EuroBowl 2017

Portugalia
Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: Slimaq » 25 paź 2017, 16:59

reszka pisze:Ja powiem tak, że Shawass był dla mnie największym odkryciem turnieju. Raz że pomagał, dwa że nawiązywał kontakty. Ale też przyszedł i mówił "dasz radę", a jakoś człowiek jak od niego to słyszy to nie czuje presji a raczej wsparcie. Nadto nie musiałem pytać po stołach "jak wam idzie" bo wiedziałem że przyjdzie i powie co i jak. No i w kluczowych momentach mówił - graj na remis/spróbuj wygrać. Genialne wsparcie. Plus cała facebookowa kwestia, której jednak nie śledziłem.
Dokładnie tak samo myślę.
Bardzo duże wsparcie. Świetny manager drużyny.

Pozatym bez Shawassa umarł bym z pragnienia.

Dzięki Shawass!!!
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: Slimaq » 25 paź 2017, 17:16

Moje krótkie podsumowanie:
Dark ELfy - wynik 2/1/3

1 Mecz - Black Orc i jego dwarfy 0:2- powiem tak w 4 mojej turze (przeciwnik zaczynał) miałem na stałe w CAS 4 graczy (wszyscy pozycyjni) +2 w KO czyli 5 na boisku. W drugiej połowie o dziwo miałem dwie szanse w 4 i 5 turze na wyrównanie (pewno i tak bym dostał 2:1) - dwa razy rzuciłem 1 na 1. Mecz z serii takich po którym ciężko się pozbierać.

2. Mecz - WE - wygrałem 2:1 - raczej bez historii choć i w tym meczu przeciwnik miał więcej zawodników przez cały mecz niż ja (kolejny mecz w 1 rundzie umarł Blodgerowy Blitzer .

3. Mecz - Włochy i Orki Spartako 0:1 - zaczynałem - ustawiłem bloki na orkach i oczywiście perfect defence więc skończyło się na odskakiwaniu. Pierwszy blok przeciwnika - martwa Witchka. Kluczowy moment meczu - dodge orka na 5+ i blitz na moim runnerze blackorkiem- miałem wolną witchkę więc użyłem dumpoffa - oczywiście intercept blitzującego orka i po grze bo w pobliżu zrobiło się tłoczno od guardów.

4. Mecz kolejne Dwarfy - 1:1 - przeciwnik przyłożył w ostatniej turze z 3% szansą powodzenia całej akcji (dodge, bloki, handoff, zakończone 2x GFI) - na szczęście podobnie zremisował w ostatniej turze Junioor więc wyszło na 0.

5. Mecz z WE Duńczyków 0:2 - pierwszy blok i tradycyjnie martwa witchelfka - dalej bez historii grałem cały mecz z 2-4 zawodnikami mniej a przeciwnik mega doświadczony bzz szans.

6. Mecz Skaveny 3:0 - zaczynałem ten mecz ze statystyką -11 CAS i bez nawet jednego wbitego CAS przeze mnie w 5 meczach. Tym razem było lepiej - 3TD i 3 CAS - skaven bez Rat Ogra więc 3 rezerwowych ale nie grał za rewelacyjne +statystyka wróciła na ostatni mecz.

Dziękuję wszystkim za super wspólny wyjazd. Mewashowi za Kapitanowanie. Shawassowi za słowa otuchy w ciężkich momentach których u mnie było bardzo dużo. Wszystkim kolegom z Teamu za walkę do końca i zaangażowanie.

PS. Po ogłoszeniu że wygraliśmy EURO tak się cieszyliśmy i darliśmy jak byśmy co najmniej wygrali 3 raz z rzędu EB - od dwóch dni nie mogę odzyskać głosu :)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: EuroBowl 2017

Post autor: leon » 26 paź 2017, 11:19

reszka pisze:Przegrywam kurwiąc mocno, rzucając kośćmi itd. Po meczu wyjaśniłem mu, że zniosę 2 na 2 ghoulem, zniosę czachy na czachy z uśmiechem, ale jak robię głupie błędy po których przegrywam to mnie bierze nerw. Na drugi raz będę wiedział, żeby przed ostatnim meczem wypić energetyka. Przez wyłącznie moje błędy przegrałem wygrany mecz.

Wróciłem do pokoju z kacem moralnym. Miałem być zawodnikiem, który weźmie na siebie ciężar gry i się sprawdzi dając drużynie kluczowe punkty, tymczasem grałem z najlepszym Norwegiem, Duńczykiem i Belgiem, ze wszystkimi przegrywając, wygrałem z drugim piratem, trzecim Włochem i Waldo. Dałem plamę, 3-0-3 to wynik grubo poniżej oczekiwań.

Okazało się, że daję radę do pewnego poziomu, ale topka to dla mnie zbyt wysokie progi. Miałem oponent score 20,5, Elfic – 17,5, Mewash – 17, Neret – 14 – wszyscy lepsi ode mnie. MVP turnieju – 16,5, drugi 15,5.

Mówiąc wprost, żeby odnieść sukces na Eurobowlu, potrzebujemy gracza, który grając przeciwko topowemu graczowi u przeciwnika zrobi na nim punkty. Takiego Lewandowskiego Blood Bowla.
Po pierwsze gratulacje chlopaki. A po drugie Reszka nie stresuj sie. Rozumiem co przezywasz bo mialem to samo rok temu. Pierwszego dnia captain killer i spoko gra a drugiego dnia slabo. U mnie wyszlo zmeczenie po calym dniu grania w gipsie. Nie byłem do tego przygotowany i dalo to o sobie znac nastepnego dnia. Pomimo maksymalizacji odpoczynku, minimalizacji picia (nie pilem zadnego alko podczas calego turnieju) wzielo to gore. Jak wiesz ze 3 mecz jest problemem u Ciebie to trzeba sie przygotowac. Ja zawsze u nas na turniejach mam cos do jedzenia w trakcie i przed 3 meczem tez. Za rok bede mial dla Ciebie batona :-)

Bola glupie bledy (zrobie ten blok na dwoch zawodnikiem z blokiem a potem odrobine lepiej sie dostawie reszta i mamy dwie czaszki na dwie czaski). Ale niestety zdazaja sie u nas jeszcze kazdemu. Musimy pracowac aby to wyeliminowac i zrobic automatyzm pewnych spraw.

A co do Lewandowskiego BB to moze jeszcze sie dorobimy. Moze ktorys z nas jeszcze podniesie poziom.

Zmieniajac odrobine juz temat. Jeszcze raz gratulacje. Super sobie poradziliscie. Bardzo zaluje ze mnie na tym historycznym euro nie bylo ale jestem zadowolony ze skonczyliscie tak dobrze i za 3 lata euro u nas :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: Slimaq » 26 paź 2017, 17:08

Co do Lewandowskiego BB to imho słabe porównanie. Lewandowski nie pyrga kostakami.

A za przykład niech posłuży Lycos drużuna ta sam - rozpiska też:
Rok temu 5.5 punkta 5 wygranych jeden remis - gracz turnieju.
W tym roku najsłabszy w swojej drużynie - 121 - 2 punkty.

Ja też miałem ambitniejsze plany ale muszę przełknąć gorycz porażki i iść dalej bo kiedy w kluczowych momentach rzucasz źle to choćbyś był Ronaldo i miał złotych butów więcej niż nóg w rodzinie to i tak w BB chu$% z tego będzie. (to słowa Lycosa w wolnym tłumaczeniu).

Pozdrawiam i głowa do góry.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: Shawass » 28 paź 2017, 21:33

Podsumowanie z mojej strony:

Na plus imprezy - MASA giftów :D każdy gracz dostał kubek (ze schowkiem na kości), kości bloku i 2xd6, monetę a jakby tego było mało to każdy wrócił z boiskiem :o Dodatkowo w porównaniu do Szwecji było więcej przestrzeni. Coś też inaczej wyszło bo ceremonia zakończenia była o wiele wiele żywsza niż ta w Szwecji.

Na minus imprezy - ten system punktowania (ale już się ma nie powtórzyć z tego co zrozumiałem) i drogie piwo :|

DZIĘKI WAM OGROMNE za wsparcie zarówno tutaj gifami i na FB :D

Zrobiłem drobną kompilację, łatwiejszą imo do ogarnięcia niż stronka z wynikami, to się podzielę ;) #Excel4Life

Elfic

Obrazek

Mewash

Obrazek

Neret

Obrazek

Reszka

Obrazek

Junioor

Obrazek

Ślimaq

Obrazek

Domingo

Obrazek

Warrior

Obrazek

Jeszcze co do kwestii koordynatorstwa:
Sir Mewash pisze: Moim zdaniem trzeba teraz skupić się na dopieszczeniu naszych zasad wyboru reprezentacji. Pomyślenia o zgrupowaniu reprezentacji lub chociaż na treningach online.

Jeśli mógłbym coś zaproponować to jak najszybciej przydał by się nam koordynator (jeśli potrzeba to ze wsparciem grupy), który ogarniał by zasady w temacie wyboru reprezentacji, zaczynał i kończył głosowania, aktualizował zmiany i wszystkie inne niezbędne rzeczy. To powinno rozwiązać parę problemów które pojawiają się niestety na naszych spotkaniach.
Moim zdaniem Shawass (oczywiście jeśli się zgodzi) jest najlepszym kandydatem na to stanowisko.
Nie mówię nie, nawet parę pomysłów mam, chociażby to co podpatrzył u innych niegrających trenerów Ślimaq, ale sam widzę jak bardzo jużnie jestem na tym poziomie gry :D Chętnie podziałam za to z organizowaniem jakichś treningów, w końcu ogarnąłem ruleset na FUMBBLu i jak uda mi się zrobić w końcu ten turniej który miałem zrobić na zasadach EB to i reprezentacyjny postawię.

Przekminię, może jakieś głosowanie walniemy ;) Tak czy siak jak wszystko pozwoli to jadę za rok jako 9ty bo podoba mi się ta fucha :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: 2GUTTA » 29 paź 2017, 09:52

Elfic 4 mecze z lizardmenami! Ha ha, przed Porto grałeś dwa razy z rzędu z moimi lizardami w lidzę, potraktuję to jako trening przygotowawczy i dołozenie cegiełki do sukcesu =D

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: EuroBowl 2017

Post autor: teillman » 29 paź 2017, 10:39

Damn nie zwróciłem uwagi pewnie już po 2gim meczu mial ich dość :D
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: Warrior1980 » 31 paź 2017, 12:48

Nie wiecie przypadkiem, czy są gdzieś już opublikowane rozpiski z Euro? W zeszłym roku były na stronie NAFu a teraz jakoś nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
juniooor7
liniowy
Posty: 896
Rejestracja: 17 wrz 2013, 23:25

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: juniooor7 » 01 lis 2017, 15:15

Chciałem napisać w kilku słowach o tym co się działo na turnieju i całym wyjeździe. Z braku czasu dopiero teraz się za to zabieram.

Do Porto miałem spend rodzinny, połączony z wakacjami - z Mewashem i naszymi połówkami. Byliśmy łącznie tydzień, od wtorku do wtorku (turniej był w sobotę i niedzielę), więc zaczęliśmy od zwiedzania. I bardzo dobrze, bo urlop tak późno w tym roku zawdzięczam przeprowadzce w pracy. Przydał mi się odpoczynek fizyczny i psychiczny, dzięki czemu wypoczęty i z pełnym luzem brałem udział w wydarzeniu.

Miejsce do grania fajne, dużo miejsca na sali głównej, na drugiej nieco mniej ale i tak lepiej jak w Szwecji gdzie był ścisk. Słabe natomiast nagłośnienie, przy otwarciu i zakończeniu imprezy nic nie było słychać przez mikrofon. Zabrakło czegoś w rodzaju sceny. Większości się nie dało zrozumieć, a ogłoszenie wyników oglądałem zza czyiś pleców.

1 mecz Węgier Dantes i jego Orki.
Turniej na 144 osoby i ja mam akurat grać z gościem z którym grałem już chyba z 5 razy w życiu :D Swoją drogą nie pamiętam czy kiedyś z nim wygrałem, może się zdarzyło, ale zazwyczaj był uciułany remis/ niewielka wygrana Dantesa.
Od początku meczu Orki młucą szczurki. 2tura liniowy KO, ratogr stun, w 4 turze blitzer i gutter runner z kickiem schodzą z krzyżem, w 6 kolejny gutek dostaje KO, poza tym masa stunów. Orki z wielkim luzem przykładają w 7 turze.
Druga połowa i dalej młucka. w 2 turze robię przyłożenie, niestety po wznowieniu schodzi kolejny gutek i ratogr. Finalnie Danes wygrywa 2:1

2 mecz Norweg "TheRef" Norseman
Odbieram. Blitz. Po błędzie ruszam na maksa do przodu. Liniowy norski wywala się na dodżu i schodzi z krzyżem. Mój punkt w 2 turze. Po wznowieniu obrywam i liniowy wraz z blitzerem grzeją ławę KO. Po przepychankach wywalam piłkę norsce, leży w dość dogodnej pozycji. Przeciwnik decyduje się na magiczne zagranie: dodge na 3+, podniesienie w strefie na 4+, dodge na 3+, rzut na 5+ do ulfwerenera przez pół boiska i łapanie na 4+. Wszystko bez rerolla, bo zmarnował na 1kostkowe nieważne bloki. wszystko wyszło, nie udało się złapanie. Cofam się i wybijam piłkę, jednak cudem przykłada w 7 turze i mamy 1:1. Druga połowa. blitz na wykopie przykładam w 1 turze. Norsce czarowanie nie wychodzi, REF zjada na darmo rerolle i ma mega problemy. Kolejne moje przyłożenie w 5 turze. Norsi atakują, nie udaje mi się przebić przez klatkę, przyłożenie w 8 turze. Mecz zakończony 1TTD 4:2. Moim zdaniem przeciwnik słaby.

3mecz Włosi "Phoenix11" Dark Elf
Przed meczem wiedziałem że przeciwnik jest dobry i będzie cięzko. Dziwną miał gość rozpiskę - 2assasinów, na moich szczurków mu się sprawdziła. klatkując się ustawiał dźgaczy na rogach klatki, jak tylko musiałem się przykleić to w następnej turze leżałem.
1 tura, zaczynają darki. 1 rzut na pancerz po dźgnięciu i mój lineman dostał krossa. w 4 turze dostał krzyża chyba blitzer Darek. Dobrze się ustawiał, odbieram mu piłkę na końcu mojej połowy, podnoszę throwerem i decyduje się na bezpieczne zagranie (rozważałem na daleki rzut, była szansa na TD) IIDE NIM W SWÓJ NAROŻNIK. 8 tura elfów. Pech chciał, że po wywaleniu go za boisko piłka wypada dość blisko i po kombinacjach jest podniesienie podanie i TD dla mrocznych. Odpowiadam 1TTD w 8 turze. W drugiej połowie zmienia się pogoda i sprintujemy na 3+. Decyduje się na gwałtowne ruszenie do przodu i głęboko w polu nienajlepiej się zasłaniam gutkiem z piłką. Po zrobieniu 1 tury już wiem że to był błąd. Gutek wywalony, jednak akcja tak się potoczyła, że mogę spokojnie przyłożyć po kilku rzutach na 2+ 3+ i dwukostkowych blokach. Oczywiście się zesrało!! Elfy odbierają piłkę i klatką ruszają do przodu. w przedostatniej elfiej turze ustawiają się w ciekawy sposób zastawiając gościa z piłką w narożniku w taki sposób, że nie ma obok niego wolnego pola. Nie mogę zrobić chainpusha aby kogoś wywalić za boisko. Podstawiam guarda pod towarzystwo, robię blitza i podstawiam swojego zawodnika pod ballcarriera. Przeciwnik myślał z 10 min, konsultował się z sędzią nt dość mało istotnej kwestii, wszystko po to aby wykonać ruch bezpieczniejszy niż dodge na 2+ z RR. Zupełnie inny poziom gry. 2:1 dla niego.

4 mecz piraci "Danish Dan" i znów mroczne.
Mój najsłabiej zagrany mecz. Właściwie to bardzo słabo grałem. W 1 połowie wychodziło mu wszystkie bloki i wszystkie dodże, ja ustawiałem się kiepsko, np zastawiam przejście 2 pola od krawędzi co kończy się oczywiście surfem ibezpiecznym powrotem witchki do klatki. Na nic zdają się próby wejścia ze strip ballem do klatki. Przyłożenie w 8 turze. Mój 1TTD kończy się gałą na sprincie na ostatnim polu :D. W 2 połowie zaczynam coś grać, jednak ratogr chrzani każdą akcje - albo stoi w miejscu i się nie rusza/blokuje albo rzuca gały. pod koniec połowy dostaje bęcki i elfy mnie obiegają. W ostatniej turze przeciwnik chce zmienić formację i rzuca 1rr1, mam szansę. Blitzuję aby wywalić piłkę, robię to, następnie throwerem dodge, podniesienie w strefie, dodge i TD. Mega fart. Wynik 1:1 i dzięki temu remisujemy z Piratami.

5 mecz Kfoged Amazonki
W pierwszej połowie zadałem 3 infury w tym 1 po wypchnięciu za boisko, apo nieudany. Przeciwnik grał lepiej, więc nie udało się go powstrzymać, przykłada w 8 turze. Cały mecz dość nudny i przeciwnik tak jak w meczy z Włochem, myślałem że mu serce wyskoczy :D z 5 razy wskakiwałem mu do klatki gutkiem ze strip ballem lub wrestlem na 3+, 5+ i na dwóch czerwonych. Raz udało się zrobić pełną taką akcję, gdzie wszystko wyszło. po wybiciu piłki drugi gutek deklaruje podanie: wskakuje na 3+ 4+ z rr podniesienie, dodge na 3+, dodge na 2+, po czym miał zrobić podanie w bezpieczne miejsce ale wywalił się na ostatnim dodżu. W następnej turze i tak odebrałem piłkę i akcja przeniosła się pod linię TD przeciwnika, nie udało się jednak przyłożyć. Przegrywam 1:0

6 mecz Magictobe Belgia Necro
Kopię. Dostaję blitza. Nic szczególnego nie robię. Przeciwnik też nic ciekawego nie zdziałał. W 1 linii mam liniowego leżącego, i dwóch blitzerów z guardem w tym 1 stoi. Przeciwnik na przeciwko ma 3 zawodników: zombie, wilka z MB i Flesh golema. Oczywiście blokuje na 2 blitzerem wilka (tak się przeciwnik ustawił), rzucam 2 gały - przeciwnik mówi że mnie uwielbia na te rzuty, reroll, wilk leży, przebity pancerz, krzyż, regenka niezdana. Przeciwnik mówi że mammega farta, po czym że w sumie on ma cały taki turniej. W 2 turze po blitzu schodzi 2 wilk z KO, nie wychodzi stamtąd o końca gry. Przykładam w 4 turze.
W drugiej połowie raz stworzył solidne zagrożenie, ale zbudowane na masę rzutów. Cudem nie zdobywam drugiego przyłożenia. Wygrana 1:0

Fajny turniej, liczę że załapie się do repry za rok :)
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: EuroBowl 2017

Post autor: 2GUTTA » 03 lis 2017, 12:55

Warrior1980 pisze:Nie wiecie przypadkiem, czy są gdzieś już opublikowane rozpiski z Euro? W zeszłym roku były na stronie NAFu a teraz jakoś nie mogę znaleźć...

up

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości