Propozycje Regulaminów Ligowych - Dywizje by Lider

Trójmiejska Liga Blood Bowla

Moderator: MarkusNord

Awatar użytkownika
Redil
blitzer

Propozycje Regulaminów Ligowych - Dywizje by Lider

Post autor: Redil » 07 mar 2018, 14:45

Hej,

mamy trochę szumu ostatnio wokół obecnej formy ligi. Starając się wyjść na przeciw swoim oczekiwaniom i może też niektórych graczy, chciałem zaproponować nową formę ligi i nowy sposób wyboru zasad ligowych na kolejny sezon. Proponuje, aby każdy komu się chce stworzył swoją propozycję tego jak wg niego powinna wyglądać liga i po zakończeniu obecnego sezonu przedstawimy wszystkie opcje pod głosowanie wszystkich graczy Trójmiejskiego BB. Wygrana forma ligi będzie tę jedyną i prawdziwą z sezonu na sezon. Nie będzie dodatkowych spotkań co sezon i zmian zasad.

Taka jest wstępna idea, póki co chciałbym wiedzieć co myślicie o takim rozwiązaniu i przedstawić skrótową wizję formy ligi, która z mojego punktu widzenia jest najbardziej sprawiedliwa i najbardziej motywująca do grania każdego sezonu do końca. Zaznaczam, że jest to mocny skrót zasad do poddania w dyskusje, poproszę o zadawanie pytań, zgłaszanie wątpliwości i uwag.

Abstrakt Ligi Dywizyjnej:
1. Liga będzie podzielona na dywizje.
2. Gracze będą grali tylko z przeciwnikami ze swojej dywizji.
3. Z każdej dywizji awansują 2 pierwsze miejsca, 2 ostatnie spadają niżej.
4. Dywizje będą wielkości od 6 do 8 osób, co pozwoli bez problemu prowadzić ligę niezależnie od ilości graczy.
5. Ilość osób w dywizji będzie uzupełniana od ostatniej dywizji np:
1 dywizja - 6 os
2 dywizja - 6 os
3 dywizja - 8 os
Lub:
1 dywizja - 6 os
2 dywizja - 8 os
3 dywizja - 8 os
Itd.
6. Nagradzani będą gracze z top 3 pierwszej dywizji.
7. Play Offy do dyskusji, osobiście uważam, że w takim formacie PO nie powinno być. Zamiast PO można na koniec każdego sezonu zrobić turniej!
8. W każdej dywizji niezależnie od ilości osób w tej dywizji będzie rozgrywane 5 gier na zasadzie wcześniej ustalonego losowego parowania graczy.
9. Mecze w ilości 5 na sezon pozwolą na zagranie 3 sezonów w ciągu roku. 10 tygodni i przerwa wakacyjna (15 czerwca - 15 września)
10. Opcjonalnie można wprowadzić zasadę, że wykupowanie drużyn następuje dopiero po 2 zagranych sezonach (10 grach), aby móc grać na większe wartości punktowe drużyn. To na pewno jest do przedyskutowania.
11. Podział na grupy odbędzie się według pozycji w obecnym sezonie. Np. 1-6 miejsca dywizja I, 7-12 dywizja II itd.
12. Nowi gracze/drużyny będą zaczynać od ostatniej dywizji.
13. Zaproponowałem ten system w celu przyszłościowego spojrzenia na rozwój ligi. W takim formacie każdy będzie w dywizji, w której gracze będą na podobnym poziomie umiejętności co on i z nimi będzie mógł szlifować swoje umiejętności i rozwijać drużynę. Podobny format ma PLBB, w której ten system działa super, ale ma jeden minus, nie trzeba wykupować drużyn, więc w I dywizji są prawie same mutanty ;) U nas wydaje mi się nie będzie tego problemu, bo gramy na innych zasadach ligowych.

Poprawiłem kilka podpunktów według waszych sugestii - tym samym:
- usunąłem reset druzyn
- zaproponowałem turniej w ramach PO po każdym sezonie, lub co kilka sezonów :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2018, 16:03 przez Redil, łącznie zmieniany 1 raz.
Lizardman - PLBB2 - Blokersi z Lustrii - 9-7-6
Lizardman - TLBB - BLokersi z Lustrii - 8-0-5

Awatar użytkownika
Oren
liniowy
Kontakt:

Re: Propozycje Regulaminów Ligowych - Dywizje by Lider

Post autor: Oren » 07 mar 2018, 15:13

Jako świeży gracz nie wiem czy mam jakikolwiek głos, bo zaraz mogę zostać zakrzyczany przez wszystkich że się wtrącam i tak dalej. Wszystko brzmi i wygląda bardzo dobrze. Przydział do lig natomiast zrobiłbym trochę inaczej. Jednak aby nie krzywdzić doświadczonych graczy można porozdzielać do dywizji od największej wartości drużyny. Bo losowe dawanie do dywizji nadal może skrzywdzić świeżych graczy. Wykupowanie zawodników co dwa sezony też brzmi bardzo dobrze. Ja jestem jak najbardziej za. Aktualna opcja jest dość ciężka dla świeżych graczy, bo tak na prawdę drużyna stworzona na nowo wrzucona na przeciw weteranom dostaje po prostu bęcki. Ja byłbym za ale jak już podkreślałem, jestem świeżakiem i nie wiem czy ktokolwiek się mnie posłucha.
PLBB: Nadmorski Chaos (Chaos) 6/1/1
Boat Bowl 18': Rattaa Pack (Skaveny) 2/1/2 drużynowo 13/16 Indywidualnie 22/48
Beach Bowl 18': Chaos Harvesters (Skaveny) 1/2/2 - 31/40
Swiss Attitude Era (Bretonia) 0/1/1

Awatar użytkownika
Redil
blitzer

Post autor: Redil » 07 mar 2018, 15:29

To nie ma znaczenia czy jesteś nowym graczem czy nie. Zdanie i głos każdej osoby się liczy.

Dzięki za uwagi, co do losowania do presezonu to założenie jest takie, że każdy startuje z drużyną na tym samym poziomie, czyli nową drużyną do wartości 1000 TV. Oczywiście gracze będą mieli różnice w umiejętnościach, jednak tego się nie da wg mnie obiektywnie ocenić w tej chwili. Po to właśnie jest losowy podział, aby gracze trafiali do teoretycznie swojej grupy, i pięli się w górę lub spadali w dół. Losowy przydział do grup będzie tylko raz i potem wszystko się będzie odbywało według zasad awansów i spadków.

Co do nowej ligi ze starymi drużynami (bez resetu), to faktycznie można rozważyć opcję przeniesienia drużyn w takiej formie jakiej są do odpowiednich dywizji, ale jako wyznacznik dywizji zastosowałbym miejsce w tabeli klasyfikacyjnej zamiast wartości TV drużyny. Choć osobiście uważam, że aby rozpocząć tę formę ligi to potrzebny jest start od nowa.
Lizardman - PLBB2 - Blokersi z Lustrii - 9-7-6
Lizardman - TLBB - BLokersi z Lustrii - 8-0-5

dzyndzel
liniowy

Post autor: dzyndzel » 07 mar 2018, 18:03

jak dla mnie bardzo dobre i przemyślane rozwiązanie
jestem za
przemyślmy tylko dobrze kwestie starzenia się zawodników

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 07 mar 2018, 18:46

Tak jak napisał Lider każdy ma prawo głosu bez znaczenie ma tu staż i to czy ktoś jest lepszym, gorszym, nowym czy starym graczem.

Jak znajdę chwilę czasu wrzucę swoją propozycję z opcją play offów.

Co do propozycji Lidera nie mam nic przeciwko ale mam swoje uwagi jako Organizator tej ligi. Nomen omen prowadzę ją od początku i widzę jakie są potrzeby.

1. Reset tylko wtedy jeśli znaczna większość osób aktualnie grających (minimum 75%) będzie tego chciała. Z zastrzeżeniem, że jest to jednorazowy reset a liga w nowej postaci będzie odbywała się BEZ ZMIENIANIA ZASAD i BEZ RESETÓW przez przynajmniej 2-3 lata (według pomysłu Lidera 6-9 sezonów). Tym samym jeśli w ogóle bierzemy pod uwagę jakieś zmiany w regulaminie w przyszłości trzeba wyznaczyć jakąś dalekosiężną datę. Tak jak z wyborami do sejmu. Jest okres na zmiany to rozmawiamy i zmieniamy i znowu przez kilka sezonów gramy bez debat. Osobiście jestem przeciw resetowi z dwóch powodów. Po pierwsze system starzenia się drużyn z podręcznika DZ i krótkich sezonów sprawi, że za chwile mutanty zredukują się do rozsądnej wielkości. Po drugie przeczy to zasadzie zamrażania drużyny, chyba że po resecie ta zasada będzie obowiązywać te nowe, wtedy z mojej strony ok. Na koniec dodam, że reset będzie krzywdził kilka osób grających aktualnie 4 sezon. Mam namyśli głównie nowych graczy, chyba że się mylę. Ja drużynę mogę zmienić nie mam z tym problemu.

2. Jeśli przyjmiemy plan Lidera na ligę to najważniejszym jest określenie po ilu sezonach liczy się starzenie drużyny. Starzenie się zawodników jest bardzo wyrozumiałym aspektem nowego BB i nie ruszał bym tego. Osobiście wybrał bym opcje 1 sezon czyli 5 meczy i starzenie się zawodnika. Daje to 10 meczy gdzie zawodnik nie przechodzi na emeryturę. po 15 na wyniku 1 na kości k6. po 20 meczach na wyniku 1 i 2 itd tak jak w podręczniku. Oczywiście jak dany zawodnik przeżyje ;). Po 3 sezonach u mnie będę rzucać prawdopodobnie tylko Bullcentaury. Reszta zdążyła wyzionąć ducha. Szacunkowo w tym systemie daje to spokojne granie jednym zawodnikiem przez jakieś 3-5 sezonów czyli 1 do 2 lat grania. Moim zdaniem chyba nie warto w tym grzebać i zostawić zasadę z podręcznika. Ewentualnie wybrał bym opcje, że pierwszy sezon nie liczy się do starzenia tak żeby podbić okres bez rzutów kością do 15 meczy.

Mamy sporo czasu więc opracujmy jedne spójne zasady ligi. Na podstawie tego regulamin znany wszystkim z góry przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Osobiście jestem za tym by owe zasady opracować do wakacji. Przegłosować zakończenie aktualnego sezonu w czerwcu (przez moje niedopatrzenie ma on trwać rok jest moim zdaniem przesadą). Ostatecznie ruszyć z nowym sezonem od Września tego roku.

Awatar użytkownika
Neret
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Neret » 07 mar 2018, 19:13

Pomysł niezły z wyjątkiem braku play off. Uważam że to najważniejsza faza sezonu, w której wszytstko się może wydarzyć. Pomijam kwestię gry z publicznością itd.

Gra bez play off może skutkować sytuacją gdy czyjś remis albo przegrana będze świadczyła o zwycięstwie innego gracza. Dochodzi do sytacji gdy dowiadujesz się z tabeli siedząc w domu na dupie że jesteś MIIISSTRTZRZZZEMMM ligi... lol

Emocje jak na grzybach

pięc meczy krótko, ale z play offami byłoby do przemyślenia. Jak i kto miałby grać w play off nie wiem, ale można rozmawiać. podobno warto
nick steam: Neret
Tel. 601600997

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 07 mar 2018, 22:44

No mnie brak Play Offów w tym pomyśle też trochę smuci. Zakładając ligę w zamierzeniu w finałach miały być emocje i uroczyste wręczanie nagród tak jak to tej pory to miało miejsce. W tej opcji nagrody i trofea przechodnie będę wysyła pocztą albo będą do odbioru w Krolmie. Trochę smutne.

Jest z tego wyjście. W pierwszej dywizji 4 topowe miejsca grają finał. 1 z 2 i 3 z 4 grają o trofea. Reszta miała by możliwość zagrania meczu towarzyskiego z trenerem z którym nie miała okazji zagrać w danym sezonie. Mecz towarzyski był by na normalnych zasadach (normalna kasa MVP itd). Dzięki temu w sezonie zamiast 5 mamy 6 meczy i Play Offy. Teoretycznie wilk syty i owca cała.

Mecze towarzyskie można powiązać z finałami jako wspólny event. Spotkać się, pograć, wręczyć nagrody, pogratulować/obrazić i przygotować się na następny sezon. Młodzi będą mogli się dopytać jak przepisać drużynę na następny sezon ect. Przy światkach wykona się rzuty na FF, starzenie się zawodników itd. Same plusy.

Poza tym Finał jest potrzebny bo mamy streaming live!

Kozioł
liniowy

Post autor: Kozioł » 07 mar 2018, 23:29

Wypada się zastanowić nad tym kiedy są pierwsze rzuty na emeryture, bo z tego co pamietam sytuacja była niezbyt jasna.(czy po drugim sezonie już czy po trzecim bo dopiero wtedy ma pełne dwa zagrane.)

Złotym środkiem jest 5 gier grupowych i 6/8 osób w grupach.

5 gier daje małe ilości $ na zakupy i nastepny sezon, można by pomyslec o wiekszej ilosci kasy zarabianej za wszystko.

Kozioł
liniowy

Post autor: Kozioł » 07 mar 2018, 23:32

Playoffy w tej wersji ligi z formą grup wysuniętą przez lidera są bezcelowe. możnaby zrobic jakies rozwiazania ale ta wersja nie potrzebuje playoffow.

Awatar użytkownika
juniooor7
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: juniooor7 » 08 mar 2018, 00:50

Dobry pomysł Lidera.
Jestem za play offami.
Jestem za starzeniem się zawodników, co sezon nie co dwa, na zasadach z podręcznika.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakiegokolwiek resetu - nie rozjebcie tej ligi.

Jeśli chodzi o play offy to tylko pomiędzy zawodnikami ze swojej dywizji - czyli wyłaniamy 3 zwycięzców z każdej dywizji. Wiadomo, wygrany w 3 dywizji to wciąż tylko „krul” warzywniaka :mrgreen: albo zwycięzcy to kolejno giermek rycerz i paź... nuffla :mrgreen: :mrgreen:
Awanse i spadki do dogadania na sztywno, zrezygnujmy z zamrażania drużyny - kończysz grać daną drużyną znaczy idzie ona do piachu. Kotlety odgrzejcie sobie w mikrofali a nie w krolmie!!
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TLBB”