ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Kiedy zaczynamy 10 sezon PLBB

Jedziemy teraz od razu i gramy przez wakacje
20
53%
Zaczynamy druga połowa września, początek października
18
47%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: Nimar » 12 kwie 2018, 08:24

Zastanawiam się czy jest sens teraz zaczynać 10 sezon plbb. Mamy rozgrywane sporo innych turniejów i wakacje za pasem. Dlatego ankieta.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: Pieta » 12 kwie 2018, 08:53

Trzeba by się zastanowić w takim razie czy jesteśmy w stanie rozegrać więcej niż dwa sezony w roku? Teoretycznie dałoby się, tylko średnio każda kolejka powinna trwać te 10 dni, nie więcej. 3 miesiące, koniec sezonu i od razu następny. Jest bardzo ciasno. Teraz się nie udało, trzeba wjechać na wakacje, lub zadowolić się dwoma.

A dwa sezony rocznie to chyba mało, jeśli nowa drużyna potrzebuje dwóch, a zazwyczaj trzech sezonów, żeby zacząć grać o mistrzostwo. To się rozwleka na lata.
Można by też wrócić do Dywizji ośmio-drużynowych. Będzie szybciej.

Mnie jest obojętne kiedy zaczniemy 10 sezon, byle kolejne sezony były w miarę sensownie zaplanowane.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: Nimar » 12 kwie 2018, 09:26

No ja chyba za miękki jestem i za często pozwalam te kolejki przedłużać. Przydało by się tak jak w OCC. Jak nie zagrane to od razu dają wyniki adminowane i jada dalej.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: bukszpan » 12 kwie 2018, 09:39

Powrót do 8 osobowych grup to wart zastanowienia pomysł.
Ale wtedy niższe ligi musiałyby być równolegle, inaczej byłoby ich z 5-6 i awans do ekstraklasy trwałby jeszcze dłużej.

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: rotti » 12 kwie 2018, 09:44

"A dwa sezony rocznie to chyba mało"

- no mało, jak grupy są 8 osobowe bo to 2 x 7 meczy = 14
- ale już spoko, jak 10 osobowe, bo to 2 x 9 meczy = 18 ;)

Nadto 9 meczy w grupie to większa szansa na zwiększenie TV do poziomu 1 dywizji. Bo jak wiadomo zdarzają się dzikie awanse, gdzie ekipa z 3 ligi awansuje do 1. I wtedy się okazuje, że 8 osobowa grupa była za krótka.
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: Pieta » 12 kwie 2018, 10:00

bukszpan pisze: 12 kwie 2018, 09:39 Powrót do 8 osobowych grup to wart zastanowienia pomysł.
Ale wtedy niższe ligi musiałyby być równolegle, inaczej byłoby ich z 5-6 i awans do ekstraklasy trwałby jeszcze dłużej.
Tak najniższe ligi musiałyby być równoległe. Nawet przy 10-drużynowych jakby się udało jakimś cudem dobić do 5 dywizji, to co najmniej 4 i 5 musiałyby być równoległe.
rotti pisze: 12 kwie 2018, 09:44 "A dwa sezony rocznie to chyba mało"

- no mało, jak grupy są 8 osobowe bo to 2 x 7 meczy = 14
- ale już spoko, jak 10 osobowe, bo to 2 x 9 meczy = 18 ;)

Nadto 9 meczy w grupie to większa szansa na zwiększenie TV do poziomu 1 dywizji. Bo jak wiadomo zdarzają się dzikie awanse, gdzie ekipa z 3 ligi awansuje do 1. I wtedy się okazuje, że 8 osobowa grupa była za krótka.
8-osobowe spokojnie przecież mieszczą się trzy razy w roku, więc 7x3=21 jest lepsze niż 9x2=18, ale mi chodzi o ilość czasu/miesięcy na dojście do pierwszej dywizji. Przy 3 sezonach w roku robisz to szybciej. Tym bardziej jest to lepsze, jeśli chciałbyś spędzić kolejny sezon w niższej lidze, by pofarmić.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: Pieta » 12 kwie 2018, 10:07

Nimar pisze: 12 kwie 2018, 09:26 No ja chyba za miękki jestem i za często pozwalam te kolejki przedłużać. Przydało by się tak jak w OCC. Jak nie zagrane to od razu dają wyniki adminowane i jada dalej.
Jeżeli będzie rozpisane kiedy ma się skończyć sezon, żebyśmy zdążyli rozegrać kolejny przed jakimiś wakacjami, to powołujesz się na ten zapis/umowę i nikt nie może mieć wątpliwości. Łatwiej wtedy być twardym.
A najlepiej rozpisać terminy wszystkich kolejek do końca. Jak się coś przyśpieszy, to następną wtedy można wydłużyć itp.

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: unicorn » 12 kwie 2018, 12:03

Deklarowałem 1 sezon przerwy, ale jeżeli start będzie po wakacjach to jest duża szansa, że zagram :)
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: bor667 » 12 kwie 2018, 19:09

Nimar pisze: 12 kwie 2018, 09:26 No ja chyba za miękki jestem i za często pozwalam te kolejki przedłużać. Przydało by się tak jak w OCC. Jak nie zagrane to od razu dają wyniki adminowane i jada dalej.
muszą być sztywne terminy i tyle. tak niestety ludzie działają (ja też, wiec nie myślcie, że chcę obrazić kogoś), że jeśli czegoś nie musisz zrobić, to zawsze znajdzie się 'ważniejsza' rzecz. Wiedząc, że masz termin do X-go maja, to jakoś ułożysz sobie to. I najlepiej terminarz na caly sezon od razu. Bo potem ciągnie się to jak nasza katowicka liga, co nie? ;)
Zawsze może przytrafić się wyjazd czy coś, każdemu, ale przy dwóch tygodniach na mecz (a najlepiej od czwartku do środy) to zahaczasz trzy tygodnie praktycznie.
po wakacjach tak samo ludzie będą funkcjonować.
myślę, że miesiąc przerwy między sezonami wystarczy. i nowy. i ewentualnie wakacyjne kolejki przedłużyć. jeśli trafi na przełom lipca i sierpnia, to niech trwa i miesiąc ale potem walkowery.
Topliga niech jest jedna, druga też, ale nic chyba nie stoi na przeszkodzie żeby trzecia, ewentualnie czwarta miały po dwie grupy, czy ile będzie potrzebnych. i wtedy po osiem drużyn moze grać i sezony nie przeciągają się niepotrzebnie.
amen.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: ANKIETA - Kiedy gramy sezon 10?

Post autor: Nimar » 12 kwie 2018, 19:48

Bo potem ciągnie się to jak nasza katowicka liga, co nie? ;)
Ja już zapomniałem , że ja gramy :D :x :P
nick steam: Nimar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum PLBB2”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości