MATERIAŁY DO BB NA START

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Vincent » 24 kwie 2019, 21:01

Oo Pieta, a powiesz w paru zdaniach jak wrażenia z gry na dodatkowe zasady? Mnie karty nieco odpychają. Bo to takie kick off eventy x3 mam wrażenie. Ale stadiony, piłki, sędziowe itp jestem ciekaw wrażeń.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Pieta » 24 kwie 2019, 23:44

Na specjalną piłkę jeszcze nie udało mi się zagrać, ale chyba balansują trochę rasy, bo jedne mają lepsze inne gorsze te piłki.
Stadiony są super. Miłe, dość małe i sprawiedliwe urozmaicenie gry, ale to się jeszcze sprawdzi kiedy więcej osób będzie miało "dopasowany" stadion na stałe.
Sędziowie odrobinę odstraszają od faulowania, dlatego powinni być obowiązkowi po wprowadzeniu trenerów, którzy czasem uratują faulującego od kary. No i dają fluffowego kolorytu.
Zatrudnianie gwiazd na stałe jest według mnie słabe. Sprowadza się do tego, że drużyny kupują tylko tych najtańszych jakichś bomberów, co jest zbyt monotonne. Dzieje się tak bo opłacanie ich w miarę się jeszcze kalkuluje.
Sponsorzy wydają się być mało zbalansowani, ci główni, bo jednorazowi i długoterminowi po prostu dają wszystkim więcej kasy do skarbca. Na razie jednak mi się podoba.
Karty z kolei nadają sporej głębi tej grze. Dopóki przeciwnik ma je na ręce, nie wiesz co się może stać. Jest mniej bloodbowlowych kalkulacji. Lepiej przykładać nawet jak przeciwnik daleko. Aktualnie gramy tak, że jak obaj trenerzy nie chcą grać na karty, to nie grają. Natomiast najmilej wspominam sezon, kiedy mieliśmy je zawsze obowiązkowe. Teraz mówię im nie, bo wydaje mi się, że więcej zabierają punktów SPP, niż dają. Nie opłaca mi się ich brać, gdy w innych meczach mogą ich nie brać.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Vincent » 25 kwie 2019, 08:15

Pieta pisze: 24 kwie 2019, 23:44 Jest mniej bloodbowlowych kalkulacji. Lepiej przykładać nawet jak przeciwnik daleko.
Hm, nigdy o tym nie myślałem w ten sposób. Ale od razu przychodzi mi do głowy wątpliwość, że jak zwykle po tyłku dostaną rasy wolne (czyt. krasie itp.) które mają wtedy mniejsze szanse na typowy grind i stallowanie do 8 tury. A takie elfy czy skaveny czy nawet lizaki mogą więcej zyskać na tym. Ale nigdy jeszcze nie grałem na karty, jedynie czytałem ich opisy.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Pieta » 25 kwie 2019, 09:46

To działa w obie strony, bo jak już krasie nie dogonią elfa, mogą mieć na niego jeszcze kartę.

Generalnie karty działają dobrze tylko w opcjonalnym wariancie nr1 z Almanaca. Podstawowy wariant i pozostałe nie mają balansu, do tego mocniej wpływają na wynik meczu. A jak się dokupuje karty z dodatków do ras to balans jeszcze wzrasta. Naprawdę gra jest dużo bardziej "żywa".

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: reszka » 25 kwie 2019, 12:13

Nigdy nie grałem na karty, ale wierzę Ci na słowo. Jest planszowka gra o tron, wszyscy grają na zasady podstawowe. Ale jak do rozgrywki wdroży się wszystkie opcjonalne zasady z 1 dodatku, to robi się taka strategia, że później podstawka wydaje się prymitywna. Lannisterowie mogą wygrać, a w podstawce robią za tło. Z dodatkami wygrywa się dyplomacją i zdrada w odpowiednim momencie, w podstawce zdrady się nie odczuwa.

Ludzie podnoszą podobne argumenty jak w przypadku kart do BB, są przyzwyczajeni, że mozna ruszyć się 3 razy na turę a z zasadami specjalnymi aż 10 razy na turę, to dużo zmienia. Tyle że w GOT prawie nie ma losowości.

Stadion jest wyborem taktycznym, nie zwiększa losowości. Mam wrażenie, że karty podobnie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Marcepan » 25 kwie 2019, 14:05

Karty do BB są świetne i aktualnie jeśli jest możliwość grania z nimi, nie widzę opcji aby zagrać bez nich. Tak jak pisze Pieta, ilość dynamiki jakiej dodają jest ogromna, ale są też karty które kompletnie nie wpływają na przebieg rozgrywki (przykładowo możliwość dostania dodatkowego rzutu na kasę po meczu). Co do zbalansowania ich względem ras myślę, że każdemu trafią się kompletnie nieprzydatne jak i też takie które utarują cały mecz :P

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: leon » 25 kwie 2019, 20:56

gralem na karty na fumblu w turnieju i jakos nie wspominam tego dobrze. za duza losowosc i za dziwne rzeczy mogace wpasc
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Pieta » 01 cze 2019, 19:01

https://drive.google.com/open?id=1fG4sh ... SkG0c0Zfzl

Zrobiłem aktualizację o karty z paczki halflingów.

Żółte Heroic Feats zostały wzmocnione. 2 mocne, 1 słaba
1 - dostajemy kucharza na jedną połowę
2 - w naszej turze zabieramy strefy ataku wybranemu przeciwnikowi
3 - ruszamy się K6 zawodnikami o 6 pól przed kick-offem na własnej połowie
Niebieskie Benefits of Training zostały osłabione. 1 fajna i 2 słabe
1 - zamiast rzutu przeciwnika na kick-off ustalamy, że jest Riot
2 - jak wypadnie both down, raz możemy uznać że mieliśmy wrestle'a
3 - na jednego drive'a 1 zawodnik co ma mniej niż MA5 dostaje +1MA

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: Vincent » 02 sie 2019, 13:20

Tu ciekawy link też myślę do wrzucenia na 1 strone:
https://boardgamegeek.com/geeklist/2233 ... compendium

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1338
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: MATERIAŁY DO BB NA START

Post autor: SuicidekidPL » 16 paź 2019, 19:52

Steam: youngleszcz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości