Tabele końcowe

Największa Polska liga w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4373
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Tabele końcowe

Post autor: bukszpan » 21 mar 2017, 20:28

Nie wiem czy nie lepiej byłoby przyjąć za kryterium liczbę wygranych meczy, bo w tej chwili to Marrco jest nie do przegonienia. Chyba że jeszcze wróci i popsuje sobie wynik. :>

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabele końcowe

Post autor: Pieta » 21 mar 2017, 20:38

Trzeba by to ustalić, bo mi się nie chciało nad tym już myśleć, tyle że się coś poduczyłem w excelu :geek: i mogę teraz łatwo to przerobić.
Średnia pozycja jest nie do przeskoczenia dla niektórych, to fakt, ale ciągłe zwycięstwa w ostatnich dywizjach też nie powinny o niczym świadczyć.

Jakiś bardziej skomplikowany algorytm trzeba by przyjąć. Jakiś stosunek zwycięstw podzielony przez numer dywizji, czy coś...

Awatar użytkownika
Horn
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 21 paź 2016, 21:58

Zdobyte trofea

Re: Tabele końcowe

Post autor: Horn » 21 mar 2017, 22:52

Najlepszym wyznacznikiem pozycji imho byłaby średnia zdobytych punktów na mecz (licząc 3 pkt za zwycięstwo i 1 za remis). Ewentualnie mały bonus za liczbę rozegranych sezonów, żeby premiować wytrwałych trenerów. Np coś w stylu:

(ilość zdobytych punktów/ilość rozegranych meczy) x (1 + X/100)
gdzie X=liczba sezonów w lidze

Im ten współczynnik wyższy tym lepiej rzecz jasna. Nie jestem pewien czy nie uwzględnić jeszcze jakoś poziomu rozgrywek w których trener zdobył te punkty. Np dodatkowy mały mnożnik 1,09/1,06/1,03 kolejno za każdorazowe wygranie 1/2/3 dywizji, ale to już chyba zbędna komplikacja.
Steam: horn
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Tabele końcowe

Post autor: Vincent » 22 mar 2017, 07:09

Taka mała propozycja z mojej strony:

Żeby jednocześnie premiować wytrwałych trenerów i dawać bonus za trudy meczy w wyższych dywizjach, to moze do sumy punktów zdobytych coś dodać.
Tzn jedno wyliczenie zrobić zwykłe, średnia punktów na mecz, a potem dodać np +1pkt za każdy sezon spędzony w dywizji pierwszej (czy ileś tych punktów) i wtedy również przedzielić nową sumę punktów przez mecze.
Będą dwa rankingi. Jeden taki "suchy" a drugi z uwzględnieniem stażu i wysokości rozgrywek.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabele końcowe

Post autor: Pieta » 22 mar 2017, 09:12

Dobre pomysły. Od razu wprowadziłbym całą sugestię Horna, z tym że zaostrzyłbym jeszcze mały mnożnik za dywizję, na 1/0,9/0,8/0,7

Co do dodawania punktów za dywizję i dzielenia przez ilość meczy, to też ciekawe.
Myślałem jednak, żeby normalnie zliczać ranking za 5 ostatnich sezonów, albo więcej.

A ranking jeden oficjalny by się przydał do przydzielania graczy do danej dywizji.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Tabele końcowe

Post autor: Lyskie » 22 mar 2017, 09:25

Jak się już poważnie bawisz w statystyki, możesz również zrobić oddzielne rankingi do każdej dywizji. Kojarzysz kolorowe dodatki do przeglądów sportowych przed rozpoczęciem każdego piłkarskiego sezonu? To się nazywa "tabela wszechczasów ligi".
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabele końcowe

Post autor: Pieta » 28 mar 2017, 22:50

Nie kojarzę tych dodatków i aż tak nie będę się bawił.

Wymyśliłem nowy ranking:

Obrazek

Przelicznik jest nawet prosty. Jest to suma średnich zdobyczy punktowych z ostatnich sezonów.
Zwycięstwo 3pk, remis 1pkt - zgodnie z zasadami BB2016.

Dodatkowo za każdy poziom dywizji niższej od pierwszej odejmuje 20% punktów.

A od każdego poprzedniego sezonu 10%, więc ranking domyślnie obejmowałby tylko 10 sezonów. Każdy kolejny coraz mniej punktowany.


Tabele końcowe uaktualnione w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017, 17:15 przez Pieta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4373
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Tabele końcowe

Post autor: bukszpan » 28 mar 2017, 23:53

Jestem wyżej niz w poprzednim, wiec według mnie jest lepszy. :>
Ale wydaje mi sie ze to odejmowanie punktów za poprzednie sezony mogłoby sie zatrzymać na 50% na przykład.
Tak co by trenerzy nie znikali z rankingu.

Awatar użytkownika
szczeblo
rezerwowy
Posty: 785
Rejestracja: 04 mar 2014, 04:40
Lokalizacja: Słupsk

Zdobyte trofea

Re: Tabele końcowe

Post autor: szczeblo » 29 mar 2017, 00:04

Ej, a czemu mnie nie ma? :P
Steam: Szczeblo
mail: szczeblo@gmail.com
BB2: EightAngryBarks

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabele końcowe

Post autor: Pieta » 29 mar 2017, 08:55

bukszpan pisze:wydaje mi sie ze to odejmowanie punktów za poprzednie sezony mogłoby sie zatrzymać na 50% na przykład.
Tak co by trenerzy nie znikali z rankingu.
No niestety musi to znikać przy tym rozwiązaniu, bo to suma punktów z sezonów i np. jakiś najwytrwalszy trener obijający najniższe dywizje mógłby uzbierać w końcu najwięcej punktów. Premiowana byłaby wytrwałość, a nie skill.
szczeblo pisze:Ej, a czemu mnie nie ma? :P
Nicki akurat wprowadzałem ręcznie, musiałeś mi w czymś nie podpasować :P
Później dopiszę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl 2”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości