Sędziówka

Awatar użytkownika
Draco
podawacz piłek
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sędziówka

Post autor: Draco » 03 maja 2016, 14:57

Ja też napisałem do adminów TK :)

Odnośnie Twojego pytania, jest to jak najbardziej do zrobienia. I to będzie pierwsza rzecz za którą się wezmę. Ostatnio nic nie robiłem, bo nie wiem czy jest sens, jeśli BB mógłby wejść do TK.

Kolejna sprawa, że muszę przemyśleć jak można zrobić elastyczne punktowanie, aby dla każdego turnieju można było ustalać niezależne zasady.

Jeszcze jedno, nie rozumiem punktu 4 z listy:
zgnity pisze:Jak dla mnie dobrze było by miec dwie strony A i B ( u mnie jest bardzo dużo niezagospodarowanego miejsca ).
Na A wyświetlać Nick / Rasa / ..... Punkty małe/duże / TD / CAS /
Na stronie B zrobić tak jak jest z tym że
Punkty Małe ( cas itd ) / Nick A / Wynik w TD / Nick B / Punkty Małe ( Cas itd )
Do czego to się odnosi? Czym są strony A i B? O jakie niezagospodarowane miejsce chodzi?

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: Sir Mewash » 04 maja 2016, 09:40

A dostałeś od nich jakąś odpowiedź? Bo mi nie odpowiedzieli.

Osobiście jestem za rozwijaniem Twojej/Naszej sędziówki ze względu na to że będziemy mieli na to większy wpływ (zmiany aktualizacje itp itd). Dodatkowo można zawsze wykonać szybki telefon do przyjaciela jak sędziówka będzie offline podczas turnieju (jeśli oczywiście nie będziesz z jakiegoś powodu na nim ;))
Apropo warto w przyszłości (nawet dalekiej) pomyśleć nad wersją offlinową.

Dla mnie Twoje rozwiązanie jest już wystarczające aby ogarniać turnieje. Dalsze kroki to tylko (nie licząc nie parowania graczy już grających ze sobą) to sprawy zwiększające funkcjonalność / dającą nowe możliwości.

Co do różnej punktacji to może warto by zrobić dodatkową zakładkę lub przy trorzeniu nowego turnieju na samym początku pojawiał by się dział gdzie definiowało by się ile punktów jest za wygraną, remis, przegraną 1 TD i przegraną. To są opcje standardowe (choć dla mnie przegrana 1TD to opcja wprowadzona przez nas). Małe punkty są zafixowane czyli TD = Cass = 1 maly punkt (choć jest słabo umotywowana próba przelobowania ważności TD nad Cass). Choć też można by zastanowić się nad ustawieniami zaawansowanymi małych punktów.

Co do propozycji Zgnitego też nie do końca ją ogarniam (Zgnity jak możesz bardziej rozwinąć swój pomysł) Na pewno warto by dodać pole rasa (zesłownikowane) i może zakładkę z linkamim do użytecznych stron np.: team buildera http://www.littlearmydesigner.com/bb/en ... 7017322496
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sędziówka

Post autor: Domingo » 04 maja 2016, 09:47

Sir Mewash pisze:A dostałeś od nich jakąś odpowiedź? Bo mi nie odpowiedzieli.

Osobiście jestem za rozwijaniem Twojej/Naszej sędziówki ze względu na to że będziemy mieli na to większy wpływ (zmiany aktualizacje itp itd). Dodatkowo można zawsze wykonać szybki telefon do przyjaciela jak sędziówka będzie offline podczas turnieju (jeśli oczywiście nie będziesz z jakiegoś powodu na nim ;))
Apropo warto w przyszłości (nawet dalekiej) pomyśleć nad wersją offlinową.

Dla mnie Twoje rozwiązanie jest już wystarczające aby ogarniać turnieje. Dalsze kroki to tylko (nie licząc nie parowania graczy już grających ze sobą) to sprawy zwiększające funkcjonalność / dającą nowe możliwości.

Co do różnej punktacji to może warto by zrobić dodatkową zakładkę lub przy trorzeniu nowego turnieju na samym początku pojawiał by się dział gdzie definiowało by się ile punktów jest za wygraną, remis, przegraną 1 TD i przegraną. To są opcje standardowe (choć dla mnie przegrana 1TD to opcja wprowadzona przez nas). Małe punkty są zafixowane czyli TD = Cass = 1 maly punkt (choć jest słabo umotywowana próba przelobowania ważności TD nad Cass). Choć też można by zastanowić się nad ustawieniami zaawansowanymi małych punktów.

Co do propozycji Zgnitego też nie do końca ją ogarniam (Zgnity jak możesz bardziej rozwinąć swój pomysł) Na pewno warto by dodać pole rasa (zesłownikowane) i może zakładkę z linkiem do użytecznych linków np.: team buildera http://www.littlearmydesigner.com/bb/en ... 7017322496
+1
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: zgnity » 04 maja 2016, 12:12

Obrazek

Strona A zmienia się po każdym zamkniętym dniu. Można w niej wyświetlać wszelkie rzeczy podstawowe info (Nick , Rasa , Ptk Duze , Ptk Male ) oraz opisowe ( rozmiar buta , ulubiony kolor , numer telefonu do danego gracza ...).
W części A można też zrobić drop boxa z wyborem zasad na jakich rozgrywa się turniej - jeśli oczywiście zaimplementowane były by różne predefiniowane wcześniej zasady.
Zasada A ( 50 ptk win , 5 lose , 20 draw , CAS x 5 Ptk , TD x 7 ptk , ... )
Zasada B ( 3 ptkD Win , 1 ptkD lose , Cas x 1 ptkM , ... )
Zasada C ( Ilosć piw na Pre Party x ptk D, .... )

Strona B zmienia wygląd w zależności od tego jaki Dzień jest Wybrany.
Zawiera to co jest dotychczas czyli wybór dnia i wyniki z niego. Jeśli trzeba może wyświetlać wygląda master table w danym dniu.

Np. Na chwilę obecną Horyzontalnie zmieści mi się 5 takich stron jakie są obecnie , ale wertykalnie muszę scrollować.
Wygodniej jest mieć takie dane bardziej rozciągnięte w kierunku X by nie występowała potrzeba scrolowania a obraz był nadal czytelny.
Nawet po wyświetleniu tego na laptopie rozwiązanie z rozmieszczeniem wszystkich danych bardziej poziomo wydaje się lepsze - widać wszystko na jednym ekranie bez potrzeby ruszania myszki.

Mniej więcej takie rzeczy proponowałem, bardzo przepraszam jeśli było to nie jasne.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Draco
podawacz piłek
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sędziówka

Post autor: Draco » 04 maja 2016, 22:58

@Sir Mewash, jak tylko mi odpiszą to dam znać.

@zgnity, pamiętaj, że nie na każdym ekranie wszystko się zmieści, ale jak najbardziej można zrobić w ten sposób dla większych rozdzielczości. Na razie w ogóle nie przykładałem do tego wagi, byle tylko udostępnić coś co działa :)

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: zgnity » 05 maja 2016, 08:52

Draco pisze:@zgnity, pamiętaj, że nie na każdym ekranie wszystko się zmieści, ale jak najbardziej można zrobić w ten sposób dla większych rozdzielczości. Na razie w ogóle nie przykładałem do tego wagi, byle tylko udostępnić coś co działa :)
Takie małe zboczenie z dawnych lat. Pierw projektowanie później implementacja. A dodatkowo jak robiło się coś przeglądarkowego to sprawdzało się na 2-3 przeglądarkach.
Teraz dodatkowo na tabletach czy smartphonach ;P z czego ja sprawdzałem to twoje na tablecie (7 calowy rozdzielczość 1280 x 800 ) i również to samo odczucie - całość wyglądała dobrze dopiero w relacji góra-dól :)
Ale wiem że to kosmetyka ale właśnie przez elementy kosmetyczne wiele rzeczy wydaje się lepsze choć nie różnią się do reszty ;)
A propozycja moja jest oparta raczej o fakt że każde sędziowanie robiło się albo na kartce papieru albo na laptopie , jeszcze nigdy nie widziałem sędziego ze smartphonem ;P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Draco
podawacz piłek
Posty: 34
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sędziówka

Post autor: Draco » 08 maja 2016, 11:32

Cześć,

na e-maila długo nie odpisywali, aż napisałem bezpośrednio do Baggsa na forum wargamera i mam odpowiedź :)
Baggs pisze:Hej, nie ma problemu żeby dodać Blood Bowl. Na jakiej zasadzie są przeliczane przylozenia na duże punkty? Czy punkty za kontuzje liczone są jako punkty dodatnie czy ujemne?
Musiałbyś mi przesłać listę wszystkich teamów (armi) czy jak to się nazywa. Czy gracz robi na turniej jedną rozpiske?
Punkty w turniejach konfigurowane moga być dowolnie i niezależnie od systemu (do max 3 poziomów punktów). Istnieje możliwość abym dodał logikę, która będzie np. konwertować automatycznie małe punkty na duże. Niedługo mam zamiar dodać opcję, aby każdy mógł skonfigurować i poprowadzić turniej testowy, to wtedy będziesz mógł się pobawić.

Baggs
Już mu odpisałem. Potrzebuję tylko listę dopuszczonych ras.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sędziówka

Post autor: Pieta » 08 maja 2016, 12:11

Baggs pisze:Czy punkty za kontuzje liczone są jako punkty dodatnie czy ujemne?
hehe, ma wątpliwości, ale dla mnie absolutnie jeśli już, to kontuzje powinny być liczone jako ujemne. Aczkolwiek nie grałem na turniejach, to moje zdanie się nie liczy. To tak z dogłębnego czytania rulebooka mi wychodzi.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Sędziówka

Post autor: reszka » 08 maja 2016, 12:25

Draco pisze: Musiałbyś mi przesłać listę wszystkich teamów (armi) czy jak to się nazywa.
Czadersko brzmi 11 osobowa armia.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sędziówka

Post autor: Domingo » 09 maja 2016, 10:58

Draco pisze: Musiałbyś mi przesłać listę wszystkich teamów (armi) czy jak to się nazywa.
Amazon
Chaos
Chaos Dwarf
Dark Elf
Dwarf
Elf
Goblin
Halfling
High Elf
Human
Khemri
Lizardman
Necromantic
Norse
Nurgle
Ogre
Orc
Skaven
Undead
Wampire
Wood Elf
Chaos Pact
Slann
Underworld
Bretonnian
Daemons of Khorne
Simyin

(ostatnie trzy są nieoficjalne ale czasem dopuszczone na turniejach. Chyba lepiej je od razu uzględnić w sedziówce, nawet jeśli nie będą używane)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Turniejowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości