Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Międzyspołecznościowa Liga Mistrzów w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: leon » 15 lip 2021, 06:57

@Barteq jak grał Eskizer. w grupie go chyba miales
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Barteq
rezerwowy
Posty: 407
Rejestracja: 31 sty 2020, 23:44

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: Barteq » 15 lip 2021, 15:17

W mojej opinii świetnie trafiłeś @leon.
Nie powinienem się zbytnio tutaj mądrzyć, bo z nim przegrałem, ale naprawdę zagrałem bardzo słaby mecz (nie w 100% ze swojej winy, bo mocno mi "pomógł" przycinający w tym meczu net, który spowodował sporo lagów, szczególnie pod koniec czasu, jak chciałem zrobić szybko ruchy i z tego wyszły niedokończone tury czy tragiczny misclick).
W samej pierwszej połowie popełnił 3 poważne błędy - na starcie nie przerzucił faila przy podnoszeniu piłki przy bocznej linii blisko środka, co spowodowało, że ją przejąłem, bo przeleciała na moją połowę (i tylko przez moje błędy ją straciłem), a później 2 razy bardzo źle zabezpieczył piłkę (co nie było wybitnie trudne, bo stał sam w rogu boiska przy linii td), przez co raz ją stracił (znowu wyleciała za linię i miał furę szczęścia, że spadła w dobrym dla niego miejscu), a za drugim razem unik na 50% u mnie nie wszedł). W 2 połowie też pamiętam, że pewne rzeczy mi się u niego nie podobały, ale nie chce mi się oglądać powtórki całego meczu, żeby to ocenić.
Także podsumowując, nie dość że masz dobry matchup (chyba ma tylko 3 bloki i 1 tackla, jego główny blitzer jest goły poza mb+claw i nie ma ball carriera), to jeszcze słabo chroni piłkę i niekoniecznie podejmuje najlepsze decyzje w trakcie meczu. Jesteś dla mnie wyraźnym faworytem (też miałem już możliwość z Tobą zagrać, więc mam porównanie), no ale czasem nuffle lubi tych słabszych ;).

Edytka: Zerknąłem na raport z 1 rundy i widać po nim, że musiał mieć sporo szczęścia, bo grając mirrora zrobił dużo więcej removali przy mniejszej liczbie bloków.

PS Dużo lepsze na mnie wrażenie zrobił ten drugi gość (aczkolwiek straszna maruda) z mojej grupy, z którym grałem, ale odpadł w 1 rundzie.
leon pisze: 15 lip 2021, 06:57 @Barteq jak grał Eskizer. w grupie go chyba miales

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: leon » 15 lip 2021, 17:59

dzieki wielkie za info. zdziwil mnie u niego brak dedykowanego ball carriera. z tego co widzialem po statach to duzo nosil pilke koza block, tackle. jak bedzie nia nosil to nie bedzie nia blitzowal. jak nie bedzie nia nosil i zle chroni pilke to olbrzymie szanse na wybicie bede mial. wazne to sie nie podpalac za wczesnie i czekac na szanse :-)

no i dziekuje za mile slowa.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: Inkq » 16 lip 2021, 23:03

@leon przegrałem. W pierwszej połowie szło bardzo dobrze, długi wykop, podzielenie drużyny i gimnastyka po stronie Khemri.
W końcu wybijam pikle i ja podnoszę, eliminując przy tym ball handlera z leaderem. To nie przeszkadza Khemri podnosić piłki za każdym razem jak ja wybije. Udaje mi się obronić i do 8 tury jest 0:0.

W drugiej połowie trochę rozciągania khemri po bokach i w końcu udaje mi sie przebić i wyjść wampire do przodu. Niestety turze 14 piłka zostaje wybita i ląduje za boiskiem. Po durnych skaterach ląduje na moje połowie gdzieś na środku. Oczywiście nie udaje mi się jej już przerzucić pod strefę TD.

No wiec dogrywka. Gram 7 na 10, to ja mam piłkę, ale mój przeciwnik dostaje bliza potem ja znowu seria bloodlustow i koniec końców po 5 turach khemri przykłada.

Niestety dostałem tyle jedynek w tej grze ze nie dało się za dużo ugrać. Mój przeciwnik za to z 1 rerollem przeszedł obie polowy.

Miałem 55 jedynek na 273 rzuty. Ponad 20% to jedynki :(
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: leon » 21 lip 2021, 19:47

gram dzis o 20 utc
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: leon » 22 lip 2021, 01:00

najpierw male wprowadzenie. gralem mecz na urlopie w pokoju jakies 3 na 3, prawie po ciemku, z dziecmi i zona spiacymi tuz obok mnie, na tv ktory obcinal krawedzie i nie widzialem dice loga (tak ze 2 linijek), liczby przerzutow przeciwnika, numeru tury. tv zawieszony na jakims 1,5m bez mozliwosci regulacji kata nachylenia, siedzac na lozku a lapka i myszke majac na krzesle. koszmar. dobrze ze ok 20 zrobilem drinka.

przeciwnik chaos, ktorym rozegral jakies ponad 530 partii. odbiera. mecze go i mecze i staram sie i niestety przyklada w 8. ja ustawiam sie do 1 turowki, dostaje rr (mialem fame +2). blitz na 2, powalenie przerzucone na 2 czachy.

2 polowa. on w 11 ja w 10. troche szarpie, w pewnym momencie musze juz wreszcie podejsc bardziej. i myla mi sie tury. wydaje mi sie ze jest 15 zatem podbiegam roxy za screenem z lewej strony po gfi. a jednak to przeciwnik ma teraz 14. dokleja sie do roxy 2dwoma. blitzuje nia na 2 i odskakuje daleko w prawy gorny rog. zastawiam tacklera, i robie screen. moze tylko sie dostac po dodgu i 2 gfi. nie udaje mi sie dodge, zastanawia sie czy przerzucic, przerzuca i wywala sie na gfi. robie td w 16.

na kick offie dodatkowa tura. marnuje rr na blok i potem podsuwa sie kilkoma zawodnikami w zasieg td. blitzuje jednego z guardem. kazdego obstawiam i chowam roxy. blitz i odepchniecie na 3 sie udaje, 2 gfi, podanie i zlapanie. wywala sie na gfi na lini td. ufffff. dogrywka

znow trafil odbior. on ma komplet a ja chyba 8. i co chwile cos mi schodzi. ja mu chyba 1 zdejmuje. zatrzymuje go i musi isc w druga strone. jak mam 5 dziewczyn to mysle ze ostatnia szansa. przepycham sie tak ze roxy moze leciec tylko na leap i ma 2 szanse na 2 przeciw. jak sie uda wywalic przeciwnika (gola koza) to pilka wyladuje jeszcze kolo mojej throwerki markujacej rog oslony zawodnika z pilka. licze ze moze jakims cudem wywale pilke on nie podniesie i bede mial farta w karnych. mam 2 rr on zero i w tym pokladam nadzieje. Roxy pokazuje ze jest niezla s**ą. leap wychodzi, na 2 przeciw jest 2x defender stumbles. wow. pilka laduje obok mojej, dodguje roxy i podnosze w strefie (a moze nawet 2??), kolejny gfi i dodge aby nie stac obok przeciwnika. jeszcze robie zmarkowanie tacklera po dodge'u. przeciwnik bez dodgy moze tylko blitzowac warriorem z guardem. ale po pushu dostawi mnie do blok z mb gdzie chyba bedzie mial 3d blok. postanawia jeszcze walnac tacklerem. powalenie. i blitz na roxy - 2 czaszki. wow znow.

Roxy robi dodge w strefe i na wolne pole. spadam jak najldalej. uznaje ze chce zaryzykowac gfi aby nie mogl mnie blitzowac. i tu powinienem jeszcze wypieprzyc sie throwerka na dodgach ktora stala w kotle. przeciwnik podsuwa zawodnikow i po chain pushu ma w zasiegu koze. dodge, 2 gfi i 2d w roxy. push i both down. gola koza powala, jest strata. roxy zostaje na boisku. Roxy podnosi pilke i wbiega na td. wygrywam cwiercfinal LM. tłumy szaleją. zona sie nawet budzi i pyta o wynik. Roxy wygrywa mecz. Przeciwnik przeciwko amazonkom mial 6 wygranych 6 remisow i 5 przegranych. zmieniam ten rekord na 666. choas chyba zobowiazuje ;-)

nie wiem na kogo trafie w polfinale, ale postaram sie juz go rozegrac w domu w bardziej wygodnych warunkach :-) zostaly 2 necro i khemri.
Roxy pokazuje ze potrafi czarowac.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: Inkq » 22 lip 2021, 08:28

Gratki @leon !

Kolejny mecz z Khemri z ktorym niestety przegralem.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: leon » 22 lip 2021, 13:08

Inkq pisze: 22 lip 2021, 08:28 Gratki @leon !

Kolejny mecz z Khemri z ktorym niestety przegralem.
Wolałbym necro szczerze mówiąc ale trudno.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: Inkq » 27 lip 2021, 23:08

Gratulacje @leon
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2 - Sezon 9

Post autor: leon » 27 lip 2021, 23:55

dzieki @Inkq
spaliles bo chcialem cos napisac ale juz trudno :-) i tak chyba tylko nas 3 grajacych obchodzi jak ktoremus z nas tam idzie.

przeciwnik miał rekord khermi 12-0-0. no to w 13 meczu dostal porazke :-)

a krotko opisujac to niezly przeciwnik. dobrze sie ustawiajacy. i majacy farta przy laniu moich dziewczyn. na koniec meczu dostalem 6 cas i 4 (chyba) ko. granie w polowe dziewczyn to nie jest cos co lubie. prawie co ture mi ktoras zdejmowal w 1 polowie. i dlatego musialem przykladac szybko bo w 4 lub 5 turze. odkryta flanke mialem bo setekh rzucil dwie czaszki.

w jego ataku nadal mnie lał. ja cos probowalem. przed jego 8 moglem sie ustawic tak ze roxy wskakiwala i na 1 miala blok w throra. both down. nie chcialem ryzykowac ze ona zginie. przerzut zostawilem na blok na 2 przeciw. na 2 przeciw znow 2 razy both down. uzywam znow jugera bo dostawiam go do blitzerki. ona tez na 2 przeciw. czacha i push, przerzut i push i bodajze both down. akcja dala to ze thorora wypadl poza zasieg. odephcniecia i blitzra nie lapie pilki. do przerwy 1-0

druga polowa i nadal mnie leje. potem w jego ataku w pewnym momencie zamiast sie ruszyc najpierw to postanowilem wykorzystac ze po 2 dodgach dostawie sie do pilki guardem i potem bede mogl na 2 blitzowac jego throra. nie wyszedl 1 dodge i zostalem w mroku. jeszcze przed jego 16 wiedzialem ze nie mam co liczyc na 1turowke. bede mial za malo dziewczyn. za duzo kontuzji. jakby byla szansa z ko ze bede mial wystarczajaco aby probowac to bym nie ryzykowal straty a tak wpadlem do klatki na 2 przeciw i wypchnalem throra i potem na 3 przeciw dalej push (tu przed tym powinienem dodgowac bitlzerka aby pokryc 1 i bylo na 2 przeciw). zagapilem sie. dostawilem sie jeszcze 1 do pilki i kolejna w poblizu. ale byla okaza chain pushem uwolnic sie od 1 i potem koljenym blokiem od drugiej. roxy rzecz jasna ustawilem tak aby dotykanie jej nie dalo mu td. przepchniecia wyszly i td zrobil. nie bylo dodatkowej tury i dogrywka

w dogrywce trafilem odbior. ale mam bodajze 6 dziewczyn z roxy. a przeciwnik komplet i trafil perfect defence. uwazam ze tu sie zle ustawil. odrywam sie troche szarpie. on powoli idzie w moja strone setekhem, ja co ture blitz po dodgu i jakies odpechniecia. kolejne mi spadaja. jak mam 4 z roxy to po tym jak nie powailem setekha postanawiam oddalic pilke od mojego endzone. liniowa lezaca na srodu wydodgowuje i leci pod linie boczna prawie. roxy leci na max bokiem i podaje do liniowej. pilka lezy pod jej nogami tuz przy linii. przeciwnik na 2 gfi dochodzi tacklerem i tlucze liniowa. liniowa wstaje i roxy powala tacklera. i tu robie blad. najpierw mysle ze dobrze zagralem potem ze blad. powalam blizera na pilke. ona nie wylatuje poza boisko (w zasadzie liczylem ze moze zrobie mu krzywde. a jak nie to ze pilka poleci w ciul i nie bedzie mial szans na podniesienie i dobiegniecie na td). powinienem powalic go nie na pilke tylko obok liniowej. on moze spokojnie blitzowac roxy z pilka tacklerem. licze juz wtedy w zasadzie na to ze jest po meczu, chyba ze throra nie posniesie lub nie dojdzie z pilka do ednzone, albo przekazanie sie nie uda. choc throra wczesniej blyszczal. przy 1 wykopie zlapal z powietrza, przy 2 podniosl w deszczu. ale tackler rzuca czaszke z pushem, przerzuca na to samo. dosuwa zawodnikow ze sam leap nie wystarczy. musze zatem zrobic leap i potem dodge na puste. 2+ 2+ ktore wychodzi. td i wygrana. tlumy szaleja. Inkq sie cieszy bo odegralem sie na przeciwniku ktory z nim mial farta w poprzedniej rundzie. zostaje final gdzie bedzie jakies necro. jakies bo w polfinale sa 2. szansa jest. a gwiazda meczu znow Roxy. ta laska to jest bestia.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Mistrzów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości