Sezon 18 temat do dyskusji

Największa Polska liga w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: Kretonal » 18 gru 2020, 14:27

@leon owszem da się, ale na fumbbl, a nie bb2 pc. Niestety algorytm tutaj jest przewidywalny.

Problemem nie jest claw + mb. To mechanizm stary. Ale PO bez RR. Raj dla onanistów i narzędzie do łapania ikonki :) Stąd też popularność nurgla i chaosu spasionego w 3 dywizji. Nawet elfy przechodzą na ciemną stronę mocy zwabione tą pokusą.

Aaaaa... Jeżeli zdobędziesz ją bez tego, to obiecuję. Nie odezwę się ani słowem do Vincenta, żeby Ci ich nie dodawał bo masz za dużo :D
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: leon » 18 gru 2020, 14:54

Kretonal pisze: 18 gru 2020, 14:27 @leon owszem da się, ale na fumbbl, a nie bb2 pc. Niestety algorytm tutaj jest przewidywalny.

Problemem nie jest claw + mb. To mechanizm stary. Ale PO bez RR. Raj dla onanistów i narzędzie do łapania ikonki :) Stąd też popularność nurgla i chaosu spasionego w 3 dywizji. Nawet elfy przechodzą na ciemną stronę mocy zwabione tą pokusą.

Aaaaa... Jeżeli zdobędziesz ją bez tego, to obiecuję. Nie odezwę się ani słowem do Vincenta, żeby Ci ich nie dodawał bo masz za dużo :D
mam wrazenie ze nie rozumiesz ze ja Cie rozumiem :D
na bb2 sie da. tak wlasnie wygrywalem tym czym gram teraz w plbb. przeciwko silniejszym mordercom z claw.mb.
a ja doloaczylem do grupy onanistow na zasadzie umiem wiecej niz klikac rr. ale nie wykluczam tej opcji w druzynie. wrecz juz jeden taki jest. po prostu zrobie ulepszona wersje ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: Kretonal » 18 gru 2020, 15:20

@leon to tylko mylne wrażenie ;)
Ja nie mówię o sytuacji w której underdog nie może wygrać. Ja mówię o sytuacji w której zostało Ci na boisku dwóch zawodników, a przeciwnik ma ich 9-11. I masz wynik 2:1 w plecy, gdzie co do zasady odbywa się stalowanie, tak, że przeciwnik przykłada w swojej ostatniej. Tak się z reguły kończą mecze pierwszej dywizji.
Jak to wygrasz to daj mi znać. Oglądnę z chęcią powtórkę i może się czegoś nauczę.

Analogicznie jak przetrzymasz 9 meczy dymania onanistów i sam nie będziesz przy tym fapował PO przez cały sezon pierwszej dywizji, a w efekcie końcowym zdobędziesz ikonkę :)

Tak czy owak pooglądam powtórki, aby Ci później powiedzieć "a nie mówiłem ?" :P
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: leon » 18 gru 2020, 16:03

Kretonal Ty mówisz o sytuacji gdzie jest pozamiatane. A ja Ci mówię ze musisz się starać do niej nie dopuścić. Nawet jak jesteś słabszy z mniejsza ilością guardow, clawow, Mb. W każdym meczu możesz powalczyć czy to wybierając odpowiednio indu czy ryzykując, czy podpuszczając przeciwnika. Zawsze jest jakaś droga. Rzadko kiedy Nuffle pokaże Ci ze nie masz szans. Powiem Ci tak ja się nigdy nie poddaje. Zremisowalem z Privianem jak grał turbo kostkami a ja w 2 turze nie miałem połowy drużyny. Trzeba zawsze wierzyć. 😊
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: Tomek Kos » 18 gru 2020, 20:08

@Kretonal ideą zmiany, która ci umknęła jest automatyczny awans z 3 dyw do 2 dyw wszystkich drużyn, które kontynuują zabawę w drugim sezonie. 3 dywizja to safe haeven dla raczkujących.

Powodem szukania zmian jest to by za chwilę nie zostać w gronie 40 graczy w Polsce, starych dziadów którym też w końcu się znudzi własny sos.
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: leon » 19 gru 2020, 05:55

"Zaraz" wyjdzie bb3 i tak wywroci wszystko do góry nogami
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: Kretonal » 21 gru 2020, 10:25

Tomek Kos pisze: 18 gru 2020, 20:08 @Kretonal ideą zmiany, która ci umknęła jest automatyczny awans z 3 dyw do 2 dyw wszystkich drużyn, które kontynuują zabawę w drugim sezonie. 3 dywizja to safe haeven dla raczkujących.

Powodem szukania zmian jest to by za chwilę nie zostać w gronie 40 graczy w Polsce, starych dziadów którym też w końcu się znudzi własny sos.
Tomek, czyli nie umknęło mi nic ;)
Zmiana, żeby zmienić od tak, żeby zmienić.
Brak automatycznego awansu = pasibus w danej dywizji i lament newbie.
Automatyczny awans = lament, że trafiło się na grupę śmierci.

Ponadto dalej nie rozwiązuje to nic, bo tak jak pisałem wcześniej. W ramach 3 dywizji musiałbyś mieć zapewnioną stałą rotację trenerów tak, aby za każdym razem mieć np. 20 nowych drużyn.
Po 1 sezonie idąc tym tokiem rozumowania trafiają do dywizji nr 2 (pisałem już o lamencie?). I znowu musisz mieć np. 20 nowych drużyn do 3 dywizji.
Jeżeli drużyny po jednym sezonie nie trafiają z automatu do 2 dywizji to Twoja propozycja nic nie zmienia.
Dalej w 3 będzie bigos.
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: Tomek Kos » 21 gru 2020, 12:11

Wciąż mam wrażenie, że się nie rozumiemy. Sytuacją patologiczną jest obecna 3 dywizja gdzie świeży trener z nowym zespołem może trafić na chaos/nurgla 1800+. Moja propozycja rozwiązuje go gdyż w 3 dywizji mogłyby zagrać jedynie nowe drużyny startujące z tv1000. Po zagraniu sezonu każdy trener podejmuje decyzje czy gra drużyną dalej (automatyczny awans z dywizji świeżaków do twardej 2 dywizji) lub spróbuje znów nowym zespołem w 3 dywizji.
2 dywizja to miks różnych drużyn, jednak na pewno każda będzie miała już kilka awansów i zakupów dających szansę na grę. Zakładam, że mając ok 1200-1300 tv każda drużyna ma już podstawy swojej siły i stylu, który umiejętnie wzmocniony inducmentami daje szanse na rywalizację nawet z mutantami. Lamentować w 2 dywizji nie wypada, bo meta gry jest ogólnie znana i albo ją rozumiemy albo nie. Różnica osiągnięta tą zmianą sprawia, że owszem, dalej może być trudny mecz ale nie będzie to bicie bezbronnego dziecka.
Nie rozumiem uwagi o koniecznej rotacji aż 20 nowych drużyn. Wystarczyłoby obecnie 10 nowych, czyli tyle ile wymaga liczba kolejek w 1 dywizji.
Ostatnia uwaga jest odwrotna do mojej propozycji więc ją pomijam jako wzajemne niezrozumienie.

Napisałem swoją propozycję aby nie stawiać się w pozycji "narzekam na stan obecny, zróbcie coś". Nie będę go forsował bo uważam, że jest w stanie poprawić tylko jedną z patologii mety BB. Argumenty "zaraz będzie bb3, szkoda teraz gadać" pomijam bo właśnie teraz jest czas aby przemyśleć lepszy kształt ligi tak, by mieć dobre rozwiązanie gdy wraz z premierą następnej edycji pojawi się fala nowych graczy. Fajnie byłoby by zostali z nami.
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: leon » 21 gru 2020, 12:21

Tomku ja się nie kłócę. Proponowałem zmianę podobna do Twojej. Jak nie będzie żadnej to mi nie przeszkadza. Jak będzie wg mnie zbyt dziwna to najwyżej w tej lidze nie będę grał. U mnie spoko Maroko
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Sezon 18 temat do dyskusji

Post autor: Kretonal » 21 gru 2020, 13:28

Pełne zrozumienie w nie rozumieniu się :) Patrzysz z klapkami na oczach na swoją propozycję jako tą idylę. Ten nowy gracz trafi po pierwszym sezonie na spaślaków. Tak czy owak jebnie go Zbigniew Nowak.
Czy w D3 czy w D2. Prędzej czy później musi nauczyć się grać przeciwko świniakom. Tak ta gra jest skonstruowana.
Siedzenie i fapowanie w nocniku o nazwie D3 dla nowych nic tutaj w moim odczuciu nie zmieni.

Oczywiście mogę ja mieć klapki na oczach ;)

Nie mniej jednak bez względu, który z nas je ma, zgadzamy się w jednym. Meta jest ustalona i ona determinuje sposób rozwoju, doboru drużyn itd.
I bez rozkładania scenariuszy na atomy. Zostawiając ją w obecnej formie, jakiekolwiek zmiany w działaniu dywizji w mojej ocenie nie wnoszą po prostu nic.

Chyba, że... fend z automatu dla wszystkich! :D
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl 2”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość