Kwestia zasad turniejowych

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 28 kwie 2016, 09:49

a undead to jaki team? popatrz ile cas zadaje :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 28 kwie 2016, 09:50

leon pisze:
Sir Mewash pisze:
leon pisze:2. bezposredni mecz (wg mnie duzo bardziej wazne jest jak zagrali ze soba gracze niz czy komus innemu wbili 1 kontuzje wiecej, jak nie ma bezposredniego to nizej, jak wiecej to tabelka bezposrednich jak grali ze soba wszyscy).
3. male punkty / td roznica
Hmmm wg mnie ważniejszy jest całokształt gier danego gracza niż jeden mecz z danym przeciwnikiem. MSZ ta gra jest zbyt losowa aby opierać się na pojedyńczych rzeczach
tu sie upieram bardzo. gracze zagrali ze soba mecz, sprawdzamy ktory z nich jest wyzej i wyzej umieszczamy takiego ktory przegrał mecz miedzy nimi dwoma a wygral z innymi. popatrz na to z tej strony. moje rozwiazanie eliminuje troche atak z kanapy. ograles slabych ale w 1 meczu przegrales z mocnym i jestes wyzej od niego bo on gral z mocnymi i cos tam zremisował. przemysl
Po przespanu sie z tym argumentem mogę się zgodzić. Jednak na faworyzowanie TD juz nie ;)
leon pisze:a undead to jaki team? popatrz ile cas zadaje :-)
To jest msz bardzo mocny ale nadal bardzo uniwersalny team ani w jedna ani w drugą. ma dwie mocarne mumie, ale tez i 4 ghule do grania piłką. Czemu Reszka robi tyle Cas? Bo ma MB zawsze w rozpisce którym przewaznie blitzuje.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 28 kwie 2016, 10:02

Sprawdzilem. Na 5 ostatnich turnieji branie pod uwagę tylko TD nic nie zmienia dla osoby wygrywającej turniej. W jednym przypadku drugie miejsce zamienia się z trzecim (patrzę tylko na Top3).

Dla mnie jest to demonizowanie Cas przez garczy grających zespołami nie Bashowymi. Rownie dobrze można by starać się przepchnąć rozmowe kompletnie w drugą stronę. Jesli TD liczą sie do dużych punktów to do małych powinny się liczyć tylko Cas :twisted: Czemu Agi zespoły mają być podwójnie gratyfikowane :twisted:
Absurd jasne ze absurd ale taki sam jak tylko licznie TD :twisted:
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 28 kwie 2016, 10:05

Sir Mewash pisze:
Po przespanu sie z tym argumentem mogę się zgodzić. Jednak na faworyzowanie TD juz nie ;)
super :-)
przespij sie jeszcze raz i faworyzowanie td Ci tez sie spodoba

a powaznie ja bede gral na kazde zasady. to ze zglaszam jakies lub na jakies sie upieram to tylko dlatego ze uwazam ze beda dobrym lub lepszym rozwiazaniem od obecnie stosowanych. i tyle.

kompromis z waga do cas/td 0.6/1 czy jakas inna jest wg mnie sensownym kompromisem. nie beda wsszyscy zadowoleni ale to znaczy ze gdzies blisko bedzie do optymalnego rozwiazania.
ja bym blizej byl do 0.5/1 ale jak z obliczen wyszlo 0.6 to ok
leon pisze:a undead to jaki team? popatrz ile cas zadaje :-)
To jest msz bardzo mocny ale nadal bardzo uniwersalny team ani w jedna ani w drugą. ma dwie mocarne mumie, ale tez i 4 ghule do grania piłką. Czemu Reszka robi tyle Cas? Bo ma MB zawsze w rozpisce którym przewaznie blitzuje.[/quote]

jakbys mial go wrzucic do worka ag lub bash to gdzie by wpadl?
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 28 kwie 2016, 10:08

Sir Mewash pisze:Sprawdzilem. Na 5 ostatnich turnieji branie pod uwagę tylko TD nic nie zmienia dla osoby wygrywającej turniej. W jednym przypadku drugie miejsce zamienia się z trzecim (patrzę tylko na Top3).

Dla mnie jest to demonizowanie Cas przez garczy grających zespołami nie Bashowymi. Rownie dobrze można by starać się przepchnąć rozmowe kompletnie w drugą stronę. Jesli TD liczą sie do dużych punktów to do małych powinny się liczyć tylko Cas :twisted: Czemu Agi zespoły mają być podwójnie gratyfikowane :twisted:
Absurd jasne ze absurd ale taki sam jak tylko licznie TD :twisted:
teraz specjalnie przesadzasz :-)
td sa najwazniejsze bo nimi wygrywasz mecz. i dlatego wg mnie powinny byc brane wczesniej pod uwage niz suma czy same cas. nie jest to absurd. nie chodzi mi tylko o liczenie ich a olewanie cas. tylko o kolejnosc
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 28 kwie 2016, 10:20

To jest akurats słaby argument bo oczywiście że TD są bardzo ważne ale dzięki nim zdobywasz duże punkty które są najważniejsze w punktacji końcowej. Dlaczego chcesz ponownie stawiać ich wyższość nad Cas? Dodatkowo Cas nie wpływają na następne gry co msz daje już niezłego plusa zwinnym zespołom

Bloodbowl to nie football amerykanski, rugby czy inna gra zespołowa. Tu całe zespoły znacznie różnica się statystykami i specyfiką gry a nie jak w normalnych grach widać różnice głównie na pozycjach zajmowanych po przez poszczególnych zawodników.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 28 kwie 2016, 10:27

Sir Mewash pisze:To jest akurats słaby argument bo oczywiście że TD są bardzo ważne ale dzięki nim zdobywasz duże punkty które są najważniejsze w punktacji końcowej. Dlaczego chcesz ponownie stawiać ich wyższość nad Cas? Dodatkowo Cas nie wpływają na następne gry co msz daje już niezłego plusa zwinnym zespołom

Bloodbowl to nie football amerykanski, rugby czy inna gra zespołowa. Tu całe zespoły znacznie różnica się statystykami i specyfiką gry a nie jak w normalnych grach widać różnice głównie na pozycjach zajmowanych po przez poszczególnych zawodników.
ide na kompromis. uwazam ze cas nie powinny byc wcale do niczego liczony. moze dopiero jako łamacze remisow na pozycjach 6 lub dalszych. najwazniejsza jest wygrana, ktora osigasz td. wygrana 3-0 jest lepsza niz 2-0 i powinna byc w tabeli uwzgledniona jesli te osoby maja taka sama liczbe punktow. to nie jest slaby argument.
odnoszac to np do pilki noznej (gdzie przeciez kazdy zawodnik rozni sie statystykami ) to tak jakby przy rownej liczbie punktow w tabeli liczyc rzuty rozne, albo wrzuty z autu, albo faule.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 28 kwie 2016, 10:36

Właśnie moim zdaniem patrzysz trochę za bardzo przez pryzmat bycia sędzią sportowym. Czy w sporcie masz takie coś jak zadawanie obrażeni i kontuzji? Faule? Nie i dla tego tam nie ma innych opcji niż TD, gole czy jakkolwiek inaczej zdobywa się punkty.

Zastanawiałem się jak to jest rozwiązane gdzie indziej. Jako że Eurobowl nie ma jeszcze takich informacji poszedłem dalej i zajrzałem do zasad Mistrzostw Świata BB z przed roku:

źródło: http://www.thenaf.net/wp-content/upload ... s-Pack.pdf
5) POINTS & RANKINGS.
Results will go into two rankings: Team and Individual.
Team Ranking: Each game played by a team member will add up
to the team ranking. The team ranking will be made up of the
results from all the team members.
Win : 1 point
Draw : 1/2 point
Loss : 0 point
Tiebreaker: Net TD + Net Cas
Individual Ranking: We’ll also keep track of an individual
ranking. Each game will add points (or none) to this ranking.
Win : 3 points
Draw : 1 point
Loss : 0 point
Tiebreaker: Net TD + Net Cas


To jest kutfa Bloodbowl :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: leon » 28 kwie 2016, 10:50

oczywiscie ze patrze jako sedzia. :-)
i patrze na zasady i rzeczy ktore nie podobaja sie grajacym. ale tak jest w kazdej grze. jest cos co sie nie podoba. uwazam ze wystarczajaca nagroda za cas jest to ze przeciwnik juz znika z boiska. i tyle.

swoja szosa widze ze glownie we 2 mamy najwiecej do gadania w tej kwestii :-)

ps rzecz jasna prosze nie odebrac moich slow jako atak na kogokolwiek lub jakakolwiek rase. staram sie wlasnie patrzec absolutnie bezstronnie i jak najbardziej uniwersalnie.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwestia zasad turniejowych

Post autor: Sir Mewash » 28 kwie 2016, 10:58

leon pisze:ps rzecz jasna prosze nie odebrac moich slow jako atak na kogokolwiek lub jakakolwiek rase. staram sie wlasnie patrzec absolutnie bezstronnie i jak najbardziej uniwersalnie.
No ja bym z tym akurat polemizował ;)
Kop Gryź Bij!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Turniejowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości