Kwestia zasad turniejowych

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 10:53

Jako że nasza scena turniejowa się rozrasta więc postanowiłem założyć ten temat (i dział) aby ulepszać/klaryfikować zasady turniejowe.

Prosił bym zamieszczać w tym wątku ciekawe pomysły jak moglibyśmy ulepszyć/poprawić nasze turnieje. Dodatkowo chciałbym aby odpowiedzi były konstruktywne i wnoszące coś do dyskusji.

Jeśli będzie trzeba i sprawa tutaj nie będzie rozwiązana, możemy wtedy zakładać oddzielne wątki gdzie będziemy głosować na dany temat.

Pierwszą sprawą nad którą warto się pochylić jest to kwestia takiej samej liczby dużych punktów u dwóch lub większej ilości graczy. Temat ten powrócił na ostatnim turnieju gdzie o kolejności czterech pierwszy miejsc decydował wynik ostatniego toczącego się meczu. Do tej pory braliśmy pod uwagę małe punkty, potem wynik bezpośredni pomiędzy graczami a na końcu różnica w TD (to chyba też watro by doprecyzować czy różnica zdobytych do straconych u danego gracza czy który z graczy zrobił więcej TD). Jeśli ktoś ma inne ciekawsze rozwiązanie to zapraszam do dyskusji. Usankcjonowanie tego przyda się do sędziówki.

Druga sprawa to tak zwane "ataki z kanapy". Stare wygi turniejowe wiedzą o co chodzi a innym już tłumaczę. Jest to zjawisko znane nie od dziś związane z gonieniem czołówki przez graczy, którym się nie powiodło w pierwszym/ych meczach. Przy większej ilości graczy i różnym poziomie doświadczenia trenerów zdarzyć się może że ktoś nie grając z przeciwnikami, którzy w danym turnieju walczą od początku o pierwsze miejsca ląduje na koniec turnieju w TOPce bo jak to się często zdarza w ostatnich meczach na czołowych stołach jest sporo remisów. Oczywiście to nie jest żaden przytyk do kogokolwiek a tylko pomysł aby ostatni mecz był meczem o 1sze, 3cie,5te, 7me itd miejsce. W takim przypadku mecz o wszystko nie spowoduje że jeden z grających o pierwsze miejsce mógłby spaść na trzecie czy dalsze miejsce. Przykład ostatniego turnieju gdzie Leon grając z Reszką finale o pierwsze miejsce przy przegranej Reszki 1-3 powodował że Reszka lądował na 4tym miejscu. Minus jest taki że w ostatnim meczu będą ponownie grali gracze ze sobą którzy mają podobną liczbę punktów po przedostatnim meczu. Pytanie czy wolimy rywalizacje o konkretne miejsca czy grę bez deja vu.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 27 kwie 2016, 11:19

lepsza gra bez deja vu.

a wracajac do zasad punktacji i kolejnosci
1. duze punkty
2. bezposredni mecz (wg mnie duzo bardziej wazne jest jak zagrali ze soba gracze niz czy komus innemu wbili 1 kontuzje wiecej, jak nie ma bezposredniego to nizej, jak wiecej to tabelka bezposrednich jak grali ze soba wszyscy).
3. male punkty / td roznica

tutaj byłbym za td najpierw ale podniesie sie larum ze dyskryminuje druzyny bijace. uwazam ze wiele osob zle patrzy na to. mecz wygrywa sie wg zdobytych td a nie zadanych kontuzji. zadane kontuzje moga pomoc wygrac mecz. ale nawet wbijajac 15 kontuzji i zdobywajac 0 td przegrywamy mecz z przeciwnikiem ktory wbil 1 kontuzje i zdobyl 2 td. zasady punktacji turnieju powinny to uwzgledniac. wtedy na 3 td roznica a na 4 male punkty (suma zdobytych td i zadanych cas)

potem gdy bedzie jeszcze potrzeba to
5. zdobyte td
6. roznica cas
7. zadane cas
a gdy nadal remis to mecze ze wspolnymi rywalami i duze punkty tam, jak nie to potem roznica td ze wspolnymi rywalami, kolejne zdobyte td ze wspolnymi rywalami, roznica cas ze wspolnymi rywalami, zadane cas ze wspolnymi rywalami. to juz 12 zasada. powinno z wielkim zapasem wystarczyc. gdyby nie bylo wspolnych rywali to trzeba jeszcze wymyslec dodatek.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 11:45

leon pisze:2. bezposredni mecz (wg mnie duzo bardziej wazne jest jak zagrali ze soba gracze niz czy komus innemu wbili 1 kontuzje wiecej, jak nie ma bezposredniego to nizej, jak wiecej to tabelka bezposrednich jak grali ze soba wszyscy).
3. male punkty / td roznica
Hmmm wg mnie ważniejszy jest całokształt gier danego gracza niż jeden mecz z danym przeciwnikiem. MSZ ta gra jest zbyt losowa aby opierać się na pojedyńczych rzeczach
leon pisze:tutaj byłbym za td najpierw ale podniesie sie larum ze dyskryminuje druzyny bijace. uwazam ze wiele osob zle patrzy na to. mecz wygrywa sie wg zdobytych td a nie zadanych kontuzji. zadane kontuzje moga pomoc wygrac mecz. ale nawet wbijajac 15 kontuzji i zdobywajac 0 td przegrywamy mecz z przeciwnikiem ktory wbil 1 kontuzje i zdobyl 2 td. zasady punktacji turnieju powinny to uwzgledniac. wtedy na 3 td roznica a na 4 male punkty (suma zdobytych td i zadanych cas)
Ponownie nie zgodzę się z Leonem :mrgreen: bo patrzy dość skrajnie (x TD do 0 TD). Oczywiście że TD się wygrywa a Cas tylko pomagają, ale są drużyny, które mogą wygrywać max 1-2 TD a są zespoły które robią 2TD grając lewą ręką popijając daiquiri drink przez słomkę. To że ktoś robi sporo TD gratyfikuje go po przez zdobywanie dużych punktów. Jak sam napisąłeś z Cas nie dostaje się dużych punktów i tak piszę to z siedzenia gracza obecnie grającego ChDw[/quote]
leon pisze:potem gdy bedzie jeszcze potrzeba to
5. zdobyte td
6. roznica cas
7. zadane cas
a gdy nadal remis to mecze ze wspolnymi rywalami i duze punkty tam, jak nie to potem roznica td ze wspolnymi rywalami, kolejne zdobyte td ze wspolnymi rywalami, roznica cas ze wspolnymi rywalami, zadane cas ze wspolnymi rywalami. to juz 12 zasada. powinno z wielkim zapasem wystarczyc. gdyby nie bylo wspolnych rywali to trzeba jeszcze wymyslec dodatek.
Reszta jest OK
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 27 kwie 2016, 11:54

Sir Mewash pisze:
leon pisze:2. bezposredni mecz (wg mnie duzo bardziej wazne jest jak zagrali ze soba gracze niz czy komus innemu wbili 1 kontuzje wiecej, jak nie ma bezposredniego to nizej, jak wiecej to tabelka bezposrednich jak grali ze soba wszyscy).
3. male punkty / td roznica
Hmmm wg mnie ważniejszy jest całokształt gier danego gracza niż jeden mecz z danym przeciwnikiem. MSZ ta gra jest zbyt losowa aby opierać się na pojedyńczych rzeczach
a Ty chcesz wysoko stawiac CAS :-) ktore sa najbardziej losowe.
tu sie upieram bardzo. gracze zagrali ze soba mecz, sprawdzamy ktory z nich jest wyzej i wyzej umieszczamy takiego ktory przegrał mecz miedzy nimi dwoma a wygral z innymi. popatrz na to z tej strony. moje rozwiazanie eliminuje troche atak z kanapy. ograles slabych ale w 1 meczu przegrales z mocnym i jestes wyzej od niego bo on gral z mocnymi i cos tam zremisował. przemysl
leon pisze:tutaj byłbym za td najpierw ale podniesie sie larum ze dyskryminuje druzyny bijace. uwazam ze wiele osob zle patrzy na to. mecz wygrywa sie wg zdobytych td a nie zadanych kontuzji. zadane kontuzje moga pomoc wygrac mecz. ale nawet wbijajac 15 kontuzji i zdobywajac 0 td przegrywamy mecz z przeciwnikiem ktory wbil 1 kontuzje i zdobyl 2 td. zasady punktacji turnieju powinny to uwzgledniac. wtedy na 3 td roznica a na 4 male punkty (suma zdobytych td i zadanych cas)
Sir Mewash pisze:Ponownie nie zgodzę się z Leonem :mrgreen: bo patrzy dość skrajnie (x TD do 0 TD). Oczywiście że TD się wygrywa a Cas tylko pomagają, ale są drużyny które mogą wygrywać max 1-2 TD a są zespoły które robią 2TD grając lewą ręką popijając daiquiri drink przez słomkę. To że ktoś robi sporo TD gratyfikuje go po przez zdobywanie dużych punktów. Jak sam napisąłeś z Cas nie dostaje się dużych punktów i tak piszę to z siedzenia gracza obecnie grającego ChDw
zero do x bylo przejaskrawieniem aby bylo dobrze zobaczyc. nikt Ci nie broni grac druzyna ktora zdobywa mnostwo punktow lewa reka. dla mnie umieszczanie wysoko za cas jest chore. gloryfikujesz to ze przeciwnik traci graczy i nie ma czym grac. co juz samo w sobie jest duza kara. slyszalem narzekania ze za duzo bashow gra. to rozwiazanie tylko do tego zacheca
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Domingo » 27 kwie 2016, 11:58

W kwestii punktacji i kolejności, na razie nie będę się wypowiadał, są inni mądrzejsi ode mnie.

Moje propozycje co powinno się znaleźć w "ogólnym regulaminie turniejowym":

- zapis o "pochyłej kostce". Oficjalnie wprowadzić zasadę, że przerzucamy każdą kostkę, która krzywo upadła na stole. Nie wiem czy to zasada z WFB ale my Gamonie ją stosujemy i rozwiewa wszelkie wątpliwości typu: "stoi krzywo ale przecież ja widzę, że upadło by na czachę" itp.

- zapis o tym, którą tabelkę rzutu i interceptów używamy (linki dawałem w innym temacie) to są rzeczy, które nie występują w rulebooku.

- doprecyzować czy stosujemy zasadę "The Illegal Procedure". Nie wiem jak będzie na Eurobowl ale na zeszłorocznym World Cup był zapis, że tej zasady się nie stosuje. Jak dla mnie możemy zapisać, że ją olewamy.

- doprecyzować które kontuzje się liczą. W zasadach NAF Championship ( na których bazowaliśmy nasze zasady w zeszłym roku) zapis brzmi: "Only record casualties resulting from crowd pushes and those that would have given Star Player
Points in a league. Those caused by fouls, failed dodges, secret weapons etc. do not count.
" i ja bym go stosował. Przy czym trzeba też zapisać co w przypadku wyratowanych kontuzji przez APO lub regenkę.

- doprecyzować co robimy gdy gracze przedłużają swój mecz ponad czas przewidziany na kolejkę.

- wprowadzić zasadę, że punktowana rozpiska nie dość, że musi być wysłana do 5 dni przed turniejem, to jeszcze musi być zrobiona poprzez tę stronę http://www.littlearmydesigner.com/bb/en ... 7650993152 i wygenerowana do pliku pdf. Rozpiski robione na tej stronie są tak przejrzyste, że bez problemu widać, czy jest zrobiona wg zasad turnieju. Ułatwia to sędziemu sprawdzanie i ujednolica szablon rozpisek. Można nawet zrobić tak, że organizator zobowiąże się do wydrukowania po 2 kopie tych wysłanych w terminie rozpisek (mogę się tym zajmować).

To na razie tyle, jak mi coś wpadnie do glowy to napiszę.

EDIT:
Proponuję wydzielić dyskusję o kolejności przy remisach do inengo wątku. To będzie na pewno "gorący wątek".
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 27 kwie 2016, 12:13

Domingo pisze:W kwestii punktacji i kolejności, na razie nie będę się wypowiadał, są inni mądrzejsi ode mnie.

Moje propozycje co powinno się znaleźć w "ogólnym regulaminie turniejowym":

- zapis o "pochyłej kostce". Oficjalnie wprowadzić zasadę, że przerzucamy każdą kostkę, która krzywo upadła na stole. Nie wiem czy to zasada z WFB ale my Gamonie ją stosujemy i rozwiewa wszelkie wątpliwości typu: "stoi krzywo ale przecież ja widzę, że upadło by na czachę" itp.
mamy to w SDK. bardzo dobry pomysl
- zapis o tym, którą tabelkę rzutu i interceptów używamy (linki dawałem w innym temacie) to są rzeczy, które nie występują w rulebooku.
oficjalna. jak najbardziej taka z eurobowl/naf. powinno byc
- doprecyzować czy stosujemy zasadę "The Illegal Procedure". Nie wiem jak będzie na Eurobowl ale na zeszłorocznym World Cup był zapis, że tej zasady się nie stosuje. Jak dla mnie możemy zapisać, że ją olewamy.
uzywajmy na razie dopoki nie bedzie pewnosci ze na euro to jest ignorowane.
- doprecyzować które kontuzje się liczą. W zasadach NAF Championship ( na których bazowaliśmy nasze zasady w zeszłym roku) zapis brzmi: "Only record casualties resulting from crowd pushes and those that would have given Star Player
Points in a league. Those caused by fouls, failed dodges, secret weapons etc. do not count.
" i ja bym go stosował. Przy czym trzeba też zapisać co w przypadku wyratowanych kontuzji przez APO lub regenkę.
mi sie srednio podoba za crowd dawanie punktow. bylbym przeciwko
- doprecyzować co robimy gdy gracze przedłużają swój mecz ponad czas przewidziany na kolejkę.
potrzeba. czy moze ograniczenie czasowe na ture
jeszcze spoznienia
- wprowadzić zasadę, że punktowana rozpiska nie dość, że musi być wysłana do 5 dni przed turniejem, to jeszcze musi być zrobiona poprzez tę stronę http://www.littlearmydesigner.com/bb/en ... 7650993152 i wygenerowana do pliku pdf. Rozpiski robione na tej stronie są tak przejrzyste, że bez problemu widać, czy jest zrobiona wg zasad turnieju. Ułatwia to sędziemu sprawdzanie i ujednolica szablon rozpisek. Można nawet zrobić tak, że organizator zobowiąże się do wydrukowania po 2 kopie tych wysłanych w terminie rozpisek (mogę się tym zajmować).
rewelacyjny pomysl. bardzo dobra strona. rozpiske zturnieju zrobilem teraz w 3 minuty
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 12:54

leon pisze:
Domingo pisze:Moje propozycje co powinno się znaleźć w "ogólnym regulaminie turniejowym":

- zapis o "pochyłej kostce". Oficjalnie wprowadzić zasadę, że przerzucamy każdą kostkę, która krzywo upadła na stole. Nie wiem czy to zasada z WFB ale my Gamonie ją stosujemy i rozwiewa wszelkie wątpliwości typu: "stoi krzywo ale przecież ja widzę, że upadło by na czachę" itp.
mamy to w SDK. bardzo dobry pomysl
Co to SDK? Zgadzam się że to powinno się jak najbardziej zasugerować
leon pisze:
Domingo pisze:- zapis o tym, którą tabelkę rzutu i interceptów używamy (linki dawałem w innym temacie) to są rzeczy, które nie występują w rulebooku.
oficjalna. jak najbardziej taka z eurobowl/naf. powinno byc
Tak, msz to powinno być ujednolicone w zasadach i na naszych boiskach
leon pisze:
Domingo pisze:- doprecyzować czy stosujemy zasadę "The Illegal Procedure". Nie wiem jak będzie na Eurobowl ale na zeszłorocznym World Cup był zapis, że tej zasady się nie stosuje. Jak dla mnie możemy zapisać, że ją olewamy.
uzywajmy na razie dopoki nie bedzie pewnosci ze na euro to jest ignorowane.
Na cokolwiek się zdecydujemy powinno być to wtedy respektowane. Choć ten zapis powoduje dodatkowa nie potrzebna frustracje.
leon pisze:
Domingo pisze:- doprecyzować które kontuzje się liczą. W zasadach NAF Championship ( na których bazowaliśmy nasze zasady w zeszłym roku) zapis brzmi: "Only record casualties resulting from crowd pushes and those that would have given Star Player
Points in a league. Those caused by fouls, failed dodges, secret weapons etc. do not count.
" i ja bym go stosował. Przy czym trzeba też zapisać co w przypadku wyratowanych kontuzji przez APO lub regenkę.
mi sie srednio podoba za crowd dawanie punktow. bylbym przeciwko
To mi akurat jest obojętne ale warto by to usankcjonowac.
leon pisze:
Domingo pisze:- doprecyzować co robimy gdy gracze przedłużają swój mecz ponad czas przewidziany na kolejkę.
potrzeba. czy moze ograniczenie czasowe na ture
jeszcze spoznienia
Wywoła to kolejne frustracje. Można by spróbować 4,5 minuty na osobę co daje 2,4h czyli 6 minut na rozstawienie się, poznanie przeciwnika zawodników, wpisanie wyników i ich oddanie (choć wtedy można rozważyć wydłużenie kolejek o 10 minut i skrócenie przerw o 10 minut).
Wprowadzenie czasu per gracz spowoduje mniejsze frustracje co turę ale co jak czas się skończy? Nie można grać swoich tur więcej?
Spóźnienia są niefajne ale jak chcecie to rozwiązać? 15 minut i walkower? Ilość spóźnienia = - czas na tego gracza? W graniu tury na czas nie da się za bardzo ograniczyć danemu zawodnikowi czasu
leon pisze:
Domingo pisze:- wprowadzić zasadę, że punktowana rozpiska nie dość, że musi być wysłana do 5 dni przed turniejem, to jeszcze musi być zrobiona poprzez tę stronę http://www.littlearmydesigner.com/bb/en ... 7650993152 i wygenerowana do pliku pdf. Rozpiski robione na tej stronie są tak przejrzyste, że bez problemu widać, czy jest zrobiona wg zasad turnieju. Ułatwia to sędziemu sprawdzanie i ujednolica szablon rozpisek. Można nawet zrobić tak, że organizator zobowiąże się do wydrukowania po 2 kopie tych wysłanych w terminie rozpisek (mogę się tym zajmować).
rewelacyjny pomysl. bardzo dobra strona. rozpiske zturnieju zrobilem teraz w 3 minuty
OK Może być
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 27 kwie 2016, 13:24

SDK to Staromiejski Dom Kultury gdzie gramy w planszowki jako Klub Twierdza. tam kazda kostkam ktora stoi krzywo na czyms jest przerzucana. fantastyczne rozwiazanie i brak stresu.

Ograniczenie czasowe. tu problem jest. albo od razu zalozyc 3h na mecze. albo wprowadzic jakies rozwiazanie ograniczajace czas. wiem ze to trudne. sam nie wiem jakie byloby najlepsze. moze dlugie mecze po prostu. co do spoznien to karanie po malych punktach na przyklad. lub inne podobne rozwiazanie. na pewno nie karanie przeciwnika spozniajacego sie gracza okrajaniem jego czasu gry.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 27 kwie 2016, 13:55

Co do liczenia CAS podręcznik mówi:
Casualties (CAS): If a player causes an opposing player to be
removed as a Casualty then they earn 2 Star Player points. The
points are only earned if the player blocks an opponent or is
blocked by an opponent himself. Casualties inflicted in any other
way (including injuries inflicted by the crowd or from attacks with
chainsaws, bombs, or the Stab skill) do not count for Star Player

points.
Przychylał bym się do tego aby Surfy nie były nagradzane co ciekawe (dla mnie) także użycie zdolności Stab. Bo nie są nagradzane Expami

Co do Doktorka to rzucasz ponownie na tabelkę injury więc powinno się liczyć.
Regeneration (Extraordinary)
If the player suffers a Casualty result on the Injury table, then roll a D6
for Regeneration after the roll on the Casualty table and after any
Apothecary roll if allowed. On a result of 1-3, the player suffers the result
of this injury. On a 4-6, the player will heal the injury after a short period
of time to 're-organise' himself, and is placed in the Reserves box
instead. Regeneration rolls may not be re-rolled. Note that opposing
players still earn Star Player points as normal for inflicting a Casualty
result on a player with this skill
, even if the result doesn't affect the player
in the normal way.
Czyli też powinno się liczyć
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: reszka » 27 kwie 2016, 14:04

Ja się może później wypowiem jak pomyślę, ale na szybko jeden kazus z meczu z leonem. Rzucaliśmy do czarnego pudełka i błyskawicznie ustaliliśmy, że tylko rzuty w pudełku się liczą. W 2 połowie tak rzuciłem (parę razy się zdarzyło), że jedna kostka została w pudełku (była strzałka) a druga wypadła. Jak kilka razy przedtem wziąłem drugą i rzuciłem ponownie. Ale tym razem druga uderzyła w pierwszą i ukazały się dwie czachy. Zrobiłem przerzut, Leonowi nawet nic nie mówiłem. Przed wszystkim się nie obronimy, trochę wewnętrznej uczciwości trzeba mieć.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Turniejowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość