Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje?

Portugalia
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: reszka » 23 mar 2017, 14:53

Domingo pisze: * BTW jak głośno namawiałem "zróbmy jeden turniej w roku, który nazwiemy mistrzostwami Polski bo będzie fajnie i będzie duża frekwencja" to nikt nie chciał. Teraz jak się sprawdziło, to wszyscy zajarani :)
Nie wszyscy krytykowali, ja byłem od razu za.

podoba mi się większość waszych pomysłów, ale limit 20+ osób na mastera jest hardkorowy.

Nie mogę się oswoić z ilością osób zainteresowanych, zwłaszcza jak pomiętam ten mikro turniej w piwialni, gdzie o podium było ciężko mimo że połowa graczy na podium skończyła.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Sir Mewash » 23 mar 2017, 15:01

Wiesz za mmastera mozna dostac maaase punktów, wiec jak ktos ma dostac maaaase punktow, to raczej w turnieju, ktory ma maaaase chetnych do wygrania ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: reszka » 23 mar 2017, 20:34

Wiem co jest lepsze niż maaaaaaaaaaasa punktów.

Piwo.

Nawet jedno.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: leon » 24 mar 2017, 18:55

stikman pisze:Leon,
Miłosz i Shawass mają rację. Dobrze by było skorzystać z tego co już zostało wymyślone.
Oczywiście nie jeden do jeden, ale częściowo wskazuje nam to kierunek, w ktorym możemy się poruszać.
Stikiboy chyba nie doczytales co pisalem. :-) W zasadzie z pamieci wypisalem wiekszosc tego na czym opiera sie liga 40tki.
Jak najbardziej warto korzystac z tego co ktos wymyslil, ale nie slepo, tylko musimy zaadaptowac to do naszych realiow. Jeszcze nie mamy 30 turniejow w roku.
reszka pisze:Wiem co jest lepsze niż maaaaaaaaaaasa punktów.

Piwo.

Nawet jedno.
jesli dobre piwo to zgoda w pełni.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: stikman » 24 mar 2017, 20:51

Patrzyłeś na godzinę, o tkóej to pisałem? :P
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: leon » 25 mar 2017, 00:08

stikman pisze:Patrzyłeś na godzinę, o tkóej to pisałem? :P
nie
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: stikman » 25 mar 2017, 03:53

Zakładam, że to przez skalowanie na playstacji :twisted: ;)
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Slimaq » 25 mar 2017, 11:35

Panowie mogę poprosić o podsumowanie w kilku żołnierskich słowach osób które dały konkretne propozycje?
Chciałbym w Poniedziałek poddać je pod głosowanie.

Co do pojawiającego się argumentu o trudności wygrania 6-7 osobowego turnieju - to nie jest problemem punktacja zwycięzców tylko to że ostatnia osoba która nawet nie wygrała jednego meczu może do kadry mieć więcej punktów niż np. ja w PO gdzie przegrałem na 5 meczy 1 mecz wygrałem 2 i zremisowałem 2. Co wystarczyło na 10 miejsce. Widzę tu duży problem obecnego liczenia punktów - patrz podliczone punkty przez Milosza.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Sir Mewash » 25 mar 2017, 17:56

propozycja oparta o 40tke:

Turnieje Lokalne:
Turnieje te mogą mieć dowolne zasady. Warunkiem zaliczenia ich do ligi jest zgłoszenie na forum Ligi z przynajmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem oraz spełnienie następujących wymogów:
- minimum 3 gier
- uczestnictwo co najmniej 6 graczy.


Challenger:
Organizowane przez środowiska graczy gotowe do zorganizowania turniejów wymagających większego zaangażowania niż turnieje lokalne. Turnieje klasy Challenger mogą mieć dowolne zasady. Warunkiem możliwości organizacji jest zgłoszenie na stronie http://blood-bowl.cba.pl w temacie "ligi/turnieje" oraz do NAFu z minmum 30-dniowym wyprzedzeniem oraz spełnienie następujących wymogów:
turniej dwudniowy;
- minimum 10 graczy;
- minimum 5 meczy;
- obsługa turnieju na komputerze;
- ośrodek nie może organizować w danym sezonie turnieju klasy Master;
- przed turniejem rangi Challenger powinien być odstęp minimum 3 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Master/Challenger)

Master:
Turnieje tej klasy są wyróżnieniem dla ośrodków za ich zaangażowanie w rozwój środowiska. Z tego też powodu turniej klasy Master może się odbyć jedynie w ośrodku, w którym w poprzednim sezonie odbył się turniej rangi Challenger lub Master.
Turnieje Master mogą mieć dowolne zasady. Lista turniejów klasy Master w danym sezonie ustalana jest przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych przez Koordynatorów Ligi. Turniej należy również zgłosić na stronie http://blood-bowl.cba.pl w temacie "ligi/turnieje" oraz do NAFu z przynajmniej 30-dniowym wyprzedzeniem.
Turniej musi spełniać następujące kryteria, aby mógł być zaliczony jako Master:
turniej musi być zapowiedziany przed rozpoczęciem sezonu;
- turniej dwudniowy;
- minimum 20 graczy;
- minimum 5 meczy;
-obsługa turnieju na komputerze;
- wszystkie zespoły muszą być w całości pomalowane;
- ośrodek nie może w danym sezonie zorganizować więcej niż jednego turnieju klasy Master;
- odstęp minimum 4 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Master oraz 3 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Challenger

Zasady obliczania punktów rankingowych:

Turnieje lokalne:
Maksymalna liczba punktów rankingowych do zdobycia na turnieju lokalnym wynosi 20;
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w górę ( Pkt za turniej x (Ilość osób+1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze trzy miejsca otrzymują premię +3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie miejsce;
Jeżeli w imprezie bierze udział mniej niż 10 graczy, wówczas za każdego gracza poniżej 10 osób odejmuje się po 1 pkt. (np. 9 graczy max 19, 8 max 18, itd.)

Np.: turniej na 28 osób: (23;22;20;18;18;17;16;15;15;14;13;13;12;11;10;10;9;8;8;7;6;5;5;4;3;3;2;1), turniej na 8 osób: (21;18;15;12;9;7;5;3).

Turnieje Challenger:
Punktacja za Turnieje klasy Challenger jest stała i wynosi 35 punktów za pierwsze miejsce;
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w górę ( Pkt za turniej x (Ilość osób + 1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze pięć miejsc otrzymuje premię +5/+4/+3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie/czwarte/piąte miejsce

Turnieje Master:
Punktacja za Turnieje klasy Master jest stała i wynosi 50 punktów za pierwsze miejsce
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w gore ( Pkt za turniej x (Ilość osób + 1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze pięć miejsc otrzymuje premię +5/+4/+3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie/czwarte/piąte miejsce
Kop Gryź Bij!

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: stikman » 25 mar 2017, 18:43

Mnie to siedzi.
Po sezonie zatanowimy się co ewentualnie poprawić/zmienić
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość