Sponsorzy Repry - dyskusja

Portugalia
Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Shawass » 08 maja 2017, 10:42

Yo, rzucam temat raczej w formie zapytania, BARDZO proszę o otwarty umysł. Całkiem możliwe że wstrzeliłem się z tym tematem za wcześnie, jeśli tak to przynajmniej ruszymy temat na przyszłość a jeśli nie to może nam się udać w tym roku - win win situation :D

Biorąc pod uwagę koszta wyjazdu, czy chociażby wyrobu samych koszulek, czy dobrym pomysłem by było rozglądnięcie się za sponsorami? I nie chodzi mi o takich z galerii :?

Chodzi tutaj o nasze rodzime firmy robiące modele do BB jak również te, które tworzą bitsy do innych systemów, które sprzedają się na całym świecie. Myślę tutaj o Spellcrow, Scibor Miniatures, Titan Forge, Puppetswar jak również Kromlech, Max Mini, MicroArts.

Sponsoring miałby polegać na tym, że:
1) wersja light - dajemy ich logo na koszulki reprezentacyjne i chłopaki nam zwracają koszta koszulek (więc generalnie oszczędzamy tylko/aż na koszulkach lub możemy wtedy pomyśleć nad takimi full max HD ze spoilerami i ściągawkami :D )
2) wersja travel - dalej dajemy ich loga na koszulki reprezentacyjne plus poprowadzimy profil FB repry wraz z reklamowaniem sponsorów za co sponsorzy pokrywają nam część kosztów wejściówki
3) wersja gifts - sponsorzy wręczają nam jakieś swoje produkty żebyśmy używali i te nam zostają za co ich logo będzie na koszulkach/profilu FB repry

Wiem że póki co nie ma tak że BB w naszym kraju rządzi, ale nie jedziemy do Dwikóz reklamować naszych sponsorów a do Portugalii przy reprezentacjach 14+/- krajów, więc target dla naszych kochanych firm jest (bo tak, zagraniczni u nich kupują bez ale). Jednak możliwe że skala nie jest jeszcze na tak duża żeby któraś z tych firm chciała nam dać nawet grosz. Jednak zainteresowanie rośnie a nie wszyscy wiedzą że powiedzmy Scibor czy Titan Forge mają modele do BB. Plus mogę przygotować portfolio reklamujące sam Eurobowl jak i nasz występ w zeszłym roku dla sponsorów, żeby wiedzieli o co kaman, przynajmniej pókim bezrobotny ;)

Wersja light jest już szybciej osiągalna, jednak jest to kwestia tego, że potencjalnie koszulka będzie wyglądać pstrokato jeśli się zbierze więcej niż 2 sponsorów. Ale biorąc pod uwagę że w zeszłym roku nie mieliśmy nic na rękawach to je by się zaludniło reklamą.

Teraz co chciałbym wiedzieć....

Od przedstawicieli repry sprzed roku jak i ludzi którzy wyrazili chęć dołączenia do niej w tym roku:
- czy chcielibyście mieć koszulki z logami sponsorów?
- czy uważacie że warto na ten rok do tego podchodzić?

Od wszystkich którzy mieli doświadczenie ze sponsoringiem poza-galerianym i poza-rodzicielskim:
- jakie jest wasze doświadczenie z wyjazdami lub imprezami sponsorowanymi?
- czy znacie/macie dojścia do firm na tyle szalonych, że mogłyby zasponsorować nam którąś z wersji podanych wyżej?

Zapraszą do dyskusją
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Sir Mewash » 08 maja 2017, 12:36

Pomysl niezly bo to zawsze obniza koszta. Rozmawialem już o tym z Pupetsami przed PO i oni sa nie zainteresowani. Przeszło im po sponsorowaniu reprezentacji na ETC. Ale może inni się skuszą. Mogę pogadać z Micro Art Studio bo właścicielem jest mój znajomy.
Acz kolwiek zastanawiam się czy sponsorowanie zespolu z nastego miejsca to jest dla ich wartosc dodatnia ;)
Musimy chyba lepiej się postarać :twisted:
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Niko » 08 maja 2017, 15:33

Ja nic nie załatwię...
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: leon » 08 maja 2017, 15:51

jak ktos bedzie chcial sponsorowac takich patałachow jak my to prosze bardzo ;-)
a powaznie to kazde obnizenie kosztow jest do przemyslenia o ile nie bedziemy musieli sprzedac swoich dusz itp
co do targetu, to Reszka pisał ze celuje w top 6 :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Domingo » 08 maja 2017, 23:27

Mi sponsorzy pasują bo lubię wspierać rodzime firmy. Także nawet nie zależy mia na hajsie a fajnie jakby przygotowali gifty, którymi byśmy obdzielali przeciwników (oczywiście my też byśmy dostali takie gifty ;) )
i to mogą zrobić praktycznie wszystkie firmy. Bo mogą to być np. markery tur, rerilli, pogody czy prone/stunned odlane w żywicy lub nieduża figurka assistan coacha.

Tylko, że ja tego nie załatwię. Spellcrowy czy Scibor nawet mi nie odpowiadali na maile w sprawie PO ale może Mewash coś z Puppetami byś załatwił?

Oni chyba najwięcej zrobili do BB i może to jest dobry czas, żeby szli w to głębiej?
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
juniooor7
liniowy
Posty: 896
Rejestracja: 17 wrz 2013, 23:25

Zdobyte trofea

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: juniooor7 » 08 maja 2017, 23:53

Nie sądzę aby komuś z nas przeszkadzało czyjeś logo na koszulce.
Nie sądzę żeby ktoś chciał płacić za nasz udział w turnieju za logo na koszulce.
Gadżety które moglibyśmy rozdać są dobrym pomysłem, np monety kto zaczyna z logo firmy i adresem strony internetowej małymi literami. Monety w kolorach narodowych. To mogłoby przejść.

Nasze miejsce u dołu tabeli chyba nie powinno mieć wpływu na decyzję jakiejś firmy. To nie sport. Wystarczy żeby ktoś zauważył, że 'fajnie się grało z tym Polakiem' albo 'fajne ma figurki' żeby zajrzał na stronę 'tych puppetsów, co tam mają ciekawego'. Poza tym 'dostałem gadżet, dobrze mi się kojarzy to logo'
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Sir Mewash » 09 maja 2017, 10:19

Powiem tak. Nie chciał aby to zabrzmiało buńczucznie ale Puppetsy nie widzą zbytnich profitów z bycia sponsorem. Nawet już nie jeżdżą na targi. Mają tyle zamówień że musieli zamówić dodatkowych odlewaczy. Dla nich obecna promocja -20% daje jednorazowo taką reklamę jak wszystkie sponsorowania razem wzięte. Fajnie że Ich główny rzeźbiarz załapał zajawkę na BB (gra z nami jako Szwagier w PLBB2) bo dzięki temu mają w ofercie Big Guyi. Oczywiście Pupetsy bardzo są wdzięczni i cieszą się jak ktoś gdzieś wrzuci zdjęcia z ich figurkami pomalowanymi ale sponsorowanie naszych turnieji jest na zasadzie: "Znamy się, lubimy to damy tobie pare figurek". Bo Ichni Szef jest naprawdę super kolesiem.
Ja osobiście nie chciał bym nadwyrężać naszej znajomości aby namawiać Go na sponsorowanie.

Pogadam z Nimi i może zrobią dla nas jakieś figsy/gifty
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Niko » 09 maja 2017, 10:51

To skoro są tacy fajni i mili to może trochę w drugą stronę, w podziękowaniu za dotychczasową "współpracę" (i trochę jako zachęta na przyszłość) zaproponujcie im wrzucenie ich logo na koszulki, jeżeli tylko będą chcieli. A to czy dorzucą coś od siebie to inna sprawa może tak a może nie ale skoro oni nas wspierali w przeszłości "wspierajmy" ich teraz.
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Shawass » 11 maja 2017, 17:46

Ok, nie wszyscy się wypowiedzieli ale cieszy mnie, że jest zainteresowanie i odzew - serio bałem się raczej że nie będzie :)

Szczerze mówiąc trochę mnie zmartwiło to, że sponsorowanie drużyn na ETC Puppetsom nie zwróciło się i że wycofują się raczej z tego :/ W takim wypadku nie wiem czy faktycznie nie lepiej zostawić "znamy się lubimy się" na turnieje, chociaż prone/stunned markery z ich maskotką myślę że zrobiłyby szał.

Jeśli chodzi o doświadczenie z Sciborem to jeszcze też nigdy nie dostałem od nich odpowiedzi co do sponsoringu. Spellcrow nie wiem jaką ma teraz sytuację.

Zagadam jeszcze osobiście z Titan Forge, chyba że ktoś ma tam dojścia jakieś bardziej osobiste. W końcu zrobili krasie do BB a część modeli jakie mają spokojnie do BB by podeszły.

Poza tym jeśli o gifty chodzi to w ostatecznej ostateczności 200 monet laser cut'owych dwustronnych u kumpla wychodzi 150-170zł https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59BC4130 Ale to wiadomo, jakbyśmy sami mieli je załatwiać, nie wiem czy nie taniej wychodziły te metalowe. Juniooor , możesz rzec?

Jednak fakt który wyciągnąłem z powyższych to to że szybciej rodzimym firmom opłaciłoby się rzucić nam kolektywnie hajs na koszulki niż poświęcać czas i ludzi na zrobienie czegoś co może a nie musi przyciągnąć im ludzi a sprawi że bieżąca produkcja zwolni.

W takim razie, jeśli mamy reklamować sponsorów, to rzucam pytanie dodatkowe, bo i tak będzie się wiązało ze stworzeniem "portfolio" naszych wyjazdów na EB i dlaczego warto: czy ktoś z reprezentacji miałby coś przeciwko żebym utworzył i prowadził stronę FB reprezentacji Polski w BB?

Wiązałoby się to z pokazywaniem fot naszych twarzy, zdjęć z eventów na które jeździmy i gramy (czyli w sumie turniejów w Polsce i na świecie), drobnych wywiadów (pisemnych czy nagranych przez ekipę Walca ;) ) i reklamy wspierających nas i sponsorujących nas firm - czyli to o co głównie chodzi w tym temacie i co powinno przyciągnąć/przekonać sponsorów że chcą nam dać hajs na Eurobowl, lub chociaż na EB ;) Ba, jestem na tyle walnięty że mogę prowadzić taką stronę po polsku i angielsku, o!

ALE- FB medium złe jest jak każdy wie, dlatego jeśli nie chcecie żeby taką stronę prowadzić albo żeby twarze Wasze tam umieszczać to spoko, piszcie że nie chcecie takiej strony i nie musicie nawet podawać powodu. Jeśli jednak chodziłoby o coś w stylu "nie chcę żeby były moje dane" to od razu mówię - będą tylko nicki, a jeśli twarzy ma nie być to rysowników mam też albo się screen z BB2 wrzuci zamiast twarzy :D

Co Wy na to? Od poniedziałku zaczynam "normalną" robotę spowrotem więc im szybciej to ruszę tym lepiej.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sponsorzy Repry - dyskusja

Post autor: Domingo » 12 maja 2017, 10:07

Shawass pisze:
Co Wy na to?
Super pomysł ale tylko jeśli poprowadzisz to w dwujęzycznej wersji :) Polska scena BB raczej nas zna i nic nowego tam raczej nie znajdzie. Za to może to być fajne dla obcokrajowców.

Chętnie pomogę z grafikami itp.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość