PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [wstępny regulamin str. 20]

Polska
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
2GUTTA
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [wstępny regulamin str. 20]

Post autor: 2GUTTA » 15 maja 2019, 17:57

Larry Croft pisze:
15 maja 2019, 15:10
Max 1 dubel nie rozwiązuje problemu Vincenta, a zabija stunty. Jestem na nie. Jeśli tier 1 to problem dla dubletow, to 0 dubletow dla Tier 1, bez limitów dla stunty, dla reszty 1, ale nie wiem, czy dubel dla Tier 1 jest taki mocny. Trza przetestować.
(...)
wtedy chyba musielibysmy przesunąć coś z tier1 do tier2.

Może zwiększyć koszt dubla do 40, albo drugiego dubla do 40/50? jak ktoś chce - prosze bardzo, ale za to trzeba zapłacić i zrezygnować z 2-3skilli.

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 15 maja 2019, 19:09

Po namyśle zgadzam się z Guttą - EU do tieru wyżej. Wtedy w elfy będą w tierach 1-3 i każdy gracz de/eu/he będzie mógł sobie wybrać, ile chce mieć skilli kosztem jakości drużyny.
W przypadku Khemri - z reguły lądują w okolicy Nurgle i małp, więc tam jest ich miejsce jak najbardziej.
Co do tieru 1 - jak dla mnie szczury są pod ?, bo o ile są popularne na zasadach WC, to nie są przegięte. Są po prostu upierdliwe, jak to szczury.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Marcepan
liniowy

Post autor: Marcepan » 15 maja 2019, 22:27

Moje 2 grosze:
1. Gwiazdy dla wszystkich; tiery 1 aby wziąść jakaś sensowną gwiazdę, zazwycxaj muszą poświęcić jakieś RR i pozycyjnych. Sprawia to, że całą rozpiske budujesz pod tą 1 gwiazdę i ma ona robić mecz. Turniejowo wątnie aby ktoś ryzykował opierać cały mecz o jednego zawodnika, bo zazwyczaj kończy się tak, że jak gwiazda dostanie strzała i zejdzie z boiska to zostaje się z 2-3 pozycyjnymi i bandą liniowych. Myślę że star playerzy dla wszystkich tierów są spoko bo wprowadza to różnorodność w rozpiskach,
2. Duble. Jak dla mnie dostęp do 1 dubla na tier (poza stunty, tam bez limitu) nie jest OP. Na zasadach WC można było tak zrobić i rozłożyć kasę, ale mam wrażenie, iż nie miało to większego wpływu na rozpiski. Wood elf z guardem? Ok super przeginka jak trafisz na inny dash bez guarda na zawodniku, ale jak trafisz na drużynę która ma więcej siły lub też ze 2 guardy to taki skill BAAAARDZO traci na wartości i masz pewność że szybko zejdzie do injury :P
3. Khemri w dół, Elven Union do góry, bretka hmmm raczej do góry, ale tutuaj pewien nie jestem
4. DAJCIE HALFLING CHEFA DOSTĘPNEGO DLA WSZYSTKICH ZA 300K A DLA HOBBITÓW ZA 100K :p chce zobaczyć te śmieszkowe rozpiski z kucharzem :P

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 15 maja 2019, 22:47

Marcepan ftw
Larry Croft na Steam:

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
2GUTTA
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: 2GUTTA » 16 maja 2019, 08:24

@Shawass zedytuj pls te zasady z 20 strony i zamien miejscami khemre i elfia unie, bo to nie ma juz o czym dyskutować - skupmy sie na innych tematach.

1. zakaz dubli w ogóle
2. po jednym dublu dla wszystkich
3. duble bez limitu dla wszystkich
4. drugi dubel za 50k; moga brac wszyscy
5. 0 dubli w pierwszym tierze <ta propozycja wymaga przesuniecia druzyn nizej> po 1 dublu dla reszty

ja glosuje za opcja 4 :) duble były na WC i jest OK, brak dubli ogranicza 75% drużyn i to jest największe uderzenie w balans, nie wszyscy musza brac te duble, ale nie ogranicza to budowy rozpisek. star playerzy w tierze 1 się prawie nie mieszczą, a jak sie mieszczą tym lepiej - nie wypłyneła jeszcze przegięta rozpiska, a nie ograniczamy mozliwosci budowania rozpisek. drugi dubel za 50k zabiera Ci 2-3 inne skille. moim zdaniem fajny trade, nadal zwieksza mozliwosci ale wielkim kosztem.

jesli chodzi o Bretonnie to wyniki zarówno u nas jak i zagranicą nie pokazują dominacji bretonnii na zasadach wc2019, z bretka wstrzymałbym się do meczy w Dornbirn.

pozdro

co do elfiej unii czkeam na analize @Vincent i w walcach coś mówił @Domingo ze nią grywa.

Elfia unia jest mocniejsza niż się wydaje, ale nadal nie tak mocna jak Woody czy Darki. High elfy najbardziej odstają. trzy tiery u elfów będą pewnie najlepszym odwzorowaniem ich pozycji

Awatar użytkownika
Shawass
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Kontakt:

Post autor: Shawass » 16 maja 2019, 09:28

Obrazek

Jeszcze 9 dni dyskusji, narazie zmieniłem tylko zapis o dublach i to też wrócę do poprzedniego stanu bo jest dyskusja, ale imo tak - jest o czym gadać jak 9 osób się różnych tylko póki co wypowiedziało przez te 3 strony a z większą ilością opinii 4, przyda się więcej głosów :D Wersję wstępną zmienię jak już będzie po dyskusji.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass
2019: GKS Gnojki Lubaczów - 12/13/12

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 16 maja 2019, 10:42

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o guarda dla elfów, do bardziej bym się bał darkow niż we. U we mb ma tancerzu brzmi fajnie. Pytanie, czy to jest aż takie przegiete.
Larry Croft na Steam:

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 16 maja 2019, 10:44

Patrząc na to, że tier1 ma 140k na skille, to ograniczenie do 1 dubletu sprawia, że muszą poświęcić dwa skille na jeden dublet. Myślę, że to jest wystarczające ograniczenie.

Ok, wtedy tak naprawdę warto mieć też zawodnika z dwoma skillami, żeby nie tracić tv ze skilli. Czyli wychodzi tancerz x mb, tancerz ze stripem i tacklem, lider i dwa blocki albo block i kick.

Wychodzi syto, ale krasiow to specjalnie nie wzrusza. Biorąc pod uwagę, że krasie będę bardziej popularne przez brak obsysania w pierwszy dzień i gorszy Chaos w porównaniu do oryginalnych zasad WC, dash będzie miał tutaj trudniej.
Larry Croft na Steam:

Awatar użytkownika
Shawass
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Kontakt:

Post autor: Shawass » 16 maja 2019, 11:19

jeszcze jedno co przeoczyłem a teraz sprawdziłem ponownie - stat upgrade wpisałem tylko dla Tier 5 ALE za free, w zasadach WC jest za określoną kasę

powinien być za free bo stunty czy za kasę tak czy siak?
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass
2019: GKS Gnojki Lubaczów - 12/13/12

Awatar użytkownika
Larry Croft
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Larry Croft » 16 maja 2019, 11:22

Za kasę. Ag to mocny up. Z reguły jest tak, że stat up jest o 10k droższy niż normalnie.
Larry Croft na Steam:

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2020”