BloodBowl II ??

Rozmowy ogólne o Blood Bowl II
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akuku88
rekrut
Posty: 128
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:39

BloodBowl II ??

Post autor: Akuku88 » 26 lut 2013, 17:16

paczta co się pojawiło na profilu BloodBowl na fejsie

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

i jest opis ze szykuje sie cos grubszego!

całkiem niespodziewane :}
Kislev Open:
Arabskie Noce (Khemri 1000) - 0-0-0

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: BloodBowl II ??

Post autor: Perihelion » 26 lut 2013, 17:23

O proszę a nie mówiłem ;)

Dobrze że coś się dzieje, bo już nosiłem się z zakupem CE. Jednak się powstrzymam.

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Blood Bowl 2 - co sądzicie

Post autor: zgnity » 28 lut 2013, 19:03

Pobawimy się we wróżenie z fusów ?
Jak niektórzy z was mogą wiedzieć Cyanide dało na twiterze oraz na facebooku informacje o treści:
"Coś wielkiego się "waży" .. i nie jest to Piwo Bugmans"
Dali do tego obrazek
Obrazek

Jak myślicie :
Kiedy wyjdzie ?
Jakie będą zmiany ?
Czy tym razem uda im sie zrobić małą ilość BUG-ów ?
Będą zniżki dla posiadaczy poprzednich wersji ?
Ja wypowiem się później bo do kiedy zobaczyłem to we wtorek to ciągle mam wrażenie że muszę przebrać się za krowę i zrobić wielkie MUUUUU bo ktoś będzie mnie chciał doić z kasy.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl 2 - co sądzicie

Post autor: Perihelion » 28 lut 2013, 19:54

Fajnie by było jak by wypuścili 2. Chociaż wątpię żeby porawili wszystkie błędy. Silnik pewnie ten sam zostanie z małymi modyfikacjami. Jeżeli dodadzą jeszcze ze 3 nowe rasy i może star playerów (choć rzadko używam) to chętnie kupię - za rak lub dwa jak cena będzie 10 euro :D

Pewnie zachowają politykę cenową i będzie zniżka dla posiadaczy LE lub CE (stara wersja BB1/DE już kompletnie kaput).

Niestety wątpię żęby były w nowej wersji jakieś fajerwerki. Po prostu wykożystali już limit możliwości a GW raczej nie pozwolą na tworzenie im nowych ras czy zasad. Będą eksloatować tema póki kaska będzie płynąć a za parę lat powyłanczają serwery i pójdzie wszystko w pizdu :!:

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: BloodBowl II ??

Post autor: reszka » 28 lut 2013, 20:23

może ze 2 rasy - slana i czegoś wciąż brakuje.
nowe boiska
nowi star playerzy
może opcja z kartami (te z podręcznika).

Słowem, wielkie nic.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Akuku88
rekrut
Posty: 128
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:39

Re: BloodBowl II ??

Post autor: Akuku88 » 28 lut 2013, 21:23

Wciąż brakuje Slannów i Paktu Chaosu.

Ja bym też dodał ze 2-3 całkiem nowe (wiem, że ta propozycja może się nie podobać hardkorowym fanom stołowego BB).

Można by to rozwiązać tak:
Aktualnie mamy Classic Mode i Blitz Mode dodający pewne rzeczy. Ja bym proponował zrobienie Classic mode w którym wszystko jest idealnie zgodne z podręcznikami oraz Expanded Mode w którym pojawiają się dodatkowe drużyny, star playerzy, a roostery niektórych drużyn są rozbudowane. Od graczy zależałoby jak grają, obie formy miały by fanów. Aktualne Blitz nie bardzo zasługuje na przywrócenie, bo dodatkowe opcje oferowane przez ten tryb są mało zrozumiane (ekwipunku nie ma po co używać w zasadzie, negocjacje nie mają znaczenia na multiplayerze, a sposobu działania funkcji sponsoringu do dziś nie ogarnąłem :P).

Chętnie zagrałbym drużyną nieumarłych stosującą technikę rzucania zawodnikami, np w postaci kościanych gigantów miotających szkielety goblinów albo snotlingów.

Jeśli chodzi o zmiany:
Cieszyłbym się z wprowadzenia rozbudowanej fizyki, której efekty widać by było w postaci naturalnie upadających zawodników, oraz fanów rzucających z trybun różnymi przedmiotami. Oczywiście oznaczałoby to całkowitą zmianę silnika graficznego i wykorzystanie silnika fizycznego, ale to dziś nie powinno być problemem.

Specjalnie dla hardcorowych fanów oraz dla zwiększenia wygody rozgrywki sieciowej fajnie by było gdyby gracz mógł ustawić czy podczas meczu obserwuje animowane postaci, czy po prostu figurki które po boisku poruszają się bez animacji. Fajnie by też było zobaczyć rozbudowane możliwości zmiany wyglądu i koloru postaci.



Obawiam się, że zniżek dla posiadaczy BB1 nie będzie. To w końcu nie będą rozszerzenia wersji w którą gramy, lecz całkiem nowy produkt.

Myślę, że wyjdzie w 2014 roku. Wręcz mam nadzieję, że nie wcześniej, bo jeśli wcześniej to pewnie produkt będzie bardzo niestabilny i zabugowany.
Kislev Open:
Arabskie Noce (Khemri 1000) - 0-0-0

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: BloodBowl II ??

Post autor: yedee » 28 lut 2013, 21:43

Ja tam mam nadzieje, ze szbko sie to-to nie pojawi. Znajac Cyanide bedzie full bugow i albo zmienia fajnego BB w jakiegos potworka albo... nic nie zmienia. Bzdura i wyciaganie kasy. Dodatkowo podskocza wymagania sprzetowe gry i moj lapek tego juz nie pociagnie :) Nie dla BB2! :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: BloodBowl II ??

Post autor: zgnity » 01 mar 2013, 11:43

Ja co do BB 2 mam takie zdanie :
By im to ludzie przyjęli miło to moim zdaniem muszą personalizację modeli zrobić większą , dobór zawodnika z kilku modeli , dobór zbroi itd itp inaczej będzie to wyglądać dość biednie.
Musieli by poprawić też multiplayer oraz może AI na singlu.
Poza tym rasy w podstawowym BB 2 moim zdaniem musiało by się znaleźć 21 oficjalnych ras.
3 zaakceptowane przez NAF nie mają szans tzn tak jak już kiedyś pisałem. Underworld GW wyraziło zgodę , Chaos Pact się nie wypowiedzieli , GW nie pozwala wejść Slanowi bo BB-kowy Slan nie pasuje do "obecnie promowanego wyglądu żab".
Star Player : moim zdaniem nie może być ich mniej niż jest obecnie , choć pełną listę pewnie zobaczymy dopiero w dodatku :P ( obym się mylił ).
Wymagania to jest rzecz śmieszna bo Cyanide nie słynie z dopracowywania kodu więc spodziewam się z mojej strony wymogu wymiany sprzętu bo na obecnym wątpię by poszło :)

Tak czy siak
Jeśli tym razem "francuzom" uda się zrobić PEŁNĄ w miarę dopracowaną grę to może pokuszę się o kupno.
Jeśli jednak zrobią grę na "ich poziomie" dopracowania szczegółów to no cóż będzie kolejna gra która będzie fajna bo to BB ale nic poza tym.

Ja na BB 2 nie czekam , choć będę śledził postępy.
Na chwile obecną nie spodziewam się niczego przełomowego , nie spodziewam się że stworzą grę jaką chciał bym zobaczyć , zawszę zostaję mieć nadzieję ale patrząc się na to co się dzieję to prędzej uda mi się "nauczyć" kilku ludzi figurkowego BB (a prawdę powiedziawszy po mojej prelekcji we wtorek część była dość zaciekawiona).
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: BloodBowl II ??

Post autor: Perihelion » 02 mar 2013, 08:30

Wspomnicie jeszcze moje słowa, za jakiś czas będzie takie info.


*** MULTIPLAYER MODE NO LONGER SUPPORTED ***

Awatar użytkownika
szkodnik
rezerwowy
Posty: 505
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BloodBowl II ??

Post autor: szkodnik » 02 mar 2013, 09:20

Perihelion - teraz to pojechałeś :) Jeśli pojawi się takie info to byłby największy absurd 21 wieku :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość