Dyskusja na temat podzialu dywizji w przyszlosci

Największa Polska liga w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Lyskie » 16 cze 2020, 23:18

Inkq nie ma się co denerwować i rzucać tekstami
Sir Mewash jesli nie podoba Ci sie liga w ktorej grasz i masz grac na sile to zapewniam Cie ze nie musisz sie meczyc.
jak ktoś wyraża swoją opinię i w sumie dobrze pisze. Trzeba umieć przyjąć krytykę, bo po pierwsze nie jest to opinia wyrażana po złośliwości, a raczej w celu usprawnienia czegoś wadliwego, a po drugie to szkoda, jeśli ktoś jednak uzna, że nie musi się męczyć. Trzeba utrzymywać renomę najważniejszej ligi BB w Polsce i raczej stwarzać warunki zachęty do gry. Jako administrator ligi dbałbym o to, żeby przyciągać nowych graczy, ale również takie stare firmy jak Sir Mewash, bo podnoszą prestiż.

Wiem, że się chłopaki staracie, ale jest duże ale.

Też nie rozumiem przyjętej formuły, ale nie chciałem siać fermentu, bo jakoś tak z góry przyjąłem, że pewno ktoś mi odpisze tak jak w cytacie powyżej. W ogóle nie potrafię sobie wytłumaczyć po jakiego grzyba przy 10-12 drużynach, które co sezon kontynuują grę w 3 lidze wrzucać je do jednego worka ze świeżymi. Przecież jeśli ktoś tworzy nową drużynę i zaczyna od zera, to przede wszystkim po to, żeby się mierzyć z podobnymi drużynami i na spokojnie ją budować. Mecze przy różnicy 400 - 500 TV to masochizm i najchętniej każdy oddałby mecz walkowerem. Żadne inducementy nie zniwelują takiej różnicy, a o samej przyjemności z rozgrywki w ogóle już nie ma co wspominać. Przy takim systemie tworzy się błędne koło, gdzie o awans i tak się biją drużyny zaawansowane, a nowe odpuszczają, żeby jako tako przetrwać 1 sezon i czekają na drugi, gdy same będą silniejsze i zaczną nabijać expa na świeżakach. Raczej nikt o zdrowych zmysłach nie nastawia się na walkę o awans w 1 sezonie.

Całkowicie bez sensu układ. Przyjemność w pierwszym sezonie z ligi słaba, za wyjątkiem pojedynczych meczów z równymi przeciwnikami. W drugim czy trzecim sezonie dla gracza, któremu działają wszystkie klepki w głowie jak trzeba, raczej też co najwyżej średnia, bo co to za radocha golić przeciwników przy dużej różnicy TV.

W sytuacji gdyby na 3 ligę przypadło dajmy na to 8 drużyn z kontynuacją, to niech grają w 8, nawet gdyby to były 4 to niech zagrają mecz i rewanż. Jak będzie 12 czy 16 to można podzielić ligę na 2 grupy. Lepsze to niż obecny system.
Ewentualnie uzupełnienia 3 dywizji powinny dotyczyć w pierwszej kolejności trenerów robiących restart drużyny. Może spowoduje to, że będą one bardziej przemyślane i będzie ich mniej.

To moje zdanie, zrobicie co chcecie. Może powinienem się wypowiedzieć wcześniej, ale brakowało tej iskry.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Inkq » 16 cze 2020, 23:24

[mention]Lyskie[/mention] nie chodzi mi uwagi co do formuly bo to zawsze chetnie posluchamy.

Chodzi mi o nieprawdziwe zarzuty oraz slowa ktore podkreslilem: "smutne jest to co stało się z najlepszą polską ligą." albo "do koncze z szacunku"

Poczulem sie osobiscie mocno urazony takim ropoczeciem dyskusji szczegolnie ze SirMewash sie znamy juz troche i to innego podworka.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Lyskie » 16 cze 2020, 23:31

Inkq pisze: 16 cze 2020, 23:24 @Lyskie nie chodzi mi uwagi co do formuly bo to zawsze chetnie posluchamy.

Chodzi mi o nieprawdziwe zarzuty oraz slowa ktore podkreslilem: "smutne jest to co stało się z najlepszą polską ligą." albo "do koncze z szacunku"

Poczulem sie osobiscie mocno urazony takim ropoczeciem dyskusji szczegolnie ze SirMewash sie znamy juz troche i to innego podworka.
A widzisz to takie sentymenty trochę, Jak było nas mniej to każdy się znał, z pasją podchodził do gry, przeżywał, komentował i snuł plany o dużej lidze na kilka dywizji. Jak jest w końcu duża liga to i problemy inne :) .
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Sir Mewash » 16 cze 2020, 23:36

Inkq pisze: 16 cze 2020, 23:24 @Lyskie nie chodzi mi uwagi co do formuly bo to zawsze chetnie posluchamy.

Chodzi mi o nieprawdziwe zarzuty oraz slowa ktore podkreslilem: "smutne jest to co stało się z najlepszą polską ligą." albo "do koncze z szacunku"

Poczulem sie osobiscie mocno urazony takim ropoczeciem dyskusji szczegolnie ze SirMewash sie znamy juz troche i to innego podworka.
Za "moich czasów" staraliśmy się utrzymać grupy równe i aby jak najwięcej dywizji było. Aby było jak najrówniej. Inkq to nie jest wycieczka personalna do nikogo z Was w szczególności że znamy się nie od dziś. Ale bardzo nie kumam grupy 32 zespołów
Kop Gryź Bij!

Barteq
rezerwowy
Posty: 407
Rejestracja: 31 sty 2020, 23:44

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Barteq » 16 cze 2020, 23:42

Zawsze ten temat będzie problematyczny, bo prawie nigdy nie da się tak wycyrklować, żeby idealnie dopasować schemat ligi pod nowe i stare drużyny, szczególnie że wiele drużyn z wyższych dywizji jest likwidowanych i robią się wakaty.
Natomiast zwróćcie uwagę, że szczególnie 2 teamy zawsze będą generować największy problem - nurgle i chaos. Jest może tutaj parę osób z wystarczającym skillem, żeby w 1 sezonie osiągnąć tymi ekipami awans, ale większość solidnych nawet graczy będzie miała z tym olbrzymi problem. No i, jeżeli uda się uniknąć poważniejszych kontuzji, to już w 2 sezonie można mieć wartość koło 1,5k (mój team jest tego dobrym przykładem).

Ciężko znaleźć idealne rozwiązanie. Jeżeli miałaby powstać 4 dywizja, to chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem byłoby dodawanie restartujących drużyny graczy wg. zajętego miejsca w poprzednich rozgrywkach. (czyli najpierw uzupełnienie ligi ekipami z najwyższym rankingiem z 1 ligi itd.). Natomiast jeżeli zostanie ktoś do przerzucenia w drugą stronę, to po pierwsze przy kilku tylko takich drużynach maksymalnie zagra się z nimi 1, 2 mecze i poza tym istnieje szansa, że umiejętności takiego delikwenta nie są aż duże, jeżeli z 3, 4 sezony zimował w najniższej dywizji i będzie sobie można z nim nawet słabszym teamem poradzić.

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Inkq » 16 cze 2020, 23:44

jutro wydziele te posty zeby diskusja mogla byc kontynulowana.

Planuje w kolejce 7 poddac pod glosowanie strukture na kolejny sezon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Lyskie » 16 cze 2020, 23:45

Można też przyjąć, że do starych drużyn dorzuca się graczy chcących zaczynać dorfami ;)
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Sir Mewash » 16 cze 2020, 23:46

[mention]Barteq[/mention] 4 dywizje już kiedyś były, jedynym ich minusem było że ludziska w dużym stopniu zmieniali drużyny co powodowało spore awanse. 400-500tv różnicy to przepaść, której żadne inducemnety nie wyrównają
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4373
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: bukszpan » 16 cze 2020, 23:50

Te stare zespoły, o dziwo wcale nie dominują 3 dywizji.
W tej chwili w pierwszej 5 jest 1 stary zespół, a w pierwszej 10 tylko 3.
W zeszłym sezonie po 8 meczach(nie chce mi sie juz odpalac ponownie gry, więc patrzę na wklejoną tabelę na forum w temacie 9 kolejki 15 sezonu) Proporcje były dokładnie identyczne. W pierwszej 5 był 1 stary zespół, a w 10 tylko 3 stare zespoły.

Barteq
rezerwowy
Posty: 407
Rejestracja: 31 sty 2020, 23:44

Pozostałe odznaki

Re: S16Dyw3MD3 - termin do 24 czerwaca

Post autor: Barteq » 17 cze 2020, 00:21

Sir Mewash pisze: 16 cze 2020, 23:46 @Barteq 4 dywizje już kiedyś były, jedynym ich minusem było że ludziska w dużym stopniu zmieniali drużyny co powodowało spore awanse. 400-500tv różnicy to przepaść, której żadne inducemnety nie wyrównają
Jeżeli jest 2 ogarniętych graczy to tak, w 100% się zgadzam. Natomiast w 3 dywizji różnice w umiejętnościach graczy są czasem przeogromne i wtedy wartość teamu przestaje mieć znaczenie.
Tak czy siak ten sezon musimy dograć na obecnych zasadach i po sezonie zobaczymy, co cały nasz blood bowlowy lud zdecyduje :). Jeżeli będzie decyzja o powstaniu 4 decyzji, to wtedy można pomyśleć o możliwie najbardziej sprawiedliwej formule. I tak nigdy się wszystkim nie dogodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl 2”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości