Dungeonbowl

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Dungeonbowl

Post autor: Perihelion » 08 sie 2014, 12:34

Hejka, tak z ciekawości (w związku z kolejną obniżką ceny na steamie) ciekawi mnie czy ktoś z drogich forumowiczów gra w tą grę ?
Dodam że z ciekawości poszukałem i na allegro znalazłem ją za 7 zł (właśnie ściąga się - pozostały u gościa jeszcze 3 licencje) jak ktoś by chciał zagrać to zapraszam. Można by nawet taką mini ligę założyć.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dungeonbowl

Post autor: Qbusus » 08 sie 2014, 12:41

kiedys dawno temu to wpadlo mi na stema ( z okazji jakiejs promocji ) i tak zalega. Nawet chyba tego nie odpaliłem :P Ale zaligowac by mozna :)

Ja się piszę jak by co :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dungeonbowl

Post autor: Domingo » 08 sie 2014, 13:32

Podaj Peri linka do aukcji plizzz
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dungeonbowl

Post autor: rotti » 08 sie 2014, 14:29

Ale wicie rozumicie, że ta gra ma okropne recenzje?
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7466
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Dungeonbowl

Post autor: Nimar » 08 sie 2014, 14:40

Mi wystarczy, że się wkurzam przy normalnym BB :P
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dungeonbowl

Post autor: Qbusus » 08 sie 2014, 15:45

Zagralem jedna gre z jakims wpozo typem z finlandii. Wprawadzil mnie w arkana tej zagmatwanej rozgrywki. Pozwole sobie opisac czego sie nauczylem.

1. Robi sie team min 11 graczy. Rasy polaczone sa w grupy i wybiera sie kolor magii zeby dostac dostep do odpowiednich ras. I tak na przyklad w jednej grupie mozna kupic do 11 graczy z ludzi / 6sciu z krasi / 2ch z norsow. Max moze byc 2ch big guyów w teamie.
2. Gra sie do pierwszego przyłożenia. Trzeba przenieść piłkę na pole gdzie zaczyna drużyna przeciwnika.
3. Zaczyna się pojedynek ( bo meczem tego nie nazwe ) w 6ściu zawodników. Co rundę można ( a nawet trzeba ) doteleportowywać następnych. Jednego co rundę. Taki zawodnik pojawia się w losowym teleporcie na planszy i może się ruszyć. Jeśli pojawi się na teleporcie gdzie stoi inny zawodnik ten inny zawodnik jest losowo przenoszony w inne miejsce.
4. Jeżeli jakiś zawodnik zejdzie na krosie lub KO ale bez poważnych ran można go wyczyścić magiczną gąbką ( w swojej rundzie jeden na runde ) i w następnej turze wrzucić ponownie na boiso. Jeżeli gra się już 16 tur lub więcej to nie można tak dodawać zawodników.
5. Na początku gry piłki nie widać. Zamiast tego w lochach rozrzucone są kolorowe podskakujące skrzyneczki. Trzeba na nią wejść i albo tam jest piłka albo bomba. Jak znajdzie się piłkę to można pocinać.
6. Co do skrzynek, jak piłka jużjest w grze to skrzynki działają jak miny. Wybuchają jak ktoś na nie wejdzie.
7. Co do teleportow, wpychając zawodnika na teleporta wysyła się go w losowe miejsce. Jak sam wejdziesz na telepa twoj zawodnik jest przenoszony w inne miejsce. Przy przenoszeniu zaobserwowałem jakieśdziwne losowy rzuty które mogąsprawić kilka rzeczy. Zawodnik może dostac błyskawicą albo zostac wessanym gdzieś i znika z planszy.
8. W lochach są doły z mackami. Wepchanie do takiej dziury to tak jak wypchanie za plansze. WAŻNA zasada jak się atakuje obok dziury to jest 1/6 szansy za zamiast ataku twoj zawodnik w taką dziurę wpadnie i wypadnie z gry. Jak ktoś wpadnie w dziure i dostanie dzwona czy normalnego krosa, to można go wygąbkować jak wpadnie i nic mu się nie stanie to jest out of game.
Zasada taka tyczy się też podobno miotaczy którzy rzucają piłkę w pobliżu dziury. Podobno na 1/6 wpadają do dziury, ale sam tego jeszcze nei widzialem :)
9. Po 16 turze zaczyna się zabawa bo co rundę znika jeden zawodnik. Wygrywa ten gracz który doniesie piłkę albo zostanie jako jedyny na planszy. Gra się do bólu czasami nawet pare h można tłuc.

Moje wrażenia? Śmieszne takie. Sporo zabawy i kombinowania na mapie. Bardzo fajna odmiana po BB. Kolorowy teamy dają dużo radości. Można mieć w grupie np. ogra wilkołaka, trollslayera, berserkera, paru liniowych dwarfów iludzkiego biegacza. W wyniku ograniczonej przestrzeni dużo walk sprowadza się do solo pojedynków. I gracze są bardziej indywidualni.

Jeśli była by jakaś liga to zagrał bym sobie chętnie ( tak dla beki ) :)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2014, 18:55 przez Qbusus, łącznie zmieniany 1 raz.
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Dungeonbowl

Post autor: Perihelion » 08 sie 2014, 16:16

rotti pisze:Ale wicie rozumicie, że ta gra ma okropne recenzje?
Tak, wiem. Dlatego nie kupowałem jej wcześniej za pełną kwotę, ale czekałem do jakiejś tam, kiedyś tam okazji. 7 zika to mniej niż paczka fajek, a gra daje sporo radochy (nawet jak na krótką metę - bo jest mało graczy online) to i tak warto według mnie jest się zapoznać z tą pozycją dla odmiany. Zapomnijcie o strategii jaką używaliście w BB, to coś jest kompletnie inne, kosmos jakiś na początku. Oczywiście BB nie zastąpi, nie ma nawet szans, ale jest miłą i zabawną odskocznią.

Od tego gościa kupowałem (z automatu doszło w 5 minut):
http://allegro.pl/dungeonbowl-pc-steam- ... 90150.html

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Dungeonbowl

Post autor: zgnity » 08 sie 2014, 16:39

Perihelion pisze: Od tego gościa kupowałem (z automatu doszło w 5 minut):
http://allegro.pl/dungeonbowl-pc-steam- ... 90150.html
Czy na tej aukcji były wszystkie DLC ( szkoły Magii ) czy tylko podstawowa wersja ( Bright , Rainbow , Light.. o ile dobrze pamiętam) ?
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Dungeonbowl

Post autor: Perihelion » 08 sie 2014, 16:55

Knockout Edition - czyli wszystko co do tej pory wydali. Ale ostrzegam w grze jest bardzo mało graczy, jak będziemy grać to raczej między sobą.

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dungeonbowl

Post autor: Domingo » 08 sie 2014, 17:10

jesli się jeszcze pojawi na allegro to pewnie kupie.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dungeonbowl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość