Skaven - chopek_roztropek

Szwecja
Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Skaven - chopek_roztropek

Post autor: chopek_roztropek » 14 sty 2016, 23:29

Serwus, takie rozpiski będę ogrywał, w miarę możliwości:

NAF online:
1xRO
2xSV (Guard 1st, Tackle 2nd)
3xGR (Wrestle 1st, Strip Ball 2nd, Guard 2nd)
6xLOS (Kick 1st)
3xRR
APO

Test liga:
1xRO (Juggernaut)
2xSV (2xGuard)
1xTR (Accurate)
4xGR
4xLOS (Kick)
2xRR
APO

Zobaczymy, czy posiadanie Throwera i skillu na Ogrze ma jakikolwiek sens. Wydaje mi się, że jednak lepiej wypadnie rozpiska nr 1.
Druga daje trochę większe szanse w obronie, ale to nie za bardzo żywioł szczurów. Mimo to, przekonam się, czy szczury są w stanie zagrać twardziej w obronie.
NAF: bbart 21567

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: Slimaq » 15 sty 2016, 00:14

Dla mnie apo to porażka w tym formacie +4gr to mus w 1,1. Sam mam ochotę strasznie pograć skavenami bo strasznie lubię ten styl gry. Choć na 1,1 res w tym stylu zdecydowanie woody lepsze niestety.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: chopek_roztropek » 15 sty 2016, 00:42

Zaintrygowałeś z tym APO. NIe grałem jeszcze 1,1 res i nawet nie brałem pod uwagę, żeby z tego rezygnować.
Z jednej strony przy "no progres", rzeczywiście, nie ma specjalnie kogo chronić, ale z drugiej, przy AV7, będzie sporo zejść, czy na KO, czy BH. Zwłaszcza na celowniku będą GRzy i wtedy można by jakiegoś odratować.
NAF: bbart 21567

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: reszka » 15 sty 2016, 11:33

nie gram scavenami i nie umiem, więc poniższe to uwagi bądź sugestie.

Apo - 50-50, kto co lubi, nie jest bez sensu ale nie jest must have.

zgadzam się, że gutterzy robią wiele gier, wolałbym czterech.

jug na RO to porażka. Po pierwsze musisz nim blitzować, co nie zawsze ma miejsce, wystarczy że przeciwnik chce go zablokować i już skill w plecy. Nawet jak blitzujesz, to masz małą szansę, żeby go użyć (1/9). Jug działa świetnie przy wypychaniu za boisko, na wilkołaku byłby całkiem spoko skilem. RO nie będzie serferem, za mały zasięg i inne przeznaczenie niż stanie przy linii bocznej.

accurate na miotaczu - bez sensu. Po pierwsze ile razy w meczu podasz - 1? 2? masz wbudowany przerzut. Częściej będziesz próbował podać na 3+ do gutera i przekazać na 2+ niż podawać na 5+. Nie wykorzystasz skilla zbyt często. blok, lider lub coś innego byłoby lepsze.

kick - jeżeli już to na gutterze. kick jest specyficzny, czasem robi grę. Czasem piłka i bez niego poleci daleko. Wykorzystujemy 1-2 razy w meczu. Czytałem na forach FUMBBLa, ma sporo zwolenników i przeciwników. Trzeba go świadomie brać. Jeden z 2 moich dylematów na wood elfach na ten format, nie potrafię zdecydować.

warto, żeby 1 gutter miał blok.

na turnieju w sierpniu był gutter z "nieustraszony". Śmiałem się z niego a sporo krwi mi napsuł. Ot, tak tylko piszę.

gutter z leap też może być złem.

2x guard wydaje się dobrym pomysłem, ciekawe jak się sprawdzi, choć spodziewałbym się raczej skilli dla GR, ale guard zawsze jest dobry. Tackle bym sobie odpuścił, przeciwnik i tak nie będzie chciał przykładać w 6 turze, nawet mrocznymi. Tackle sprawdzi się wyłącznie przeciwko woodom, może amazonkom (bo te na 4 guardach nie dadzą poszaleć jednemu kolesiowi z tacklem). Jaszczurki natychmiast zastawią go saurusem, ktoś jeszcze został?
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: Slimaq » 15 sty 2016, 20:59

Kick - to świetny skill bez dwóch zdań we wszystkich drużynach speedowych go biorę jako pierwszy skill na linemanie - ale w tym formacie moim zdaniem to skill bez sensu - lepiej zdecydowanie uzbroić gutterów i storm verminów - pamiętajmy że skill na zawodniku bez innych skillów z av7 może bardzo łatwo być szybko wyeliminowany.

Osobiście nie lublię RatOgra - ale to kwestia indywidualna - są osoby które go lubią są jak ja które nigdy go nie używają - av8 za tyle punktów to dla mnie porażka + frenzy które na lownerze bez bloku bardziej przeszkadza niż pomaga i ustawia go w pozycji łatwej do faulu - podobnie jak Reszka uważam że jagg to słaby skill na nim - osobiście jeżeli w ogóle dawałbym mu jakiś skill to brake tackle pewno (ale jak mówiłem nie gram nim).
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: chopek_roztropek » 31 sty 2016, 22:48

Ostatecznie po waszych sugestiach zmieniłem moją rozpiskę, na tę:

NAF online:
1xThr
2xSV (Guard 1st, Guard 2nd)
4xGR (Wrestle 1st, Kick,1st, Strip ball 2nd, Guard 2nd)
6xLOS
3xRR
APO

https://fumbbl.com/p/team?team_id=830247

Jestem po dwóch grach w Road to NAF i co zauważyłem.
- 4 GR to mus. Oni robią praktycznie całą grę, wywierają presję na BC od pierwszej tury, jak przeciwnik za słabo obstawi piłkę może być moje TD przy wykopie w 2 turze. Dodtkowym handicapem jest możliwość 1TTD. W pierwszym meczu udało mi się to zrobić.
- APO bardzo fajna rzecz. W drugim meczu miałem sytuację, że mój SV z guardem dostał KO w 6 turze, lecząc go zwiększyłem sobie opcje (broniłem 2:1 wtedy). Myślę, że skaveni to rasa, która korzysta na posiadaniu APO, bo są bardzo szybcy i w tym przypadku, trochę poszachowałem rywala.
- Co do skilla Kick, to jeszcze mi specjalnie nie pomógł, ale ja go cenię. W drugim meczu (v Undead) rywal nie mógł się ustawiać, przy moim wznowieniu, całymi siłami na jedno skrzydło. Myślę, że grając Skavenami to przydatne, bo im mniejsza koncentracja rywala, tym większe pole do popisu dla GR'ów.

Teraz zależy mi na testach przy użyciu Rat Ogra, bo co by nie mówić to jest to świetny Big guy.

P.S. Następny mecz gram z lauth81. Gość ma 1498 meczy na FUMBBL, z czego ponad 700 zwycięstw. Twardy szkop.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2016, 11:29 przez chopek_roztropek, łącznie zmieniany 1 raz.
NAF: bbart 21567

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: rotti » 01 lut 2016, 10:23

Może i po niewczasie, ale że kocham skaveny to napiszę:

totalnie wymiata u kanalarzy wielka łapa na dublu; nie ma czegoś takiego, jak obstawiona piłka - zwłaszcza jak kolega ma strip balla. Z tym drugim skillem jest problem, gdy się napotka na ludzi czy orków - sure hands i kicha z twojego skilla

apropo tego co napisał reszka - rzeczywiście dauntless wymiata; nie tylko dlatego, że nagle kanalarz staje się blitzerem groźnym dla każdej 3-jki, ale i dla każdej 4-ki !! To może uratować tyłek :) Statystyka?

Obrazek

Z podobnych względów zawsze polecałbym wrestla ponad blocka na kanalarzach - ta ekipa nic nie traci, jak sama się wywraca. Blok ma na celu uchronienie kanalarza przed utratą piłki - rozumiem. Ale ten skład zazwyczaj, gdy już chwyci piłkę, od razu przykłada.

Guardy na stormverminach - jedyna słuszna koncepcja. Rat Ogr - biorę kolegę, ale skilli to bym na niego na pewno nie tracił. :)

#chopek - pięknie z tym 1-turowym touchdownem - ja ile razy nie próbuję, zawsze coś nie styknie :D
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: Nimar » 01 lut 2016, 11:36

Ja ostatnio w BB2 trafiłem na GR z dwoma głowami, dodatkową ręką i mi wbijał jak szalony do klatek.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: reszka » 01 lut 2016, 12:02

W moim prywatnym rankingu na najbardziej odjechanego zawodnika w BB - lev 7, zakładając dowolne rzuty na rozwoje (w tym +2S itd), jest odpowiednio złożony miotacz scavenów, ale to prywatne zdanie. Choć i tak większość wybrałaby kanalarza z +2 do ruchu i sure feet i odebraniem.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Skaven - chopek_roztropek

Post autor: rotti » 01 lut 2016, 14:32

reszka pisze:Choć i tak większość wybrałaby kanalarza z +2 do ruchu i sure feet i odebraniem.
Głupcy !! Z tym throwerem niby fakt, ale czy to najlepszy koleś w tym teamie? Już zwykłe +1 do zręczności w połączeniu z późniejszym Accurate czyni go mistrzem w jego dziedzinie (lepszego nie potrzebujesz). Ja w takim lewelowaniu fantasy i tak dałbym kanalarzowi:
+ 3 siły :D :D
+ 1 zręczność
+ wrestle
+ leap

a do tego kolega:
+ big hand
+ block
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2016”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości