Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Szwecja
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: reszka » 11 maja 2016, 11:26

Moje na zadnym turnieju nie przegraly zadnego meczu.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: leon » 11 maja 2016, 13:22

reszka pisze:Moje na zadnym turnieju nie przegraly zadnego meczu.
to chyba mamy odpowiedz ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: Slimaq » 11 maja 2016, 14:47

No ja mam też dylemat.
Właśnie przyszły do mnie woody - o takie - https://www.indiegogo.com/projects/liza ... --2#/story

Ale sam ich nie pomaluję a nie wiem czy inwestować w malowanie czy grać DarkoBowiemi Woodami i pomalować tylko świnię.

Trzeba odkładać kasę na EURO BALLa a ja dodatkowo do USA lecę na 1,5 miesiąca w wakacje.

Znalazłem jakiegoś malarza co prawda co niby od 15 zeta od figurki maluje ale boję się że później drożej wyjdzie mi pozbycie się farby :)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: reszka » 11 maja 2016, 16:46

Jakby co, to ja właśnie prawie mam skończone wood elfy. Pomalowane po mojemu, czyli dupy nie urywa ale chociaż schludnie.

No i nie wyglądają gejowsko, a to jednak duży plus.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: leon » 12 maja 2016, 08:52

Slimaq: gdzie masz tego malaza po 15? jal CI jednak pomaluje to daj znac czy ok
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: Sir Mewash » 12 maja 2016, 09:34

15 pln od figurki? hmmm to malując jedną figurkę

- dziennie to wychodzi zarobek miesięczny 300 (-koszta)
- w 4h to 600
- w 2h to 1200 zaczynam się bać
- w 1h to 2400 hmm magik artysta
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: Niko » 12 maja 2016, 09:39

Ja osobiście bym odradzał malowanie "po kosztach" bo na ogół wychodzi to mocno słabo... i albo trzeba domalowywać albo zmywać albo grać czymś takim nijakim... tzn niby zawsze lepiej grać czymś co jest nawet średnio pomalowane niż kupą szarego plastiku ale wydaje mi się że lepiej dorzucić te 100 pln i mieć to znacznie lepiej zrobione :P

Tak czy siak Ślimaku pokaż kto co jak... daj jakąś jego galerię czy coś :)
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: Warrior1980 » 12 maja 2016, 11:03

To też się wypowiem, bo kilka lat malowałem zarobkowo i się trochę namalowałem ludzików... Cena za pomalowanie pojedynczej figurki zależy od dwóch czynników - stopnia skomplikowania figurki i poziomu (jakości) malowania co się przekłada na ilość spędzonych przy modelu godzin. Do tego dochodzą dodatkowe koszty za "fajerwerki" typu specjalnie wymodelowane podstawki, konwersje, zmiana pozycji modelu itp.

Tak jak sobie na szybko spojrzałem to ceny rynkowe nie różnią się specjalnie od tych sprzed lat, z reguły rozróżniane są też 3-4 poziomy malowania. Nas głównie interesuje poziom tzw. "tabletop" czyli figurki pomalowane porządnie, czysto, z wymodelowanymi podstawkami, umownie jest to malowanie "na 3 warstwy" czyli tak, aby kolory nie były płaskie lub tylko zalane tuszami (inkami, shadeami, washami czy jak to się teraz nazywa). Jest to poziom za który na turniejach figurkowych dostajemy z reguły max punktów za malowanie oddziałów (z bohaterami i modelami specjalnymi bywa różnie). Standardowa cena za pomalowanie figurki człowieka w skali 28mm (czyli skala Warhammera) to 15 USD (czyli coś między 50-60zł). Przygotowanie i pomalowanie pojedynczej figurki na tym poziomie zajmuje wprawnemu malarzowi tak około 2-3 godzin (sklejenie plastiku, oczyszczenie, wypełnienie szpar masą modelarską, jeżeli figurka jest metalowa to jej pinowanie, oczyszczenie pilnikiem, potem dremelem ze szczotką, malowanie podkładem, no i malowanie właściwe). Jeżeli jest to oddział np. 20 wojowników krasnoludzkich do Warhammera to cena za pojedynczą figurkę może być niższa bo dochodzi efekt skali, czyli malujemy taśmowo - w BB niestety tego efektu nie osiągniemy przy 11 najczęściej różnych zawodnikach :)

Cena przytoczona przez Leona to według mnie cena malowania przez początkującego malarza i na poziomie zupełnie podstawowym, czyli z kolorem podstawowym + ewentualnie zalane tuszem. W tym przypadku często wycenia się malowanie figurki według jej ceny - czyli oddział 10 krasnoludzkich wojowników wart dajmy na to 120zł na poziomie podstawowym malujemy za 120zł ale to jest bardzo umowne.

Dodatkowo cena różni się od stopnia skomplikowania modelu - szybciej jest pomalować dajmy na to krasnoluda w zbroi niż elfa z piórkami lub bull centaura. Łatwiej jest skleić standardowego plastikowego orka niż metalowy model z Willy's Miniatures - często ze źle odlanym metalem, lub ze starej formy :mrgreen:

Podsumowując - złożenie i pomalowanie drużyny takich jak moi Norsi, jaszczurki Domingo, skaveny Jakubka itp. zajmuje pewnie między 30-50 godzin. Na początek wystarczy pewnie z 10 farbek i dwa pędzle żeby zacząć przygodę w małego artystę... Warto spędzić ten czas samemu na malowaniu własnych modeli, wtedy wytworzy się między graczem a jego drużyną ta specjalna więź, która pozwoli żeby "czacha, czacha" wypadały rzadziej niż innym :)

jako że jest to głęboki offtop proponuję albo wydzielić osobny wątek

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: Slimaq » 12 maja 2016, 11:20

Malarzy wraz z cennikiem i przykładami można znaleźć tu - http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=110

Ja widziałem prace które były niezłe w cenie ok. 15 zł - oczywiście nie był to poziom prac np Warriora czy Meewasha.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2016, 11:30 przez Slimaq, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Turniej kwalifikacyjny do Szwecji na FUMMBL

Post autor: Niko » 12 maja 2016, 11:25

No wlasnie, jest to gleboki offtop wiec niech ktos wladny przeniesie to gdzies indziej... Np do "galerii"

Tak, na start styka z 10 farbek i ze dwa pedzelki... Podklad, noze nozyki halabardy pilniki i takie tam... Wiec na dzien dobry idzie jakies 300+.
Potem siadamy i dzialamy, po 30-50h mamy zrobiony team, lepiej lub gorzej. I o ile nie sprawilo nam to niesamowitej frajdy i nie zamierzamy bawic sie w artyste czescie to wyrzucilismy w bloto 300+ i 30/50h naszego zycia w ciagu ktorych moglismy zarobic kupe kasy, ewentualnie spedzic je na czyms cos sprawia nam prawdziwa radoche. :-p

W.wiekszosci przypadkow proponuje znalezc malaza ktory pomaluje figurk niekoniecznie tanio ale na bank dobrze :-)
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2016”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość