Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Shawass » 04 kwie 2019, 09:03

Yo, bo nikt nie umiał założyć, #RosnąceCommunity :|

Temat dyskusji to:
- kwestia czy używać zegarów szachowych,
- jeśli tak to w jakich okolicznościach (od początku gry vs w przypadku przedłużania gry przez któregoś/obu graczy vs inne)
- czy powinny odmierzać czas pełnej gry danego gracza vs 4 minutowe tury
- bonus! dodatkowy czas przy konkretnych rundach na turniejach deudniowych

Proponuję dyskusję zamknąć 06.05 po czym przekazane zostaną zebrane propozycje i przekazane koordynatorm ligi pod głosowanie. Chyba że chcecie inny termin to dogadajcie między sobą.

Dodam że wśród koordów była na ten temat dyskusja, ich głos jest tu mile widziany.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Oren » 04 kwie 2019, 10:06

To jak mogę od siebie. Zegary szachowe nie przeszkadzają mi ani trochę. Jestem za opcją 4 minuty na rundę/rozstawienie. W każdej rundzie taki sam czas bo nie powinno być rozdzielania na "mniej ważne" i "bardziej ważne" mecze, wszystkie są równe. Jak już ma zegar być wprowadzony to od początku meczu a nie w trakcie.

To tyle ode mnie :)
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: NairoD » 04 kwie 2019, 10:24

Jestem jak najbardziej za zegarem, gram dużo tak jak i moi znajomi w Star Wars Armada, tam trzeba co do milimetra rzeczy ustawiać i ostro myśleć a ludzie się z zapasem w 2.15 wyrabiają. Tym bardziej moim zdaniem można i w Blood Bowla. Ja osobiście strasznie nie trawie jak przeciwnik każdą runde robi po 10 minut. Rover przytargał mi na turnieju raz zegar. Zajebisty motywator do grania. Nagle przeciwnik sam dostał gazu że aż mnie w fotel wcisnęło. W kolejnym meczu przeciwnik sam wyciągnłą zegar jak padło hasło że zostałą godzina do końca, zrobił to da siebie bo sam stwierdził że gra wolno bo jest nowy. Qtwa szacun dla gościa. Co więcej zapytał czy może wprowadzimy zasade limitu czasu na 4 minuty i Turnover tak jak to było kiedyś - Mea gusta bo od 1998 jak rypie w BB aż do 2014 jak wylazłem z nory na Warszawskie turnieje kameralne zawsze tak grałem.

Reasumując dla mnie zegar to must have dla wszystkich przez cały turniej, ldzie sie na konsolach, PC wyrabiają to i tu dadzą radę :)
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1076
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Redil » 04 kwie 2019, 10:45

Zegary powinny być na turniejach od początku gry, po 1h na gracza.
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Grab » 04 kwie 2019, 10:58

jeśli zegar to widzę 2 opcje:łączny czas na pół-rozstawianie też z tego czasu i i 4min/tura. obie od początku meczu w celu uniemożliwienia praktyk stalowanie czasu zamiast tur. jako palacz jestem za czasem na pół. jeśli wprowadzimy 4 gry w sobotę to trzeba imo wydłużyć czas całego meczu nr4 kosztem choćby nr1 dla przemęczających się
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Shawass » 04 kwie 2019, 11:33

ode mnie trzy grosze:

jak dla mnie zegar szachowy na 4 minuty na turę - można go pausować jak trzeba sprawdzić coś w RB, tak samo jak przeciwnik w naszej turze ma podjąć jakąś decyzję (np. kierunek Side Stepa)

jestem mega przeciwny określonej z góry ilości czasu na połowę danego trenera - przeżywałem coś takiego w Warmachine & Hordes i tam wygrywało się jeśli przeciwnik nie zmieścił się w swoim czasie (tzw. deathclock). z rozmów które przeprowadziłem w BB miałoby to polegać na tym że przeciwnik któremu skończył się czas może tylko podnosić zawodników z ziemi i tyle.

IMO 4 minuty na turę zarówno zapewniają że gra skończy się na czas (jeśli nie będzie za dużo pie o d Ma :D ) to każdy będzie miał tyle samo czasu na rozegraniu swojej tury w pełni do końca gry a nie ustawianie swoich zawodników do pionu i tyle.

kwestia apki żeby była dobra taka. kumpel zrobił sobie na Androida taką apkę że od razu po kliknięciu END resetuje się do 4 minut a jak miną 4 minuty to nawet ma dźwięk turnover z BB1, ale mówił że żeby to na google store trafiło to jakieś machloje są.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Vincent » 04 kwie 2019, 11:36

Chyba nikt nie rozpatruje tu jeszcze opcji puli czasu na mecz + X minut na turę. Ostatnio chyba nawet widziałem taką apkę na telefon, ale pewności nie mam. Ale takie coś z tego co się orientuje jest w szachach online'owych.
Przykładowo masz minute na turę, a po jej wykorzystaniu czas leci z puli na cały mecz (która miałaby np 60 czy 70 minut).

Możesz swobodnie dysponować czasem pomiędzy krótszymi/dłuższymi turami, a jednocześnie nie ma opcji że zostaniesz ograniczony tylko do wstawania zawodnikami.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: leon » 04 kwie 2019, 11:43

opcja ktora opisał Vincent jest najlepsza. sam chcialem taka zaproponowac. masz te min czasu w kazdej rundzie i nie przegrasz bo tylko bedziesz mogl wstac. w minute mozna duzo zrobic. a blitz lub podanie juz na pewno.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: NairoD » 04 kwie 2019, 11:47

Vincent pisze: 04 kwie 2019, 11:36 Chyba nikt nie rozpatruje tu jeszcze opcji puli czasu na mecz + X minut na turę. Ostatnio chyba nawet widziałem taką apkę na telefon, ale pewności nie mam. Ale takie coś z tego co się orientuje jest w szachach online'owych.
Przykładowo masz minute na turę, a po jej wykorzystaniu czas leci z puli na cały mecz (która miałaby np 60 czy 70 minut).

Możesz swobodnie dysponować czasem pomiędzy krótszymi/dłuższymi turami, a jednocześnie nie ma opcji że zostaniesz ograniczony tylko do wstawania zawodnikami.
a znajdzie ktoś taką apke?

pomysł nie głupi
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja - zegary szachowe i czas na turniejach

Post autor: Smollar » 04 kwie 2019, 12:19

Vincent +1, jeżeli znajdziemy takie liczniki.
A tak ew. pula czasu na gracza, jak w szachach, lepsza imho. Po co komuś 4 min. na turę w której pierwszy blok skończy się 2x czacha? A tak, co nie wykorzystasz w jednej, przyda się w następnej turze. A jeżeli ktoś rozpieprzy swój cały czas za wcześnie, trudno, pozostanie mu jedynie wstawanie.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Turniejowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości