Spis lig

Rozmowy ogólne o Blood Bowl II
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3447
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Spis lig

Post autor: Vincent » 06 mar 2019, 08:20

Inkq, ja rozumiem żeby zwiększyć szanse słabszym teamom w zawodach gdzie gramy 3 sezony, ale uważam że są lepsze sposoby :) niekoniecznie dowolność w rozdawaniu statsów (również wśród "lepszych" teamów).
Można by zrobić team na zasadach chociażby WC 3 dzień lub 2 dzień lub nawet 1 dzień i dalej jedziemy 3 sezony.
Zrobienie MVP z 3 nominowanych też by pomogło (chyba że to już w dębowym jest? nie wiem)

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3519
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Spis lig

Post autor: Smollar » 06 mar 2019, 13:30

Vincent pisze: 05 mar 2019, 22:28 Mnie od dębowego tylko odstraszają zasady tworzenia drużyny :( gdyby było normalne TV1000 to bym grał chętnie.
A mnie przeciwnie, właśnie dlatego podoba mi się gra w Dębowym. I to dużo bardziej niż w PLBB, gdzie odechciało mi się ze względu na niekontrolowane awanse i spadki oraz nieskończony rozwój drużyn.
Dzięki temu mamy wybór, dla każdego coś miłego. :mrgreen:
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3447
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Spis lig

Post autor: Vincent » 06 mar 2019, 17:23

Mnie akurat struktura ligi, ograniczenia 3 sezonów itp pasują. Chodzi głównie o możliwość podwyższania statystyk w momencie tworzenia drużyny. Wolę grać normalnymi teamami niż nienaturalnymi ST5 liniowymi, AG5 MA10 elfami itp.

Awatar użytkownika
Xsaw
liniowy
Posty: 875
Rejestracja: 05 wrz 2017, 20:15

Re: Spis lig

Post autor: Xsaw » 07 mar 2019, 09:48

Smollar pisze: 06 mar 2019, 13:30 A mnie przeciwnie, właśnie dlatego podoba mi się gra w Dębowym. I to dużo bardziej niż w PLBB, gdzie odechciało mi się ze względu na niekontrolowane awanse i spadki oraz nieskończony rozwój drużyn.
Dzięki temu mamy wybór, dla każdego coś miłego. :mrgreen:
Popieram zdanie Smollara, właśnie ten możliwy kierunkowy rozwój na etapie tworzenia drużyny i limit 3 sezonów na ekipę mnie bardzo przekonuje. Plus wydaje mi się ze wtedy nawet świeże ekipy mają bardziej wyrównane szanse z weteranami, ze względu na wolniejsze lvlowanie niż w przypadku PLBB2 , gdzie można trafić w 1 meczu ekipą 1000 TV na drużynę o 1500 TV.

Awatar użytkownika
Caliban
liniowy
Posty: 847
Rejestracja: 17 sie 2018, 14:44

Re: Spis lig

Post autor: Caliban » 10 lip 2020, 20:59

Nie znam się więc się wypowiem

Dla mnie Dębowa to taki team builder, zabawa w pomysł na drużynę, kreatywność i rozdzielanie punkcików tak aby wszystko się dopieło. Na boisku większe szanse ma nie tylko ten który popisze się skillem i będzie miał dobre kości ale też ten który wymyślił bardziej zje.. znaczy ...grywalny team. Dębowa to taki fantasy football dla blood bowl a z samym PLBB czy prawdziwym blood bowl ma nie za wiele wspólnego. Bo niech mnie ktoś przekona, że gra sześciowam saurusami st5 uczy gry lizardami, albo gra khermi z tomb guard st6, przykłady można by mnożyć w nieskończoność.. drużyna krasi st4? proszę!, chaos z warriorami 5st i minotaurem st7? proszę!

Dlatego przychylam się do zdania [mention]Vincent[/mention] ,że może to zrażać wiele osob, a z normalnym BB ma niewiele wspólnego. Szkoda bo przydała by się jakaś alternatywa dla PLBB. PLBB imho kończy się na dywizji nr 2. W niej jeszcze w miarę jest balans, da się w miarę sensownie pocisnąć norską , bretką, kislevem czy każdą inną drużyną. Dywizja nr1 to już tylko bash i zespoły z 6x mb albo 6x mb+claw i jeszcze jakies pilling on.
Owszem ludzie tam pewnie grali no bash ale jakoś nie widzę tłumów norski,bretki,amazonek czy nawet undead czy necro, raczej same chaosy przeplatane lizardmenami i elfami.

Także ten, jakby Dębowa była bez dowolnego rozdawania punktów to może by zyskała ;)
W zasadzie to brakuje takiego swissa tylko że z możliwością rozwoju drużun :P
ok, teraz możecie punktować xD

ps pomysł z tierami i różną pulą TV na zespół bardzo dobry

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1077
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spis lig

Post autor: Redil » 17 lip 2020, 15:38

Mi się wydaje, że ból przesadzonych drużyn mogły by naprawić zasady nowych lig. Chodzi mi o zasadę, że po 3 sezonach zawodnicy mogą pójść na emeryturę i tak jak napisał Smollar do tego Swiss i jest super :)
Sam fart, zero skilla :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości