Pytania do ekspertów dotyczące zasad BB

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Awatar użytkownika
bukszpan
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Re: Pytania do ekspertów dotyczące zasad BB

Post autor: bukszpan » 04 wrz 2019, 13:00

Co by uściślić jeszcze, nie ma możliwości lapania piłki tylko zawodnik przepychany w momencie przepchnięcia.
Potem jesli pilka odbije się na kogoś innego można ją łapać.
Jeśliby wróciła na pole zawodnika przepychanego, ten też może próbować ją złapać.

Awatar użytkownika
Bratiszka
blitzer

Post autor: Bratiszka » 04 wrz 2019, 13:06

bukszpan pisze:
04 wrz 2019, 13:00
Co by uściślić jeszcze, nie ma możliwości lapania piłki tylko zawodnik przepychany w momencie przepchnięcia.
Potem jesli pilka odbije się na kogoś innego można ją łapać.
Jeśliby wróciła na pole zawodnika przepychanego, ten też może próbować ją złapać.
Chodziło mi właśnie o ten moment przepchnięcia, wszystko już wiem, dzięki jeszcze raz wszystkim
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: leon » 04 wrz 2019, 14:43

zawodnik wpychany na pilke wypycha ja z pola. niechacy kopie ja noga. trzeba to tak zapamietac, a jak to pilka sie porusza do zawodnika to moze on lapac
Amazonki PL-stół-11 43-16-16
Chaos PL-stół-11 9-4-2

Awatar użytkownika
Kotlet
trener

Post autor: Kotlet » 22 wrz 2019, 15:44

Taka zagwozdka podkradziona od Cknoora.
Drużyna goblinów, fanatyk awansuje i na dublecie dajemy mu diving tacle. Przeciwnik wychodzi z tz fanatyka i używamy dt. Co się dzieje z fanatykiem?
steam: jeszcze.trochee
fumbbl: kotlet_kazanski
PO2017 Starych Kebabów Się Nie Przesadza (necro) 2/2/1
Rover: Kotlet, ogarnij się, bo to jest już nieprzyzwoite!

Awatar użytkownika
bor667
star player

Post autor: bor667 » 22 wrz 2019, 16:19

Kotlet pisze:
22 wrz 2019, 15:44
Drużyna goblinów, fanatyk awansuje i na dublecie dajemy mu diving tacle. Przeciwnik wychodzi z tz fanatyka i używamy dt. Co się dzieje z fanatykiem?
w zasadach jest napisane, ze zawodnik z Ball & Chain nie moze nigdy uzywać Diving Tackle/Shadowing/Frenzy/Kickoff Return

Awatar użytkownika
Kotlet
trener

Post autor: Kotlet » 22 wrz 2019, 17:15

bor667 pisze:
22 wrz 2019, 16:19
Kotlet pisze:
22 wrz 2019, 15:44
w zasadach jest napisane, ze zawodnik z Ball & Chain nie moze nigdy uzywać Diving Tackle/Shadowing/Frenzy/Kickoff Return
Dzięki!
steam: jeszcze.trochee
fumbbl: kotlet_kazanski
PO2017 Starych Kebabów Się Nie Przesadza (necro) 2/2/1
Rover: Kotlet, ogarnij się, bo to jest już nieprzyzwoite!

Awatar użytkownika
Marcepan
blitzer

Post autor: Marcepan » 22 wrz 2019, 22:57

To jeszcze pytanko: jeśli dark elf assasin stabuje gwiazdę/goblina z piłą, to czy ma +3 do rzutu na armor? :D

Awatar użytkownika
Vincent
Zdobyte Trofea:
Zdobyte Trofea:

Post autor: Vincent » 22 wrz 2019, 23:20

Raczej nie, opis skilla Stab mówi, że wykonujesz niemodyfikowany rzut na armor.

Awatar użytkownika
Kretonal
trener

Post autor: Kretonal » 23 wrz 2019, 10:12

Marcepan pisze:
22 wrz 2019, 22:57
To jeszcze pytanko: jeśli dark elf assasin stabuje gwiazdę/goblina z piłą, to czy ma +3 do rzutu na armor? :D
Goblin z piłą tnie się na gałce lub, gdy zostanie wywrócony. Stab nie wywołuje żadnego z tych efektów. To tak najprościej :P
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Balon
liniowy

Post autor: Balon » 25 wrz 2019, 21:50

Kilka pytań, które pojawiły się podczas ostatnich meczy:

1.W opisie rezultatu Quick Snap na Kick offie jest m.in. zapis, że mogę przesunąć wszystkich zawodników o jedno pole. Czy mogę, używając tej zasady, wejść zawodnikiem na pole z piłką?

2.Jak rozumieć przerwanie akcji, która nie jest dokończona, przy turnoverze spowodowanym przekroczeniem limitu czasu 4 minut ? Podam kilka przykładów zagrań:
a) Przeciwnik deklaruje blitz. Przesuwa swojego zawodnika, tak by dostawić go do mojego. W momencie dostawki kończy się tura i nie może uderzyć mojego zawodnika.
b) Przeciwnik deklaruje podanie. W momencie, gdy chce wykonać rzut kończy się tura, więc nie może tego zrobić. W tym samym przykładzie, jeśli zdąży rzucić, adresat podania może łapać nawet jeśli po rzucie na podanie skończy się tura. Podanie było celne i nie ma podstaw, by rzucać rozrzut piłki.
c) Deklaruje akcję blok. W momencie wyboru wyniku na kości, kończy się tura. Wciąż mogę rzucić na pancerz i ew. zranienie.
Dobrze to rozumiemy?

3. Zawodnik z piłką został wbity w bandę. Piłka leci z autu. Może łapać ją zawodnik, na którym wylądowała piłka, jeśli znajduje się na ostatnim polu, na które doleciała. Zawodnik, który znajduje się na linii lotu piłki nie ma możliwości jej przechwytu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”