiadomo - im więcej wydadzą tym więcej zarobią. Z drugiej jednak strony mam wrażenie, że w tej. kwestii nie nazwałbym ich pazernymi. Popyt na wszelkie dodatki jest spory a podaż i ogólna ich dostępność dość mocno ograniczona i w niektórych wypadkach mocno limitowana. Dla przykładu akcesoria dot. Lizardmenów (Boisko i Kości) osiągają na aukcjach niebotycznie wysokie kwoty, kilkukrotnie przewyższając ich wartość nominalną.

W mojej opinii "zabicie gry" kompletnie raczej mija się z celem (po niedawnym wskrzeszeniu) i raz na jakiś czas pojawiane się akcesoria byłyby spoko. Kwestia dodatkowych teamów jest dość mocno ryzykowna, jednakże jeśli nie miałyby one wpłynąć w żaden sposób negatywnie na grę i ogólny gameplay to ja jestem również za jednak bez szarżowania. :)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: rover » 07 maja 2023, 16:03

Ja nie uwazam, ze wykastrowali agi teamy. Imo zmiany nowej edycji wyszly tej grze na plus.

Natomiast co napsuli to napsuli (zdarzyli wprowadzic dwoch zjebanych bomberow kek). Mi sie wydaje, ze glowny problem, to ze nie maja jak monetyzowac tego systemu, poza wypuszczaniem gwiazd, ktore kupuje bardzo malo osob. Wiec sila rzeczy nie beda go aktywnie wspierac. Zrobili sobie 2-3 letni test, hajs sie nie zgadza to i fanpage zamykneli, a na Warhammer Fescie posucha. Ale oni od zawsze mieli wyjebane na BB i to od zawsze byl system zyjacy wlasnym zyciem. Najlepszym przykladem tego jest, ze w zasadzie kazdy z glownych systemow GW mial na Fescie swoj duzy turniej, a BB nie. Ale nie przeszkadza to, aby we wrzesniu na World Cup w BB bylo zapisanych ponad 2200 osob, co jest pewnie wieksza liczba niz wszyscy gracze wszystkich systemow Warhammer Festu i LVO razem wzieci :P

Pojaralismy sie nowa edycja i nowymi figsami (moim zdaniem jeszcze moze zrobia jakies reworki teamow, ale tempo pewnie bardzo zwolni), a moral od lat jest ten sam. Jebac GW :)
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10553
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: leon » 07 maja 2023, 19:42

Tam ktoś kto nie ogarnia tematu się BB zajmuje. Najlepiej pokazuje ze na wc będzie ponad 2k osób. Ja bym umiał na nich zarobić. Ale jakiegoś Polaczka nie wezmą aby im nakręcał hajs zatem nie ma się co spinać. Żal tylko znów rozgrzebania.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: Inkq » 07 maja 2023, 21:57

leon pisze: 07 maja 2023, 19:42 Tam ktoś kto nie ogarnia tematu się BB zajmuje. Najlepiej pokazuje ze na wc będzie ponad 2k osób. Ja bym umiał na nich zarobić. Ale jakiegoś Polaczka nie wezmą aby im nakręcał hajs zatem nie ma się co spinać. Żal tylko znów rozgrzebania.
Wydaje mi się ze ten krótki okres zainteresowania GW dobrze zrobił reklamie gry. Ta firma ma jednak spory zasięg.

Co do BB2020 to niestety nie podobają mi się 2 rzeczy: wzmocnienie faulu oraz zepsucie wampirów.
Sadze ze dostanie niemy jakies pojedyncze brakujace gwiazdy i moze jeden zespol w tym roku.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: rover » 07 maja 2023, 23:31

@Inkq w jakim sensie wzmocnienie faulu?
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 799
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer Fest 2023

Post autor: Raven » 08 maja 2023, 00:06

@rover To wszystko co piszesz o popularności BB na różnych scenach to świetny przykład którego jakimś cudem nie dostrzega i ma swój pomysł na to co zmienić/poprawić w grze. Niestety jak widać nie zawsze wychodzi to grze na dobre.

Dodatkowo niezbyt udana premiera BB3 wywołała skutek raczej odwrotny do zamierzonego i raczej nie przyciągnęła zbyt wielu graczy do figurkowego Blood Bowla.

Wydawanie zwolni prawie na pewno, bo powoli wyczerpują się zasoby i reworkowanie teamów nie do końca wydaje mi się ambitnym pomysłem. Tak jak pisałeś pewnie będą wydawać Star Playerów, może jakieś pojedyncze akcesoria i (oby, bo nie wygląda to zbyt kolorowo) choć jedną drużynę rocznie.

Niestety na wiele rzeczy nie mamy wpływu… Pozostaje trzymać kciuki, że popularność turnieju w Alicante trafi do GW i być może zmieni coś w ich planie na najbliższe lata.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości