Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Szwecja
Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Warrior1980 » 03 lis 2016, 11:37

Na stronie NAFu pojawiły się rozpiski wszystkich uczestników Eurobowlu... można sobie pooglądać składy drużyn swoich przeciwników. Z ciekawostek, zamieszczam poniżej skład nekromantów najlepszego gracza Eurobowlu2016.

Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: reszka » 03 lis 2016, 12:10

fajne, a masz może do nich link?

Co do powyższej rozpiski, to jest mega trudna do ogrania. golemy, wilki, upiory i ghoule mają inne skille względem siebie. Prawidłowe pozycjonowanie tego to sztuka. Dodatkowo jest mega uniwersalna, a z uniwersalizmem jest jak z drużyną ludzi - niby dobrzy we wszystkim, ale nie masterują w niczym,

Tu podobnie - ma odpowiedź i na dwarfy i na leśne elfy i na jaszczurki - na wszystko. Ale z drugiej strony tylko 11 zawodników i zawsze jakeś skille będą się marnować.

Koleś musi być nimi niesamowicie ograny.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Domingo » 03 lis 2016, 12:23

Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Warrior1980 » 03 lis 2016, 12:28

http://www.thenaf.net/2016/11/eurorosters/

Reszka, dokładnie to samo sobie pomyślałem o ograniu i o trudnej 11-osobowej rozpisce. Ale po chwili zastanowienia doszedłem do dość poważnych przemyśleń...

...z reguły składając rozpiskę staram się słabości drużyny uzupełnić skillami natomiast najmocniejsze strony zostawić w spokoju - skoro są już dobre to wystarczy. Na przykładzie rozpiski lycosa widać, że stara się wymaxować przynajmniej kilka aspektów drużyny - daje MB na werewolfie który już ma claw (pewnie 80% z nas dałaby block); daje dodge na ghoulu, żeby zrobić blodge (dałbyś wrestle?), daje na mutantach guard i block (dałbyś 2x guard? lub 2x block?)... nie stara się chronić dodatkowo drugiego ghoula.

Jak sobie powertujecie rozpiski to natkniecie się na "średniaki" typu elfy z 5xblock, lub różne mieszane skille żeby "uśrednić" drużynę... za to te najmocniejsze wydają mi się mocne strony drużyny czynić jeszcze mocniejszymi, często te słabsze, lub średnie zostawiając w spokoju i korygując to odpowiednią grą. Być może to sprawia że ich drużyna przeważa szalę nad innymi o te dodatkowe 2-3% zapewniając zwycięstwo?

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: reszka » 03 lis 2016, 12:54

cieszę się, że ktoś podjął temat. Problem jest taki, że koleś wydał 1110 i nie starczyło mu na 8-go skila. Ma więc pełny roster, ale 11 zawodników i 7 na 8 możliwych skilli.

Co do mnie, to pierwsze 2 mecze grałem vs nekro. Jeden na 1 ghoulu i 3RR, drugi na 2RR. - oba z 12 zawodnikami.

1 mecz grałem z 2x blok na golemach, potem 2x guard na golemach. Na AGI lepsze bloki. Na bashe guardy. blok+guard jest uniwersalny. I tu właśnie miałem pytanie - czy uniwersalny = lepszy?

wilki - MB i blok są absolutnym optimum. ALternatywnie 2x blok rozważałbym jedynie w sytuacji, żeby na siłę wcisnąć 12 zawodnika, a dubla wykorzystać na skil leader na zombim. 12 zawodników, 3 RR, ale wilki oba z blokiem - moim zdaniem ma sens.

upiory - drugi guard jest konieczny, tackle też się przydaje. Na moich undeadach gram tymi samymi skillami.

ghoule - jeden dostał blok drugi goły (bo nie ma na 8-go skilla). Ja gram 1 blok drugi wrestle - co by mieć 2 ball suckerów.

Co do pozycjonowanie, chodziło mi o to, że moje mumie są identyczne i nie muszę się zastanawiać - idę prawą czy lewą albo którą luzować. Przy różnych golemach musi to przewidzieć. Ma 2 ghoule i też musi ich pilnować. Ja mam 4, tylko 1 ma blok i pilnuję tylko tego jednego.

Chodziło mi o to, że musi dużo więcej zwracać uwagi na pozycjonowanie, niż chyba w innych zespołach.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Sir Mewash » 03 lis 2016, 13:23

A ja postanowiłem się wgryźć w tajniki Skavenów. Mój plan na 2017 rok to nauczyć cię nimi grać na przyzwoitym poziomie. Trochę sobie popatrzyłem, trochę sobie poczytałem, patrzę na rozpiskę najlepszego skavena (druga najlepsza nie ma skilli dodanych...) i śmiem twierdzić z mojego baaardzo skromnego doświadczenia że gra szczurkami to strikte gra na afere i zastraszanie zawodnika z piłką. Zastanawiam się tylko jak wyłuskać piłke gdy przeciwnik klatkuje się z dwoma guardami po przekątnej. Zadna filozofia tak się ustawić a gutek wskakuje i wali na 3 na niekorzyść.

Moje myślenie jest nadal spaczone krasnoludzkim pancerzem i wampirycznym hipnotycznym spojrzeniem. Gralem ostatnio z Juniooorem i nie wiedziałem czy doklejac sie do sklatkowanych khemri szczurkami. Dodatkowo moja wiara w Blodga była mocno zachwiana jak przeciwnik moich kanalarzy tarmosił strasznie na trzech kostkach. Oczywiście 2x podwójna czacha i szczury wykorzystały okazje. Kompletnie nie mam wyczucia kiedy się dokleić kiedy tylko harrasowac a kiedy tylko blokowac przemieszczanie sie klatki. AV7 i AG3 na większości zawodników nie pozwala grać na zbyt długą zwłokę. Stwierdzam że przydało by mi się zderzenie z jakimś Szczurzym guru.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: reszka » 03 lis 2016, 16:13

Przejrzałem sobie parenaście rozpisek. Co do undeadów, to w zasadzie różnią się jedynie skilami na ghoulach - block+block albo jak ja block + wrestle. Choć zdarzyła się rozpiska na 2 ghoulach.

Jaszczurki to kombinacje 6x blok i czasem pojawia sie breack tackle.

U norsów na runnerze pojawił się unik. Fajny trick.

Orki to totalny rozrzut, podobnie nekromanta. U woodów jeszcze gorzej.

Amazonki prawie zawsze prawie identycznie jak Leon - przy czym na catcherce pojawiał się dosyć często wrestle. Może być fajne.

Nie wiem, czy w zasadach 3 tieru coś się nie zmieniło, bo 1 wampir był blodge.

Ja Ci Mewashu nic w szczurkach nie poradzę, wiem, że mają potencjał i że must have jest 4GR, bo to one robią grę. No i wystarczą 2x push, żeby robić 1TTD, jeden koleś wziął juggernauta na rat ogrze, żeby chyba zmaksymalizować te pushe.

Mam wrażenie, że rozpiski mieliśmy wymaksowane, w niczym od średniej nie odstępowaliśmy.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: leon » 04 lis 2016, 08:34

ja nadal mysle nad zamiana 1 guarda na tackle. chcialem to wyprobowac na najblizszym turnieju ale 3-4 zapewne sie nie pojawie. chociaz pracuje nad tym mocno
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Slimaq » 05 lis 2016, 20:16

reszka pisze: I tu właśnie miałem pytanie - czy uniwersalny = lepszy?
Tu odpowiedz prosta - w turnieju w którym nie wiesz na co trafisz uważam że zdecydowanie uniwersalny znaczy lepszy.
Specjalizując się na np. drużyny bashy nuffle tak to zaplanuje że trafisz na 5 meczy na 4 agile.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Podsumowanie EUROBOWL 2016, 22-23 październik, Szwecja

Post autor: Slimaq » 05 lis 2016, 20:20

reszka pisze: Ja Ci Mewashu nic w szczurkach nie poradzę, wiem, że mają potencjał i że must have jest 4GR, bo to one robią grę. No i wystarczą 2x push, żeby robić 1TTD, jeden koleś wziął juggernauta na rat ogrze, żeby chyba zmaksymalizować te pushe.
Jugger na rat ogrze to standardowy skill. I nie chodzi tu o 1TTD ale o to że o 100% zmniejsza szansę padnięcia na glebę + ułatwia surfowanie.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2016”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość