Edycja Swiss - pomysl

Zawody, w których trzech trenerów tworzy jedną drużynę
Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Edycja Swiss - pomysl

Post autor: Inkq » 31 maja 2019, 17:50

Zasady:

Druzyny: 3 osobowe
Tryb zawodow: Swiss - 4 rund (przy wiecej niz 16 zespolach 5 rund)
Zasady tworzenia ekip: Eurobowl albo WC dzien 3 (do ustalenia)
Zasady rozwoju ekip: tryb resurekcyjny - brak rozwojow i rest ekip po kazdej grze.

Co do wyboru ras do druzyn:
W drużynie rasy nie mogą się powtarzać.
W całym turnieju mogą dana rasa może wystąpić tylko 2 razy.
Wybierać rasy będą kapitanowie zespołów po jednej rasie w kolejności zespół A,B, C, D, E, F, F, E, D, C, B, A, A, B, C, D, E, F
Kto będzie A, B, C itd wylosuję ja w tajnym losowaniu.

Parowania:
Każdy mecz pomiędzy dwiema drużynami składa się z trzech gier pomiędzy ich członkami.
Kto z kim gra jest wybierane w następujący sposób:
I: obie drużyny potajemnie wybierają i zapisują który gracz będzie ich wystawką
II: na umówione hasło kapitanowie obu drużyn pokazują sobie kogo wybrali
III: obie drużyny potajemnie wybierają jednego z dwoch pozostałych graczy (którzy nie
zostali wystawieni w kroku I) jako dostawki do wystawki przeciwnej drużyny
IV: na umówione hasło kapitanowie obu drużyn pokazują sobie kogo wybrali
V: pozostale osoby graja ze soba

Rozpoczecie: Koniec pucharu druzynowego.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Avreus
trener
Posty: 3756
Rejestracja: 15 maja 2018, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: Avreus » 03 cze 2019, 10:29

Jestem bardzo za :)
Obrazek
https://steamcommunity.com/profiles/76561198004717031
Steam kod znajomego: 44451303
Discord Avreus #0906
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kicaf_
rezerwowy
Posty: 780
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:41
Lokalizacja: Wrocław, czasem Koszalin

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: kicaf_ » 05 cze 2019, 15:35

Dla mnie spoko, bo styl szwajcarski jest bardziej kompetytywny i minimalizuje wpływ losowości (awanse i wardancer z 4 siły, albo wybita drużyna w połowie). Z drugiej strony ten styl będzie raczej mocno premiował drużyny dashowe (a przynajmniej tak mi się wydaje). Mimo wszystko ciekawa forma na drużynówkę.

Nie jestem pewien czy system parowania ma sens. Jak gramy teraz, to jest trochę kombinowania z tym kogo przeciwko komu. Jest w tym jakaś myśl taktyczna etc. A tak znowu zwiększamy losowość rozgrywek. I wychodzi na to, że w jednym aspekcie mniej losowości, w drugim więcej :).

Jestem ciekawy co sądzą inni
steam:kicaf_
bb2:Facik

I want your skulls

https://youtu.be/7B5PrIQYuRo?t=52

Awatar użytkownika
Horn
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 21 paź 2016, 21:58

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: Horn » 06 cze 2019, 11:41

Ale jak to bez zabijania :shock: ?! To po co grać w takiego BB? Dla touchdownów :P ?
A tak na serio to jako bashysta jestem totalnie przeciwko. "Kompetetywny" w słowniku grających obrzydliwymi elfami znaczy: "gram nieodpowiedzialnie poświęcam zawodników w imię wyniku ale nie chce cierpieć z tego powodu żadnych konsekwencji". Zdolność budowania i rozwijania drużyny to ważna umiejętność trenera BB. Chcesz mieć zawodnika szybszego i zwinniejszego niż przeciwnicy to naucz się o niego dbać a nie zmieniaj zasady na takie gdzie Agi drużyny mają olbrzymią przewagę i żadnych wad.

Z innej beczki ale na temat, do następnej edycji jeszcze kupa czasu bo z tego co pamiętam to kiedyś ustalaliśmy że puchar drużynowy miał być rozgrywany na przemian z bowlsatem.
Steam: horn
Obrazek

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: 2GUTTA » 06 cze 2019, 17:04

No ale to zasady turniejowe horn wiec rozumiem ze turniejow ressurection tez nie popierasz

Awatar użytkownika
Horn
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 21 paź 2016, 21:58

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: Horn » 08 cze 2019, 21:48

To dalej BB, czyli lubię :-p . Po prostu jestem większym fanem formatu ligowego. Jest dużo uczciwszy w stosunku do drużyn bashowych i pozwala im też cieszyć się z ich mocnych stron. Swiss premiuje na dłuższą metę tylko i wyłącznie drużyny agi.
Steam: horn
Obrazek

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: stikman » 14 cze 2019, 15:15

Dzięki [mention]Vincent[/mention] za podanie linka :)

Ja bardzo chciałbym wziąć udział w takim turnieju.
Niekoniecznie drużynowym
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
kicaf_
rezerwowy
Posty: 780
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:41
Lokalizacja: Wrocław, czasem Koszalin

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: kicaf_ » 14 cze 2019, 20:52

a co wy na to, żeby grać z jednym teamem od razu mecz i rewanż? To by miało sens w normalnym trybie ligowym, bez resurecta. Wtedy można by np przyjąć taktykę na pierwszy mecz oklepywania dashów, co procentowałoby w rewanżu. Teraz jak się oklepie rywala, to korzysta z tego jego kolejny rywal... I tak, jedna drużyna wybiera paringi na mecz pierwszy, a druga na drugi.
steam:kicaf_
bb2:Facik

I want your skulls

https://youtu.be/7B5PrIQYuRo?t=52

Awatar użytkownika
Horn
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 21 paź 2016, 21:58

Zdobyte trofea

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: Horn » 15 cze 2019, 09:04

kicaf_ pisze: 14 cze 2019, 20:52 a co wy na to, żeby grać z jednym teamem od razu mecz i rewanż? To by miało sens w normalnym trybie ligowym, bez resurecta. Wtedy można by np przyjąć taktykę na pierwszy mecz oklepywania dashów, co procentowałoby w rewanżu. Teraz jak się oklepie rywala, to korzysta z tego jego kolejny rywal... I tak, jedna drużyna wybiera paringi na mecz pierwszy, a druga na drugi.
Hmmm. Ciekawy pomysł ale chyba w drugą stronę zbyt premiuje bashowe drużyny. Odbiera też szansę na rewanż przy innym TV - różne drużyny są w najwyższej formie na innych etapach rozwoju, co ma olbrzymi wpływ na wyniki. Podoba mi się aktualny system bo daje też element strategiczny. Pepeshe np sprawdzają przed meczem jak przeciwnik stoi w tabeli z kim gra potem i decydujemy czy faulujemy i staramy się go osłabić czy zostawiamy w spokoju żeby był problemem dla groźniejszego rywala. Nikt nie zyskuje na tym bezpośrednio jak w proponowanym wariancie ale delikatnie wpływa na wyniki w tabeli.
Steam: horn
Obrazek

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Edycja Swiss - pomysl

Post autor: Inkq » 15 cze 2019, 12:25

Horn pisze: 15 cze 2019, 09:04
kicaf_ pisze: 14 cze 2019, 20:52 a co wy na to, żeby grać z jednym teamem od razu mecz i rewanż? To by miało sens w normalnym trybie ligowym, bez resurecta. Wtedy można by np przyjąć taktykę na pierwszy mecz oklepywania dashów, co procentowałoby w rewanżu. Teraz jak się oklepie rywala, to korzysta z tego jego kolejny rywal... I tak, jedna drużyna wybiera paringi na mecz pierwszy, a druga na drugi.
Hmmm. Ciekawy pomysł ale chyba w drugą stronę zbyt premiuje bashowe drużyny. Odbiera też szansę na rewanż przy innym TV - różne drużyny są w najwyższej formie na innych etapach rozwoju, co ma olbrzymi wpływ na wyniki. Podoba mi się aktualny system bo daje też element strategiczny. Pepeshe np sprawdzają przed meczem jak przeciwnik stoi w tabeli z kim gra potem i decydujemy czy faulujemy i staramy się go osłabić czy zostawiamy w spokoju żeby był problemem dla groźniejszego rywala. Nikt nie zyskuje na tym bezpośrednio jak w proponowanym wariancie ale delikatnie wpływa na wyniki w tabeli.
Ale propozycja dotyczy trybu rezurekcyjnego wiec faule nie maja znaczenia.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Drużynowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości