Sędziówka

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Sędziówka

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 09:22

Jako że powstała polska sędziówka do BB (wielkie dzięki Draco!) warto by (jeśli to możliwe) rozwijać aby była super produktem którym byśmy zadziwili świat :twisted: a przynajmniej bardzo usprawniła sprawy w czasie naszych turnieji.
Draco pisze:Cieszę się, że aplikacja do prowadzenie rozgrywki i wpisywania wyników, z której korzystał Domingo, spodobała się. Niewiele jeszcze ma funkcjonalności, ale chciałbym z czasem ją rozwijać i udostępnić kolejnym osobom. Jeśli macie jakieś pomysły co mogłoby znaleźć się w tej aplikacji, to piszcie do mnie.
Link do sędziówki http://ranking-mxk.rhcloud.com/competit ... c96affbce3 w celu zapoznania i testów

Będę dodawał tutaj sprawy nad którymi warto by się pochylić i jeśli Draco będzie miał czas i ochotę ewentualnie zaimplementować zaakceptowane zmiany aby to miało ręce i nogi.

Sam jej jeszcze nie używałem ale na pewno z tego co widziałem warto by zrobić dwie rzeczy

1. Słownik graczy - to jest pewnie ta prostsza rzecz, ale bardzo przydatna do rankingów i synchronizacji. pozwoli nam wykluczyć/zminimalizować radosną twórczość w zapisywaniu graczy. Tu trzeba się zastanowić jak będziemy zapisywać graczy. Np Nick, Imię, Nazwisko i Miasto

2. Przy parowaniu kolejnych tur warto by wziąć pod uwagę i wykluczyć parowanie graczy którzy już grali ze sobą.

3.
Domingo pisze:Ustawić co rozstrzyga w przypadku remisu w dużych i małych punktach (zaproponowana dyskusja w Dziale dotyczącym zasad na turniejach)
4.
zgnity pisze:Jak dla mnie dobrze było by miec dwie strony A i B ( u mnie jest bardzo dużo niezagospodarowanego miejsca ).
Na A wyświetlać Nick / Rasa / ..... Punkty małe/duże / TD / CAS /
Na stronie B zrobić tak jak jest z tym że
Punkty Małe ( cas itd ) / Nick A / Wynik w TD / Nick B / Punkty Małe ( Cas itd )
5.
zgnity pisze:Na przyszłość dobrze było by mieć możliwość definiowania nowych zasad i wybierania z tych istniejących. Bo jak przypuszczam nie każde zawody będą mieć identyczne zasady.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: zgnity » 27 kwie 2016, 09:47

Dobrze było by opisać co już w programie jest by nie dublować takich pomysłów.
- nie każdy to widział , ja przykładowo nie wiem nawet czy to appka na jakiś system mobilny czy taki zwykły program na winde lub linucha już nie wspomnę o tym że nie wiem czy on zapisuje do wspólnego wora , każdy turniej osobno a już wogóle nie mam pojęcia czy dane są gdzieś wysyłane czy lokalnie trzymane
Kolejna rzecz czy program zapisuje lub ma w przyszłości zapisywać rozpiski czy tylko punkty ?
- moim zdaniem same punkty powinny być ( na pewno na początek)
Jak ma być opisany gracz ?
- moim zdaniem : Nick , Miasto , ewentualnie jeszcze Imię ale bardziej w komentarzu... Nazwisko nie potrzebne.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski 2016

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 09:52

NairoD pisze:Popatrz jak zrobiony jest turnykeeper przez chłopaków z FOW. To tak naprawdę strona online na ktorej w kazdej chwili mozna wprowadzić swój i przeciwnika wynik podczas turnieju. Wrzuca się zgłoszenia z rozpiskami, podawany jest czas do końca rundy itp.

Nie korzystałem z twojej aplikacji, chyba tylko Domingo jako użytkownik może się wypowoedziec
NairoD czy mógłbyś podać link do tej aplikacji z FOW?
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Otwarte Mistrzostwa Polski 2016

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 09:53

Nimar pisze:Co do tej aplikacji to można tez pójść w stronę rozgrywek komputerowych. Coś na kształt bbma. Nie wiem czy dało by się zrobić pobieranie danych z gry jak bbm ale przydała by się taka apka w której można by było wpisywać wyniki meczy, liczyła by tabelkę i ewentualnie eksportowała te dane w postaci jakiegoś fajnego .jpg który można by było wrzucić na forum/stronkę.
Apka do gry onliene to chyba grubsza sprawa (no ale tu Draco lub ktoś inny powinni się wypowiedzieć)
Chłopaki z OCC popełnili aplikacje imitującą BBMa aby liga mogła dalej sprawnie śmigać i do statystyk.
Poniżej link do apki i instrukcji
http://www.orca-cola.com/beta/index.php ... r-coaches/

Ładowałem do niej meczyk ostatnio i jest tam opcja że mecz (powtórka) jest z poza ligi OCC. Ale tzreba by się z nią zapoznać czy można ją jakoś wykorzystać. Widać że jest one w WIP więc jeszcze wiele funkcjonalności brakuje
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sędziówka

Post autor: Domingo » 27 kwie 2016, 10:31

to jest to o czym rozmawiamy:
http://ranking-mxk.rhcloud.com/competit ... c96affbce3
czyli to nie jest programik do ściągnięcia a strona www.

W tej chwili graczy wpisujemy tylko ksywę (w naszej sytuacji potrzebujemy czegoś więcej? moim zdaniem nie).
to co mamy w tej chwili:
- losowo generuje pierwsze pary
- punkty są przydzielane automatycznie po wpisaniu wyniku (wg naszych zasad: 4 pkt. za wygraną, 2 za remis itd.)
- po 1 kolejce ustawia ranking wg duże punkty > suma TD+CAS
- w 2 kolejce i następnych ustawia pary w systemie szwajcarskim.
- można dowolnie edytować paringi (challange, dublowanie par itp.)
- można w dowolnej kolejce dodawać/odejmować punkty (np. za malowanie/rozpiski)

co by się przydało:
- ustawić co rozstrzyga w przypadku remisu w dużych i małych punktach.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: zgnity » 27 kwie 2016, 11:08

Jak dla mnie dobrze było by miec dwie strony A i B ( u mnie jest bardzo dużo niezagospodarowanego miejsca ).
Na A wyświetlać Nick / Rasa / ..... Punkty małe/duże / TD / CAS /
Na stronie B zrobić tak jak jest z tym że
Punkty Małe ( cas itd ) / Nick A / Wynik w TD / Nick B / Punkty Małe ( Cas itd )
w dolnej części zostawić tak jak jest.

Tutaj nawet nie wiem kto kim grał , ani ile zadał obrażeń w konkretnym meczu.

Poza tym tak jak mówisz ustalić warunki Remisów itd itp.
Na przyszłość dobrze było by mieć możliwość definiowania nowych zasad i wybierania z tych istniejących.
Bo jak przypuszczam nie każde zawody będą mieć identyczne zasady.
A pathetic creature of meat and bone

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: NairoD » 27 kwie 2016, 15:53

Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Draco
podawacz piłek
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sędziówka

Post autor: Draco » 27 kwie 2016, 23:11

Cześć,

przeglądałem ten Tourny Keeper (dalej zwany TK) i muszę przyznać, że nieźle to wygląda. Tak sobie myślę, że może zamiast rzeźbić własną aplikację, warto skontaktować się z autorem TK, żeby dodał BloodBowl jako jeden z dostępnych systemów? Sędziówka (jak ją nazywa Mewash) wymaga jeszcze sporo pracy, aby była w pełni funkcjonalna. Nie wiadomo ile czasu mi to zajmie, a TK jest gotowe i nawet od jakiegoś czasu funkcjonuje. Oczywiście pytanie na ile autor będzie chciał współpracować i na ile jego aplikacja jest elastyczna, aby dostosować do potrzeb BB.

pozdrawiam
Draco

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: NairoD » 28 kwie 2016, 05:39

Bagsa znam z FOW. Poszukam maila do niego chociaz wydaje mi się ze jeśli napiszcie do niego na adres admina ze strony to też odpowie.
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: Sir Mewash » 29 kwie 2016, 12:09

Napisałem wczoraj do Adminów TK. Na razie bez odzewu.
Draco czy dużym wyzwaniem było by do kodu dodać nie parowanie gracz którzy ze sobą już grali i parowania z kolejnym w punktacji wolnym graczem?
Kop Gryź Bij!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Turniejowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość