Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Szwecja
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: reszka » 28 paź 2016, 09:31

Ależ mi beznadziejnie poszło.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Sir Mewash » 28 paź 2016, 09:33

Leon własnie kurcze nie wiem, rozmawialiśmy o tym z Warroirem czy na tak dobrze obsadzonym turnieju zespół taki jak orki czy krasnoludy które graja na max 2:1 są najlepszym wyborem. Oczywiście to jest tylko rozważanie teoretyczne i każdy powinien grać tym co pasuje do jego stylu/dobrze tym gra. Oba wyżej wymienione zespoły są dość mało mobilne i jak coś się spier... w kluczowym momencie a jak każdy z nas dobrze wie zdarzają się podwójne czachy czy 1 przerzucone na 1 i gra się praktycznie na remis. Oczywiście bardzo to upraszczam i opieram się tylko na wynikach tego turnieju i trochę na naszych.

Oba te zespoły są super na wystawkę ale to inna bajka. Tutaj mi nie chodzi aby Juniooor czy Shawass wzięli Necro czy Dark Elfy bo to trzeba chcieć/lubić/umieć tym grać. Poprostu analizuje tabelę i wyciągam wnioski. Oczywiście zaraz Slimaq napisze że ktoś tam w Ameryce wygrał jakiś duży turniej underworldem ale my (na razie) nie mamy takich kozaków a jak będziemy mieli to nawet nich weźmie niziołki.

Takie moje wnioski i tyle ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Warrior1980 » 28 paź 2016, 09:57

leon pisze:a co do zazdroszczenia to przychodz na turniej. jak nie grales w figurki to bedziesz mial jak na eurobowl. :-)
dokładnie, nawet piwo po 65 koron zorganizujemy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Lyskie » 28 paź 2016, 09:57

reszka pisze:Ależ mi beznadziejnie poszło.
Miałem właśnie zapytać, czy czujesz niedosyt/złość, tylko nie chciałem, żeby to było odebrane jako wbijanie szpili.
Jednak te undeady to Twój okręt flagowy i trochę sukcesów nimi osiągnąłeś.

Jak można było nie wziąć mrocznych elfów? :o
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Elkołak » 28 paź 2016, 10:10

Nie było mrocznych bo nie miał kto nimi grać. Na turniejach tylko Nairod nimi gra :)
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Domingo » 28 paź 2016, 10:24

Zgadzam się z tym, że przy losowym paringu pewnie lepiej wystawić DE zamiast Krasi. Zgadzam się również z tym, że lepiej żeby ktoś grał krasiami bo lubi niż żeby miał się męczyć elfami ;)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Lyskie » 28 paź 2016, 11:07

Domingo pisze:miał się męczyć elfami
Że co? :shock: . Najlepsza rasa w BB. Nie mogłem zostawić bez komentarza :P .
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: reszka » 28 paź 2016, 12:40

Lyskie pisze:
reszka pisze:Ależ mi beznadziejnie poszło.
Miałem właśnie zapytać, czy czujesz niedosyt/złość, tylko nie chciałem, żeby to było odebrane jako wbijanie szpili.
Jednak te undeady to Twój okręt flagowy i trochę sukcesów nimi osiągnąłeś.
Czuję ostry niedosyt. Problem jest taki, że obiektywnie niewiele mam sobie do zarzucenia, żadnego meczu nie odpuściłem, nie popełniłem żadnego zauważalnego błędu. Mentalnie byłem lepiej przygotowany niż do naszych turniejów, koncentracja naprawdę na 100% non stop. Po prostu nie wyszło.

Czytając relacje kolegów, wiele razy przewija się "zapomniałem", "źle się ustawiłem" itp. Ja tego w swoich meczach nie miałem, kostki były generalnie uczciwe ( z ewenementem rozliczeniowym 1 meczu), po prostu zabrakło błysku. Jadąc założyłem sobie plan minimum - 3-2-1, zadowolony byłbym od 4-1-1, wyszło 2-3-1 więc nie zrealizowałem sobie mojego planu.


Co do ras - Kurcze Panowie, to jest drużynówka. poprzednio w listopadzie jak padło hasło "eurobowl" było łatanie na siłę ludzi-drużyn. Większość nawet jeśli grała nieźle, to nie miała specjalizacji, która bardzo pomaga. Siedzieliśmy z Mewashem i dobijaliśmy układy. Mamy 2 super trafienia - leona z amazonkami i Warriora z norse. 2 nam nie wyszły do końca - Shawasa i Juniooora. ślimak miał do ostatniego dnia wybór - leśne czy mroczne, ogarnia oba. Domingo z jaszczurkami przebył długą drogę od początkującego do średniego europejskiego poziomu, przy czym w dużej mierze jest to związane właśnie z ograniem jaszczurkami.

Co do wybory drużyn, to ja się będę upierał - celem jest maksymalizacja szans na TOP10. 8 drużyn, które wybierzemy, musi pochodzić z TIER 1 plus nekro z tier 2. Chyba, że ktoś bardzo dobrze się odnajdzie z czymś innym, ale niech podejdzie uczciwie do tematu, zagra tą inną rasą trochę meczy, osiągnie jakiś zauważalny wynik. Ogarnie. Jako przykład podam mojego ostatniego przeciwnika z podaną przeze mnie rozpiską nurgla. Ta rozpiska ma potencjał, ale trzeba ją doskonale ograć - 2 RR, tylko 4-5 bloków w drużynie, max 1 guard i masa zdolności specjalnych.

Ja do porugalii (jeśli się zakwalifikuję) jadę undeadami, woodami albo orkami. Domingo miał stracha, jak mu powiedziałem że robię jaszczurki - może przyjadę nimi na nasz turniej, ale nie wezmę ich na eurobowl.

Teraz pozostali niech ogrywają się w czymś, co im się podoba. Ja mam zamiar przyjeżdżać różnymi drużynami na turnieje, undeadzi idą w odstawkę na długo.

Elkołaku - chcę Cię widzieć na turnieju undeadami. Nawet Ci swoje pożyczę. Ograłeś się niesamowicie przez 2 lata słabszymi drużynami, czas na zespół z topu.

A co do dwarfów - Mewashu - mam prośbę, jak tak analizujesz, to zobacz, czy w jakiejś drużynie dwarfy były najgorszym z 8 zespołów (lub chociaż 7-mym?).

I powiedz, na jakim najwyższym miejscu była jakakolwiek ekipa z tier 2 inna niż nekro.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: reszka » 28 paź 2016, 12:56

Sam sprawdziłem ostatnie. Przed Leonem (55 miejsce) były tylko 2 zespoły z tier 2 minus nekro.

jeden to ludzie Anglika. Jeżeli on się ludźmi przedarł do reprezentacji anglii to musi nimi cuda robić.

Drugi to chaos pact Belgów z drużyną zwierzątek. Ciekawe, ile zyskał na tym, że przeciwnicy nie wiedzieli kto jest kto.

Wspomniany przeze mnie nurgle był 60-ty.


Więc chyba moja opinia - wybierać spomiędzy TIER 1 + Nekro chyba że ktoś błyśnie - ma uzasadnienie.



Co do dwarfów - to faktycznie słabo sobie radzili. ciekawie wyszła hiszpania - najsłabsze są dwarfy i undeadzi.

Za to statystycznie scaveni byli nieźli - tylko 1 zespół dał ciała. Nawet wśród Finów zajęli 4 miejsce.



I na koniec jeżeli chodzi o mój występ, to rzuciła mi się w oczy jeszcze 1 statystyka - spośród wszystkich drużyn undeadów na turnieju miałem najmniej zadanych kontuzji - tylko 8 w 6 meczach. Rekordzista miał 25. A podejrzewam, że mogło to mieć wpływ, bo buta nie odstawiałem.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016, 13:07 przez reszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Domingo » 28 paź 2016, 12:58

reszka pisze: Ja do porugalii (jeśli się zakwalifikuję) jadę undeadami, woodami albo orkami. Domingo miał stracha, jak mu powiedziałem że robię jaszczurki - może przyjadę nimi na nasz turniej, ale nie wezmę ich na eurobowl.
Bez przesady z tym strachem, może tak zabrzmiało bo byłem wcięty. To był szerszy temat (bo była też mowa np. o tym, że nie ważne czym ugrałeś sobie miejsce w reprezentacji, jeśli jesteś wyżej od reszty masz pierwszeństwo wyboru rasy).

reszka pisze: I powiedz, na jakim najwyższym miejscu była jakakolwiek ekipa z tier 2 inna niż nekro.
Z tier 3 masz na 13 miejscu Chaos Pact z 4.5 pkt
z tier 2 na 23 miejscu jest Human z 4 pkt.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2016”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość