Propozycje Regulaminów Ligowych - Dywizje by Lider

Moderator: MarkusNord

Awatar użytkownika
juniooor7
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Re: Propozycje Regulaminów Ligowych - Dywizje by Lider

Post autor: juniooor7 » 08 mar 2018, 19:11

SuCHaR pisze:
08 mar 2018, 15:24

2) Ja tam jestem za tym, żeby można było wracać do starych drużyn, nie rozumiem czemu ten pomysł sie nie podoba paru osobom? Jakieś arguemnty?
Znajdą się tacy co będą kombinować: aaa, odłoże swoje elfy na później, bo dużo krasnali się nafeedowało, zagram bashem, jak się pozabijają to zagram nimi z powrotem.
Poza tym to jest trochę problem żeby pamiętać kto kiedy i czym grał, gdzieś to trzeba zapisywać, w dodatku trzeba pilnować czy nagle po sezonie na ławie ktoś cudowne nie zdobył jakiś dodatkowych skilli - oczywiście nie chce zakładać złej woli, jednak pilnować będzie trzeba.

Generalnie bardzo mi nie zależy, ale uprościłoby to organizowanie, kombinatorzy nie dostaliby pola do wałkowania, zostałby czysty blood bowl :twisted:
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 08 mar 2018, 23:35

Zamrażanie jest ogarnięte. Odsyłam do wątku na forum "Rostery drużyn" są tam linki do wszystkich sezonów. W starych odrazu po zakończeniu meczu finałowego wyłączyłem opcje edytowania.

Tak więc wszystkie drużyny są zachowane od początku istnienia ligi czyli od 1 sezonu. Można sobie nawet zobaczyć sławną drużynę ludzi Perzana. Legendarny dla mnie mecz finałowy 1 sezonu i ich 2 miejsce. Rostery są zabezpieczone i nikt prócz mnie nie może w nich grzebać mimo że są jawne.

Tak więc problemu nie ma :)
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

steam: MarkusNord
FUMBBL: MarkusNord

Obrazek

Awatar użytkownika
bialy
star player

Post autor: bialy » 09 mar 2018, 08:04

Tak sobie mysle, ze ja jestem zawsze na tak - byle sobie pykac w milym towarzystwie (no moze nie liczac ostatniego lania od Lidera ;)

Osobiscie wole format turniejowy, czyli druzyny pozbawione mutantow, ale liga to liga - trzeba zrozumiec i sie nie przejmowac.

Awatar użytkownika
SuCHaR
liniowy

Post autor: SuCHaR » 09 mar 2018, 09:09

Lider ciesze się, że pomysł się podoba :) Jeśli chodzi o koszyki to z tym TV własnie będzie ciężko, powiedzmy wszystkie drużyny na 1,5kk będą w jendym koszyku i nie zagrają ze sobą w ogóle w fazie grupowej bo do nich będą rozstawiane drużyny z innych koszyków z niższym TV, a w ten sposób masz 75% szans że drużyny z 1 koszyka (tego z najwyżyszym TV) zawsze wyjdą z grupy. A mnie najbardziej zależy, żeby drużyny które mają najwyższe TV walczyły już między sobą w grupie o wyjście do PO.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 09 mar 2018, 12:28

Tego niestety Sucharku nie przeskoczymy w żadnej z opcji. Zawsze w jakiejś grupie będą mniejsze lub większe dysproporcje. Jeśli grupy/koszyki/dywizje mają być ròwne liczebnościowo i mają grać taką samą ilość meczu to trzeba pogodzić się z faktem że dysproporcje będą zawsze. Chodzi oto żeby je zminimalizować. TV jest do tego najlepszym odnośnikiem.
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

Obrazek

Awatar użytkownika
SuCHaR
liniowy

Post autor: SuCHaR » 09 mar 2018, 12:37

Dla mnie może być to była luźna propozycja. Wszystko jest do doporacowania :)

Kozioł
liniowy

Post autor: Kozioł » 10 mar 2018, 13:28

Przy systemie opisanym przez Lidera powinny być zastosowane i pre sezon i reset druzyn
Przepisywanie teamów z obecnego systemu do nowego to herezja
Koszyki promują zawsze kogoś w powstałych grupach/systemie - złe
System grup Liderowych w ich pierwotnej formie pozwala zagrać 3 sezony na rok co jest bardzo na +
W ramach rozwiazania problemu za małych tv przy 5 grach można zastosować
playoffy przy 6 osobach w drabince promują kogoś - projekt pomysłu dobry - efekt zły

Pozdrawiam
WK

Awatar użytkownika
Redil
star player

Post autor: Redil » 11 mar 2018, 00:04

MarkusNord pisze:
07 mar 2018, 18:46
...
1. Reset tylko wtedy jeśli znaczna większość osób aktualnie grających (minimum 75%) będzie tego chciała. Z zastrzeżeniem, że jest to jednorazowy reset a liga w nowej postaci będzie odbywała się BEZ ZMIENIANIA ZASAD i BEZ RESETÓW przez przynajmniej 2-3 lata (według pomysłu Lidera 6-9 sezonów)...

2. Jeśli przyjmiemy plan Lidera na ligę to najważniejszym jest określenie po ilu sezonach liczy się starzenie drużyny.
...
AD1 - Reset - ma być jednorazowy, tylko na rozpoczęcie. Jestem jak najbardziej za głosowaniem. Stworzyłem ankietę na FB zapraszam do głosowania :) jak ktoś nie ma FB to poproszę o wyrażenie swojej opinii w tym temacie.

AD2 - Starzenie się wg podręcznika. Presezon liczy się normalnie.
Neret pisze:
07 mar 2018, 19:13
Pomysł niezły z wyjątkiem braku play off. Uważam że to najważniejsza faza sezonu, w której wszystko się może wydarzyć. Pomijam kwestię gry z publicznością itd.

Gra bez play off może skutkować sytuacją gdy czyjś remis albo przegrana będze świadczyła o zwycięstwie innego gracza. Dochodzi do sytacji gdy dowiadujesz się z tabeli siedząc w domu na dupie że jesteś MIIISSTRTZRZZZEMMM ligi... lol
Kozioł pisze:
07 mar 2018, 23:32
Playoffy w tej wersji ligi z formą grup wysuniętą przez lidera są bezcelowe. możnaby zrobic jakies rozwiazania ale ta wersja nie potrzebuje playoffow.
W temacie Play offów też bym zrobił głosowanie. Chciałem ich uniknąć, bo zależy mi jak najbardziej na wyrównanej ilości gier w każdej grupie, a PO często wprowadzają różnicę w ilości gier pomiędzy graczami. Co myślicie o PO w każdej grupie, gdzie o wyjście z grupy walczy top 4?
marioosh pisze:
08 mar 2018, 07:58
To może taki kompromis:
Każdy taki minisezonpięciomeczowy nazwijmy Rundą (np. runda wiosenna, runda jesienna..., itd., natomiast Sezon to 3 Rundy.

W 3- ostatniej rundzie sezonu 1 dywizja zamiast normalnego trybu 5 meczy rozgrywa play-offy w takiej formie:

Podzielić dywizję na 2 grupy: A - miejsca 1, 3, 5, B - 2,4,6
Dwie pierwsze kolejki są w grupach każdy z każdym (tylko dwóch oponentów więc dwa mecze)

Następnie Play-Off:

Kod: Zaznacz cały

A1-----|  
A2 ----|            X   --------|
       X -----------|           |
B3 ----|                        |
                                X (La Grande Finale)
A3 ----|                        |
       X  ----------|           |
B2 ----|            X   --------|
             B1-----|

A1, B1 .. drużyny z miejsc w poszczególnych grupach,
X - mecz :D
W takim układzie ta runda także będzie trwała 5 kolejek, gdzie ostatnia będzie finałem sezonu (można też ją nieco wydłużyć aby inne drużyny zakończyły swoje kolejki i mogły przyjechać popatrzeć na finał :D

co prawda najbardziej pechowe drużyny zagrają tylko 3 mecze, ale można to też jakoś ogarnąć, np. przegrani z pierwszej rundzie play off, grają ze sobą, a przegrani z drugiej rundy play-off grają z przegranymi z pierwszej rundy play-off. I w ten sposób każda drużyna dywizji zagra 5 meczy.
Wolałbym tego nie robić w taki sposób, wg mnie jest to karanie graczy w I dywizji, którzy jak sam napisałeś jako jedyni w 3 rundzie będą mogli mieć mniej gier niż pozostali, czyli mniej kasy na wykup i mniej expa.
Oren pisze:
08 mar 2018, 13:47
Odnośnie lig i play offów, chciałem zaproponować sytuację jak w piłce nożnej. Minusem tego jest to że potrzebujemy 4 ekip - 8 ekip - 16 - 32 itp. Ale tak jak to jest w Pucharze Polski tak można zrobić tutaj. Nie wszyscy co grają w Pucharze muszą grać w Lidze. W taki sposób może kilka osób grac które nie chcą grać w lidze ale chcą zdobyć taki własnie puchar.
Niestety liczba graczy w każdym sezonie jest zbyt niestabilna, aby móc to sensownie wprowadzić w życie. Jak działają puchary w ligach w piłce nożnej? Cała Ekstraklasa gra w play offach?
juniooor7 pisze:
08 mar 2018, 00:50
Awanse i spadki do dogadania na sztywno, zrezygnujmy z zamrażania drużyny - kończysz grać daną drużyną znaczy idzie ona do piachu. Kotlety odgrzejcie sobie w mikrofali a nie w krolmie!!
Kompletnie nie mam nic przeciwko zamrażania drużyn w tej lidze. Oczywiście jak ktoś będzie chciał wrócić do gry starą drużyną, to będzie startował z najniższej ligi. No i oczywiście jak będzie reset, to będzie można wskrzeszać drużyny tylko od 5 sezonu.
bialy pisze:
09 mar 2018, 08:04
Tak sobie mysle, ze ja jestem zawsze na tak - byle sobie pykac w milym towarzystwie (no moze nie liczac ostatniego lania od Lidera ;)

Osobiscie wole format turniejowy, czyli druzyny pozbawione mutantow, ale liga to liga - trzeba zrozumiec i sie nie przejmowac.
That's my man! Właśnie dlatego są tacy spinacze jak ja, aby Ci dać kilka opcji do wyboru i abyś sam nie musiał kombinować. Ogólnie wydaje mi się, że wielu gracy myśli podobnie jak Ty :) BTW, ten system jest całkowicie anty-mutantowy.
Kozioł pisze:
10 mar 2018, 13:28
Przy systemie opisanym przez Lidera powinny być zastosowane i pre sezon i reset druzyn
Przepisywanie teamów z obecnego systemu do nowego to herezja
Koszyki promują zawsze kogoś w powstałych grupach/systemie - złe
System grup Liderowych w ich pierwotnej formie pozwala zagrać 3 sezony na rok co jest bardzo na +
Inaczej presezon i reset idą w parze. Bez resetu nie ma sensu robić presezonu, jak ma nie być resetu to w takim wypadku rozlokowałbym ludzi w dywizjach na podstawie miejsc jakie mieli po obecnej lidze. Rozkładanie ludzi po TV wg mnie mija się z celem.

Też jestem przeciwko sztucznym koszykom.

KOCHANI!!
bardzo mnie cieszy wasz odzew i konstruktywna krytyka, bardzo wiele wnosicie do tego projektu i dajecie mi nowe inspiracje :)

Pozwoliłem sobie zrobić ankietę na FB o temacie:
Czy jesteś za jednorazowym rozpoczęciem od zera (1000 TV) w lidze z Dywizjami wg. propozycji Lidera? Możliwe odpowiedzi to:
1 - Tak, uważam, że reset jest konieczny dla sprawiedliwego balansu na początku.
2 - Tak, nie robi mi różnicy, czy będę resetował mój team.
3 - Nie, nie wyobrażam sobie zaczynania od nowa.
4 - Nie, to według mnie nie wpłynie to na balans początkowy ligi.

Jeśli nie możecie głosować na FB, to poproszę o wasz głos w tym wątku.

Pozdro 500 i podrzucam GIFa w nagrodę za wytrwałość w czytaniu tego wątku:
Obrazek
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener

Post autor: MarkusNord » 11 mar 2018, 16:37

Jeśli nie będzie Play Offów to nie będzie strimingu live bo finałowy mecz nie będzie istniał. Statuetki będzie trzeba wysyłać Pocztą Polską albo DPD więc w zasadzie można je olać w takim układnie. Poco komu one w takim systemie. Kasa na expienie będzie wystarczającą nagrodą.
Prezes jest tylko jeden!
Skazany na dwarfy...

Obrazek

Awatar użytkownika
Redil
star player

Post autor: Redil » 11 mar 2018, 18:17

MarkusNord pisze:
11 mar 2018, 16:37
Jeśli nie będzie Play Offów to nie będzie strimingu live bo finałowy mecz nie będzie istniał. Statuetki będzie trzeba wysyłać Pocztą Polską albo DPD więc w zasadzie można je olać w takim układnie. Poco komu one w takim systemie. Kasa na expienie będzie wystarczającą nagrodą.
To może po prostu na koniec każdego sezonu robić sam finał, w którym zagrają 2 pierwsze miejsca I dywizji?
Sam fart, zero skilla :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”