Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Szwecja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Sir Mewash » 07 gru 2015, 23:30

To jest temat aby zastanowić się jak mają wyglądać nasze koszulki (logo, ksywka itp itd)
Rozmiar, ilość na osobę.
Wiem że Domingo kiedyś robił coś w tematach koszulek i wiem że Juniooor ma pewne możliwości w firmie.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Domingo » 07 gru 2015, 23:54

Dobry temat, koszulki to mus. Bede dzialal w tym kierunku w wolnych chwilach i informowal tu o postepach. Bede sie tez kontaktowal z Junioorem skoro ma jakies dojscia ;)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Domingo » 09 gru 2015, 13:23

Logo drużyny narodowej to ważna sprawa dlatego odezwałem się do profesjonalnego rysownika, specjalizującego się w logach sportowych. Bardzo możliwe, że będę zamawiał u niego nasze logo.
Jeśli macie jakieś pomysły to możecie je tutaj zamieszczać.

To co mu napisałem na szybko, by mniej więcej nakreślić temat: w logo może być jakiś zwierzęcy symbol Polski (orzeł, żubr czy bocian) lub np. zawodnik - husarz.

Kolorystyka taka, by się fajnie komponowała na koszulce białej lub czerwonej. Dajcie znać jaki kolor Wam bardziej pasuje.

trzeba jeszcze wymyślić jaki ma być napis. Polacy na ETC mieli napisane poprostu "Team Poland".

Jako, że to logo będzie "trochę" kosztowało, zastanawiam się czy nie użyć tylko słowa "Poland" tak aby można było go używać też na FB Polska czy nawet tu na forum. Co o tym myślicie? Może "Blood Bowl Poland"?
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Shawass » 09 gru 2015, 13:47

Dobry pomysł z odezwaniem się do artysty :) Myślałem o zrobieniu konkursu na logo, ale takie rzeczy mają tendencje do rozjeżdżania się. Koszta naturalnie pokrywamy jako całość, najlepiej daj znać wcześniej ile taka impreza chodzi :D

Jeśli chodzi o Twoje pytania:

- koszulki białe
- Blood Bowl Poland najlepiej, chociaż tak jak patrzę na 40k to zespoły 40k na drużynówki robią sobie osobne strony....ale myślę że jak będzie Blood Bowl Polska to będzie też dobrze :)

Jeśli chodzi o pomysły co do wzoru to jestem ciekawy co ziomek zaproponuje, bo jestem świadomy że można przesadzić ze wzorem na logo.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Sir Mewash » 09 gru 2015, 14:41

Ja proponuje:
Z tyłu Poland i prostą grafikę drużyny którą się gra
Z przodu Na piersi Nick/Imię gracza pod nim emblemat
To wszystko na czerwono na białej koszulce najlepiej sportowej. Aby oddychała, fajnie wyglądała i nie zeszmaciła się po 3 praniach

Co do samego logo proponował bym zabawę z flagą lub szachownicą i piłką do blood bowla wpasowanej w nią. Wykorzystujemy tylko jeden kolor czerwony biały jest koszulką. Na białej części flagi/szachownicy czerwona piłka na czerwonej części flagi biała część piłki
Np coś takiego (zrobione na szybcika w 5 minut:
Obrazek
(Brakuje obramowania)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10551
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: leon » 09 gru 2015, 15:22

wyglada godnie
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Domingo » 10 gru 2015, 10:46

@Mewash kiedyś myślałem nad bardzo podobnym logo (z wykorzystaniem szachownicy) dla BB Polska. Porzuciłem pomysł bo choć szachownica to super motyw, to za bardzo kojarzy mi się z lotnictwem.
Logo, które zaproponowałeś jesteśmy w stanie zrobić sami, tak samo można zrealizować kilka innych pomysłów, jak choćby zmodernizować aktualne logo BB Polska.
Obrazek

IMO problem jest w tym, że każde logo jakie zrobimy będzie "płaskie". Jasne, jakieś tam gradienty, cieniowanie można dodać ale obawiam się, że nie mamy takiego skilla, żeby to fajnie wyglądało. Stąd mój pomysł z profesjonalnym artystą.

Wrzucam linka z przykładowymi jego pracami:
https://dribbble.com/Akuma101
https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/proje ... d696ff.jpg

To co mi się spodobało w jego pracach to to, że większość jest w klimatach amerykańskich drużyn footballowych a przy tym mają trochę żartobliwy klimat. Czyli to co jest też w Blood Bowl.

Co do koloru koszulek: ja jestem za czerwonym z bialymi napisami.

Mozna też zrobic tak, że druzyna będzie miala jeden kolor koszulki (bialy lub czerwony) a kapitan bedzie mial ten drugi. Będzie sie wyroznial wtedy.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Sir Mewash » 10 gru 2015, 13:04

Fajnie fajnie to wygląda tylko pytanie ile spec sobie za to policzy. Czerwone czy białe bez różnicy można taką i taką bo turniej dwu dniowy więc na jeden dzień wszyscy jeden kolor a w drugi drugi kolor ;)
Kapitan może mieć C na koszulce ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: Domingo » 10 gru 2015, 13:56

Początkowo chciał 500-600 zł ale odpisałem, że nie mamy sponsora i tyle na pewno nie damy. Zeszliśmy na 200-300 zł (zależne od ilości roboty przy projekcie) i myślę, że tyle uciułamy. Oprócz koszulek, zrobi się też róźne gadżety z logo, żeby każdy użytkownik forum mógł się dorzucić :)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
juniooor7
liniowy
Posty: 896
Rejestracja: 17 wrz 2013, 23:25

Zdobyte trofea

Re: Koszulki i ewentualnie inne gadgety

Post autor: juniooor7 » 10 gru 2015, 23:32

Co do moich dojść - bo w końcu się nie wypowiedziałem - to nie chcę się rozpisywać na forum, bo na razie nie mam konkretów. Pogadam z kim trzeba to może ogarnę sponsora, który zafunduje koszulki z nadrukiem. Okazja do rozmowy będzie w połowie stycznia. Wiem że to długo ale do turnieju prawie rok. Jeśli sponsoringu nie będzie to będę miał i tak konkrety co i za ile.
Jeśli chodzi o same koszulki, to mogę kupić za około 12zł/szt (może drożej może taniej). W grę wchodzą jednak tylko białe. Zwykłe albo "aktiv" czyli sportowe, siatkowaty materiał. Obydwie są dobrej jakości (rzekomo po 30 praniach nie ma śladów zniszczenia). Jeśli ktoś pamięta to miałem taką "aktiv" z napisem Juniooor na plecach na 1 turnieju.

Co do logo to myślę że 300zł to nie na naszą kieszeń. Nie bądźmy jak Kraków z igrzyskami zimowymi...
Bardziej mierzyłbym w jakiegoś grafika, który robi takie rzeczy z przyjemności po pracy a nie z tego żyje. Mam kolegę który zrobił swojego czasu dużo plakatów, ma jakieś tam pojęcie. Kłopot w tym że słaby mam z nim ostatnio kontakt :( Jakbym go pomęczył to za fanpaka by przysiadł nad tym.. Zastanówcie się może macie jakiegoś grafika pasjonata za kumpla. Choć najpierw należałoby ustalić jakie chcielibyśmy to logo.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2016”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość