Regulamin i takie tam

Największa Polska liga w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3866
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: MarkusNord » 26 paź 2018, 14:26

Mogę prosić o aktualizację? Jak teraz wyglądają spadki i awanse? Wiem, że jest to w oddzielnych tematach ale tam jest taka sieczka dydaktyczna, że ciężko się połapać :oops:
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Caliban
liniowy
Posty: 847
Rejestracja: 17 sie 2018, 14:44

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Caliban » 05 gru 2018, 11:36

czy ktoś może dać info ile rund trwa sezon?
kiedy są awanse spadki? jakich miejsc to dotyczy?

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3470
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Vincent » 05 gru 2018, 11:48

[mention]Nimar[/mention]
Z tego co się orientuje, to ten sezon trwa 11 kolejek (czyli tyle ile gra 1 i 2 dywizja).
Spadki i awanse.. dawno to nie było potrzebne :D ale ostatnie ustalenia chyba mówiły o o tym że na 100% top2 awansuje z D2 do D1 i z D3 do D2, a bottom2 spada z D1 do D2 i z D2 do D3. Oczywiście to może ulec zmianie jeśli inne drużyny ze środka tabeli wypadną (zakończą karierę).

W zależności od ilości drużyn na nowy sezon również struktura ligi może ulec zmianie. Dyskusja na ten temat zawsze zaczyna się gdy sezon dobiega do końca. Jednak ja nie widzę opcji by teraz D3 rozbić na dwie dywizje (wyższą i niższą), co najwyżej na równoległe 3a i 3b, choć wydaje mi się, ze obecny format całkiem się sprawdza i nie ma co kombinować do czasu nagłej zmiany ilości drużyn.

Nimar na pewno powie wiecej na ten temat :)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Nimar » 05 gru 2018, 12:34

No na razie się sprawdza. Pytanie czy ktoś nie dojdzie w nowym sezonie. I też bym był chyba za rozbiciem na dwie równoległe jak już.

Co do awansów to tak było ustalane, że top 2 ma upy a 2 najgorsze spadają niżej.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Smollar » 05 gru 2018, 12:41

A kiedyś będzie reset w ogóle, czy te potworności z I dywizji wiecznie będą kosić konkurencję? :roll:
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3470
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Vincent » 05 gru 2018, 13:36

W 1 dywizji regularnie jest przemiał i co sezon 2-3 teamy odpadają z tej dywizji. Ale nie, w PLBB reset nie jest planowany. Chcesz się pobić o mistrza, to musisz kilka sezonów na to poświęcić :P

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1393
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Tomek Kos » 05 gru 2018, 13:48

Vincent pisze: 05 gru 2018, 13:36 W 1 dywizji regularnie jest przemiał i co sezon 2-3 teamy odpadają z tej dywizji. Ale nie, w PLBB reset nie jest planowany. Chcesz się pobić o mistrza, to musisz kilka sezonów na to poświęcić :P
I to jest święta prawda dlatego moje Darki po sezonie idą na śmietnik. Nowe będę farmił jak należy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3088
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Pieta » 05 gru 2018, 14:24

Uściślając, skoro dywizje urosły do 12 drużyn to jest ryzyko, że zmaleją, więc teoretycznie 4 lub 6 drużyn może spaść. Natomiast w praktyce nikt nie spadnie, bo ilość resetów drużyn temu zapobiegnie. O to się nie ma co martwić. Natomiast trzeba być przygotowanym na awans z 7 miejsca na przykład.

Dywizja III cała powinna awansować wyżej, bo w najniższej mają grać tylko nowe drużyny. Dywizja III przez Swiss niestety musi rozegrać o jeden mecz mniej, więc skończy sezon po 10 kolejce.

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: 2GUTTA » 05 gru 2018, 14:30

Smollar pisze: 05 gru 2018, 12:41 A kiedyś będzie reset w ogóle, czy te potworności z I dywizji wiecznie będą kosić konkurencję? :roll:
Eee tam nie przesadzaj Smollar, masz ciężko, ale od 3 sezonów w 1 dywizji mam najniższe TV i mordowanych zawodników, a to też sposób na grę - a kończyłem w top3/miałem dobre staty.

Dysproporcje bywają, ale do dywizji 1 dołączyły drużyny po 2 sezonach lepiej wyfarmione niż moja poobijana po 5, a Lyskie elfami się trzyma dzielnie też 5 sezonów.

Kwestia tego kiedy zbanować druzynę Misiozaurusa i Nereta (każdego z clawpomberami) :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1393
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Regulamin i takie tam

Post autor: Tomek Kos » 05 gru 2018, 14:47

2GUTTA pisze: 05 gru 2018, 14:30
Smollar pisze: 05 gru 2018, 12:41 A kiedyś będzie reset w ogóle, czy te potworności z I dywizji wiecznie będą kosić konkurencję? :roll:
Eee tam nie przesadzaj Smollar, masz ciężko, ale od 3 sezonów w 1 dywizji mam najniższe TV i mordowanych zawodników, a to też sposób na grę - a kończyłem w top3/miałem dobre staty.

Dysproporcje bywają, ale do dywizji 1 dołączyły drużyny po 2 sezonach lepiej wyfarmione niż moja poobijana po 5, a Lyskie elfami się trzyma dzielnie też 5 sezonów.

Kwestia tego kiedy zbanować druzynę Misiozaurusa i Nereta (każdego z clawpomberami) :lol: :lol: :lol:
Czy zasada starzenia się zawodników działa jakoś na tak wyfarmione drużyny?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl 2”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości