Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Zablokowany
Awatar użytkownika
rooted
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 128
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:51

Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: rooted » 20 sty 2018, 17:48

Grupa A też się powoli rozpędza więc od razu zapowiedzi kolejek 3 i 4.
3 już w toku więc to będzie pół-relacja i pół-zapowiedź.

Kolejka 3:
Mecze już rozegrane:
- Divine Heretics (DElf, rooted) - Kołki (WElf, Kaniulec) - 3:2
Ech, cóż to był za mecz! Raz, że padł ligowy rekord w ilości przyłożeń. Dwa, że emocje były do samego końca i ostatniego rzutu kostką (jedynka na Leapie wardancera, a jakże...). Trzy, okazało się po raz kolejny, że AV7 jest lepszy niż AV8 i wood elfy obijały swoich mrocznych kuzynów. Dla równowagi, leśnikom nie wchodziły rzuty na podniesienie piłki co doprowadziło do co najmniej jednego przyłożenia mrocznych elfów.
Skończyło się na pierwszym, dość szczęśliwym zwycięstwie Divine Heretics w inauguracyjnym sezonie (5 pkt. po 3 meczach), a Kołki odniosły swoją pierwszą porażkę (6 pkt. po 3 meczach).

- The Cold Ones (Lizard, Gomez) - Plechlerzęszcz (Chaos, MrHatak) - 2:0
Plechlerzęszcze bardzo chciały powalczyć w tym spotkaniu o coś więcej niż o honor, ale Nuffle przed meczem zszedł do ich szatni i powiedział "Not on my Watch!". Chaotycy odbierając piłkę dostali więc w pierwszej turze Blitza i po 3 turach było 1:0. Potem dostali drugiego blitza przy kolejnym wybiciu i o ile dobrze pamiętam nie wyszli z piłką poza własną połowę. W II połowie jaszczurki budowały na boisku bunkier przeciwczołgowy złożony z saurusów, schowały w nim skinka z piłką i wypuściły dopiero gdy było już blisko końca zdobywając przyłożenie na 2:0. Chaotycy na osłodę dostali przynajmniej awans na jednym z Beastmanów i w drużynie pojawił się pierwszy Mighty Blow.

Mecze do rozegrania:
- Lousy Tavern Brawlers (Orkz, Armitage) - Cursed Souls (Nekro, Natahriel)
Mecz dwóch ligowych debiutantów o odbicie się z dolnej części tabeli. LIgowy kalendarz rozgrywek na razie nie rozpieszczał ani jednych ani drugich, obie drużyny solidarnie dostały baty od TCO (odpowiednio w I i II kolejce) i mają skromny dorobek punktowy. LTB na razie bez zdobytego oczka, CS z jednym punktem po remisie w pierwszej kolejce z Divine Heretics.
Spotkanie powinno obfitować w emocje i ciekawe zagrywki, bo Orkowie z Tawerny zdobywały przyłożenia w obu dotychczasowych spotkaniach, a nekromanci Natahriela też pokazali (szczególnie w pierwszym spotkaniu), że kombinacyjna gra z piłką jest im niestraszna. Posiadanie Linemana z +AG / +MA (to po stronie orków) albo Wighta z +AG i Ghloula z +AG (to po stronie nekro) też raczej nie przeszkadza w grze z domieszką kreatywności. Cursed Souls mają nieznacznie wyższe TV przed meczem (1450 vs 1370) i jednego zawodnika więcej - przystępują więc do spotkania w roli lekkiego faworyta. Ale jak ostatnie spotkania pokazały, Nuffle lubi mieć ostatnio swoje do powiedzenia, więc nie silimy się tym razem na żadne predykcje.

- Mlockarnia Yellonky (Dwarves, Leon) - Orki z Majorki (ZinczukKamil)
Obie ekipy spotkały się dotychczas raz, w poprzednim sezonie, i zwycięstwo 2-1 odnieśli orkowie. Krasnoludy Leona pamiętają tamtą zniewagę i zapowiadają srogi rewanż na zielonoskórych. Do Mlockarni wraca kontuzjowany back-up i po raz pierwszy od dość dawna Yellonku przystąpią do spotkania w najsilniejszym składzie. Zwycięstwo będzie im potrzebne bo po dwóch meczach z elfimi pomiotami uzbierały tylko jeden punkt. Orki z Majorki mają z kolei trzy punkty po dwóch spotkaniach i mieszanym ładunku szczęścia w pierwszych kolejkach. Udane spotkanie pozwoli im na przybliżenie się do strefy playoffowej i pozostawienie bardzo groźnego przeciwnika w dole tabeli.
Mecz będzie pojedynkiem na to, kto ma więcej Guarda (6 do 5 dla tych niższych), kto ma więcej siły i pancerza (to na korzyść tych bardziej zielonych) i kto będzie w stanie jako pierwszy wyeliminować wrogie odziały przeciwnika (przewaga graczy 12 do 11 na korzyść tych pozostających bliżej gruntu). Przewaga TV na korzyść Leona (ok. 200 TV), więc coś mi świta, że orkowie wykorzystają tą gotóweczkę i zniwelują przewagę liczebną krasnoludów stawiając na jakiegoś Star Playera.

Kolejka 4:
- Cursed Souls - Orki z Majorki
Dużo będzie zależało od wyników zaległych spotkań obu drużyn. Istnieje scenariusz, w którym oba zespoły będą grały o życie i zachowanie szans na playoffy, ale równie realny jest scenariusz w którym oba zespoły odniosą zwycięstwa w III kolejce i będą chciały dalej piąć się w górę tabeli.
W tej chwili orkowie posiadają przewagę ok 100 TV nad nekromantami, ale nekro to historycznie bardzo niewdzięczny przeciwnik dla orków. Statystycy wyliczyli, że w 6 dotychczasowych meczach ligowych pomiędzy nekromantami a orkami, zielone stwory odniosły tylko jedno zwycięstwo (niedawny mecz Ludobuja z Winter Howlers w grupie B). OzM liczą na to, że po spotkaniu z Mlockarnią uda się awansować jeszcze jakiegoś gracza i wyposażyć w większą ilość tackle'a lub + AM aby być w stanie zrównoważyć dodge'a i przewagę prędkości i agility Cursed Souls. Nekromanci z kolei liczą na to, że Claw zadziała lepiej niż w ostatnim dotychczas rozegranym spotkaniu z The Cold Ones i uda się pociąć orkowy pancerz.

- Mlockarnia Yellonky - Plechlerzęszcz
Mecz drużyn o zbliżony poziomie TV (przynajmniej na chwilę obecną) ale to nie będzie wygodne spotkanie dla żadnego z grających zespołów. Mlockarnia ma w arsenale masę Guarda, Mighty Blowa i Blocka któym będzie obijać chaos: w Mlockarni Blocka mają wszyscy, w drużynie Chaosu - tylko 5 graczy. Z kolei Plechlerzęszcz ma na składzie przewagę siły, tańczącego minotaura i pięć clawów. Dodatkowo, Yellonky mają tylko 3 zawodników z Agility większym niż 2, a po stronie MrHataka jest nawet jeden Beastmen z Agility 4. Legendarną prędkość krasnoludzkiej drużyny (poza Amlim) pominę łaskawie milczeniem...
W skrócie, spodziewamy się brutalnej jatki na boisku. Mlockarnia wymłóciła elfy w spotkaniu II kolejki więc ma w tym wprawę. Plechlerzęszczom nie wchodziły rzuty na przełamanie pancerza w spotkaniu z Jaszczurami, więc można istnieje statystyczne prawdopodobieństwo, że w kolejnym meczu sytuacja wróci do średniej. Dużo będzie zależało od tego, komu szybciej i w lepszym stylu uda się wyeliminować graczy drużyny przeciwnej.

- The Cold Ones - Kołki
Prawdopodobny mecz kolejki - na murawie jaszczurów spotkają się lider Grupy A (9 pkt po 3 meczach) z drużyną z drugiego miejsca i zwycięzcą grupy z poprzedniego sezonu. Jednocześnie będzie to spotkanie dwóch ekip z najwyższym TV w tej grupie (odpowiednio 1970 i 1870).
Po przeciwnych stronach boiska staną zespoły różne jak dzień i noc. Po jednej stronie The Cold Ones z trzema graczami z ST5 i skinkami-mutantami (2xAG4), po drugiej stronie jedyny zespół szybszy niż TCO, czyli Leśne Elfy z przewagą Agility, Dauntlessem, SideStepami, Leapami, StripBallami i innymi wynalazkami, których TCO dawno nie doświadczało. No i Treeman paprotką zwany.
Oba składy łączy jedno - lubią i potrafią zdobywać masę przyłożeń. W dotychczasowych trzech spotkaniach oba zespoły mają przeciętną 2 TD na mecz lub więcej. Prognozujemy, że wygra ten zespół, który nie pozwoli przeciwnikowi na zdobycie 2 TD. Takie mamy przewidywanie!

- Divine Heretics - Lousy Tavern Brawlers
W cieniu spotkania kolosów Grupy A (to o meczu opisanym powyżej) odbędzie się mecz dwóch debiutantów. Mroczne Elfy (podobno strasznie się wkurzają, gdy się o nich mówi "Ciemne Elfy". Odpowiadają wtedy: "Sam jesteś ciemny!", gaszą w pokoju światło i spuszczają wpiedrol) są trochę poobijane po trzech pierwszych spotkaniach (ubytki dotyczą ST, MA i AV oraz uzębienia u niektórych), ale ostatnie spotkanie pozwoliło przynajmniej odbudować morale zespołu po zwycięstwie w szalonym meczu z Kołkami. Forma LTB jest jeszcze nieznana, ponieważ czeka ich zaległy mecz z trzeciej kolejki, ale przewidujemy, że do spotkania z Heretykami przystąpią z niepohamowaną chęcią obicia kilku elfich paszcz i powalczenia o zwycięstwo. Szczególnie biorąc pod uwagę tendencję elfich AV8 do wgniatania się przy pierwszym lepszym kontakcie. Plus Orkowie mają też w swoich szeregach "elf-wanna-be" z AG4 więc mecz będzie ciekawy.
Aktualne poziomy TV wskazują na lekką przewagę elfów, ale orkowie mają trochę gotówki w skarbcu i wspomniane spotkanie do rozegrania więc ewentualna różnica nie będzie przekraczać 100 TV. Nie załączamy przewidywań w tym wypadku - raz, że byłbym nieobiektywny. Dwa - to będzie prawdopodobnie jedna z tych gier, która potoczy się w kierunku który tylko Nuffle jest w stanie wymyślić.

Jak zawsze - zapraszamy do oglądania i kibicowania!
"The good teams, the dominant teams, aren't necessarily dominant in all aspects of the game, but they are dominant largely in moments, when they do what's required to get out of stadiums with victories." Mike Tomlin

Awatar użytkownika
GomezM80
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 173
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:36
Lokalizacja: Płock

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: GomezM80 » 22 sty 2018, 20:15

Uwaga. Trzecia kolejka maksymalnie do 27.01.2018 r.

Awatar użytkownika
leon
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 2278
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: leon » 24 sty 2018, 09:00

my powinnismy dzis zagrac. wczoraj byly problemy z psn i obaj siedzielismy jak kołki ;-)

Armitage
rekrut
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2017, 10:35

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: Armitage » 25 sty 2018, 08:24

Mam nadzieję, że uda się rozegrać zaległy mecz. Próbowałem parę razy umówić się z Natahriel, ale kontakt się urwał. Niedawno tajemnica się wyjaśniła, dostałem info że trener niestety miał wypadek, przez co rzecz jasna nie miał głowy do przyziemnych rozrywek, nawet tak ważnych jak BB. Pozostaje mi życzyć Szanownemu Przeciwnikowi szybkiego powrotu do zdrowia. Do 27 jeśli będzie szansa zagrać, ja mogę zagrać dziś wieczorem, albo ewentualnie w sobotę jakoś po południu/wieczorem, bo piątek mam praktycznie wyjęty.

Awatar użytkownika
leon
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 2278
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: leon » 25 sty 2018, 08:40

u nas sie udalo. młocka na majorce.
orki odbieraja. w 1 turze samotny thrower nie podnosi pilki na srodku swojej polowy. w drugiej turze troll postanawia sie polozyc a na proby poganiania go zeby sie moze jednak lepiej przylozyl do bloku strzela focha i nagle tuz obok throwera i lezacej na niebie pilki pojawiaja sie szybciutko krasnale. potem przepychanki przy pilce i jak krasnal ja podnosi to nikt nie ma szans go juz dogonic.
potem udane powstrzymanie orkow, chociaz mialy szanse na td w ostatniej turze ale chyba wolały bic krasnale.
w drugiej polowie krasnale mocno nastawione na realizowanie planu, czyli aby zawsze postawic miedzy piłka a orkiem jakaś beke z piwem. troche po paru ko sie rozbestwily i pozwolily na blitz black orkowi ale zaraz naprawily sytuacje.

z ciekawostek biore ostatnio 2 lekarza. tym razem tylko 1 musialem uzywac a i tak przerzucil strate ruchu na slayerze na zgon. ale na chaos z milionem clawow pewnie wezme drugiego lekarza tez :-)

Awatar użytkownika
GomezM80
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 173
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:36
Lokalizacja: Płock

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: GomezM80 » 01 lut 2018, 22:04

The Cold Ones - Kołki 2:0

Nuffle był dziś po prostu jaszczurką. Elfy psuły się praktycznie w co drugim kontakcie z przeciwnikiem, a niebieskoskóre maszkary z TCO wychodziły nienaruszone z każdej opresji. Ze zwycięskiej drużyny słaby mecz rozegrał jedynie Bonehead, którego rekord "zawiech" będzie trudny do pobicia jeszcze na długo po tym jak dziadek Xah of Huatl powodowany starczą demencją, przestanie pokazywać swoje trofea skinkowym wnuczkom...
Generalnie Nuffle nie dał pograć elfom, bo przez większość meczu zdecydowana większość Kołków przebywała poza boiskiem. Jedynym pocieszeniem dla długouchych jest brak obrażeń u wardancerów.
Dzięki za mecz i powodzenia w dalszych spotkaniach.

Awatar użytkownika
GomezM80
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 173
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:36
Lokalizacja: Płock

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: GomezM80 » 05 lut 2018, 09:03

Uwaga. Ostateczny termin zakończenia fazy grupowej do końca miesiąca.

W związku z powyższym musimy jednak przycisnąć trochę z terminami.
Obecną kolejkę proszę rozegrać maks. do 12.02. Termin na rozegranie 4 serii spotkań jest tak długi w związku ze zgłaszanymi do mnie wcześniej nieobecnościami trenerów. Kolejki 5, 6 i 7, będą miały terminy tradycyjne (maks 7 dni).

Pamiętajcie: coś wam wypada, to informujcie. Nieusprawiedliwione opóźnianie może niestety nieść konsekwencje regulaminowe...
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
GomezM80
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 173
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:36
Lokalizacja: Płock

Re: Sezon 4 - kolejki 3 i 4 Grupa A

Post autor: GomezM80 » 13 lut 2018, 19:55

Jako że 5 kolejka już w połowie, wzorem grupy B, po zakończeniu bieżącej kolejki postaram się wstępnie ocenić , jakie są szanse na 1/4 finału poszczególnych drużyn.
A tymczasem tradycyjnie polecam zapoznać się z dotychczasowymi wynikami oraz aktualna tabela ligową pod adresem:
http://www.bit.ly/bbps4pl

Zablokowany

Wróć do „Sezon zasadniczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość