Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje?

Portugalia
Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Sir Mewash » 08 kwie 2017, 00:22

Slimaq pisze:
A co oznacza zapis w turniejach klasy chellenger:
- ośrodek nie może organizować w danym sezonie turnieju klasy Master;

Oznacza to że jak w Wawie będzie master to reszta turniejów będzie liczona jako lokale? Coś tu nie gra.
To zostalo z 40tkowych zasad. Powinno byc ze, w jednym osrodku mozna ordanizowac mastery i chelki
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Slimaq » 10 kwie 2017, 08:49

Dziękuję za dyskusję.

Dzisiaj dodam do propozycji Mewasha która w dyskusji zebrała najwięcej pozytywnych komentarzy wyniki głosowania nr 1 i odpalę głosowanie nr. 2.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Shawass » 12 kwie 2017, 13:22

Tak jak pisałem w temacie głosowania, dwa zastrzeżenia mam co do liczenia rankingowych turniejów BB:
Challenger:
(...)
- przed turniejem rangi Challenger powinien być odstęp minimum 3 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Master/Challenger)

Master:
(...)
- odstęp minimum 4 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Master oraz 3 tygodni od poprzedniego/następnego turnieju klasy Challenger
Zasada ta na turniejach 30+10k z czasem zaczęła stwarzać problemy i każdorazowo musiała być przedyskutowana - było dużo turniejów i ośrodków było, Challengery zaczęły gryźć się z Challengerami i Masterami mimo że niektóre były na dwóch różnych krańcach Polski.

W chwili obecnej nie ma z takim zapisem problemu, pytanie czy nie chcemy od razu tego zaznaczyć w regulaminie że, np. zależy to od miejsca gdzie turniej się będzie odbywał? Wiem że rozważam teraz problem, który obecnie jest abstrakcyjny, jednak jako organizator czułbym się pewniej wiedząc że:

1) propozycja A - będzie można się dogadać (wtedy dodać tylko zapis że "chyba że nastąpi porozumienie między organizatorami mających się odbyć w bliskim terminie turniejów")
2) propozycja B - będzie to zależne od ośrodka (np. Rzeszów czy Wrocław nie przeszkadza Trójmiastu)

Jeśli uważacie że jednak granice te (przynajmniej na teraz) powinny być ściśle przestrzegane to dajcie znać, to też dla mnie info że pomysł istnieje w mojej głowie, która pamięta negocjacje co do chelków :D
Master:
(...)
- wszystkie zespoły muszą być w całości pomalowane;
Tu pytanie na zasadzie moralnej - czy widzicie żeby ten zapis był potrzebny? Inną rzeczą było wymóc pomalowanie 40-200 modeli na mastera 30+10K a inną max 20 modeli i znaczników na BB.

Czy wciąż argumenty że podnosi to prestiż imprezy i pokazuje dedykację graczy dla tego sportu ma tutaj sens? Ogranicza to pojawianie się szaraków czy modeli z WFBka, ale chciałbym wiedzieć jaki zamysł ma ten zapis przy turniejach BB i czy to te same co przy 30+10K. Bo że to by zmotywowało to nie mam wątpliwości, ale tworzy też system "jeśli nie pomaluję tego to pojadę tym, no bo przecież nie zagram inaczej".

Tak jak mówię, są to moje zastrzeżenia i będę szczęśliw jak zostaną rozwiane, jednak nie chciałbym na głosować na TAK bez ALE :P
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Slimaq » 12 kwie 2017, 13:31

Dobry głos w dyskusji szkoda że tak późny - ten projekt wisiał tu kilka tygodni i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń - więc na dzień dzisiejszy głosowanie musi iść jak idzie a ewentualne poprawki - a z tymi powyżej się zgadzam - będą głosowane w kolejnych głosowaniach.

Na dzień dzisiejszy mamy następujące rzeczy do przedyskutowania - poddania pod głosowanie:
- koordynatorzy ligi - czy są potrzebni - kim oni są? - moja propozycja osoby które w poprzednim sezonie zorganizowały turniej przynajmniej klasy challenger,
- wymuszenie malowania na masterach - propozycja Shaawasa: wykasować albo nie wchodzić z naszymi zasadami tak głęboko i zostawić to do decyzji organizatorów Mastera,
- odstępy pomiędzy Challengerami - propozycja Shaawasa: Propozycja A i B - powyrzej.

Jeżeli będą się pojawiać kolejne problemy dodam je do listy i zrobimy doprecyzowujące głosowanie jak już zostanie zatwierdzona podstawa.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Shawass » 12 kwie 2017, 14:09

Tak tak, ja wiem ile ten projekt powstawał i czytałem (mniej lub bardziej dokładnie) jego wersję jeszcze na lidze 30+10k, spokojnie Ślimaq ;) Dla mnie najważniejsze było walczenie o 6 graczy i cieszę się że to przeszło :D

Moich powyższych punktów nawet nie chcę poddawać pod głosowanie, raczej pod dyskusję o tym czy to ma sens przy przeniesieniu na BB czy nie. Dlatego piszę w temacie o dyskusji, nie w temacie głosowania. Nawet się nie będę upierał jeśli padną logiczne argumenty.

Jeśli chodzi o koordynatorów - chyba jest to przełożenie dosłowne z ligi 30+10k, w naszym przypadku każdy turniej ma swojego "orga" i jeszcze jest nas na tyle mało że się dogadujemy i nie wchodzimy w paradę. Ale można to uregulować teraz, mniej kłopotu będzie później :) Imo można zacząć od regionalnych organizatorów (lub koordynatorów) turniejów a w przypadku Polish Open osobnego jeszcze.

W 30+10k tacy koordynatorzy mieli super hiper ekstra możliwość brać udział w super mega ważnych i zmieniających losy świata głosowaniach (albo mi się to myli z listą sędziowską) oraz zgłaszania turniejów do ligi ogólnopolskiej - uregulowanie tego co taki org/koord miałby dokładnie robić wiąże się z pytaniem czy myślimy w przyszłości utworzyć coś takiego jak Ogólnopolska Liga Blood Bowla i czy nie będzie lepiej właśnie wtedy o tym pomyśleć?
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Sir Mewash » 12 kwie 2017, 14:59

Co do malowania. Uważam że turniej klasy master jest wyjątkowy i powinien być wielkim wydarzeniem z bardzo dobrą oprawą. Mastery z założenia mają być wielkimi wydarzeniami w środowisku BB. Imprezy na które czeka się przez cały rok. Pamiętam jak liga 40tki powstawała w raz z regulaminem i jakie były ich perypetie. Pare środowisk traciło na jakiś czas możliwość organizowania masterów z różnych powodów a w szczególności z powodu słabej organizacji i rozczarowującego poziomu imprezy. Jeśli nie będzie wysokich wymogów dla turnieji typu master to jaki jest sens ich w ogóle tworzenia? Wtedy powinny być tylko dwie kategorie (lokal i challenger). Jeśli środowisko/organizator uważa że wymóg malowania (jak i inny) wpłynie mocno na frekwencje turnieju powinien zorganizować turniej na poziomie challengera i tyle.
Dodatkowo nadanie turniejowi rangi master ma też nagrodzić organizatorów za trud jaki wkładają w organizacje takowej imprezy.

Co do terminów to może teraz to nie problem ale co jak pare ośrodków będzie chciało np w czerwcu zrobić swoje super imprezy lub wszystkie będą w odstępnie dosłownie paru tygodni? Mamy już przykład PO, Pragabowl i Palinka. Spójrzcie ile osób jedzie na wszystkie trzy imprezy. OK 2 wyjazdy zagraniczne ale tu raczej (przynajmniej z mojej strony) jest napięty grafik.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: reszka » 12 kwie 2017, 21:59

Nie brałem udziału w dyskusji, ale generalnie akceptuję wszystko. Czy to będzie wymóg malowania, czy drobne punkty za pomalowanie - wszystko jedno, jest równanie w górę.

Co do pozostałej części to moje doświadczenie turniejowe jest na tak żenująco niskim poziomie, żem niegodny uwag czynić.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: leon » 12 kwie 2017, 22:01

nie mieszalbym zagranicznych turniejow do tego. na ich terminy nie mamy wiekszego wplywu
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Sir Mewash » 13 kwie 2017, 23:29

To akurat był przykład. Z naszego podwórka na razie nie ma problemu i z Shawassem telefonicznie/przy piwku dogadujemy kiedy Rzeszów a kiedy Warszawa. Jak dojdzie wiecej ośrodków może być z tym trudniej.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Dyskusja przed głosowaniem nr.2 - jak liczyć te turnieje

Post autor: Niko » 14 kwie 2017, 01:25

Na bank będzie trudniej ale moim skromnym zdaniem to Oni muszą się dostosować... znają terminy RzBowla i PO więc teraz muszą się jakoś wstrzelić tak żeby nam pasowało. Czyli coś jak chłopaki z 3city czy propozycja Pepeszy.
Malowanie to moim zdaniem mus, i tu raczej bym nie dyskutował... a nawet bym zaostrzał kryteria i bez wymogu zostawił bym tylko lokale...
Z resztą nie ważne bo głosujemy nad tym co ustaliliśmy wcześniej a nie nad nowymi rzeczami...

Jak bym miał głosować nad czymś nowym to bym głosował nad składem "koordynatorów" albo nad uprawnieniami do głosowania (oczywiście na przyszłość) :P
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość