Chaos Dwarfs - Mewash

Szwecja
Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: Sir Mewash » 09 gru 2015, 07:41

Wydaje mi się że zamiast krowy dodatkowych hobgoblin i RR jest bardziej stabilna i przewidywalna opcja pozwalającą faulować kosztem niepewnej S5

2x Bull Centaur Block
2x Chaos Dwarf Guard
4x Chaos Dwarf
1x Hobgoblin Sure Hands
4x Hobgoblin

13 zawodników
3RR
1 FF

Opcja to wywalenie 1 hobgoblina i dodanie 2FF 1 assystenta trenera i 1 cheerliderki.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: Sir Mewash » 14 gru 2015, 10:14

Zagrałem pierwszy play test na FUMBBLu z Orkami Leona na zasadach Szwedzkich. Na pewno do tej platformy trzeba się przyzwyczaić bo jest inna i z powodu że to był mój 2 mecz na tej platformie to zdarzyły mi się wtopy których bym normalnie nie popełnił. Chyba największą było zostawienie bullcentaura przy linii w obstawie 3 przeciwników będąc przekonanym że on tam leży choć mogłem walnąć liniowego na 1/6 szansy że mnie nie wywali mnie. Przez co za kare zginął zabity przez kibiców. Mecz ogólnie bardzo krwawy i wyrównany. Mi w pierwszej połowie dwie tury zakończyły sie czaszka przerzuconą na czaszkę co spowodowało ucieczkę orków której już nie zatrzymałem. Końcowy wynik 0-1 dla Leona. Gratulacje wygranej!
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: leon » 14 gru 2015, 16:10

najpiekniesze ze zabity byczek po meczu ozyl jak za dotknieciem magicznej różdżki :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: Slimaq » 15 gru 2015, 07:11

Co do rozpy to ja zdecydowanie jestem fanem surehands na bullu nie na hobie.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: Sir Mewash » 24 gru 2015, 11:01

Zagrałem drugi mecz tą samą rozpiską z Krasnoludami Juniooora.
Mieliśmy zamieć więc ogólnie mecz był bardziej statyczny bo raczej nie chcieliśmy ryzykować GFI na 3+. Ja zaryzykował 3 GFI Bullcentaurem aby przenieść piłkę na drugą stronę flanki i uciec tym samym większości krasnoludów. Jednak przewaga Bullcentaurów w tej grze była znacząca bo pozwalały zawijać flankę. Wziąłem sobie do serca uwagę Reszki że za szybko pcham się do przodu piłką i starałem się jak najdłużej zwlekać z akcją przebicia/zagięcia flanki.

Wygrałem 2-0

Nie wiem czy Sure Hands w tym przypadku lepiej by mi pomógł. Pierwszą piłkę złapałem BC w zamieszaniu walki po jedno kostkowym blitzu Hoba na Runnera z piłką. W drugiej połowie piłka wypadła i dostał ją BC do rąk.

Na moją korzyść na pewno był fakt że to był szwagra pierwszy mecz na FUMBBLu i pomimo siedzenia obok siebie i tłumaczenia w ciągu gry co i jak dwa razy zdarzyło się że Junioor uznał zawodnika że nie może wstać pomimo że mógł co mogło mu pomóc w szachach.

Jemu wychodziły wyśmienicie bloki jedno kostkowe a nawet te na niekorzyść.

Mi wyszły wszystkie 4 dodge. 3 hobgoblinami w tym jeden aby kopnąć skutecznie troll slayera z MB i 1 BC aby zrobił TD (miał w zapasie RR więc robił to 75% szans)

Junior niebawem pewnie założy swój temat z rozpiskami Krasnoludów i Norsów
Ja tylko powiem że w tym meczu grał 2x TS(1xMB), 2xRunner z Blokiem, 2xBlitzer, 6 Blokerów (2x Guard) i 2 RR plus medyk (sugerowałem mu trzeci RR zamiast medyka przy 12 graczach ale to temat pewnie do Jego działu)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: Slimaq » 24 gru 2015, 12:00

W meczu z krasnalami (btw w tym formacie medyk bzz sensu imho i większość dróżyn w turniejach jakie widziałem bierze 5xguard) sure hands oczywiście nie jest kluczowe ale np. vs wood elfom - a ci będą w każdym teamie jest kluczowa bo WD nawet na 2d przeciwko łatwo potrafi piłkę wybić.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: Sir Mewash » 24 gru 2015, 12:18

Szwagier własnie wrócił z roboty i właśnie sprostował że jednak zamienił medyka na 12tego zawodnika. Nie uchwyciłem tej zmiany wczoraj wieczorem ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: polonus100 » 12 sty 2016, 09:47

Podobnie bym złożył krasnale, jednym wyjątkiem. Na double dałbym drugiemu runnerowi dodge zamiast block. Albo dodge dla blitzera. 12 zawodników i bez medyka+3RR.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: reszka » 12 sty 2016, 12:07

nie ma dubli dla najlepszych zespołów :)
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Chaos Dwarfs - Mewash

Post autor: polonus100 » 12 sty 2016, 15:20

Zapomniałem. ale w Road to NAFCh zgłosiłem krasnali i oczywiście tam od 4 kolejki mogę mieć 1 dubla.

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2016”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości