Pytania na start

Rozmowy ogólne o Blood Bowl II
Szymblok
podawacz piłek
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2018, 12:35

Pytania na start

Post autor: Szymblok » 18 mar 2018, 13:00

Siema ,dzisiaj się zarejestrowałem i to mój pierwszy post. Gram w BB2 od bardzo niedawna i nie czuję się w nim jeszcze zbyt mocny. Organizujecie może jakieś turnieje dla osób początkujących, które nie są jeszcze tak dobre jak starzy wyjadacze? :)
Chciałbym się też Was zapytać jaką drużynę byście mi proponowali na start do gry. Posiadam dostęp do Ludzi, Bretonni, Orków, Krasnoludów, Wysokich elfów, Mrocznych elfów, Jaszczuroludzi, Wojoników Chaosu oraz Skavenów.

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4377
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Pytania na start

Post autor: bukszpan » 18 mar 2018, 13:07

Turniejów dedykowanych tylko dla początkujących nie ma. Ale liga jest podzielona na 4 dywizje i w teorii przynajmniej początkujący rozpoczynają grę w najniższej. 😃
Co zaś do drużyn na początek to ja poleciłbym orków i mroczne elfy.

Szymblok
podawacz piłek
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2018, 12:35

Re: Pytania na start

Post autor: Szymblok » 18 mar 2018, 13:14

A kiedy ta liga startuje?

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na start

Post autor: Pieta » 18 mar 2018, 15:14

Zależy od Komisarza Nimara. Albo gdzieś za półtora miesiąca, albo dopiero na jesień. Natomiast aktualnie ruszają eliminacje do Mistrzostw Świata i ja zapraszam.

Odpowiedź na start: nie ma się co przywiązywać do drużyn. Będzie dużo różnych rozgrywek i dużo różnych własnych drużyn, a najlepiej uczy się wtapiając z doświadczonymi trenerami.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Pytania na start

Post autor: Vincent » 18 mar 2018, 16:20

Wybór rasy spróbowałbym dopasować na start, do tego czego od gry oczekujesz i jak sobie ją wyobrażasz.
Czy bardziej wolisz iść w zwarcie, bić się z innymi licząc na kontuzje. Czy bardziej wolisz kombinować z taktyką polegającą na szybkim bieganiu, ucieczce i szukaniu luk w obronie przeciwnika? A może gra kombinacyjna łącząca podania i bieganie z piłką?
Czym lepiej dobierzesz drużynę do swojego stylu gry, tym większa szansa, że się nie zniechęcisz do niej po kilku nieudanych meczach :)
A jak już będziesz miał trochę meczy rozegranych, łatwiej będzie wytypować drużynę idealną dla Ciebie albo łatwiej będzie dopasować się do zupełnie innego stylu gry i wypróbować inne rasy.

Z wymienionych ras, najbardziej intuicyjna i najłatwiejsza dla nowych graczy to moim zdaniem Ludzie i Orki. Nie mają żadnych skilli ani domyślnej taktyki, trudnej do nauczenia. Orki się po prostu biją idąc na przód. A jak się robi niebezpiecznie to i mogą spróbować gry podaniowej. Ludzie natomiast mogą robić to, co akurat potrzeba. Mogą się bić. Mogą podawać, mogą próbować szybko rozegrać piłkę. Jakiej taktyki nimi nie wybierzesz, to masz szansę.
Krasnoludy są mało wdzięczne bo nie wybaczają błędów bądź kilku pechowych rzutów i trzeba bardzo dobrze grać klatką.
Wysokie elfy są trudne na początku, trzeba umieć zarządzać rerollami bo mają ich mało a przez brak dodgy często zdarza się okazja do ich używania.
Chaos ogólnie nie jest łatwy jako świeża drużyna przez brak jakichkolwiek skilli.
Mroczne elfy - jedyną pułapką u nich jest wiedźma z frenzy, ale póki się z frenzy nie zacznie grać to się nigdy nie nauczy.
Skaveny stosunkowo szybko padają. Nie zalecam nimi gry świeżym osobom aby ich nie zniechęcić (kończenie każdego meczu w 5-6 zawodników nie jest rewelacyjne ;) )
Jaszczuroludzie - trzeba umieć grać skinkami albo grać przeciwko innym niedoświadczonym trenerom. W innym przypadku wygrywanie nimi jest bardzo trudne.
Bretonia - dla mnie oni są tajemnicą. Grałem nimi tylko jeden mecz, który poszedł mi słabo. Więcej nie próbowałem. Startowe skille jednak wymagają chyba zupełnie innego podejścia do gry niż wieloma innymi drużynami.

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3519
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Pytania na start

Post autor: Smollar » 18 mar 2018, 18:03

Szymblok pisze: 18 mar 2018, 13:00 Siema ,dzisiaj się zarejestrowałem i to mój pierwszy post. Gram w BB2 od bardzo niedawna i nie czuję się w nim jeszcze zbyt mocny. Organizujecie może jakieś turnieje dla osób początkujących, które nie są jeszcze tak dobre jak starzy wyjadacze? :)
Chciałbym się też Was zapytać jaką drużynę byście mi proponowali na start do gry. Posiadam dostęp do Ludzi, Bretonni, Orków, Krasnoludów, Wysokich elfów, Mrocznych elfów, Jaszczuroludzi, Wojoników Chaosu oraz Skavenów.
Możesz zawsze próbować złapać kogoś tu:
https://bloodbowl.pl/viewforum.php?f=77
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na start

Post autor: Pieta » 18 mar 2018, 18:05

Bretonnia i Ludzie są w miarę podobni. Bretonnia powinna być odrobinę prostsza na start. Obie rasy nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są wszechstronne, nie posiadają żadnego większego atutu, przez co trzeba nauczyć się wielu aspektów gry, więc wymagają trochę wiedzy o niej.

Z bijących drużyn orki są najlepsze, bo wybaczają najwięcej błędów. Krasnoludy w miarę silne, ale trzeba dobrze nauczyć się jednej taktyki, ale za to jednej :) Wyniki 0:0 to normalka.
Chaos to słaba i trudna drużyna dla początkującego, ale wiadomo, że najmocniej bijąca z wszystkich, tyle że dopiero po kilkudziesięciu meczach w lidze.

Z agilowych drużyn Mroczne elfy są najlepsze, głównie dlatego że najlepiej się biją z tych sprawnych. Stosuję jednak zupełnie inną taktykę od tych wyżej wymienionych drużyn, podobnie jak High Elfy. Te słabiej biją, ale są trochę bardziej sprawne (szybkie) w wyniku czego ogólnie są słabsze. Skaveny to z tych lepszych drużyn najbardziej losowa ekipa jak dla mnie. Potrafią zdobywać najwięcej punktów, potrafią uszkadzać przeciwników, ale same mogą łatwo zostać unicestwione i nic nie ugrać. Przy agilowych drużynach nie można przywiązywać się do zawodników bo i tak zginą.

Lizardmeni to dość prosta rasa do nauczenia się, ale pierwsze kilka meczy jest trochę trudniejszych. Połączenie dużej siły z prędkością robi z nich solidną ekipę.

Szymblok
podawacz piłek
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2018, 12:35

Re: Pytania na start

Post autor: Szymblok » 19 mar 2018, 16:05

Dzięki za odpowiedzi :)

Mam tylko cztery małe pytanie -
1. O co chodzi z tą umiejętnością "frenzy" u wiedźm?
2. Czym są agilowe drużyny?
3. O co ogólnie chodzi z takimi specjalnymi "maszynami" jakie mają np. gobliny albo krasnoludy? Opłaca się je brać?
4. Jaka jest ta jedna taktyka krasnoludów?

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na start

Post autor: Pieta » 19 mar 2018, 17:00

1. Według mnie wiedźmy u Dark Elfów nie są obowiązkowe. A Frenzy działa tak, że gdy wykonujesz blok, musisz podążać za przeciwnikiem. Jeśli go nie przewrócisz MUSISZ robić kolejny blok i znów podążać. Dobra umiejętność, ale może czasem kruchą wiedźmę zaprowadzić w niebezpieczne dla niej rejony.
2. Agilowe, dashowe. Od słowa Agility, czyli drużyny które mają zawodników ze zwinnością 4, czyli większą niż pozostałe. Bardzo łatwo operują piłką i łatwo uciekają od przeciwników. Są to wszystkie Elfy, a Skaveny oraz Slannowie mają po 4 takich zawodników.
3. Opłaca się brać, bo gobliny bez nich są jeszcze słabsze. Mają dużo bonusów, ale są niedozwolone i jak chcesz je wystawić drugi raz do wykopu (kick-offa) sędzia usuwa je z gry! Długo więc w meczu nie pograją, chyba że masz łapówki.
4. Ja nie umiem grać Krasnoludami. Są bardzo powolne i trzeba pole po polu posuwać się do przodu bijąc jak najwięcej przeciwników. Nie można popełnić błędu, stracić piłki ani się nie zatrzymywać. Bo nie starczy tur na zdobycie przyłożenia.

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Pytania na start

Post autor: Larry Croft » 20 mar 2018, 10:34

Krasie powinny mieć dwie linie obrony, żeby z tyłu złapać ziemniaka, który się ewentualnie przedostatnie na ich połowę. Wiedźmy są super u darkow, bo zawezaja pole do obrony jak każdy zawodnik z frenzy. Nie dość, że darki mają ag4 i mogą unikać i screenowac cały czas, to ciężko je utluc przez av8 i jeszcze wiedźmy Cie wypchna, jak się zagapisz albo za bardzo podejdziesz do boku. Dlatego to bardzo dobra drużyna w defensywie.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości