Umiejętności BB2020 (i Zdolności)

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umiejętności BB2020 (i Zdolności)

Post autor: Marcepan » 24 sty 2022, 16:31

Szmajson pisze: 24 sty 2022, 15:36
23. Czy można używać Nerves of Steel i Pass podczas łapania bomby i rzucania bombą?
Tak. Podczas rzutu bombą mogą mieć zastosowanie wszystkie umiejętności Podawania oprócz On the Ball. Tak stoi w opisie zdolności Bombardier.
Odnośnie rzucania i łapania bomby.

Czy jeżeli rzucający bombom posiada Stunty.
To czy można przechwycić bombę z +1 do Agi?
W stunty jest opisane, że tak

Cyryl
rekrut
Posty: 168
Rejestracja: 13 paź 2018, 08:42

Zdobyte trofea

Re: Umiejętności BB2020 (i Zdolności)

Post autor: Cyryl » 28 lut 2023, 17:46

Cześć, miałem taką ostatnio na fumbblu sytuację że chciałem zrobić hand-off do trolla który aktualnie był głupi. Nie dało się. I teraz pytanie jest takie: czy zawodnik z really stupid, który aktualnie nie posiada tackle zonów (po prostu zdurniał) faktycznie nie może łapać piłki? Czy był to po prostu bug. Zasada really stupid nic o tym nie wspomina.

Jak ktoś by chciał zobaczyć
https://fumbbl.com/p/match?id=4441239

to było już pod sam koniec

Wszystko było o tyle bardziej frustrujące że sprawdziłem wszystkie żuty, z hand-off owałem piłkę do innego (wypadło 6) a troll się ruszył i doszedł na 2 gfi do touchdowna ;)

Z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Grzechu
rezerwowy
Posty: 567
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: Waszawa

Zdobyte trofea

Re: Umiejętności BB2020 (i Zdolności)

Post autor: Grzechu » 28 lut 2023, 21:38

Podręcznik główny, strona 26.
"Losing tackle zones"- jak zgłupiałeś tracisz takle zony tzn. nie markujesz, nie przechwytujesz piłki i nie możesz złapać piłki
Lepiej być Fajansem niż gamoniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość