PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Polska
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10612
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: leon » 17 wrz 2018, 11:47

Vincent pisze: 14 wrz 2018, 23:25 Leon - z tego co rozumiem z Twojej wypowiedzi i kontynuując myśl przez Ciebie wypowiedzianą to już utworzenie 3 Tierów jest ingerencją w grę. Bo to nie GW wymyślił Tiery. A nie wierze żebyś przyznał, że utworzenie Tierów na grę turniejową było złym pomysłem i turnieje powinny być rozgrywane bez Tierów.
Skoro 3 tiery są lepsze niż ich brak w turniejach, to czemu nagle utworzenie ich 4 lub 5 jest już wypaczeniem gry?
brak mi czasu zeby sie rozwodzic. napisze tylko ze 3 (mniejsze zło) sa dla mnie niezbednym kompromisem aby grało wiecej druzyn (mniejsze zło) a 5 juz przesada i zbytnim rozdrabnianiem jakosci druzyn.

ps rzecz jasna nie oczekuje ze wszyscy sie beda ze mna zgadzac. czasami mam odosobnione poglady (patrz przesuwanie znacznika tury)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10612
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: leon » 17 wrz 2018, 11:47

dzyndzel pisze: 16 wrz 2018, 22:10 ja mam taki szatański pomysł:
a może DRAFT w parowaniu wprowadzić ??
BRAWA!!!!!!!!!!
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: Elkołak » 17 wrz 2018, 14:49

KapitanStokczan pisze: 16 wrz 2018, 22:42 Hej,

Jak wymyślicie zasady jakieś, bądź będziecie chcieli stestować chętnie zrobię na nich w czerwcu rekina :) Jeśli o mnie chodzi jako świerzego w BB im więcej ras może ugrać wysokie miejsca tym lepiej, po co widzieć ciągle te same drużyny na podium :)
A może druzynowka 6- osobowa? w składach jak na Dornbirn + drużyny z trenerów którzy nie jadą a chcą grać :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 665
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: KapitanStokczan » 17 wrz 2018, 15:19

Elkołak pisze: 17 wrz 2018, 14:49
KapitanStokczan pisze: 16 wrz 2018, 22:42 Hej,

Jak wymyślicie zasady jakieś, bądź będziecie chcieli stestować chętnie zrobię na nich w czerwcu rekina :) Jeśli o mnie chodzi jako świerzego w BB im więcej ras może ugrać wysokie miejsca tym lepiej, po co widzieć ciągle te same drużyny na podium :)
A może druzynowka 6- osobowa? w składach jak na Dornbirn + drużyny z trenerów którzy nie jadą a chcą grać :D
Można by było ale ile teamów by się zebrało? Czy ludzie z różnych środowisk byliby w stanie się połączyć i poogarniac temat kto czym gra etc.
Było 16 teamów mam nadzieję że uzbieramy co najmniej 20 ;) Natomiast bardzo chętnie podejmę się próby testowej zasad tieringow i liczby skilli, żeby zobaczyć co z tego wyniknie;) Co do Tierow uważam że 5+ powinno byc, z podziałem na skilli dzień pierwszy i drugi ;)
NAF 25276

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1403
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: 2GUTTA » 17 wrz 2018, 19:31

Stokczan, pisales ze jestes swiezy w BB, nie wiem czy to prawda czy nie, ale jezeli tak to lepiej nic nie wymyslac, tylko zdac sie na bardziej doswiadczonych - bo nie chcemy zmian w oparciu o nasze kaprysy.

Wroclaw w kolko gra na ATV, wypowiecie sie? [mention]Pieta[/mention] [mention]Grab[/mention]

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: Grab » 17 wrz 2018, 20:35

leon pisze: 17 wrz 2018, 11:44

lepszych sie nie da ;-) a takie same to prosze. ludzmi jestem tez mistrzem polski tylko ze druzynowym ;-)
przecież w łodzi amazonki pokonałem...


w mojej ocenie duńskie najfajniejsze.subtelne różnice między tierami(popularny 1 na 3) i możliwość decydowania $ czy skille pozwala łamać kanony.
są tak zajefajne,że jak spróbowaliśmy to nie możemy przestać ;)
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3089
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: Pieta » 17 wrz 2018, 20:54

2GUTTA pisze: 17 wrz 2018, 19:31 Wroclaw w kolko gra na ATV, wypowiecie sie? @Pieta @Grab
Sory, nie czytałem tego wątku i nie wiedziałem, że gramy na jakieś ATV. Zagraliśmy 4 turnieje w tej formie (piąty bez wyników), 3 razy wygrała drużyna Chaos Chosen. Drużyna może nie jest łatwa, ale chyba w podobny sposób jak Krasnoludy, którymi ciężko wygrać niedoświadczonym trenerom.
Podwyższenie im tieru, to jedyne spostrzeżenie jakie udało mi się uchwycić w tak małej ilości meczów. Reszta wydaje się ok. Niby wyrównuje szanse wszystkim drużynom, ale stara hierarchia prawdopodobnie pozostaje zachowana mniej więcej.

Ale tak jak Grab nie widzę póki co sensu grania na co innego ;)

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: Shawass » 17 wrz 2018, 21:57

2GUTTA pisze: 17 wrz 2018, 19:31 Stokczan, pisales ze jestes swiezy w BB, nie wiem czy to prawda czy nie, ale jezeli tak to lepiej nic nie wymyslac, tylko zdac sie na bardziej doswiadczonych - bo nie chcemy zmian w oparciu o nasze kaprysy.
Hola wędrowcze :shock: Przeżyliśmy 5-6 stron flejmu w temacie Dwarvena to chyba możemy przeżyć post z czyimś pomysłem, prawda?

Co do doświadczoności i walenia grubszych zmian - pamiętajcie że to nie jest turniej "nasz dla nas" ale też dla reszty Europy. Jeśli zrobimy zbyt dużą zmianę od ostatniego EB to możemy stracić niektóre reprezentacje. Więc zgadzam się - powinniśmy wybrać coś dobrego a nie coś w oparciu o nasze kaprysy ;) Tak więc rozważmy coś jeszcze poza duńską kompozycją, albo coś pomiedzy 3 a 7 tierami.

Osobiście wracam do kwestii 4 Tierów - podoba mi się to w WC że jasno rozdzielony jest tam Tier 1, będący god-tierem i nie wymagającym za dużo skilli, Tier 2, gdzie trafiają drużyny mocne, ale wciąż słabsze od Tier 1, Tier 3, gdzie są drużyny którym potrzebna jest pomoc żeby konkurować z innymi, i Tier 4, czyli drużyny tak słabe że aż stunty :D

W przeciwieństwie do WC zostałbym przy stałych koszykach skilli w zależności od Tieru na oba dni. Nie szedłbym w wykupywanie dodatkowych skilli.

No i naturalnie dałbym gwiazdy, tylko właśnie - czy dla Tier 4 tylko? w Tier 3 na przykład bym widział Wampiry, ale bez wilkołaka jest to nie-brana drużyna.

Z drugiej strony, nawiązując do powyższego, czy powinniśmy mierzyć w to żeby każdą drużyną dało sięprzynajmniej próbować wygrać na "mocno kompetytywnym" turnieju?

To tak moje trzy grosze.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2876
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: reszka » 17 wrz 2018, 22:07

O jakichkolwiek zasadach będzie sens dyskutować w połowie przyszłego roku, za 2-3 duże turnieje na zasadach WC.

Weźcie pod uwagę, że tak małe grono jak nasze nie jest reprezentatywne. Co chcemy osiągnąć? Że drużyny będą miały 50/50? Tego się nie da z oczywistych powodów, ale także z mniej oczywistych. Przecież jeśli leon, miłosz, rover jeszcze 2-3 topowych graczy zmówią się i przyjadą na turniej chaos pactem - chaos pact będzie dużo wyżej niż standardowo by był. Ja nie tknę high elfów i krasnali niezależnie od tieru. Każdy ma podobnie, tylko z innymi rasami. W takiej francji czy anglii mają dużo większą bazę.

Jak chcecie ocenić khemri, którymi na tych zasadach grał elkołak 5 meczy. Tier 2 czy 3? Nurgla, o którym już 4 osoby niezależnie mi mówiły, że jest drugi gięty - nie było ani jednej drużyny. A ja 2 godziny robiłem dla nich rozpiskę i powiem, że fajnie się gada póki nie zacznie się tego składać w jakiś format, bo im strasznie brakuje czegoś non stop, albo zawodników albo skilli (w odróżnieniu od chaosu, który idzie idealnie pod linijkę). Wszystko co wymyślimy w opisany sposób będzie na zasadach widzimisie.

Dwa, że zasady są dyskutowane z NAFem. Rewolucja nie przejdzie, będzie coś podobnego albo do euro, albo do WC, albo do tego co grają we Wrocławiu. Niby mamy najwięcej do powiedzenia, ale żadne 8 tierów nie przejdzie.

Mi się zasady WC podobają, oczywiście z podziałem skilli na 2 dni dla porządku (dzień 2 i 3). Na razie jedyne, co się rzuca w oczy to wałek z chaosem, bo tutaj ewidentnie widać błąd systemu. Ale wyrzucając chaos, już chyba nie jest tak źle. Za 2-3 turnieje będziemy w stanie powiedzieć więcej. Prywatnie mam wrażenie że poza dosłownie 3-4 drużynami, system z WC jest najbardziej uśredniony. Amazonki na 5 skillach czy wampiry/slann na 9 z możliwością włożenia 2 na 1 zawodniku - wynik nie jest oczywisty. Ja widzę jedynie potrzebę przeniesienia chaosu do tier 2 i spuszczenia obu elfów do tier 3 - ale to moje personalne odczucia. Na tej samej zasadzie waham się odnośnie khemri, nurgle, slann - ale to jest wahanie a nie opinia, bo za mała próbka.

Pomysłów na zmiany jest masa - i tutaj totalnie fantazjuję bo to chodzi mi po głowie ale czy ma sens (od razu odpowiem, bo się hejt zrobi - NIE) - Np. w Tierze 3 można dawać po kilka skilli na zawodniku (max 6) ale same normalne, w tierze 4 po kilka włączając duble. Albo ograniczyć wartość drużyny do gołego 1000000. Albo dać goblinom 2 łapówki gratis a halflingom rerol rzutu na kucharza. Albo dać zasadę, że każdy zawodnik może mieć 2 skille a tiery 3 i 4 po 3 skille.

Czy jest sens wymyślać coś takiego? Przecież to doprowadzi do przeginki bez odpowiedniej liczby testów i wyjdzie koszmarek jak z chaosem teraz. Zasady na WC będą sprawdzone w setkach meczy i bezpieczniej będzie zaadoptować je, usuwając absurdy i może dodając jakąś małą nowość - w stylu przenieść proelfy do tier 3.

Nadto mu po prostu jesteśmy zmęczeni zasadami z eurobowlu i taka nowość jest odświeżająca.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3521
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro

Post autor: Smollar » 17 wrz 2018, 22:17

Reszka +1
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Zablokowany

Wróć do „EuroBowl 2020”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość