Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Warszawska Federacja Blood Bowl
Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 27 kwie 2017, 09:51

Dzięki Vincent za radę, jak dla mnie brzmi bardzo rozsądnie!
Jedynie co może przeszkadzać to półfinały. Po pierwsze to o 2 mecze więcej dla czterech drużyn (więcej SPP i kasy do zarobienia) po drugie to 4 tygodnie pauzy dla całej reszty graczy.

Ale jestem prawie przekonany, że zrobimy tak jak mówisz :) wtedy przedsezon jest niepotrzebny i już teraz byśmy zaczęli I sezon.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3453
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Vincent » 27 kwie 2017, 10:16

ja zawsze playoffy (dodatkowe spp i kasa) traktuje jako nagrodę dla najlepszych. Niech mają coś za dobre wyniki w sezonie regularnym.
A przerwa dla pozostałych też dobra. Przeanalizują swoją grę :D a tak serio, to wtedy zawsze taki finał można jakoś zorganizować i parę osób może wpaść pooglądać :)

Ale i tak, najważniejsza zaleta tego, byłaby taka że dowolna liczba graczy może być zaangażowana oraz nie ma problemów jeśli ludzie będą rezygnować po sezonie (nie ma problemu że nagle 4 drużyny awansują do wyższej dywizji i ktoś TV1100 będzie grał tylko przeciwko TV>1500 - w każdej grupie będą różne drużyny). Dodatkowo nie będzie zapchaj dziur, no i przede wszystkim każdy ma szanse na zwycięstwo. Co też na pewno zachęci do dołączania nowych osób.

Awatar użytkownika
Rogal
trener
Posty: 2745
Rejestracja: 11 sty 2017, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Rogal » 27 kwie 2017, 10:24

Vincent pisze:zawsze taki finał można jakoś zorganizować i parę osób może wpaść pooglądać :)
O to to to, dobrze gada!
naf sraf 23542

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Smollar » 27 kwie 2017, 12:28

Ok, w sumie fajnie że w tej formule zaczynamy sezon!
Domingo pisze:(...)to 4 tygodnie pauzy dla całej reszty graczy.
(...)
Ale jestem też za tym by pokombinować, tak żeby nie pauzowali pozostali.
I tu nasuwają mi się 2 pomysły:
- jak w rodzimej ekstraklasie w piłkę kopaną - po sezonie zasadniczym 2 grupy: "mistrzowska" i ta słabsza
- ew. dodatkowe mecze playoff o miejsca miejsca 5-9, jak na mistrzostwach np. w siatkówkę, czy ręczną

Taki temat moglibyśmy spokojnie też przegadać przy piwku z okazji inauguracji ligi, hę? 8-)
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 27 kwie 2017, 13:03

Smollar pisze: Taki temat moglibyśmy spokojnie też przegadać przy piwku z okazji inauguracji ligi, hę? 8-)
to jest dobry pomysł, tylko teraz jest majówka i nie wiem ile osób by przyszło a ile powyjeżdżało.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2017, 13:39

Albo wszyscy albo nikt dodatkowe mecze to faworyzacja rozwoju tylko wybranych drużyn.

Rozgrywki polskiej liga to porażka ;). Jak to Probież powiedział Jagielonia wygrała sezon a teraz graja o puchar maja...

Osobiscie jestem za zasadami z PLBB
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
pablo_von_kozlow
rekrut
Posty: 50
Rejestracja: 06 lut 2017, 19:41

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: pablo_von_kozlow » 27 kwie 2017, 14:12

Sir Mewash pisze: Rozgrywki polskiej liga to porażka ;). Jak to Probież powiedział Jagielonia wygrała sezon a teraz graja o puchar maja...
Polski Guardiola w 2015 już taki wyszczekany nie był :lol:

- jak w rodzimej ekstraklasie w piłkę kopaną - po sezonie zasadniczym 2 grupy: "mistrzowska" i ta słabsza
- ew. dodatkowe mecze playoff o miejsca miejsca 5-9, jak na mistrzostwach np. w siatkówkę, czy ręczną
próbowałem to sobie teraz rozrysować i przy 18 graczach i 3 grupach bardzo dziwnie to wygląda jeśli wszyscy by mieli grać.
jeśli mają być play-offy to przy podziale jaki mamy to część (a dokładniej większość) musi pauzować bo play offy dla dalszych miejsc moglibyśmy zrobić tylko do miejsca 16 jeśli wszystko miało by trwać tyle samo czasu czyli półfinal + finał/3miejsce

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Domingo » 27 kwie 2017, 14:35

Sir Mewash pisze:Osobiscie jestem za zasadami z PLBB
Zasady PLBB to kopia zasad z OCC. Te zasady mają sens u nich gdzie mieli +/- 8 dywizji w sezonie (w każdej dywizji po kilka grup(!))
u nas, w PLBB mamy chwilową zajawkę i udało się uzbierać 4 dywizje po jednej grupie. Przy każdym sezonie jest płacz i narzekanie "czemu ja awansowałem do wyższej dywizji skoro ledwo zacząłem grać" itd.

Czekam jeszcze na inne głosy w dyskusji.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3453
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: Vincent » 27 kwie 2017, 18:36

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że zasady które przedstawiłem są stosowane w UKBBL. Więc to też nie jest tak, że wziąłem je totalnie "z czapy" :) Ja po prostu uważam, że zbyt pionowa struktura powoduje, że kilka sezonów z rzędu możesz grać 80% meczy cały czas z tymi samymi ludźmi. Szeroka struktura to duża różnorodność.

Oczywiście, że fajnie jest prowadzić drużynę od samego dołu, piąć się przez kolejne dywizje, ale jednak ma to też swoje minusy.

Będę robił co w mojej mocy, żeby od 2 sezonu grać z Wami w tej lidzę, niezależnie od jej struktury i regulaminu, ale dobrze żeby wziąć różne opcje pod uwagę, zwłaszcza na etapie powstawania ligi.

Awatar użytkownika
ninjaska
rezerwowy
Posty: 697
Rejestracja: 07 cze 2013, 09:41

Zdobyte trofea

Re: Warszawska Liga Blood Bowl - REGULAMIN

Post autor: ninjaska » 28 kwie 2017, 08:26

A moze by nie mieszac, nie przyznawac kontuzji ani SPP w fazie pucharowej? I na prawde ograniczyc faze pucharowa do tylko dwoch meczow, bo z tego mozna zrobic jedno spotkanie wieczorne w Paradoxie.
Czasem radośni, a czasem wredni
To my Gamonie idziemy tędy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „WFBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości