Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Portugalia
Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Niko » 21 mar 2017, 08:23

A) 6
B) 5
C) TAK

chociaż to niejako kasuje sens turniejów jednodniowych... nie upchniesz 5 gier 1 dnia a nie każdy chce/może grać/organizować dwudniowe imprezy...
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Warrior1980 » 21 mar 2017, 08:41

a) Turniej na 6 graczy ja mogę robić codziennie w domu. jeżeli chcemy wyłonić kadrę złożoną z "zawodników" a nie "sympatyków" to musimy brać tych, którzy wygrywają największe, najlepiej obsadzone turnieje. W sytuacji gdy turnieje są punktowane jednakowo to jestem za totalnym minimum 10 graczy. W związku z tym jestem również za ustaleniem z góry 4-5 turniejów kwalifikacyjnych, o których będzie wiadomo w kalendarzu na cały rok, z których pod uwagę weźmiemy 2 najlepsze.
b) po co robić 5 gier na 6 graczy? skoro zgodnie z systemem, w którym gramy najlepszego można wyłonić już po 3 kolejkach? i tak, przy 2 graczach wystarczy 1 mecz, przy 3-4 dwa, przy 5-8 trzy, 9-16 cztery itd... co ponadto to zbytek łaski... jestem za systemem proporcjonalnym do liczby graczy, ewentualnie jeden dodatkowy mecz.
c) dla mnie nie ma to znaczenia, ale... turnieje sankcjonowane przez NAF odbywają się również na fumbblu, więc czekam na głosy miłośników fumbbla :)

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Domingo » 21 mar 2017, 09:10

Warrior1980 pisze:jestem za totalnym minimum 10 graczy. W związku z tym jestem również za ustaleniem z góry 4-5 turniejów kwalifikacyjnych, o których będzie wiadomo w kalendarzu na cały rok, z których pod uwagę weźmiemy 2 najlepsze.
Będziesz jechał przez pół Polski na turniej wyższej rangi (10+) i nagle okaże się, że ten się rozchorował, tamten ma remont a trzeci sraczkę. Przyjdzie 9 graczy i turniej nie będzie się liczył do klasyfikacji.
Wiem, że teraz jest trochę bum na BB, ale dopóki na każdym turnieju organizowanym przez ludzi z forum nie będzie tych 10+ to bym nie szalał z takimi ograniczeniami. Później, jak się okaże, że faktycznie graczy nam przybywa to OK.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Warrior1980 » 21 mar 2017, 09:16

Domingo pisze:
Warrior1980 pisze:jestem za totalnym minimum 10 graczy. W związku z tym jestem również za ustaleniem z góry 4-5 turniejów kwalifikacyjnych, o których będzie wiadomo w kalendarzu na cały rok, z których pod uwagę weźmiemy 2 najlepsze.
Będziesz jechał przez pół Polski na turniej wyższej rangi (10+) i nagle okaże się, że ten się rozchorował, tamten ma remont a trzeci sraczkę. Przyjdzie 9 graczy i turniej nie będzie się liczył do klasyfikacji.
Wiem, że teraz jest trochę bum na BB, ale dopóki na każdym turnieju organizowanym przez ludzi z forum nie będzie tych 10+ to bym nie szalał z takimi ograniczeniami. Później, jak się okaże, że faktycznie graczy nam przybywa to OK.
Dlatego jeżeli ustalimy odgórnie kalendarz nazwijmy to "turniejów kwalifikacyjnych" to będą się liczyć niezależnie od liczby graczy bo każdy zainteresowany z dużym wyprzedzeniem mógł się do nich przygotować. Liczbę graczy rozpatruję tylko teoretycznie. Zresztą patrząc po zainteresowaniu do kadry to nie ma chyba aż tylu chętnych, ile się osób zgłosiło - 10? Może lepiej zrobić jeden turniej kwalifikacyjny wśród samych zainteresowanych?

Domingo - również dobrze możesz jechać na turniej gdzie zgłosi się 6 graczy a pojawi się 5...

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Sir Mewash » 21 mar 2017, 09:28

Hmmmm mamy duza grupe zwolennikow 6 osob per turniej. Mamy grupe zwolenników 10 osobowych turnieji. Ja jestem zawsze zwolennikiem podwyzszania rozsadnie poprzeczki. Moze spotkajmy sie po srodku i ustalmy 8. To podniesie lekko wymogi turniejowe a zdrugiej strony utrudni tworzenie "low cost" events. Pamietam sytuacje (w innym systemie) gdzie grupa lobbujaca pewne osoby w kadrze stworzyla event pod dana osoby. Wymogl byl wlasnie minimum 6 graczy.
Argument ze jest malo chetnych do kadry to sytuacja teraz. My mowimy o sytuacji za rok. A nawet w tej sytuacji mamy 10 chetnych. Co bedzie jak nikt nie odpadnie?
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
ninjaska
rezerwowy
Posty: 697
Rejestracja: 07 cze 2013, 09:41

Zdobyte trofea

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: ninjaska » 21 mar 2017, 09:55

Dodalbym element sciagniety z WFB, by turniej byl 'zgloszony do ligi', tzn. by byl ogloszony na forum na <wstaw czas> wczesniej. To jakby kiedys nam odbilo i bysmy grali pod kogos. Nie wiem, np. ktos zalozy 6 nickow dla swojej dziewczyny i wygra wszystkie mecze, czy cos takiego. A tak, to zawsze ryzyko, ze ktos pojedzie i sprawdzi.

I prosze, rozwazcie, jeszcze raz, czy turnieje jednodniowe nie sa wartosciowe. Mam wrazenie, ze nie zawsze uda sie zebrac wymagany sklad naa dwa dni. Bo zona, dzieci, szkola, etc.

Jest propozycja wprowadzenia wag dla turnieju, proponuje, by po prostu turnieje 5 meczowe mialy wieksza wage niz 3.
Czasem radośni, a czasem wredni
To my Gamonie idziemy tędy!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Domingo » 21 mar 2017, 09:57

Domingo - również dobrze możesz jechać na turniej gdzie zgłosi się 6 graczy a pojawi się 5...
Jasne, przed tym się nie uchronimy. Dlatego trzeba ustalić jakieś minimum, a 6 osób to dobra liczba, bo przynajmniej każdy gracz zagra z każdym.
Pamietam sytuacje (w innym systemie) gdzie grupa lobbujaca pewne osoby w kadrze stworzyla event pod dana osoby. Wymogl byl wlasnie minimum 6 graczy.
Przed tym musimy się zabezpieczyć, to już ustalaliśmy w Szwecji. Tylko liczba 6,8 czy nawet 10 graczy nas przed tym nie uchroni (bo już teraz jest grupa, która mogłaby robić takie wałki ;))
Macie większe doświadczenie w grach turniejowych to pewnie znacie jakieś metody.
Mi przychodzi tylko do głowy:
- ustalone minimum graczy (6,8 lub 10)
- informacja o turnieju na TYM forum (np. z minimum miesięcznym wyprzedzeniem)
- wstęp dla każdego chętnego (oczywiste ale chyba trzeba napisać, bo inaczej też mogą być wałki)
- turniej zgłoszony do NAFu
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Shawass » 21 mar 2017, 10:05

Sir Mewash pisze:Hmmmm mamy duza grupe zwolennikow 6 osob per turniej. Mamy grupe zwolenników 10 osobowych turnieji. Ja jestem zawsze zwolennikiem podwyzszania rozsadnie poprzeczki. Moze spotkajmy sie po srodku i ustalmy 8.
Dobrze że to jest głosowanie :)

Nie, dalej jestem za minimum 6 osobami. Przykład turnieju-wałka nie ma za bardzo sensu w momencie gdy nasze wyjazdy są niesponsorowane i jedziemy po skill a nie z przynajmniej jakąś realną szansą na podium - jak takie wałki się zaczną to jestem zdecydowanie za kontrolą tego jakie turnieje są a jakie nie są sankcjonowane albo nakładając ich limit na rok, ALE jest to już tylko brudne rozwiązanie brudnej sytuacji która TEORETYCZNIE może nastąpić.

Sytuacja o której pisałem wydarzyła się faktycznie i jako organizator bym mógł zagrać z pici polo na małe bramki bo nawet jakbyśmy grali w BB to już każdy by wiedział że jest leszcz bo gra na "nieklasyfikowanym" turnieju. Nadanie bezpiecznego limitu 6 da nam możliwość po pierwsze zabezpieczenie tego, że osoba jadąca na turniej jest pewna że tenże turniej będzie się liczył do repry a po drugie motywowania małych ośrodków a nie traktowania repry jako nieosiągalnego tworu, którym jest w 30+10....chociaż ostatnio słyszałem że po spadku popularności systemu to są łapanki do repry organizowane :D

Co do 4-5 turniejów klasyfikacyjnych? Jestem za tym żeby wrócić do tematu w momencie jak dwudniowych turniejów BB w Polsce będziemy mieli 20+ w roku a nie 7 jak w zeszłym.

Co do turniejów jednodniowych - jestem tu akurat za dwudniówkami przynajmniej dopóki nie będziemy mieli ustalonego systemu ile punktów by dawały jednodniówki, wtedy ustalony byłby odpowiedni przelicznik punktów za jedno i dwudniowe turnieje. Ktoś mógłby spamować jednodniówki w przedpokoju, ale wszelkie procedery typu "złamię systę" można ukrócić nie dawaniem sankcji NAFu, chociaż mam nadzieję że nie będzie trzeba takiego czegoś robić i nikt wałków nie zechce odstawiać :?
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: Niko » 21 mar 2017, 11:22

ninjaska pisze:by byl ogloszony na forum na <wstaw czas> wczesniej.
no to jest mus bo np grupa o której wspomniał Domingo może jutro napisać że właśnie wygrałem turniej który zorganizowaliśmy... nawet podrzucimy fotki :P
Pomysł Warriora też jest fajny ale raczej się nie sprawdzi... jest kilka w miarę stałych imprez ale nie mają dokładnych dat... nowe imprezy się tworzą i ciężko w tej chwili powiedzieć czy się sprawdzą lub utrzymają. Wydaje mi się że nie można nikomu odmówić możliwości stworzenia turnieju zaliczanego jako klasyfikacyjny ale trzeba wyznaczyć sztywne zasady...
Limit osób powiedzmy te 6 czy nawet 8 grających ale zróbmy tak że turniej musi oferować min 10-12 miejsc żeby nie było że miesiąc wcześniej ogłoszę że robię turniej na balkonie i jest limit 6 miejsc, zgłosiło się już 5 a minutę później dopisuje się Mikes.
Wcześniejsze ogłoszenie, miesiąc wcześniej ogólne info, 2 tygodnie wcześniej szczegółowe informacje
Ogólna dostępność, nie że robię turniej na działce która jest gdzieś tam i w dodatku nikogo nie przenocuje :P
Zgłoszenie turnieju do nafu nadaje takiego prestiżu i jednak pokazuje że organizatorom zależy :)
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Głosowanie nr. 1 - Jakie turnieje są brane pod uwagę?

Post autor: teillman » 21 mar 2017, 13:10

Pomysł z kilkoma sankcjonowanymi większymi turniejach mi się podoba. To samo w sobie sprawiło by ze pojawiały się na nich więcej osób.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość