Rozpiski

Portugalia
NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: NairoD » 25 wrz 2017, 20:05

juniooor7 pisze:Wrestle dla liniowego.. chmm, no nie :D
Wolę już dać coś gutkowi. Wybrałem bloka na gutku, bo blodge jest bardzo pomocny w tym aby utrzymać piłkę w jego szczurzych łapkach. Wrestle już mu to utrudnia. Rozumiem że jest to dobry skill do blitzowania trzymającego piłkę - jednak u mnie blitzuje ogroszczur, nawet wpada w klatkę i ogonek wtedy robi swoje ;)
A co do pooglądania to chętnie bym sobie obejrzał jakieś szczurze mecze wyjadaczy. Jakby ktoś wiedział kto i gdzie.. jakieś linki czy cuś to ja bardzo chętnie :mrgreen:
kliknij w ostatni mecz z linku, powinieneś mógł go obejzeć
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: reszka » 25 wrz 2017, 20:21

najlepiej grać tym, z czym człowiek się najlepiej czuje.

Itzla, który chyba był 4 na rum bowlu grał szczurami tak:

atak - przyłożenie w 2 turze. umówmy się, zatrzymanie szczurów przed przyłożeniem w 2 tury jest praktycznie nierealne, niezależnie od skilli, które wybiorą.

w obronie miał guttera ze strip ballem i drugiego z wrestle. Plan miał prosty - wpada do klatki często na 5+ z rerolem i blitzuje na 2 przeciw. I tak tura w turę. I do skutku. na kolesiu z wrestlem ma 11% x 5/9 = 6% (nie uwzględniam przerzutu) więc ma 6% na wybicie piłki. Strip ball w dobrym pairingu jeszcze więcej. próbuje tego przez wszystkie pozostałe tury 1 połowy, plus cała drugą. Wystarczy, że wyjdzie mu 1 raz. A jak nie wyjdzie, to i tak spróbuje 1TTD.

Z elficiem zremisował (przegrał?) ostatni mecz, bo jak wybił mu piłkę w 14 turze to nie udało mu się zrobić hand off innym guterkiem na 2+.

Tylko właśnie to jest to, co ja nazywam ograniem zespołu. Widać było, że on gra na takie szaleńcze akcje.

o blitzowaniu rat ogrem nawet nie myślał, a z kolei o tej taktyce sporo rover opowiadał i na taką się ustawia junioor.

Gdybym z kolei ja wystawiał szczury (a daleko mi do tego), dałbym coś takiego:
Ratogr - juggernaut
2xblitzer - guard
thrower -
4xgutter runner - wrestle, strip ball, kick
4xlineman
3rr

zamieniam apo i ff na 1 przerzut i lekko zmieniam skille. Gram tak jak juniooor, czyli blitzuję rat ogrem, ale jak dostanę przeciwnika bez strip balla to ten gutterek będzie bezcenny, a jak rat ogr będzie zablokowany jakimś zombie czy liniową amazonek, to wbijak się kolesiem z wrestle i próbuję tych 6%.

dla mnie wrestle=blok na gutterach, zaś strip ball jest lepszy niż apo+1ff (bo do tego to się sprowadza).

Ale głosów wiele, a to jego gry będą.
Sir Mewash pisze:Domingo nadal bede Ciebie namawisl na jeden tackle zamiast blocka? Dostaniesz elfy, amazonki czy szczury i bedziesz sie tylko frustrowal
ja przyjeżdżam na listopadowy turniej pewnie lizakami bez tackle. Albo 6x blok albo 5x i 1x break takcle (koleś z tackle jak jest nieupilnowany wskakuje do pełnej klatki na 5+ (jak gutter runner) i bile z siłą 4.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
juniooor7
liniowy
Posty: 896
Rejestracja: 17 wrz 2013, 23:25

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: juniooor7 » 25 wrz 2017, 20:50

reszka pisze: strip ball jest lepszy niż apo+1ff (bo do tego to się sprowadza)
Nie za bardzo to rozumiem, przecież strip ball to 1 z 6 skilli jakie mogę dać a apo + ff to 60k. To nie jest przecież wymienne?

..Wróć, już chyba rozumiem. Chodzi o wymianę (leader + FF + APO) na (strip ball +trzeci RR)
Interesujące, nie pomyślałem o tym, zastanowie się. Apo pozwala utrzymać więcej zawodników w grze. Przy KO dla Ratogra zastanawiałbym się czy go nie użyć, mógłby nie wyjść już do końca meczu a tak wymianka na stuna. Ponadto Krzyż na gutku/ blitzerze z rezultatem 1-3 - automatycznie używam Apo.
Może wymienię bloka na wrestla? Jeszcze pomyślę
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: Elkołak » 25 wrz 2017, 21:10

To nie był Itzla a Favi :) Grałem z nim 1 mecz 3 razy wskakiwal mi do klatki na 5+ i kanalarzem z wrestle na dwoch kosciach rzucal both down i kladl mi miotacza :twisted: 3x udało mu się to zrobić!!! Później był wkurzony ze udało mi się wyrównać rzucając 2x3+ ale jak mu wytknalem co on wyprawial przeprosil a w drugiej polowie go przydusilem i wygralem tylko nie pamietam jego szczuroogra na pewno go mial?? Jednak przyznam ze wrestle jest zabójcze szczegolnie na typow z pewnym chwytem gdzie strip ball nie pomoze :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozpiski

Post autor: teillman » 26 wrz 2017, 12:58

Polly na Palince też grał na takim zestawie skili o jakim piszecie plus zawsze (w większości przypadków) otwierał turę blitzem rat ogrem i w dziurę starał się wstawić jak najwięcej szczurów robiąc korytarz dla gościa z piłką.
Plus co turę starał się złapać gdzieś moich zawodników na jednej połowie i przenosił zawsze piłkę na drugą. Niby standard ale przeszedł i przyłożył dopiero w ostatnie 2 tury dzięki właśnie kolejnemu udanemu blitzowi rat ogra.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: Slimaq » 26 wrz 2017, 14:24

Ja bym tackla nigdy jszczurkom nie dał. Strata skilla - nawet grając na woody - dostawiam zawsze do niego liniowego i niech sobie blokuje blokuje. Mi się zdecydowanie sprawdzał jeden Break Tackle ale z tego co widzę w świecie gra się różnie. Od 6xblok przez 5xblok 1x frenzy po 4 blok, 2xbreak tackle. Ciekawsze jest moim zdaniem wstawianie Apo kosztem 1RR które widzę coraz częściej (francuska szkoła). Polecam pooglądać mecze na fumbblu z NAFowego EB.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: Slimaq » 26 wrz 2017, 14:28

Elkołak pisze:To nie był Itzla a Favi :) Grałem z nim 1 mecz 3 razy wskakiwal mi do klatki na 5+ i kanalarzem z wrestle na dwoch kosciach rzucal both down i kladl mi miotacza :twisted: 3x udało mu się to zrobić!!! Później był wkurzony ze udało mi się wyrównać rzucając 2x3+ ale jak mu wytknalem co on wyprawial przeprosil a w drugiej polowie go przydusilem i wygralem tylko nie pamietam jego szczuroogra na pewno go mial?? Jednak przyznam ze wrestle jest zabójcze szczegolnie na typow z pewnym chwytem gdzie strip ball nie pomoze :D
Czasem takie kosmosy wychodzą a czasem nie. W Rzeszowie mu wychodziło teraz na FumBBL gra tą samą rozpiską i dwa mecze w dupe i zdobył cały jeden TD.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: Slimaq » 26 wrz 2017, 14:32

juniooor7 pisze: A co do pooglądania to chętnie bym sobie obejrzał jakieś szczurze mecze wyjadaczy. Jakby ktoś wiedział kto i gdzie.. jakieś linki czy cuś to ja bardzo chętnie :mrgreen:
Na FumBBL na stronie drużyny - np. wspomniany FAVI https://fumbbl.com/p/team?op=view&showm ... _id=887173 klikasz "Show matches" - na dole pojawia się lista rozegranych meczy - tam klikasz na ikonkę "D" (po lewej stronie meczu) i w nowym oknie "Replay" i można oglądać wszystkie mecze dowolnej drużyny - np. wybrane z tego linku (ostatni turniej NAFowy - w toku) - https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... ingle=true
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski

Post autor: leon » 28 wrz 2017, 08:28

Junioor: jak sie nastawiasz na blitz rat-ogrem to mniej na wszelki wypadek druga opcje (gutter z wrestle albo strip). Bedziesz zaskoczony jak łatwo wyłaczyc z gry takiego wielkiego szczura. Miej dwie opcje na zabranie piłki (w tym jedna na wywalenie a nie tylko na dostawienie sie obok).

Chociaz po co ja radze? potem jeszcze tym na turniej przyjedziesz i bede klał ze przeciwko temu gram ;)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski

Post autor: Sir Mewash » 28 wrz 2017, 09:23

Zgadzam się, nawet nie wiem jak chcesz wskoczyc rat ogrem do klatki z jugernoutem. Udezysz w rog i sie przykleisz ok ale co potem?
Co jak palke rzucisz na aktywacje? Co jak blodger ucieknie z pilka poza zasieg rat ogra? Co jak ktos nedzie dostawial do rat ogra przeszkadzajke? :mrgreen:
Kop Gryź Bij!

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości