Końcówka sezonu - Gr. B

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rooted
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 128
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:51

Końcówka sezonu - Gr. B

Post autor: rooted » 11 maja 2018, 10:07

Zapowiedź końcówki sezonu zasadniczego – Gr. B

6 kolejka:
Sonic Scream (Chaos, Paradossi, 4-1-0) – Winter Howlers (Nekro, Wilku, 3-0-2)
Oczekiwana od dawna eksplozja formy Sonic Scream nastąpiła w końcu w trzecim sezonie występów drużyny chaosu. Podopieczni Paradossiego w trzech ostatnich spotkaniach nie stracili nawet przyłożenia (nie wliczam do tej statystyki oczywiście walkowera z Cursed Souls) i wygodnie usadowili się na miejscu gwarantującym udział w playoffach. Wiadomo również, że chaotycy nie spadną poniżej trzeciego miejsca w swojej grupie a pierwsze miejsce i rozstawienie z najwyższym numerem jest jak najbardziej realne. Sonic Scream mają też współdzielony najlepszy w Lidze bilans TDs po 5 spotkaniach (+8) i najlepszą defensywę (jedno stracone przyłożenie, bo walkower z CS…). No i poziom TV zbliżający się do górnych pułapów ligowych…
Winter Howlers okupują obecnie trzecie miejsce w tabeli ale czekają ich dwa trudne spotkania (Chaos i Krasnoludy Filipa) więc będą do samego końca walczyć o awans do fazy playoff. Dwa ostatnie spotkania z ciężkozbrojnymi orkami (odpowiednio RedArchers i Promile) zakończyły się jednak zdobyciem pełnej puli punktów i bilansem TDs 4:0 więc można powiedzieć, że nekromanci Wilka również są na fali. Zresztą Sonic Scream nie musiał mierzyć się od dość dawna z monstrami-wilkołakami i nie doświadczał ST4 połączonych z Clawem. Pomimo niższego TV i pauzującego Ghoula drużyna Zimowych Wyjców nie stoi na przegranej pozycji – Wilku będzie mógł wspomóc się jakimś ciekawym StarPlayerem, do woli blitzować wilkołakami i liczyć na przewagę zwinności i prędkości nad drużyną chaosu.

Promil Junior (Orcs, Myszopek, 2-0-3) – Daj na Browara (Dwarves, FilipKowal, 1-0-4)
Tak tytułem wstępu, jest bardzo duża szansa, że do nadchodzących ćwierćfinałów zakwalifikuje się co pokaźna reprezentacja trenerów, dla których będą to pierwsze playoffy: w grupie A o tytuł wciąż walczą Soja, Ultor, Arm i Hatak i przynajmniej jeden zagra dalej, w grupie B do p-o zakwalifikował się już Paradossi, a o dwa dostępne miejsca walczy omawiana tu drużyna Myszopka, Kamil ze swoimi Pro Elf(k)ami i Filip też wciąż pozostaje w grze (chociaż w wypadku Browarów szanse są raczej czysto matematyczne).
Mecz orków z krasnoludami to jedno z tych spotkań w którym wszystko może się zdarzyć. Jak wspomniałem powyżej, obie drużyny mają jeszcze szanse na załapanie się do fazy playoff, obie też do ostatniej kolejki będą walczyć o utrzymanie w EL. Wygrany będzie mógł spać spokojnie przed ostatnim meczem, przegrany definitywnie zakończy swoje marzenia o występach w fazie pucharowej. Scenariusz spotkania wydaje się teoretycznie dość prosty: AV9 wszem i wobec, spora nadreprezentacja Guardów i MBlowów, przeciętna prędkość przelotowa na poziomie pędzącej stonogi, niewielkie ilości skilli z obszaru agility… Brzmi jak przepis na dobrą młóckę i łączną liczbę bloków w okolicach 100. Nie dajemy się mimo to zwieść pozorom- obie drużyny już rozgrywały w tym sezonie spotkania ze sporą ilością przyłożeń (a chociażby strzelanina pomiędzy Browarami i Zinios Girls), Promile mają ciekawy zestaw Throwerów i nie biją się ich używać, a stawka spotkania też będzie sprzyjać stosowaniu niekonwencjonalnych zagrań. Szykuje się mecz ciekawy i trzymający w napięciu do samego końca.

RedArchers (Orcs, Privian, 1-1-3) – Mlockarnia Yellonky (Dwarves, Leon, 3-2-0)
W krasnoludzkich fan-klubach wciąż trwa żałoba po śmierci Amliego – najbardziej doświadczonego gracza Mlockarni i jednego z weteranów i symboli tej Ligi (występował w Mlockarni od zarania dziejów, miał MV8, zdobył mniej więcej 500 przyłożeń w swojej karierze i był kluczową postacią w Yellonkach). Szloch niewiast obija się głośnym echem wśród ścian Yellonkowych kopalni a tymczasem jego kompani będą musieli zmierzyć się ze ścianą orków Priviana w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Dobra wiadomość dla krasnoludów jest taka, że to ich ostatni mecz w sezonie ponieważ. o ile nic się nie zmieni ze statusem Cursed Souls, w ostatniej kolejce będą odpoczywać przed playoffami i być może pokuszą się o sfinansowanie następcy Amliego.
RedArchers odbili się od dna ligowej tabeli po zwycięstwie nad Browarami i kontynuują maraton starć z krasnoludami. Mają najwyższe TV w lidze (2000, chociaż część z tego to trzymana w orczych skarpetach gotówka w wenezuelskiej walucie) więc oprócz krasnoludzkiej armii złożonej z Guarda, MIghty Blowa i Tackle’a mogą stanąć twarzą w twarz z jakimś dodatkowym Star Playerem, czarodziejem albo inną przyjemną niespodzianką.
Spotkanie będzie miało też istotny wpływ na układ ligowej tabeli: Mlockarnia jest już w playoffach (jak zawsze) ale wciąż nie jest wiadome czy będą rozstawieni z #1 czy z #2. RedArchers walczą o życie, ale dwa zwycięstwa mogą również jeszcze dać występ w fazie pucharowej. Zapowiada się krwawo, boleśnie i emocjonująco.

Zinios Pro Girls mają już wbite 3 pkt za spotkanie z Cursed Souls które nie dojdzie do skutku.


7 kolejka
Zinios Pro Girls (ProElves, KamilZinczuk, 2-2-2) – Promil Junior (Orcs, Myszopek, 2-0-3)
Stawką tego spotkania może być awans do fazy pucharowej. Zinios Girls są już pewni ośmiu punktów, zwycięstwo może im dać jedenaście oczek i jedno z dwóch pozostających do obsadzenia miejsc zapewniających bilet do playoffów. Byłby to duży sukces elfów skazywanych na pożarcie w najbardziej ‘bashowej’ grupie w historii naszej ligi. Promile nie mogą zdjąć nogi z gazu ponieważ wciąż też walczą o playoffy (a jeśli wygrają w meczu szóstej kolejki, będą wręcz na uprzywilejowanej pozycji przed ostatnim spotkaniem). Orkowie mają już praktycznie zapewnione utrzymanie w Lidze, ale skoro pojawia się szansa na walkę o wyższe cele…
Spotkanie zapowiada się jako starcie dwóch dość rozbieżnych stylów gru – Zinios to elfi taniec w pełnej okazałości i gdy tylko ZPG mają szansę rozwinąć skrzydła (czyt. nie są permanentnie masakrowani przez Chaos bez szansy na podniesienie się z murawy) raczą kibiców ofensywną grą i dużą ilością przyłożeń. Promile grją typowo orkowy festiwal obijania paszcz ze sporą domieszką kreatywności – jakieś podania czy dłuższe akcje biegowe się zdarzą czasem. Podejrzewamy, że wygra drużyna która tym razem do efektownego ofensywnego stylu gry dorzuci efektywną defensywę.

RedArchers (Orcs, Privian, 1-1-3) – Sonic Scream (Chaos, Paradossi, 4-1-0)
Sonic Scream będą prawdopodobnie grać już tylko o rozstawienie przed playoffami ponieważ będą znali ostateczną liczbę punktów Mlockarni czyli bezpośredniego konkurenta do pierwszego miejsca w grupie. Mlockarnia pauzuje w ostatniej kolejce, więc chaotycy będą mieli pełne poczucie komfortu, że wszystko (wliczając w to informację, kto będzie ich ćwierćfinałowym przeciwnikiem) jest w ich rękach / szponach. Swoją drogą, redakcja zastanawia się czy układ tabeli grupy A i rozstawienie potencjalnych przeciwników S. Scream z tejże grupy będzie miało jakikolwiek wpływ na losy spotkań siódmej kolejki w grupie B. Zakładamy, że nie, bo przecież i tak trzeba potem wygrać po kolei wszystkie spotkania playoffowe aby sięgnąć po tytuł, ale rysowanie drabinki playoffowej i prognozowanie scenariuszy spotkań ćwierćfinałowych / półfinałowych będzie z pewnością dobrą rozrywką.
RedArchers też będą mieli swój cel w tym spotkaniu – raz, trzeba wciąż walczyć o utrzymanie, dwa – jeśli po szóstej kolejce będzie wciąż jakakolwiek szansa na awans do fazy pucharowej, orkowie będą chcieli z niej skorzystać.
A co do samego spotkania – obie drużyny przewodzą w większości statystyk związanych z robieniem krzywdy przeciwnikowi, więc poza wynikiem spotkania redakcja będzie też śledzić jak szybko uszczupla się skład osobowy obu zespołów.

Daj na Browara (Dwarves, FilipKowal, 1-0-4) – Winter Howlers (Nekro, Wilku, 3-0-2)
Ilość zmiennych i scenariuszy wpływających na układ tabeli i stawkę meczu jest tak duża, że zastanawialiśmy się w redakcji jaki jest najbardziej kosmiczny rozwój wydarzeń. I wymyśliliśmy co następuje…
Winter Howlers przegrywają swój mecz szóstej kolejki z SS, Promile przegrywają z DnB a RedArchers pokonują osłabioną Mlockarnię w szóstej kolejce. Siódma kolejka wywraca się do góry nogami i ZPG remisują z Promilami, SS przegrywa w meczu o pietrruszkę z RedArchers a DnB pokonują nekromantów. W tabeli na pierwszych dwóch miejscach lądują Sonic Scream i Mlockarnia, trzecie zajmumą RedArchers a o czwarte miejsce z taką samą liczbą punktów walczą Winter Howlers, Zinios Girls i Daj na Browara. Wzajemne spotkania między tymi drużynami na każdorazowo bilans 1-0-1, przywilej rasowy mają dziewczęta Kamila a innych tiebreakerów nie podejmuję się analizować. A z ligi spadają Cursed Souls… Będzie ciekawie…
W skrócie – Wilku musi ten mecz wygrać aby mieć pewność, że awansuje dalej. Filip musi ten mecz wygrać aby zwiększyć szanse na pozostanie w Lidze. A reszta jest całkowicie nieprzewidywalna.

Mlockarnia będzie miała 3 pkt za spotkanie z Cursed Souls które nie dojdzie do skutku.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania!
"The good teams, the dominant teams, aren't necessarily dominant in all aspects of the game, but they are dominant largely in moments, when they do what's required to get out of stadiums with victories." Mike Tomlin

zinczuk
rekrut
Posty: 16
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:48

Re: Końcówka sezonu - Gr. B

Post autor: zinczuk » 11 maja 2018, 11:28

To moj 3 sezon w lidze ale ta grupa to chyba największe emocje, inna sprawa ze granie ZPG daje mi dużo więcej satysfakcji i frustracji niż orkami

Awatar użytkownika
wilku7734
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:
Posty: 198
Rejestracja: 07 mar 2017, 17:27

Re: Końcówka sezonu - Gr. B

Post autor: wilku7734 » 11 maja 2018, 12:14

Już po meczu SS i WH
wynik to 2-0 dla WH
WH z inducementów biorą Wilhelma + Igora na wszelki wypadek
Początek meczu, SS wybierają atak, rozstawiają najbardziej ofensywną formację. Wykop i.... Blitz! Piłka zmierza ledwie dwa pola od linii wznowienia gry i 3 pola od krawędzi boiska. Prosto w ręce bestigora lecz szubko zostaje obstawiony zawodnikami WH aby jak najmocniej utrudnić mu złapanie. Ryzykowny blitz wilkołakiem na 1 kość w chaos warriora z siłą 5 kończy się zjazdem zawodnika SS do końca meczu. Potem piłka ląduje po nieudanej serii łapania pomiędzy golemem WH a krawędzią boiska i zaczyna się przebijanie nekromantów do strefy punktowej. Przyłożenie w 5 turze a po drodze zgon beastmena i kilka KO. WH straciło też na kolejny mecz zombie z MB i Blokiem ale na jego miejsce wszedł dezerter z SS (jakkolwiek by to nie brzmiało). Była szansa na 1-1 ale brak RR spowodował przewrót koziołka na GFI w 7 turze, tuż przed niemal pewnym TD w kolejnej turze. Znowu, otaczanie trupami i przerzedzanie składu SS.
W drugiej połowie SS ma trudniejsze zadanie, grają 9 na 11 i usiłują powstrzymać atak WH. po sporym młynie w centralnej części połowy SS bilans całościowy lazaretu wygląda następująco - WH 2 zombiaki i golem z krzyżem i zombiak z kartką (sędzia nie przyjął łapówki nawet) po stronie SS 2 trupy na świeżych koziołkach i 2 krzyże na warriorze i koziołku. Do tego 4 KO więc finalnie na boisku było tylko 4 zawodników SS. w ostatniej turze WH podbijają wynik na 2-0. Potem tylko formalność obrina w 8 turze i koniec meczu.
Dzięki Paradossi za mecz i powodzenia dalej ;)
PLBB PS4 - gamertag Wilku7734

http://steamcommunity.com/id/wilk7734/

zinczuk
rekrut
Posty: 16
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:48

Re: Końcówka sezonu - Gr. B

Post autor: zinczuk » 18 maja 2018, 11:17

Promil Junior - Zinios Pro Girls, mecz o najwyższą stawkę, dziewczyny wypachnione, w wykrochmalonych pancerzach, wydepilowane i nasmarowane olejkami dla większego poślizgu przy dodgach, plus perfumki od Elf Bossa, no i start całkiem niezły, orki zaczynają i jakoś tak im schodzi z piłką ze dziewczyny wyrywają im gałę na ich połowie, trochę przepychanki do na orczej połowie, dziewczyny skaczą jak małe małpki, jedna dostaje w zęby ale aptekarz szybko ją naprawia, i już jest 1 do 0 dla dziewczyn i mamy drugą połowę, w międzyczasie ork przybłęda dostaje po pysku i idzie grzecznie (a raczej znoszą go ) na ławeczkę z krzyżykiem, Druga połowa start całkiem niezły panny prowadzą i mają piłkę ... no i idzie coś nie tak, jedna się zaplątała tak w swoje nogi (ta sama co ją wcześniej aptekarz składał) ze kończy w kostnicy (szkoda bo to była najszybsza panna w zespole) potem jest coraz gorzej, orcze chłopaki naciskają jak nastolatek na pierwszej randce, zganiając panny do narożnika, co kończy się tym ze w ostatniej turze, panny robią błąd i juz tylko z poziomu gleby obserwuję jak chłopaki w 16 turze zdobywają punkt....a było tak blisko....straty jedna panna w piach, 3 w szpitalne piżamy, koniec meczu 1 do 1 i oczekiwanie na mecz krasnali, co prawda pobitych przez panny ale w razi ich wybrania play offy jadą do kopalni, ale nawet 5 miejsce przy takich drużynach to sukces (jak by coś wyszło to panny mogą grać dopiero po 3 czerwca)

Armitage
rekrut
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2017, 10:35

Re: Końcówka sezonu - Gr. B

Post autor: Armitage » 18 maja 2018, 12:02

:)
Raporcik niby na szybkęsa, a jednak mało się kawą nie zalałem :). W ogóle nie wiem jak wy, ale dla mnie Zin genialnie trafił z tymi dziewczynami - za każdym razem gdy widzę nawet tę nazwę w tabeli, to trudno się choć nie uśmiechnąć.

zinczuk
rekrut
Posty: 16
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:48

Re: Końcówka sezonu - Gr. B

Post autor: zinczuk » 18 maja 2018, 13:54

a dziękuję .... dostaniesz kartę kibica z numerem 00000002

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sezon zasadniczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość