Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Warszawska Federacja Blood Bowl
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 13 kwie 2017, 10:15

REGULAMIN

1. Zapisanie się do ligi
Zapisanie się do Warszawskiej Ligi Blood Bowl oznacza zobowiązanie się do rozegrania wszystkich gier w sezonie. Przed każdym sezonem gracz będzie musiał wpłacić składkę w wysokości 10 zł przelewem na numer konta podany przy rozpoczęciu zapisów.
Każdy gracz proszony jest o podanie numeru telefonu swojemu komisarzowi grupy. Pozwoli to na kontakt w nagłych wypadkach. Nieobowiązkowe.
Zastrzegamy sobie prawo do nie dopuszczenia w przyszłych sezonach ligi uczestników, którzy nie ukończą bieżącego sezonu. Przypadki takie będą oczywiście rzetelnie i indywidualnie przez Zarząd rozpatrywane.

2. Zasady Gry
Gramy wg zasad tzw. "Blood Bowl 2016" zawartych w Rulebooku, dodatkach Death Zone i Teams of Legend. FAQ i Errata do aktualnych zasad jest do ściągnięcia na stronie: https://www.bloodbowl.com/
Wyjątki:
- nie stosujemy zasad Illegal Procedure, Time Limit i Special Play Cards.
- dodatkowo dopuszczamy rasę Slannów i Simyin
- star playerzy oraz dodatki wg listy https://drive.google.com/file/d/1TCBJod ... DmWY4B8d9f
z wyjątkiem inducementów (nie dot. najemników i gwiazd) niedostępnych wszystkim drużynom.

3. Twój zespół
Wszystkie zaczynające zespoły w Warszawskiej Lidze Blood Bowl muszą mieć wartość zespołu pomiędzy 950-1000 TV i wystawić, co najmniej 11 graczy. Zespoły “stunty” (Goblin, Halfling, i Ogre) muszą mieć wartość zespołu pomiędzy 500-1000 i wystawić, co najmniej 11 graczy.
Zaczynające zespoły muszą mieć 0 rozegranych gier oraz 0 SPP pośród zawodników.
Istniejące zespoły Warszawskiej Ligi Blood Bowl mają zakaz gier "punktowanych" pomiędzy sezonami oraz poza strukturami Warszawskiej Ligi Blood Bowl.

3a. Akademia viewforum.php?f=107

4. Kolejki
Kolejki trwają po 14 dni. Kalendarz rozgrywek zostanie opublikowany w dniu rozpoczęcia ligi.
Komisarze Ligi mogą przedłużyć kolejkę tylko w specyficznych okolicznościach (wakacje, święta).
Gracze są odpowiedzialni za umawianie swoich meczy. Umawiać się można za pośrednictwem dowolnych nośników, jednak polecamy do tego forum.
Jeżeli nie ma możliwości skontaktowania się ze swoim przeciwnikiem należy o tym poinformować Komisarza Ligi.

5. Walkower
Jeśli z winy jednego z graczy mecz się nie odbędzie, zostanie przyznany walkower. Walkowera oddaje gracz z którego winy mecz się nie odbył.

Wynik meczu to
2:0 w TD
0:0 w CAS

Wygrywający dostaje 2xMVP i 2d6 golda rzucane przed następnym meczem przy świadku (przeciwniku w najbliższej kolejce lub przy komisarzu). Oczywiście współczynnik fanów poddającego automatycznie zmniejsza się o 1 (DZ1, s.25).

5a. Remis adminowany
Jeżeli obaj trenerzy nie są w stanie umówić się na mecz w wyznaczonym terminie i nie ma jednoznacznej (w historii wpisów na forum, ew. w ocenie komisarza danej grupy) winy z żadnej ze stron, adminowany zostaje remis.

Wynik meczu to
0:0 w TD
0:0 w CAS

Każdy z graczy dostaje 1x MVP i 1d3 złota rzucane przed następnym meczem przy świadku (przeciwniku w najbliższej kolejce lub przy komisarzu). Współczynnik fanów drużyn nie zmienia się.

6. Zgłaszanie wyników
Wynik meczu zgłasza zwycięzca, w przypadku remisu to gracze ustalają między sobą kto zgłosi.
Wynik należy podać w odpowiednim, stworzonym do tego, temacie na forum.
W poście powinny znaleźć się takie informacje:
data kiedy mecz został rozegrany, nazwy drużyn, wynik meczu i ilość zadanych kontuzji. Należy podać tylko te kontuzje, za które zawodnik dostał SPP.

Przykład:
04.05.17
Drużyna A : Drużyna B
TD: 2:1
Cas: 6:2

7. Punktacja
Wygrana o 1 przyłożenie: 4 punkty
Remis: 2 punkty
Przegrana: 0 punktów
Przegrana o 1 przyłożenie: 1 punkt.

8. Faza play-off
Po zakończeniu fazy grupowej, najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca we wszystkich grupach, przechodzą do fazy play-off.
W przypadku takiej samej ilości punktów u kilku drużyn, o miejscu decydować będą w kolejności:
1) wynik bezpośredniego starcia
2) ilość Przyłożeń netto w ciągu sezonu
3) ilość Kontuzji netto w ciągu sezonu
4) rzut monetą wykonany przez komisarza.
Półfinaliści zostaną rozlosowani w 2 pary, zwycięzcy zagrają finał (nie ma meczu o 3 miejsce).
W razie remisu w meczu play-off następuje dogrywka oraz ew. tzw. "rzuty karne" (DZ1, s.26).
Drużyny które nie zakwalifikowały się do fazy play-off mogą zagrać jeden mecz wyrównawczy z inną drużyną z bieżącego sezonu (także niezakwalifikowaną).
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: NairoD » 14 kwie 2017, 18:59

Domingo zagrajmy z special cards. Co nam szkodzi. To chyba jedyna szansa by w szerszym gronie niż dwóch, trzech znajomych z nich skorzystać. To ma być według mnie zabawa a nie wyścig szczurów po kalesony papci nurgla z łyżwą
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 14 kwie 2017, 19:43

Nairod, zasady opcjonalne są dobre jak już jesteś ograny i szukasz czegoś nowego. Wiem, że jesteś starym wygą ale większość z nas będzie grało pierwszy raz w życiu ligę figurkową. Także spokojnie, nie wszystko na raz ;)

a co do wyścigu szczurów i zabawy. Zobacz jakie drużyny mamy już zgłoszone: Ogry i Gobliny :D
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: NairoD » 14 kwie 2017, 20:23

Domingo pisze:Nairod, zasady opcjonalne są dobre jak już jesteś ograny i szukasz czegoś nowego. Wiem, że jesteś starym wygą ale większość z nas będzie grało pierwszy raz w życiu ligę figurkową. Także spokojnie, nie wszystko na raz ;)

a co do wyścigu szczurów i zabawy. Zobacz jakie drużyny mamy już zgłoszone: Ogry i Gobliny :D
Może źle to w słowa ubrałem. W pamieci miałem jojczenie w ankiecie Shawasa ze jakie te karty be i w ogóle passe.

Ja chyba drużyne zmienię (choć po prostu lubie DE). Może na ludzi albo inną drużynę
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 14 kwie 2017, 21:00

Tylko poczekaj, to nie jest tak, że ja mówię że karty kiedyś będą :P mówię tylko, że nie mówię im kategoryczne nie bo nie.

Co do drużyny, graj tym co Ci da najwięcej frajdy :)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Pieta » 15 kwie 2017, 13:38

We wrocławskiej gramy na illegal i na karty. W ostatnim meczu zużyłem wszystkie rerolle w połowie na nie przesuwanie znacznika. Biegłem też pewnie i samotnie po TD, a tu raz ogr na mnie zza end zone blitzuje, a innym razem wbiegam na minę i wybucham tuż przed :)
Ogólnie jest dużo początkujących, jedno uczy, drugie zwiększa losowość i tym samym chyba szanse na wygraną nieogrranym.

Awatar użytkownika
Rogal
trener
Posty: 2728
Rejestracja: 11 sty 2017, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Rogal » 18 kwie 2017, 13:01

Pytanko: Zapis w regulaminie o 11 zawodnikach odnosi się do 1 meczu w przedsezonie? czy do 1 meczu juz w sezonie zasadniczym ?
Rozumiem że to oznacza że nie może być żadnego journeymana w danym 1 meczu potem już mogą być.
naf sraf 23542

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 18 kwie 2017, 13:13

Zapis odnosi się do startu nowej drużyny w lidze. Także w tej chwili chodzi o nowe drużyny w przedsezonie, potem będzie się tyczył NOWYCH drużyn dołączających do sezonów.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 25 kwie 2017, 20:32

Wciąż czekam na rozpiski od spóźnialskich i myślę sobie nad punktacją. Co powiecie na taką jak była na turnieju w Pradze?

Wygrana o 2 lub więcej przyłożeń: 5 pkt.
Wygrana o 1 przyłożenie: 4 punkty
Remis: 2 punkty
Przegrana: 0 punktów
Przegrana o 1 przyłożenie: 1 punkt.

Mi się to podoba. Może trochę faworyzuje pewne drużyny ale z drugiej strony wymusza czasem więcej akcji w meczu. Bo tak to często gra się na takie "bezpieczne" 1:0 albo 2:1.

Jestem prawie pewny tej punktacji ale chętnie wysłucham Waszych opinii.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Rogal
trener
Posty: 2728
Rejestracja: 11 sty 2017, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Rogal » 25 kwie 2017, 20:36

Jestem za.
naf sraf 23542

ODPOWIEDZ

Wróć do „WFBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość