Dungeon Bowl - wersja figurkowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: Raven » 15 sie 2023, 23:10

Ku mojemu zaskoczeniu nie znalazłem tematu (a tym bardziej działu) odpowiadającemu figurkowej wersji Dungeon Bowl która pojawiła się pod koniec 2021 roku natomiast rok później otrzymała oficjalny dodatek.

Wiem, że komputerowa wersja umarła śmiercią naturalną i tu rodzi się pytanie czy ktoś z was posiada tą „nową” edycję Dungeon Bowl figurkowego i w nią grywa? Istnieje jakakolwiek „scena” DB w Polsce?

O grze słyszałem wiele dobrego a sama forma rozgrywki jest naprawdę obiecująca. Na zagranicznych forach można znaleźć dużo wątków poświęconym rozgrywkom DB a nawet potyczkom ligowym.

Przyznam szczerze, że od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem ale obawiam się, że niestety w Polsce obędzie się to bez większego echa i finalnie trudno będzie o znalezienie graczy.

W mojej opinii w ostatnim czasie GW dość niekonwencjonalnie podchodzi do Blood Bowla a potwierdzeniem jest chociażby wydany niedawno Gutter Bowl. Ciekawe czy sam projekt DB również będzie się rozwijał.

Dajcie znać co sądzicie o tej „wariacji” Blood Bowla i czy w nią grywacie. :)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: Shawass » 20 sie 2023, 15:05

zagrałem raz albo dwa razy z M6K3 i było fajnie :) najbardziej mi się podoba tam inne podejście do budowania drużyn (Kolegium Ametystu FTW), specjalne zasady pomieszczeń i losowość teleportowania się po lochu :D

fajna odskocznia
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: Raven » 21 sie 2023, 00:17

Shawass pisze: 20 sie 2023, 15:05 zagrałem raz albo dwa razy z M6K3 i było fajnie :) najbardziej mi się podoba tam inne podejście do budowania drużyn (Kolegium Ametystu FTW), specjalne zasady pomieszczeń i losowość teleportowania się po lochu :D

fajna odskocznia
No właśnie to jest to co do mnie przemawia - forma odskoczni od standardowego BB. To, że gra jest nieporównywalnie zmienna i każda może rozłożyć się inaczej (mówię o funkcji budowania lochów).

Z drugiej jednak strony widać jasno, że graczy w Polsce jest znaleźć wyjątkowo ciężko i to dość skutecznie odstrasza mnie niestety od zakupu. :(
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: Shawass » 21 sie 2023, 01:01

to jak z każdą grą - masz znajomego który ma więcej niż pół mózgu to go nauczysz grać, ale musisz go nauczyć
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: Raven » 21 sie 2023, 08:40

Shawass pisze: 21 sie 2023, 01:01 to jak z każdą grą - masz znajomego który ma więcej niż pół mózgu to go nauczysz grać, ale musisz go nauczyć
Tak właśnie chciałem potraktować tą grę - jako poniekąd "ciekawsza" i imprezową wersja Blood Bowla gdzie zasady tłumaczy się szybciej i sama gra dużo mocniej przyciągnie "nowych".

A co do dodatku Death Match. Posiadasz i polecasz czy raczej niepotrzebny skok na kasę? Te nowe i dodatkowe kawałki Dungeonu wyglądają naprawdę fajnie i mogą nieźle urozmaicić rozgrywkę.

No i kolejne pytanie co do waszej opinii. GW raczej wstrzymało projekt Dungeon Bowl czy pojawią się jeszcze 2 dodatki zawierające brakujące 4 College'ów? Jak myślicie?
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: leon » 21 sie 2023, 08:58

Nie. Zostawia na 10 lat. ludzie sie tym w tym czasie zainteresuja, powstanie organizacja, wtedy GW wroci do projektu ale najpierw wyda nowa edycje zanim nowe college
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dungeon Bowl - wersja figurkowa

Post autor: Raven » 21 sie 2023, 09:19

leon pisze: 21 sie 2023, 08:58 Nie. Zostawia na 10 lat. ludzie sie tym w tym czasie zainteresuja, powstanie organizacja, wtedy GW wroci do projektu ale najpierw wyda nowa edycje zanim nowe college
Czyli innymi słowy klasyczne podejście GW do tematu BB... Zaorać i poczekać aż się samo odrodzi z popiołów...

No cóż będę wypatrywał promek i może się skuszę ale już zauważyłem problemy, że po raz kolejny żadna z drużyn nie jest pełna. Chcąc mieć pomalowane poszczególne College w inny sposób od standardowych teamów BB (i spójny) konieczne byłoby dokupienie kolejnych boxów... :|
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dungeonbowl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości