Ruleset na Grecję oficjalny

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: Marcepan » 06 lis 2023, 18:35

bialy pisze: 06 lis 2023, 11:24 I od razu wrzucę "moją-autorską" przekładkę tych zasad na zasady indywidualne:

Zespoły tier 1 traktowane są jakby dostały 0 Squard Pointów,
Zespoły tier 2-5 traktowane są jakby miały 1 Squard Pointów,
Zespoły tier 6 traktowane sa jakby miały 2 Squard Pointy.

Proste, daje dostęp do gwiazd dla stunty i voila!
Lepszym rozwiązaniem na wersję indywidualną byłoby nagradzanie punktami zwycięstwa np: vanilla dostaje 2, squad pointy 1 dostają 1, a squad pointy 2 dostają 0.

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1591
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: bialy » 06 lis 2023, 19:17

No nie wiem, czy „lepszym rozwiązaniem” jest z bazy danie 2 punktów drużynom tier 1 w stosunku do druzyn stunty… myśle ze dla dobra sprawy punkty druzyn vanila powinny być podwajanie (bo nie wiadomo jaka punktacje przyjmie organizator - czasem 2 punkty to sporo, a czasem maluteńko… jak sisuaczek Azjaty). Dla druzyn „1 squard pointowych” trzeba obliczyć jakiś współczynnik.

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: Marcepan » 06 lis 2023, 21:22

Ja bym nie zakładał, że stunty nie może zagrać vanilli a tier 1 nie może wybrać blessingu z gwiazdą. Uważam że trzeba zapewnić możliwość złożenia teamu jaki maksymalnie da się wyciągnąć pod każdego indywidualnie (albo wszyscy grają vanille bez dodatków). Zasady greckie można implementowac do drużynowek, w innych przypadkach są trochę do dupy i nie da się na nich grać bo zawsze ktoś będzie poszkodowany

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: reszka » 06 lis 2023, 22:29

Moim zdaniem spokojnie da się grać singla. Wystarczy dać każdemu 2 sp. Kilka ras może grać jedynie vanilla - jaszczurki, chadecja i dwarfy, darki, vanilla jest też najkorzystniejsza dla wielu zestawień.

Nawet jak damy każdemu 2 SP, to i tak połowa przyjedzie vanilla, bo najkorzystniejsza.

Gwiazdy na greckich opłacają się w dosłownie kilku drużynach.

Extra skill w jeszcze mniejszej ilości drużyn, ale tworzy ciekawe i oryginalne zestawienia.

Stakowanie jest neutralne, bo zabiera tylko 1 SP.

Zamiana skilla na kasę jest nieopłacalna dla KAŻDEGO zespołu.

Dać każdemu 2 SP i pozwolić na zupełna dowolność.

Zapanowało mylne przekonanie, że w drużynowe ktoś się musi poświęcić i pojechać vanilla, żeby ktoś inny dostał SP. to założenie nie uwzględnia, że dla około 10-12 zespołów opcja vanilla jest najkorzystniejsza.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10554
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: leon » 07 lis 2023, 07:18

@reszka bo lepiej pitolic ze sie nie da na to grac i wymyslac samemu durne zasady. dziekuje ze jasno wylozyles ze mozna.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1591
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: bialy » 07 lis 2023, 07:32

Marcepan pisze: 06 lis 2023, 21:22 zawsze ktoś będzie poszkodowany
Miauuu... to fakt!
Gdyby tylko istniała jakaś gra, w której nikt nie jest poszkodowany. Powiedziałbym że szachy, ale to najbardziej rasistowska z wszystkich gier, bo biały zawsze zaczyna..


@leon Nie da się. Nie, po prostu nie!

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: Oren » 07 lis 2023, 09:04

leon pisze: 07 lis 2023, 07:18 @reszka bo lepiej pitolic ze sie nie da na to grac i wymyslac samemu durne zasady. dziekuje ze jasno wylozyles ze mozna.
Leonku mój drogi, nie denerwuj się bo złość urodzie szkodzi :)

Greckie nie były jeszcze oficjalnie zgłoszone jak zgłaszałem swój turniej. Musiałem zgłosić zasady aby turniej był NAF approved. Gdybym robił dzisiaj turniej to zrobiłbym go na euro zasady. Na pewno będzie dużo zawodów z oficjalnymi euro zasadami.

Niemniej, obojetnie jakie zasady Ty i tak jesteś w topce, więc w czym problem ? :)
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: Marcepan » 07 lis 2023, 09:09

@reszka no jest tak jak mówisz, najkorzystniej i najsprawiedliwiej by było aby wszyscy grali wersję vanilla, tylko wtedy na turnieju zobaczysz właśnie tylko to 10-12 ras, (pomijam klimaciarzy). W wersji z 2sp (podwójny blessing Ateny) nie powinno się powtarzać skilów 3ktornie więc też trzeba by to uwzględnić.

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: Marcepan » 07 lis 2023, 09:31

@bialy no fakt, nie ma takiej gry :P dlatego zawsze jest ten jakiś handicap.

Ja po prostu jestem za tym, aby indywidualnie każdy mógł wybrać dowolną opcje stworzenia teamu jaka mu odpowiada, bo inaczej wszyscy naucza się grać na vanilli, a potem na zawodach zderzą się z rozpiską z której ktoś wykręcił tyle ile się da bo przetestował wszelkie możliwości.

Awatar użytkownika
Rupert
rekrut
Posty: 141
Rejestracja: 31 gru 2020, 10:56

Re: Ruleset na Grecję oficjalny

Post autor: Rupert » 07 lis 2023, 10:41

Ban Morga ok. Zbanujmy też Hakfleama. Hmmm. To teraz dowalmy jeszcze kolejnego kopa stunciakom i zbanujmy Varaga. Super. Aa i jeszcze je pogrążmy dobijając upośledzonego przez erratę sneaky gita...
FUMBBL: jd2rbnds

Zapytaj mnie o snoty!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości